Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


130. vkatka (válaszként erre: 123. - Ata06)
2011. jan. 6. 17:29

Megpróbálom megmérni, de nem olyan egyszerű ám az :)

Olyan ficánkák mindhárman, hogy képtelenség lemérni őket.

14 hónaposak a drágáim :)

A súlya két hónappal ezelőtt volt 32 kg. Szép nagy...

Dehogynem fáznak :)

De szoktak rosszalkodni, birkózni, és akkor átmelegszenek. Meg adok nekik meleg kaját meg meleg vizet és utána bebújnak a házba, és alszanak. Na ott bent nagyon kellemes idő van :)

129. Ata06 (válaszként erre: 128. - Inci-finci)
2011. jan. 6. 17:15

De hát csak a napokban hoztátok el! Nem? Akkor, hogy adattad be az oltásokat? Ott hagytad a tenyésztőnek a pénzt? Vagy a dokid ilyen gyorsan lezavarta a szurikat? Nálunk minden oltás között két hetet kell várni! Én hat hónapos koráig az utcára sem tudtam kivinni!:(

Valahol én elcsúsztam a történetben azt hiszem!

Ez tenyésztő volt, ahonnan hoztátok? Vagy szaporitó?

Én sajnos szaporitótól hoztam, de hát akkor ez az összeg olcsó volt a tenyésztőkhöz képest!

Ráadásul pont akkor, nem volt sehol se kölyök!

És nekem gyorsan kellett intézkednem, hogy a párom meg ne gondolja magát!:)

Az olcsót elárulod mennyi volt? Ha nem szeretnéd, akkor sincs semmi gond!

128. inci-finci (válaszként erre: 127. - Ata06)
2011. jan. 6. 16:26

Ja szerinted

De csak két oltása volt meg 12 hetesem , ez undorító , színre egy kutya farmról hoztuk el szegényt, a többi oltást én adattam de , és hozzá vitaminok , fültisztító csepp, hát nem kis összeg. De egy tenyésztő hogy hanyagolhatja így el oltásokat ezt nem értem, vagyis kutyatelep :(.Tayson már túlkoros volt ahova szánták így jutottam hozzá olcsón, véletlen a párom látta meg a hirdetést, és beleszeretünk és rögtön mentünk érte, de azóta is imádjuk.

Igaz ma rossz csont volt, még kapott is a seggére.

De ezt az oltást megkérdezem mert z én érdekem is egészséges legyen ..

127. Ata06 (válaszként erre: 124. - Inci-finci)
2011. jan. 6. 15:47

Elég rendes volt az a hely ahonnan elhoztátok, ha már ennyi oltása megvolt!

Mikor Ata hozzánk került négy hónaposan, nem túlzok,

egy darab oltása volt és egyszer volt féreghajtása, közvetlenül a születés után! Igy került négy és fél éve hatvanezerbe! Képzeld ha beadatták volna az összeset mennyi lett volna!:P

126. Ata06
2011. jan. 6. 15:43

Megvan! Nem tudom melyik van nálatok!

Ez az injekciós változat:

PNEUMODOG vakcina A.U.V.

A kutyák Bordetella bronchiseptica és parainfluenza (2. típus) vírus okozta légzőszervi megbetegedése elleni inaktivált, adjuvált vakcina


Ez az orrba spriccelős változat:

Nobivac KC vakcina


Most hasonlitottam össze és ugyanaz a hatóanyag van mindkettőben!

125. Ata06 (válaszként erre: 124. - Inci-finci)
2011. jan. 6. 15:36

Ennek az oltásnak tavalyig Pneumodog volt a neve!

Ez szúri volt. Tavaly kaptuk ezt, de már olyan változatban, hogy felszivták valami fecskendő félébe és belespriccelték az orrába! Utána még fogta a doki a fejét, hogy az automatikus fejrázást és prüszkölést elkerülje! Igy benne marad az orrában és ettől három nap alatt védettsége lesz!

Mindjárt előkeresem az oltási könyvet és leirom ,hogy tavaly mi volt a neve!

2011. jan. 6. 15:30

Sziaszok!


Na a lányom most monda hogy ép boxer..Miért nyálaznak ennyire, itt ülök a fejük a karomon és csorog a nyáluk:):)ááááááááááááá


A fehér Boxerek génhibásak azért nem tenyésztik és irtják őket, vagyis irtották mivel rontja a kennel minőségét. De most kapcsolatban vagyok egy tenyésztővel és neki kutyája került ki külföldre , és Németországban már törzskönyvezik , és tenyészik is őket.


Ata :

A bűzmirigyet mindig kinyomja a doki minden alkalommal, és féregtelenítve is vannak amikor kell időben.

Tayson most kapja az 5-dk oltást, és még jön veszettség , elleni is , így meg lesz mindegyik oltása, evvel. milyen orrcseppet kap a kutya megkérdem a dokitól ezt is.


Sajnálom aki kutya gyárat csinálnak ezt betiltanám , minden ellés után kéne pihentetni egy évet szerintem , vagyis évi egy ellés elég lenne a kutyáknak , de sajnos a pénz beszél sok embernél nem a kutya számít .


Panna meg majd meg nő. Az idő megadja választ.

123. Ata06 (válaszként erre: 121. - Vkatka)
2011. jan. 6. 15:29

A fiúk mindig jóval nagyobbak, mint a lányok!

Nem baj az, hogyha Boxi olyan nagy! Megtennéd, hogy leméred a marmagasságát és a súlyát? Kiváncsi vagyok, hogy mekkora! Mennyi idős most?

3-4 éves korban még szélesedni is fog!

És ha van időd Pannát is megméred?

Tényleg nem fáznak? Ata nagyon fázik! Ugye kimegyünk a meleg lakásból- bent van 25 fok- a minuszba! Végig rohanja az utat! Alig birom vele az iramot tartani!:P

122. Ata06 (válaszként erre: 120. - Vkatka)
2011. jan. 6. 15:23
Szegénykém! Nem is szabadna egy évben kétszer pároztatni! Ez lelketlenség! A tenyészetekben ezért van több tenyész szuka!
121. vkatka
2011. jan. 6. 11:19

Viszont jó is történt:

Megdicsérték a kis tündérkéimet :)

Hogy milyen szépek és nagyok! Na jó azt elhiszem, hogy Boxi átlagon felüli, Gigike átlagos, csak vastagabb mint a többiek, de pici Pannám :)

Hát ő nagyon csöpp :) Bár láttam már nála kisebbet, de az nagyon alultáplált volt.

Panna pici ugyan, de arányos, kis csinos.

120. vkatka
2011. jan. 6. 11:16

Tegnapra Gigikém anyukája elpusztult :(

11 éves volt, nem annyira öreg, de sokszor pároztatták, szegény biztos azért nem élt sokáig.

Gyönyörű és okos fehér boxer volt :(

Sajnos volt, hogy egy évben kétszer is fialt...

119. vkatka (válaszként erre: 117. - Szántó Gábor)
2011. jan. 5. 23:03

Akassza fel magát, aki ilyet tesz...

Nálunk is volt az alomban egy fehér, az volt a kis kedvencünk, de sajnos elpusztult. Majdnem vele haltam, úgy sajnáltam :(

118. Ata06 (válaszként erre: 117. - Szántó Gábor)
2011. jan. 5. 21:18

Szégyen gyalázat aki ilyet tesz!

Remélem ma már elég felvilágosultak ahhoz, hogy ne tegyék!

De a magyarázat a következő: Annak idején, határőrök használták munkakutyának és nagyon kirivott a környezetből! A fehér boxereket elvileg tenyészteni sem lehetne, kiállitásra szintén nem lehet vinni!

2011. jan. 5. 21:07
A fehér boxereket miért ölik meg a tenyésztők?
116. Ata06
2011. jan. 5. 20:59

Ja, megint elfelejtettem leirni!A dokim nagyon ajánlotta a Pneumodog nevű oltást, különösen azért mert rövidek a pofikájuk, ezáltal az orrmelléküregek is elég vacak helyzetben vannak!

Tavaly már annyit változtattak ezen az oltáson, hogy nem kellett szúrit kapniuk, hanem az orrába spriccelték be és igy 3 nap után már védettséget is ad!

A kicsi ,hogy áll az oltásokkal?Mennyit kapott meg eddig?

Roxánnak, ha mentek, szokták a bűzmirigyét is kinyomni?

115. Ata06
2011. jan. 5. 20:53
Ezt nem tudod elkerülni, mert a peték évekig is életképesek maradnak! ha kint játszanak vagy a másik kutya nem volt féregtelenitve, akkor meg van rá az esély! Ezért szokták azt mondani, hogy 3 havonta féregteleniteni ajánlatos!
114. inci-finci (válaszként erre: 113. - Ata06)
2011. jan. 5. 20:37

Na ez jó kérdés volt , hát majd vasárnap kiderül melyiket kapják :):)

Nekem még nm voltak férgesek egyik sem hála, itt vannak a gyerekek meg bent tartom őket , a frász is kitörne ha össze szednének valamit::)

113. Ata06 (válaszként erre: 112. - Inci-finci)
2011. jan. 5. 20:30

Ezt ismerem!:D Az enyém is ezt csinálja a kirakatok előtt! Szerintem, ha elengedném neki is ugrana!

Jó móka szokott lenni az utcán! Mindenki áll és vigyorog!

Nem tudom milyen féreghajtót szoktak kapni, de én véletlenül fedeztem fel a Milbemax féreghajtót. Előtte a Drontált kapta. Nem igazán volt jó a pocija, ezért próbáltuk ki a Milbemaxot!

Képzeld a Drontálnál nem láttam a kakiban semmi különöset és mégis miután a másikat kapta 2* meg kellett ismételni, mert voltak olyanok a kakiban, mint a gyöngyök! Azt mondta a doki ,hogy az pete volt! És érdekes a másikkal nem jött ki! Állitólag ez a legjobb és szivféregre is hat!

Azóta ezt veszem, kicsit drágább, de hát már annyi pénzt költünk rá, hogy már nem oszt vagy szoroz!

Nálatok is jó kis összeg lesz!

Biztos a spot-on cseppeket kapják!

nem tudom, hogy mondta e neked a doki, de előtte 2 nappal nem érheti viz, utána egy napig nem szabad simogatni és két napig megint csak nem érheti viz! Ők melyiket kapják?

2011. jan. 5. 19:57

Sziasztok

Ha arra járok megnézem hogy van-e és mennyi.

Most oltatni kell mind kettőt egyszerre viszem , megkapják a kombinált, veszteség és féregtelenítés és még valami, a cseppeket az atkák bolhák tetvek és szívféreg ellen , na buli lesz a családban.

Amúgy az exem itt volt na a kutyák bezárva , Tayson csak morgott egy folytában, Roxán meg csak figyelt és ha nem szolok akkor ugrik :)sajnos nem tudom miért unszi neki , de másokra nem allergiás csak ő rá.

Most a konyhában sertepelnek , muffint sütök a kicsi ül a sütő előtt látja magát az üvegben és morog , olyan édes de ez már sok nem jön rá hogy saját maga, , és még a tükör a másik ellensége főleg, avval az őrületbe lehet kergetni.

Amúgy meg ott az akvárium, jó nagy és mindig a halakat akarja elkapni, na jó pofi ahogy ugrál előtte és nem sikerül elkapnia őket , de naponta törölhetem le a nyáltól :):)

111. Ata06
2011. jan. 5. 18:56

Most találtam rá a fejhám dobozára!Az van ráirva, hogy Master Control és a 7 számú jó a boxernek!

Ez az amit fressnapfba lehet kapni!

110. pemete (válaszként erre: 91. - Ata06)
2011. jan. 5. 18:54
Nemtom, majd azt akkor kitaláljuk:p
109. Ata06 (válaszként erre: 105. - Inci-finci)
2011. jan. 5. 15:14

Végül is akkor érzi, hogy a gazdi nem szereti vagy egyszerűen tudja, hogy kit lehet szeretni és ki az aki nem érdemli meg!

Nem egyszer volt, hogy a közelünkbe jött valaki és az Ata egy pár másodpercig figyelt, aztán döntötte el hogy hogyan tovább! Valamelyik nap az átkelőhelynél várakoztunk, egy pasas állt mellettem, semmit nem csinált, rám se nézett!

Csak lógott mellette a keze! És egyszer csak ugrott/ volna/ és kapott volna oda, de én már fel vagyok készülve ezekre a helyzetekre, úgyhogy vigyázok!

Ez a kutya nem fél semmitől és senkitől, és megvan benne az a képesség, hogy helyesen itéljen meg egy helyzetet vagy embert!Még egy érdekesség !Ez a fajta,nem gyakorolja a kutyák között a megadáspózt! Komoly küzdelem során soha nem mutat alázatot! Harcol, amig él!

108. vkatka (válaszként erre: 107. - Inci-finci)
2011. jan. 5. 13:55
Végül is teljesen jogos :)
2011. jan. 5. 13:53

Akkor Gigi a vezér , és ezt gyakorolja,

majd kialakul ..

106. vkatka (válaszként erre: 105. - Inci-finci)
2011. jan. 5. 13:43

Akkor jó az, ha őrzi a házat a kutyus :)


Nem hiszem, hogy nagy gondok lesznek, régebben volt olyan, hogy Gigi morgott Pannára, sőt le is nyomta, de Pannus megtanulta már, hogy kivel kekeckedhet, és kivel nem :)

105. inci-finci (válaszként erre: 100. - Ata06)
2011. jan. 5. 13:38

ŐŐŐŐŐŐŐ az ex férjem , és nem is árt ha tart a kutyától ,, volt köztünk nagyon sok probléma,felőlem szét is szedheti :)


Kata:kialakul a rangsor és akkor nem lesz köztük baj , de mindig a lányok a falka vezérek , és őrájuk figyelj majd,

104. vkatka (válaszként erre: 103. - Ata06)
2011. jan. 5. 13:38

Úgy szoktuk, hogy van három tányér, és egy nagy fazékban viszem a főtt kaját nekik, és elosztom három felé. Így jut mindenkinek, aki kapja-marja alapon.


De legtöbbször nem főtt kaját kapnak, hanem tápot meg száraz sütit. Azt pedig kis darabokra szedjük és a betonra szórjuk. Onnan pedig együtt, egyszerre szoktak enni. (máshogy nem is hajlandóak)

103. Ata06 (válaszként erre: 102. - Vkatka)
2011. jan. 5. 13:22

Pannának azért nem engedi, mert őt egyelőre csak falkatagnak fogadja el.

Gigi az idősebb is és ez mindig benne van Boxi buksijában, hogy mikor ő kicsi volt, akkor milyen nagynak látta Gigit! Általában az idősebbeket tiszteletben tartják!

Tehát fontos a nem , de a kor is!

Hogy kapnak egyszerre? Egyszerre nem tudsz három tányért fogni? Ha meg egy tálba kapnak, abból meg előbb- utóbb balhé lesz!

De csak emberi aggyal felfogva kellemetlen!:)

Mond olyankor nyugodtan, hogy ez a jele a főnökségnek!

102. vkatka (válaszként erre: 101. - Ata06)
2011. jan. 5. 13:11

Édesek :)

Pedig Gigi tart valamilyen szinten Boxitól, mert megengedi neki azt is hogy a szájából egye ki a kaját. Pannának nem engedi.

Egyszerre kapnak enni, pont a veszekedések elkerülése végett.

De jó lenne, ha nem csinálná ezt Gigikém, mert kellemetlen mások előtt.

101. Ata06 (válaszként erre: 99. - Vkatka)
2011. jan. 5. 13:05

Ez nem párzást jelent, hanem a főnök személyét tisztázza le! Ha Boxi tűri az azt jelenti, hogy elfogadta őt főnöknek! Ezentúl Te is tartsd tiszteletben a sorrendjüket! Aki a főnök az kap előbb enni, azt engeded ki a kapun...stb

Ha nem igy teszel, akkor még harcot is provokálhatsz!

Különben általában a fiúk elfogadják a lányokat főnöknek, hisz mindig a szukák döntenek arról, hogy kit fogadnak el párnak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook