Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a pajzsmirigy problémákkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a pajzsmirigy problémákkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 2. 14:15

Üdv!

Pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nem rég nálam. Gondoltam megosztom a tapasztalataimat valahol, ugyanis észrevettem, hogy emberét válogatja e betegség tünetegyüttese.

Szóval, a háziorvosom, számomra tisztázatlan okokból, pajzsmirigybetegségre gyanakodott (mivel influenzám volt, emellett csak arról tettem említést, hogy valószínűleg allergiás vagyok, arra godolok, hogy kissé meg lehetett duzzadva a pajzsmirigyem és ebből született a gyanúja). A vérvétel volt az első lépés a megállapításhoz. Abból ugyan kiderült, hogy a TSH szintem magas, de az nem, hogy pontosan ennek mi lehet az oka, ezért elküldött nyaki ultrahangra, melyet rögtön meg is csináltattam. Echohiányos területeket találtak, emiatt szcintigráfiás vizsgálatra mentem. Ott egyértelműen kirajzolódott egy nagyobb meleg göb, illetve több kisebb, valamint apróbb hideg göbök. A háziorvosom úgy döntött, nincs szükség biopsziára, innentől kezdve már jöhetett a thyroxinos kezelés. Eleinte egy felet kellett szednem egy hónapig az L-thyroxin 50 henning tablettából. Mivel havonta kellett megismételni a vérvételeket mindaddig, amíg a referenciaértékek közé nem esett a magas TSH szintem (8 felett volt), a második vérvétel után ki is derült hogy a reggeli fél tabletta nem elegendő. Így pár hónap után sikerült beállítani a TSH szintet (most kb. 2-3 havonta járok vérvételre), konkrétan reggel másfél, este fél tabletta L-thyroxin (50 henning) beszedésével. Ennek ellenére a göbök méretét és működését ellenőrizni kell, évente egy ultrahangos, illetve két évente egy izotópos szcintigráfiás vizsgálattal. A tüneteim a következők voltak:

- körmök töredezettsége;

- erős, de időszakos gumóérzet a torokban;

- székrekedés (ezt a tünetet sajnos csak mérsékelte a helyes kezelés, amellett az étrenden is változtatni kellett: mindennapos zöldség és/vagy gyümölcs fogyasztása, tejtermékek rendszeres fogyasztása, vöröshúsokat nem igazán érdemes ennem, stb.);

- fáradékonyság.

A családomban egyedül a nővéremnél találtak kicsiny hideg göböket, de a pajzsmirigyműkédése ettől még normálisnak mondható. Valószínű, hogy örökletes módon alakult nálam ki ez a betegség, bár gyerekkoromban nem voltak efféle panaszaim, ám a gyerekkori helytelen, jódhiányos táplálkozás nagymértékben elősegíthette a pajzsmirigybetegségemet.

17. zoma
2007. nov. 21. 22:59
Lehet, hogy már túl vagy rajta, s rájöttél, hogy nem olyan borzsztó dolog, s a biopszia szótól sem kell megijedni. HA van göb a nyakadban és az már nagyobb, mint kb. 8 mm, vesznek belőle mintát, mert a göb az göb, és meg kell vizsgálni. Nálam már 2x végeztek pajzsmirígy biopsziát, maga a vizsgálat nem vészes, és az egyáltalán nem azt jelenti, hogy rákos lennél.
16. vead
2007. nov. 6. 14:15

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.

Az egész történet ott kezdődött, hogy az anyukámnak jó fél évvel ezelőtt elkezdett nagyon feszíteni az oldala - a melle alatt a bordáinál érezte főleg ezt. Aztán észrevettük, hogy ahol feszít neki, elkezdett valami kidudorodni. Ezek után már elment orvoshoz, elküldték kivizsgálásra, több vérvételre, kétoldali ultrahangra, kétoldali röntgenre, pajzsmirigy ultrahangra, valami különleges vérvizsgálatra amit Budapesten csináltak, stb. stb........de az összes vizsgálatból nem derült ki semmi se, mindenhol azt mondták, hoyg nem találnak semmit, a vérképe tökéeletes, nem tudják, hogy milyen dudor is van a melle alatt, mert hogy egyik féle vizsgálaton sem találják (de szemmel látható, ezt minden orvos elismerte).

Szóval most a legújabb vizsgálat amire elküldték a az ultrahangos pajzsmirigy biopszia.

De erről én olyan elkeserítő dolgokat olvastam a neten, főleg azt, hogy ezt a vizsgálatot rákos, daganatos betegeknél végzik.:((((

most nagyon el vagyok keseredve, de anyukám meg még jobban.........

Segítsetek kérlek, hogy tkp. mikor küldik el az ember ilyen vizsgálatra? És miből áll ez a vizsgálat, mit csinálnak ott az emberrel?

Várom válaszotokat.


Előre is köszönöm.


vead

15. NOA
2007. okt. 19. 13:33

A mell nem nem megy össze:)

Van rá esélyed,hogy lehet gond a pm-eddel.Vizsgálat után többet tudsz, kár előre filózgatni.

2007. okt. 19. 01:58
sziasztok! engem most küldtek el vizsgálatra, mert napok ota olyan érzés mintha valaki szorongatná a nyakamat, alig tudok nyelni, és a doki azt mondta hogy valoszinü pajzsmirigy, és anyum is erre tippelt már elötte:S viszont fogalmam sincs hogy ez mivel jár stb. és izgulok:( még 1 kérdés: ha pajzsmirigy alulmüködésem lenne, akkor összemehet ettöl-e mellem? pár hete sokkal kissebb!!
2007. okt. 19. 00:07

Sziasztok!

Nekem autoimmun pm alulműködésem van, terhesség hozta ki, de volt a felmenőim között egy, akinek egy ideig beteg volt a pm-e. A hajlam valóban örökölhető, lányoknál, főleg. Megnagyobbodott a pm-em ugyan, de kifelé, ezért nem nyom. Gyógyszert 3 éve szedek, ezalatt született még két babám, egészségesek.

Úgy tudom, nagyon sokféle lehet ez a betegség, azt tudom, hogy az alulműködést hormonpótlással kezelik, műteni nem szokták.

2007. szept. 10. 11:25
Az enyémet enm lehet műteni, mert az egyik lebeny túlműködik, a másik nem működik. Gyógyszer , vérvétel és uh mellett követik nyomon. A babám nem örökölte, maga a betegség enm örökölhető. 17 éve szedem a gyógyszert
11. zoma (válaszként erre: 9. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 17. 14:34
Apukámat és anyai nagymamámat is műtötték, ők sem szednek gyógyszert, "csak" cisztájuk volt.
2007. jún. 8. 17:49

Nekem pajzsmirigy betegségem van. Két hónapja műtöttek meg. Folyamatosan gyógyszert kell szednem.

A betegség nem, csak a betegségre való hajlam örökölhető. Nekem az édesanyámnak és a bátyámnak is ez a betegsége volt/van.

9. badonyimariaeva (válaszként erre: 8. - Zoma)
2007. jún. 7. 19:34
Volt ,vagy van a családodban pajzsmirigy probléma?Örökölted?
8. zoma
2007. máj. 10. 22:53
Engem 14 évesen műtöttek (most 34 vagyok), egy női ökölnyi ciszta volt a nyakamon (kivülről alig látszott). A jobboldali lebeny megmaradt, ami azóta is megvan, és szépen termeli a hormonokat, gyógyszert csak eleinte szedtem, két gyermeket szültem. Sajnos a megmaradt lebenyben is vannak kis ciszták, de az orvos azt mondta, hogy jobb ha nem nyúlnak hozzá. Rendszeresen ellenőrzik vérvétellel, ultarhanggal. Régen nagyon lazán vettem, most hogy már családom van, néha idegeskedem miatta. Szerintem azoknak rosszabb, akiknek hormonális problémákat is okoz, csúnyán fel tudja forgatni a szervezetet, nekem szerencsére ilyesmivel nem volt problémám.
2007. febr. 25. 20:33
Nekem a hugomat 16 évesen megműtötték kétszer ,1évig vitték anyukámék sugárra meg még ami evvel jár csontvizsgálat stb.Ő most 27 éves és velünk van.Nagyon Profi a doki.Minden 5 havonta megy Pestre kivizsgállásokra.Mivel nincs pajzsmirigye gyógyszer pótolja.Szeretem őt nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. 959ebd0cf5 (válaszként erre: 5. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 25. 18:52
hát akkor, sajnos, valószínű, ezt találják a leghelyesebb megoldásnak
2007. febr. 25. 17:49
A barátomét már műteni kell,mert nagyok a göbök,és már vannak benne forró göbök is.
4. 959ebd0cf5 (válaszként erre: 2. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 24. 18:48
nem feltétlen műtik, hormontartalmú gyógyszerekkel kezelik,állandó, időközönkénti ellenőrzésekre kell járni,vérvizsgálatra, ultrahangra,stb.A műtét attól függ, milyen stádiumban van, rosszabbodik-e, stb.
2007. febr. 22. 20:05

Van, de nem talalkoztam meg konkretan ezzel a problemaval, es altalanositani sem lehet ebben szerintem.

Ha bizonytalan vagy, kerdezz meg tobb orvost.

Ha megnagyobbodott valami, akkor az meg nagyobbodhat (pajzsmirigynel legalabb is), amivel nehezebben fogsz tudni nyelni.

Laikus ebben nehezen adhat tanacsot.

2007. febr. 22. 19:11

És mi a véleményetek?

Ha már megnagyobbodott,feltétlen meg kell műtetni?

Vagy talán elmúlik?

2007. febr. 22. 19:09
Van a családodban pajzsmirigy problémával küszködő beteg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook