Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bringacsere - némi szépséghibával fórum

Bringacsere - némi szépséghibával (beszélgetős fórum)

3. Lilineni (válaszként erre: 1. - 7a23ed9179)
2011. jún. 6. 07:58
Mi a hétvégén vettünk a gyereknek ez akció kertem belül egy új bicajt, és nem volt több mint 20.000 forint, szóval nem drágább, mint bárhol máshol, de minőségibb. Én örülök ezeknek az akcióknak, kedvezmennyel vasarolhatunk, segíthet a családunk, a régi bicajt meg megkapják felújítva a hátrányos helyzetű gyerekek. Van választék, tessék körülnézni. Jó biciklizest Mindenkinek.
2011. jún. 5. 14:12

Én már rég lemondtam mindennemű új dolog vásárlásáról.A tesz-veszen vadászom.

Nézz körül ott hátha...

2011. jún. 5. 14:04
Gőzerővel hirdetik a médiában és a neten a bringacsere akciót. A lényeg, hogy a gyerek bármilyen állapotú használt biciklijéért cserébe 20-70% kedvezménnyel lehet újat vásárolni a kijelölt helyeken.Az elképzelés szerint ez hozzájárul a gyerekek egészséges életmódra neveléséhez és a nyári szünidő tartalmas eltöltéséhez - eddig oké. A másik fennkölt szólam, hogy ezzel a szegényebb gyerekek is hozzájuthatnak új biciklihez.Na, innen nem oké! Rástartoltam az akció honlapjára, képzeletben már be is toltuk lányom ütött-kopott lomis cangáját egy csilli-villi áruházba és üdvözült mosollyal perkáltuk le a nagy kedvezményű árat az új kerékpárért és könnyes búcsúcsókot nyomtunk a régi viharvert darab kormányára. Sokat szolgált és valahol lelkiismeretünk is furdalt ott a mélyben, mint amikor a gyerek a régi szeretett játékmacit dobja a lomok közé az új puha plüsscicáért, de este már hiányzik a régi...No de nem érzelgünk, használjuk ki, hogy végre a szegényebb gyerek is kaphat életében először vadiúj biciklit. Amelyiket ő tör maga alá, mint ifjú cowboy az első lovát. Mivel az általunk már évek óta dédelgetett bicó-álomkép kb. 25-30 ezerbe kerül akármelyik népi depóban, megbeszéltük apával, hogy miről tudunk lemondani ebben a hónapban (olyan sok luxust nem tudtunk odavetni, de úgy láttuk, sikerül azért kiszorongatni) és legmerészebben is 15-18 ezerrel számoltunk, az még útiköltséggel is megéri, biztattuk egymást. De hát odáig sem kellett eljutni, hogy egyáltalán csere céljából elővezessük az áldozati roncs biciklit, mert tisztesség ne essék, de majd összesz...tam magam, ahogy a honlapot átnéztem. Lehet, kérem,cserélni fantasztikus brinyókat, potom 50 ezertől, igényesebb cserélők 300 ezerért is vihetik a kedvezményes cajgát! Hát ez a hülyének is megéri, nemhogy nekünk...Látom magam előtt, ahogy az áruház előtt lefékez egy szociálisan nehéz helyzetű család ütött-kopott tavalyi terepjárója, kiszáll belőle az elfakult fejű kisgyerek talpig márkás cuccban roskadozva, mögötte a hajléktalanság rémével küszködő szerencsétlen szülőpár (a gyerek addig nyaggatta őket ezzel a bicikli-dologgal, hogy le kellett mondani az időpontot a szoláriumban és a teniszpályán)és becígölik a karácsonyra vásárolt montit, mert elég borzasztó, hogy égeti magát vele szegény kisfiú, nem is menő a cucc, körberöhögi a banda, pedig 200 ezer volt, na de hálaisten a jótékony, szociálisan érzékeny alapítványi,missziós meg kitudja milyen tagoknak, most ki lehet cserélni ezzel az akcióval, de aztán kisfiam, vedd tudomásul, új búvárfelszerelésre már igazán nem fussa, ha szégyelled a tavalyit, majd este veszed fel a tengerparton...és ezzel eltűnik a látomás az áruház fotocellás ajtaja mögött és a szemem elől is. Kimehetünk bicózni? - kiabálnak be ebben a pillanatban a lányaim. Persze, mosolygunk rájuk és már az utca végén járnak, igaz rozsdáska, igaz csikorgó, igaz foltozott gumis cangájukon, de legalább ez is van. És ők nem is tudnak arról, hogy létezik egy boldog ország, ahol a magukfajta szegényebb gyerekek is hozzájuthatnak nagyon akciósan új biciklihez...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook