Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák fórum

Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák

1 2 3 4 5 6 7
2009. nov. 30. 08:55

Szia!

Remélem jó helyre írok,láttam sokan fordultak hozzád bizalommal a problémáikkal.

Arról lenne szó, hogy régen csúnya volt az arcom és használtam rá gyógyszer minden, a lényeg h újabban csak kozmetikushoz jártam és mára aránylag elégedetten szép sima az arcbőröm, csak éppen alapozót kell h használjak mert számomra elég elviselhetetlen vörös foltok keletkeztem mindkét arcfelemen és az orromon. Kérem ha tudna valamit tanácsolni borzasztóan hálás lennék önnek. Egyszerűen ajánlották az e-vitamin kapszulát hogy a benne lévő anyagot kenjem rá, de semmi hatása. Ha van valami biztos módszer kérem írja meg. Fontos lenne,mert fotó modellkedem és sokszor kínos nekem h alapozót kell használnom,bár nem látszik,mert már kitanultam a szakmát! Nem tudom sírjak vagy nevessek. :) Előre is Köszönöm a segítségét!

Üdvözlettel

Tanács Viktor

Szeged

131. 49ca420470 (válaszként erre: 129. - 1535f93d8a)
2009. szept. 2. 19:05
Köszi a levelet nagyon tanulságos.Nekem a gyerek lábán van ekcéma születése óta kenegetem minden nap többször is kenőccsel.Télen elmúlik,nyoma sincs,csak nyáron ahogy a lába szabadon van.Bekeményedik a főr a lábujjain és bereped,mélly repedések lesznek a lábán,vérzik is sokszor.Nem nagy húsevő,valamiért sosem szerette a húst,de lehet hogy ettől függetlenül nálunk is az étrendben kellene keresni a baj fő okát.Véleményem szerint sem érnek a bőrgyógyászok sokat,kísérletezgetnek mindenfélével.
130. eb673dfdcb (válaszként erre: 129. - 1535f93d8a)
2009. ápr. 24. 19:59
Nagyon szépen köszönjük a leveled és biztos sok sorstársadnak segítettél hidd el:))) Sok sikert és egészséget:))) Üdv: Era
2009. ápr. 24. 00:02

Gyógyulásom súlyos ekcémából

28 éves férfi vagyok, ekcémás hajlamom van, amit az egyik ősömtől hoztam. Elbeszélések alapján tudom, hogy egyik apai dédapámnak voltak hasonló bőrproblémái, ő azt egyébként birkafaggyúval kezelte annak idején. Szóval csecsemőként, kisgyerekként és kamaszként is voltam ekcémás valamilyen formában, hol levedző hólyagosan, hol kiszáradó hámlósan. A tünet mindig vagy a lábam vagy a kezem ujjközeit érintette, de hosszabb-rövidebb idő után mindig elmúlt a baj, kezelésektől függetlenül, csak úgy magától. Most 2009 van, 2001-ben kezdődött az az ekcémás életszakaszom, amit nemrég sikerült leküzdenem. 2001-ben, 20 évesen a bal kezem kisujján kezdtem kiszáradósan és viszketősen hámlani, ez terjedt tovább a szomszédos újakra, majd megjelent a bal kezem csuklóján, a jobb kezem csuklóján, végül a bokáimon. A sebek határai hétről-hétre, milliméterről-milliméterre tágultak, a gyulladás és a viszketés egyre lángolóbb lett, a végén már csúnya, állandóan hámló és kisebesedő, mélyen kirepedő és vérző-levedző sebeim voltak, ezek persze fájtak is. Jártam több bőrgyógyásznál, legfelsőbb szinten a szegedi bőrklinikán próbáltak meg kezelni. Az a tapasztalatom, hogy a bőrgyógyászatnak fogalma nincsen. Atopiás dermatitist diagnosztizáltak, de kezdetben a szokásos szteroidos kenőcsös (+ fürdő kenőcs, azt nem használtam) kezelésen kívül meg sem próbálkoztak mással (Dr. Szabad Gábor), sőt felvilágosítást sem adtak arról, hogy tulajdonképpen mi történik velem, és hogy mire számítsak a tüneteket illetően. A szteroidos kenőcsök csak kezdetben használtak, aztán semmi hatásuk nem volt, a bőröm elvékonyodott, de csúnya maradt. 2003 végén, amikor már eléggé elviselhetetlenek voltak a sebeim, főleg az ujjaim, olvastam arról, hogy esetleg ételallergia lehet a háttérben. Azt én is tapasztaltam, hogy tej fogyasztása után néhány nappal fellángoltak a tüneteim, ezért elhagytam étrendemből a tejfehérjét, azaz mindenféle tejterméket és tejport tartalmazó ételt. Lényegesen jobban lettem, az ekcémámat ezután évekig szinten tudtam tartani úgy, hogy hol teljesen begyógyultak a sebeim, hol begyulladtak néhány hetes váltásban. Utóbbit, hogy akkor mitől jött ki mégis, nem igazán értettem, mindenesetre sokkal elviselhetőbb lett az ekcémám. Egy ideig, mert aztán ez már nem bizonyult elégnek. 2008-ban újra elértem odáig, hogy valamit lépnem kellett, mert minden lépés egyre nehezebbé vált, különösen a bokáim környékén váltak egyre csúnyábbá a sebek. Közben voltam többször a bőrklinikán. Elküldtek góckutatásra, ennek az lett az eredménye, hogy kiszedettem a garatmandulámat. Persze nem gyógyultam meg. Elküldtek LMG ételallergia-vizsgálatra, ami szerint pl. a tejre nem vagyok allergiás, de semmire se. Az a tapasztalatom, hogy az LMG vizsgálat az én esetemben nem ér semmit, mert az én ételallergiám rejtett. Valahol azt olvastam, hogy ez úgy működik, hogy pl. nem magára a tejfehérjére vagyok allergiás, hanem valamire, ami az emésztés során abból keletkezik. Ez valahogy nekem hihetőbb. Egyébként korábban (2000 körül) jártam pl. biorezonancia vizsgálaton, ami kimutatta allergénnek a tejfehérjét. Persze nem hittem benne, hogy vasak fogdosásával ez valóban vizsgálható. Az eredményére már nem is emlékeztem, de néhány évvel később, amikor kezembe került a papír, meglepődtem, hogy ott bezzeg szerepelt a tejfehérje.

Szóval 2008-ra megint felerősödtek a tüneteim, homeopatához fordultam (Dr. Hörcher Andrea). Júliusban kezdtük a kezelést, hosszú beszélgetések után kétféle szert próbáltunk ki. Fél évig szedtem ezeket, közben tartottam a tejfehérjementes diétát. A dolog működött: illetve nem történt semmi olyan, amit a homeopata ne mondott volna előre. A szerek hatottak, a tünetek, állítólag úgy ahogy kell, erősödtek. 2009-januárjára nagyon durván elterjedt az ekcémám. A bokámról a combom közepéig húzódott fel, és a teljes alkaromat, a combomat, a köldökömet és a vállamat is érintette. Minden egyes lépés fájdalommal járt, naponta, főleg éjszakánként egy nagy maréknyi bőrt vakartam le magamról. Nem tudtam aludni, a véres lepedőket állandóan mosni kellett, a porszívót pedig hónapokig ki sem vittem a szobámból. Irgalmatlan korszakon mentem keresztül, ami lelkileg nagyon megviselt. Tapasztalatom szerint az történhetett, hogy a homeopátiás szerek az immunrendszerem felerősítésével felerősítették azt a téves immunreakciót is, ami szerintem az ekcéma. 2009 januárjára rendszeressé váltak a kiborulásaim. Éjszakánként rendszeresen sírtam, mikor pedig a munkahelyemen is kiborultam egyszer, úgy döntöttem, hogy nem folytatom tovább a homeopátiás kezelést.

Szabit vettem ki, és drasztikus állati fehérjementes diétába fogtam. Az első három napban csak nyers zöldséget ettem, majd még napokig maximum csak egy kis főtt gabonával egészítettem ki az étrendem. 10 nap alatt már látványos javulást értem el, és pont ekkor mentem el újra a bőrklinikára. Dr. Altmayer Anitánál voltam, aki állítólag a legjobb doki ott az atopiás területen. Sajnos csak azt hozta, amire vártam. Az esetemben semmit nem érő LMG eredménye iránt érdeklődött, kevert szteroidos kenőcsöt írt fel, illetve ami újdonság volt az UVB fényterápia. Ennek a hatásosságáról nem tudok nyilatkozni, mert csak három hétig jártam, nem szerettem elrohangálni. A bőrklinikán egyébként mondtam a dokinéninek, hogy kb. 10 napja állati fehérjementes diétát tartok, és lényegesen jobban vagyok. Ő erre csak annyit mondott, hogy miért csinálom ezt? Ezzel nálam le is írta magát, én nem mentem többet, de már nincs is rá szükségem. A kulcs nálam a vegan étrend, kímélem magam mindentől, ami állati. Most április van, gyakorlatilag két és fél hónap alatt teljesen elmúlt az ekcémám. Ezt kimondani, pláne leírni egyszerűen isteni. Az ekcémámmal együtt elmúlt az összes emésztőszervi problémám is, pl. székrekedés, véres széklet. Nincsenek alvászavaraim, merthogy azok is voltak, kipihent vagyok és vidám. Kis negatívum, hogy állandóan ügyelni kell arra, hogy mit eszek, és arra, hogy lehetőleg minden nap összehozzak egy kis teljes értékű fehérjét a növényekből (szója, földimogyoró, hüvelyesek és gabonák együttes fogyasztása), különben nem tudok úgy erőt kifejteni.

Olyan cuccok, amik nekem 2001 óta egy ideig vagy hosszú távon is segítettek: Naturland körömvirágkrém classic, TESCO-ban kapható tégelyes zöld fedelű zsíros körömvirág balzsam, friss levegő, napsütés óvatosan, szolárium ritkán, kevert szteroidos kenőcs óvatosan és csak mikor már enyhe a tünet, béres vitamin vagy csepp, kevert gyógytea naponta 2X a diéta elején lehetőleg hónapokig (diófalevél, orvosizsálya-levél, vadárvácska, párlófű, csalán, kamilla, hársfa), sok folyadék, kevés stressz és kevés méreg pl. alkohol, nem árt a mozgás sem.

A lényeg: kemény diéta nélkül semmivel sem értem el hatást, tapasztalatom szerint pedig a vegan étrenddel, mint gyógymóddal sem az orvoslás, sem a homeopátia nem számol. Hátha segítettem valakinek.

128. 96b0d6b01f (válaszként erre: 124. - Eb673dfdcb)
2009. ápr. 19. 14:09
köszönöm szépen :)
2009. ápr. 16. 22:18
Alkoholos arclemosót, nem igen jó használni, mert szétszárítja az arcocskád és pláne felesleges hámlással pedig elzárja a pórusokat ami meg újabb aknét okoz(pattanás).....Ami a legjobb hammameliszes lemosó vagy csökkentett alkohol tartalmú avagy másképp fertőtlenítő és tisztító arclemosók:)
126. kiscsaj16 (válaszként erre: 125. - Eb673dfdcb)
2009. ápr. 15. 19:24
Fogalmam sincs h rendben vannak e, ezt h lehet megállapitani? csak vérvizsgálattal? És ha nincsenek is rendben akkor hogyan segithetnék ezen mit kellene tennem h normális legyen?
125. eb673dfdcb (válaszként erre: 122. - Kiscsaj16)
2009. ápr. 15. 18:43
Hormonjaid rendben vannak?....Egy vérviszgálat nem ártana...Priviben a többiről:)
124. eb673dfdcb (válaszként erre: 123. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 15. 18:41

Angi!

Ez hideg ekcéma vagy atópiás dermatitisz(akut ekcéma tulajdonképpen)....Amit tudok ajánlani az az Alkcema kenőcs( első lépcsőnek, de orvos írja fel:(()..Illetve Spirig termékek a gyógyszertárban(Excipial) illetve gyere el hozzám a kozmetikába és segítek szívesen....Priviben a többiről:)

2009. ápr. 13. 10:06
Sziasztok, szép napot! Nekem a kezemen jött ki az ekcéma. Kicsi vizes hólyagokkal kezdődött, utána addig vakartam,hogy már bőr sem volt a kezemen, nagyon fájdalmas volt, sőtt télen kirepedezett, akárhova mentem, mindíg vérzett a kezem, kellemetlen is volt, mert nagyon csúnya a kezem tőle és a boltban is úgy néztek rám, mint egy leprásra. Elmúlt, azt hittem,hogy ezzel el is felejthetem, aztán valamitől megint kiújult és ez már jó ideje így megy. Sajnos nem tudok orvoshoz elmenni, ezért szeretném,hogy ha valakinek van valami tapasztalata, ötlete,hogy hogy tudnék ettől megszabadulni, vagy legalább kezelni, azt nagyon megköszönném. További szép napot mindenkinek. Angi
122. kiscsaj16 (válaszként erre: 121. - Eb673dfdcb)
2009. ápr. 12. 18:16
Igen az államon nyomkodtam a mitesszereket de tényleg mielőtt hozzákeztem megmostam az arcom és a kezem szappannal majd a nyomkodás után lefertőtlenitettem alkoholos arclemosóval, de mostanában ha kijön 1 patit már hozzá se nyúlok de akkor is piros folt marad a helyén miért van ez? most csalánteát iszom meg 2naponta borogatom vele az arcom. Most kaptam nővéremtől 1 garnier pure 3in1-bent azt napi 1szer használom + még van 1 kis zyneritem azzal szoktam még kenni az állam és a homlokom h hámlassza le csak az a baj h nagyon szárit és feszül. Igaz a homlokomat is nyomkodtam mert idegesitett most meg apró kis lyukak vannak rajta, nekem a homlokomon olyan nehezen kinyomható kicsi patik vannak pici fehér a közepén 1 fekete ponttal olyan mint 1 mitesszer lehet a homlokom is mitesszeres. Ezeket a hegeket csak hámlasztással tudom eltüntetni vagy esetleg valami jó krémmel is? Boldog Húsvéti ünnepeket és köszönöm h foglalkozol az én problémámmal is :))
121. eb673dfdcb (válaszként erre: 120. - Kiscsaj16)
2009. ápr. 12. 10:36

Szia:)

Szóval vagy olyan aknéid voltak amik bevoltak fertőzve más baci által vagy piszkáltad őket és érzékennyé tetted és a bazálsejtek folyamatos gyulladásban vannak...:(..Vagy egyáltalán nem pattanás-aknéd volt hanem más kórokozó el kéne múlnia egyébként halványodni kell..Nos Zyenerit az nem rossz, de a Contratubex egyes embereken gyulladást is okozhta ezért ajánlom, hogy kérd ki egy bőrgyógyász véleményét, hogy alkalmas vagy -e a kezelésre.....Próbáld meg nyugtató krémekkel kenni....Ha tudok valamit akkor priviben írok...Addig is jó "nyuszizást"!

2009. ápr. 12. 08:33
sziasztok nekem a pattanások után kis piros foltok maradtak az államon ami nem akar elmúlni szerintetek belenne gyulladva, jó volna valah elmulasztani zyneritet ajánlottak rá a patikában most fogyasztom ki a 3ik tubust és többett nem használhatok halványitotta már nem látszik annyira de hafúj a szél, hideg van vagy nagyon süt a nap belilulnak és olyan csúnyák, ugyh a napozás kilőve sajnos. Jaj és sajnos a homlokom meg tisztaheges kis lyukacsos a pattanások után és nem akarnak elmulni ezekkel ugyanaz a helyzet ha fúj a szél, hideg van vagy nagyon süt a nap belilulnak valamit mondjatok légyszi hogyan tüntessem el. Contractubex gélt akarok venni de sehol nem találok most mit csináljak. Jön a nyár és szeretném már felcsattolni a hajamat
119. vivili (válaszként erre: 103. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 25. 13:26
Omega-s és ureas testápolók, tusfürdő. Nekem nagyon szépen halványítja és táplálja az arcomon az ekcémás foltot (eventuspharma.hu) Jövő héttől pedig jön a méregtelenítés :) kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény.
118. eb673dfdcb (válaszként erre: 115. - Franc22)
2009. márc. 4. 14:18
Mindennképpen a hidratálását kell pótolni a bőrödnek és ne érje semmilyen parfümös habfürdő, tusolókrém...A patikába lehet kapni illatmentes lemosókat és egyéb nagyon jó anyagokat amik segítik a bőr Barrier-funkciójának visszaállítását...(BARRIER-FUNKCIÓ: a bőr sav köpenyének, vizes fázisának,lipoid köpenyének helyes szaruképzésének, kórokozók elleni védekezésének együttes neve!) Tehát egy tökéletes védelmi pajzs ami ha sérül, az komoly destruáló(romboló)folymatokat idéz elő..Pl. ekcéma, dermatitiszek, allergiás elváltozások, szaruképzési defektusok(bár ezek lehetnek enzim hiány kialakulók is és öröklöttek is)..Szóval a Barrier-funkció az a legfontosabb a bőr szempontjából!Van egy krém család ekcémára(non-szteroid krém, ami szerintem nagyon jó: EXCIPIAL...kérd meg a gyógyszerészt segítsen egy jó krém ajánlásában, de az orvost is látogasd meg:))
117. eb673dfdcb (válaszként erre: 116. - Eb673dfdcb)
2009. márc. 4. 14:10
Szóval, va-e valamilyen anyag amit újonnan használsz (lemaradt az előző üziről)...??? Van olyan amit most kezdtél használni, vagy olajszármazék, vagy detergensek érik-e a kezed(nagyfokú fertőtlenítők amik elölik a saját baktérium flórád)....Nézz utána ezeknek:)))
116. eb673dfdcb (válaszként erre: 115. - Franc22)
2009. márc. 4. 14:08
Szerintem mindenképpen bőrgyógyászhoz kellene menned, de valószínű valamilyen kontakt dermatitiszed van(de ez csak a séróból), van -e valamilyen olyan anyag(sampon, krém )?...
115. Franc22
2009. márc. 3. 13:36

nekem most kijött valami ekcéma féle a kezemen! Hogy mitől nem tudom. Nagyon viszket, és ki van száradva. Az anyósnak is van ekcémája, és az ő krémét, használva vettem észre, hogy a folt miután bekenem eltünik. Pár nap és ha olyan csinálok(mosogatás, párom fejecskéjének a vakargatása, törölgetés), akkor mindig kijön.

Szerintettek menjek el bőrdokihoz?

2009. márc. 3. 10:23

A Diane -35-ről. Most találtam meg, hogy hol is olvastam róla. Az 1-est érdemes elolvasni!

[link]

113. f64f0d9a69 (válaszként erre: 112. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 1. 12:42

Én is használok ilyet, csak az klorofill.

De a zöldségek, gyümölcsök is erre valók.

112. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 108. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 28. 18:55
Köszi! Pont ma olvastam a lúgosításról!
111. 2d5a00656a (válaszként erre: 110. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 28. 18:52

Nagyon szépen köszönöm,és örülök hogy tudományos a válaszodnem olyan mossátok-kenjétek típusú.

Rákeresek a gyógyszerre amit ajánlottál,é s megbeszélem a gyerekorvosunkkal.

Köszönöm,ha találnál valamit és még írnál/Ja ha diétás vagy mozgásos gondjaidtámadnának szívesen segítek ezek meg az én szakmáim:)/

110. eb673dfdcb (válaszként erre: 109. - 2d5a00656a)
2009. febr. 28. 18:43
Hát Kati, azt hiszem neki ezen túl kell esnie mert hát az aknésodásra(pattanás hajlam)az ún. androgén receptoros idegi-hormonális válasz a jellemző, így amíg serdül ez nem lesz jobb. Vagy esetleg lehetne neki Roaccután-t szednie(orvos írja fel).Tehát vagy tartotok egy lúgosítókúrát vagy diétáztatjátok a srácot, vagy a kozmetikussal karöltve küzdötök tovább, hogy valamennyire tisztán tartsátok a bőrét...Ha van ötletem, írok priviben:))
2009. febr. 28. 18:31

Sziasztok!

Nem is tudom ki az illetékes akinek célozzam akérdést:)Van egy fiam 15 éves. már 3 éve bírkózunka bőrével.ami ha abbahagyjuk a zineryt nevű ecsetelőt térképpé válik.Hozzáteszem a férjem bőre is ilyen volt.A kozmetikus/fél évente kitisztítja/azt mondja hogy ne szolizzuk,és ne hámlasszuk.

Nem tudom mit lehetne kezdeni vele,mert szegény nagyon szégyenli??Tud segíteni valaki ebben???

Előre is köszi,már az elolvasást is:)Kati

108. eb673dfdcb (válaszként erre: 103. - 52d3e0b8a8)
2009. febr. 28. 16:30
:) Babu Lee..Bármilyen vitamin megteszi, csak egyél sok zöldséget, gyümölcsöt is, vannak lúgosító kúrák amik nagyon jók még (Innerlight..stb)
107. eb673dfdcb (válaszként erre: 104. - Ghytta)
2009. febr. 28. 16:27
Budapesten lakok Zuglóban....:))
106. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 105. - F64f0d9a69)
2009. febr. 27. 21:08
Köszi szépen!
2009. febr. 27. 21:04

[link]

Ekcémára

Tudom Era-t kérdezted. egy ismerettel több :))

104. Ghytta
2009. febr. 27. 21:01
Köszi a válaszokat! Era te hol laksz? Egyébként már enyhültek a tünetek..most már nem hapcizok(ez már jó), de száradok továbbra is...érdekes viszont hogy a bőröm továbbra is zsírosodik, de már nincs annyi patim mint előtte. Próbálom zöldséggel+gyümölccsel tömni magam, hogy az elvesztett vitaminokat pótoljam... eddig úgy néz ki használ.
2009. febr. 27. 17:32

Era tudsz valamit javasolni az ekcémára? Olvastam a cikkedben, hogy vitaminokat érdemes szedni, melyikeket?

A jobb kezem középső ujján jött ki (belső rész). Van Elocom krémem, de most tele van szétnyílt sebekkel (nem nagyok 5-6 mm).

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook