Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Született valakinek pajzsmirigy problémával babája? Tud valaki segíteni? fórum

Született valakinek pajzsmirigy problémával babája? Tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 15. 05:58

Sziasztok!Az én kisfiam 2 éves,már 1 éves kora körül feltűnt a doktornéninek hogy túl nyüzsgő,nincs 2 perc nyugta, éjjel nem alszik, szóval pörög rendesen. Apai nagymamája strumával született, így vontak egy párhuzamot, biztosan Ő is "pajzsmirigyes" ,mert a "tüneteket" lehetne ezzel magyarázni.

2-szer csináltak vérképet, először a felső határt súrolta az eredmény, fél év múlva az alsót.Mi a véleményetek, lehet ingadozó is a pajzsmirigy?

19. 34988a6a44 (válaszként erre: 17. - S700)
2009. jan. 20. 11:21
Sikerült azóta a "babaprojekt"??? Én Jodaqua á.vizet iszom, remélem jó lesz! Sok sikert!
18. s700 (válaszként erre: 17. - S700)
2008. júl. 15. 16:14

Voltam ma az endokrinológusnál. Semmit sem csinált, csak beutalt kórházba, szeptember 8-ra!

Hihetetlen mennyit kell várni mindenre az egészségügyben!

17. s700
2008. jún. 11. 08:47

Sziasztok!

Nekem a nőgyógyászom ondta, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, de nem küldött más orvoshoz ő sem írt fel semmit, csak azt mondta, hogy jódot kell ennem. Jó lenne az Elevitet lecserélnem Gravidára, mert abban van jód. Hát mivel én nemrég vettem egy nagyobb adagot, ezért most barnaalgát eszek, az természetes jód. A dokim szerint ez elég is.

Most viszont egy kicsit megijesztettetek!

2008. ápr. 20. 23:08

Amit bàrkinek ajànlhatok, az a Pi viz legelõször is. Ezzel màr egy lèpèst tenne elõre nem csak a sajàt, hanem az egèsz csalàdja èrdekèben! (informàciò emailben, mit hasznàlok èn.Bàrki szàmàra elèrhetõ àron!) Picibabàtol elkezdve, akàrki ihatja! az èn nagyobbik fiam 18 honapos koràtol issza, a picur aki most 9 honapos, meg màr igy fejlodott ki a pocakban, hogy èn a Pi vizet ittam.2 csodàlatos gyermekrol beszèlek, akik nem igazan tudjàk, mi az hgoy fajdalom. èletvidàmak, energikusak az èv minden napjàn.

ezen kivul tundèk figyelmetekbe ajànlani pàr hasznos, termèszetes növènyi kivonatot. mint pl.az àrpafü; grànàtalma ès aloe vera ital keverèke;ès lactoferin . bövebb informàciòt melyik mire kèpes, email cimre tudok kuldeni. igy nagyobb belàtàst nyerve utànna eldonthetitek, hogy csak az orvosokra hagyatkozva,szenvedve akartok elore lèpkedni az ùton, amit màr jo ideje jàrtok, de eddig meg nem oda vitt benneteket, ahovà ti szeretnètek. a gyogyulàs felè! vagy megprobàltok tenni valamit sajàt èrdeketekben. èn megprobàltam! eddig eredmènyesen! ès bàrkinek csak ajànlhatom! viszont èn csak magamèrt ès a gyermekeimèrt donthetek, màsèrt sajnos nem.


termèszetesen a gyogyszeres kezelèst mellè ajànlom mindezeket. Nem arra biztatlak benneteket, hogy a màr meglèvõ gyogyszereteket tegyètek le! Az eredmènyek majd magukèrt beszèlnek! igy a szokàsos ellenõrzèseknèl, làthatò lesz majd a vàltozàs. az orvos maga fogja csokkenteni az adagokat. önkènyesen nem ajànlom. milliok tapasztalatàrol van tudomàsunk, akik màr jobban lettek, bàrmifèle betegsègbõl. a kèrdès màr csak az, hogy Te ,szeretnèl egy jobb jövõt?

15. zsuzska77 (válaszként erre: 14. - 104bdd8c43)
2007. dec. 17. 10:11

Szia !Nekem hol 50 hol 100-ra emelték meg az adagomat az mindig az aktuális vérvétel erdményétöl függöt de szülés elött 100-at szedtem

L-tyroxinbol.Most egyik nap 75 másik nap 100 az adag Januárban megyek vissza kontrollra megint(2 havonta járok)Terhesség alatt havonta jártam

14. 104bdd8c43 (válaszként erre: 12. - Zsuzska77)
2007. nov. 16. 18:00

Neked mennyivel emelték meg az adagot a terhesség alatt?? Most mennyit szedsz??

Nekem annyi maradt az adag amennyire a terhesség végére megemelték.

2007. nov. 15. 11:46

Szia!

Igen ,az én fiamnak például nem müködött és igy az orvosok hamar ki is kezelték.Ma már nincs is semmi baja hála!Nekem is volt és ma is szedem rá a gyógyszert EUTYROX-ot.Azzal el kell menni vért vetetni és ott meg mondják,hogy mi a teendő.

Gyógyulást mindenkinek!!!!

2007. okt. 25. 13:45
Szia!nekem is ez mellett a betegség melett született meg második gyermekem és teljesen egészséges lett végig L-tyroxint szedtem vele,igaz nekem azota nem a legjobb az eredményem de bizom benne hogy idövel helyreáll
11. tafonta (válaszként erre: 8. - Mimike 1)
2007. okt. 19. 00:12

Mimike!

Ha nagyi vagy, az más! Szóval akik ilyen betegséggel szülnek, azok babáinál a szülés után megnézik a hormonszintet. Ha a gyereket kezelni kell, akkor ezek szerint neki ez nem volt rendben. Hogy ilyenkor mit tesznek, nem tudom, de jobb az orvosra hallgatni.

10. 104bdd8c43 (válaszként erre: 8. - Mimike 1)
2007. szept. 18. 23:55
Nekem 3 hónaposan vették észre a pajzsmirigy alulműkösét és a mai napig gyógyszert kell szednem és amíg élek mindig, most 27 éves leszek. Van egy 4 éves makk egészséges fiam is, akinek születése után magasabb volt a hormonszintje mert nekem folyamatosan emelték az adagot a terhesség alatt. A fiamból pár nap alatt kiürült az a felesleges hormon amire nem volt szüksége. Sajnos semmi esély arra, hogy ezt kinőlje az unokája. Ha szedi a gyógyszert akkor semmi baj nem lehet, de nagyon pontosan kell szedni! A túladagolás életveszélyes!
2007. szept. 11. 14:37

Szióka !

Én mindkét fiam úgy szültem, hogy a jobboldali pajzsmirígyem resecalták(csonkolták), hormonpótlásra gyógyszert kaptam, ellenőrzésre jártam és........... eddig minden rendben ( 17 és 13 évesek)

8. mimike 1 (válaszként erre: 7. - Tafonta)
2007. szept. 10. 14:28

Szia!

Sajnos, az unokám született most így és tanácstalan vagyok,mert nem sokat tudok a betegségről. Azt mondták a szülőknek, hogy általában 3 éves korukra kinövik, de addig gyógyszert kell szedni a babának.

Köszönöm jó kívánságod!

2007. szept. 10. 14:15

Szia Mimike!

Nekem 2 babám is született így! Az első babám után begyulladt a pajzsmirigyem és autoimmun pajzsmirigy-alulműködés alakult ki. Amikor ezt észrevettem, már 10 hónapos volt a babám. Mire az eredmény meglett, a 2. terhességem legelején jártam és havonta jártam kontrollra, 6 hónapban voltam, mire sikerült beállítani a gyógyszer adagomat. A 2. babám tehát egészséges lett, szintén. A harmadik babánál nem volt semmi probléma, egészséges lett.

Ha pajzsmirigy-betegséggel akarsz babát vállalni, havonta kell kontrollra járni, de javaslom, hogy beszélj előtte az orvossal!

A lány utódoknak nagy esélyük van rá, hogy majd egyszer náluk is kialakulhat pajzsmirigy-betegség, a fiúknál erre nagyon kicsi az esély. Nekem a háromból egy lány, oda fogok erre figyelni nála. Nekem egyébként az anyai nagyanyámnak volt túlműködése egy ideig, de sikerült kikezelni, ellentétben velem, aki életem végéig szedhetem a bogyókat reggelente.

A lényeg: érdemes így is szülni, de csak orvosi kontroll mellett!

Sok sikert!

2007. szept. 10. 13:09
Az én unokám igy született. irj személyes levelet.
2007. szept. 10. 13:06
Én úgy tudom, hogy örökölkhető a pajzsmirigy betegség, annál is inkább, mert én is örököltem az apai nagymamámtól. Igaz, már felnőtt korban jött ki. Viszont a kislányomnál, aki 1 éves, nem jött még ki semmi. Ugye, minden újszülöttnek nézik a pm. eredményét is, és az én lányomé jó lett. A pajzsmirigyes dokim azt mondta, hogy ha a kislány betölti a 13-at, onnantól kezdve három évente ellenőriztetni kell, mert a lányok 70%-ban öröklik ezt a "betegséget".
2007. szept. 10. 11:29
Tudni kell milyen pajzsmirigy betegség konkrétan. Az enyém kifele nő, ez még a jobbik eset, mert így nincs "útba" a légcsövem. A pajzsmirigyesek amúgy hajlamosabbak a hízásra. Nem akarlak riogatni, orvossal kell beszálni, ő mindent elmond. Amúgy már van több ehez hasonló téma itt olvasd el azokat is:)
2007. szept. 10. 11:13
A babám szerencsére nem örökölte, elviekben nem is örökölhető
2007. szept. 10. 11:11
Én négy éves voltam, mikor nálam észrevették, hogy a pazsmirigyemmel van valami gond. A vizsgálatok után kiderült, hogy az egyik túlműködik, a másik nem működik. Műteni nem lehet, nem érdemes. A bioptron lámpa az én esetemben sajnos nem jó, amúgy használ a pajzsmirigy betegségekre, de nem tudom melyik színe. Nekem strummám van, 17 éve gyógyszert kell szednem, 3 havonta orvoshoz járnom, 6 havonta vagy sűrűbben vérvételre és évente ultrahangra. A gyógyszer szerencsére támogatott, így csak pár száz forintba kerül. Pajzsmirigymetegséggel amúgy az endokrinológiára kell menni.
2007. szept. 10. 09:00
Született valakinek pajzsmirigy problémával babája? Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook