Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák fórum

Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák

1 2 3 4 5 6 7
2010. okt. 28. 21:10
Mi a parajdi sótéglát nagyon sok mindenra használjuk. azaz a hálószobában magától fejti ki hatását, fürdővízbe téve pedig jó: ekcémára, bőrkiütésre, gombára, légúti betegségekre,stb...A családban több gyereknek enyhültek a tünetek! Tudok beszállítót ajánlani!
2010. okt. 9. 17:55

Sziasztok!


Leírom a történetemet hátha mások is tanulnak belőle és nem várnak, hanem inkább időben lépnek.


Nekem először az ekcéma évekkel ezelőtt jött ki az egyik ujjamon, aztán terjedt tovább a többi ujjamra. Kb. 1 éve már hogy az egész tenyeremen rendszeres időközönként kb. 2 hetenként előjön. Először azt hittem valamilyen mosószerre vagyok érzékeny. A bőrgyógyász Elocomot írt fel rá, amitől látványosan azonnal rendbejött, de aztán megint kezdődött elölről. Az összes krémet kipróbáltam már, talán leginkább a shea vaj jött be, de csak kiújult.

Aztán rájöttem, hogy ez nem külső, hanem belső dolog, ha így ismétlődik.

Utána olvastam, sokat böngészgettem a neten, és kértem magam allergia vizsgálatra. Az első vizsgálat az un. Prick teszt teljesen negatív lett, kicsit megnyugodtam, de a tünetek maradtak, a kezem már annyira fájt, hogy a kézmosástól is rettegtem.

Aztán tovább léptem és az ételintolerancia vizsgálatot kértem, persze nagyon nehezen vettem rá az orvosomat, mert elég sokrétű és drága vizsgálatokból áll, nem is igen ajánlják a betegeknek.

Nos ez alapján egyértelműen kiderült hogy a lisztre vagyok allergiás, ill. az abban található gluténra. Mióta nem eszem azokat a kajákat enyhültek a tüneteim, és remélem nem is fog előjönni, de ezt a diétát egy életen át kell tartani.

Eddig én azt hittem, hogy ez a betegség csak gyerekeknél van, de nem így van. Felnőtteknél is előjöhet, sőt ilyenkor az egész családot érdemes leszűrni, mert örökölhető a hajlam.


Remélem tudtam segíteni, akinek ilyen ekcéma jellegű problémája van, mert ugye egyszerűbb a tüneteket kezelgetni, és mindenféle kenceficével kenegetni.

2010. okt. 6. 20:23

Sziasztok!

Szeretnék segiteni a saját tapasztalatom alapján ,ha csak egy akinek segit a módszer úgy érzem már megérte:)

Azt már nem irom le hosszasan hogy allergiás reakció,a szervezet túlreagál bizonyos ételeket ,kozmetikai szereket,mosóport..stb,ezzel szerintem minden ekcémás tisztában van.Elsősorban az allergén anyagot kell megtalálni ,másodsorban nálam ami használt az nem volt más mint a fenistil gél és a fenistil tabletta ami csökkenti az allergiás reakciót és végül elmúlik.Méregdrága krémeket kaptam,szteroid tartalmúakat is,egy vagyont költöttem egyik sem használt csak a fenistil,próbáljátok meg!

2010. júl. 1. 11:30

Szia,

Én voltam egy doktornőnél a Ferenciek terénél akivel elégedett vagyok az allergiám kapcsán. Csak nem tudtam hogy ilyesmire is használható-e a homeopátia. De ezek szerint igen. Köszi! Kérek is időpontot a gyereknek :)

158. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 157. - Mandalala)
2010. jún. 30. 21:47

Szia :)


Én igen, az első nem jött be, csak pénz kidobás volt , de a második másik helyen bejött :O)))



Szóval, nem biztos hogy mindenhol egyformán csinálják...

2010. jún. 30. 10:43

sziasztok.

a fiamnál kijött a hasán egy kis részen pikkelysömör. gondolkozom hogy homeopátiával kezeltetem mert nem akarom hogy egész életében szenvedjen szegény. én allergiás voltam és négy éve átestem egy kúrán, azóta egy tünetem sincs. valaki próbálta már a homeopátiát ilyen bőrbetegségre?

156. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 155. - Babyshambles)
2010. jún. 24. 21:36

Hali :)


Felléphet hányinger, szédülés, de akkor csökkenteni kell a cseppeket...



én naponta reggel 15 cseppet szedek, nagyon jó vírus és gombaírtó, azóta ritkábban vannak nyavalyáim :O)

155. Babyshambles (válaszként erre: 154. - 7448dbc8a0)
2010. jún. 22. 21:30

Megpróbálom, köszi. :)

Nincs semmilyen mellékhatása?

Ezüstkolloidot már hónapok óta iszok, egy evőkanállal naponta.

154. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 153. - Babyshambles)
2010. jún. 22. 19:47

szia :)


Kezd el szedni a greapfruit cseppet, immunerősítő és sok mindenre jó hatással van


Általában egy hónap után már érezhető a hatása :)

2010. jún. 22. 19:45

Sziasztok!


Engem február óta kezelnek nőgyógyászati gombával, és most bírta kinyögni a nőgyógyász, hogy mivel a kiütéseim semmire se reagálnak, ezért valószínűleg allergiám van.


Már lecserétem a tusfürdőmet gyógyszertári mosakodókrémre, a fehérneműimet külön mossuk öblítő nélkül és napi többször áttörlöm magam aloéval, de eddig semmi. Most kalciumtablettát kezdtem el szedni meg vitaminokat.


Az a baj, hogy nem tudom mire lehetek allergiás.

Ha van vmi tippetek, hogy mivel kezelhetném lsz segítsetek!


Köszi

2010. jún. 17. 20:55

Ez az étrend nem fogyókúra, bár beáll a jó súly.

Azokat az ételeket hagyja ki amik ezeket a bajokat okozzák. Merthogy az ekcéma étrendi ok általában.

A stressz is lehet oka, ezt pedig meg kell tanulni kezelni.

Nem lehetelen, csak nem egyszerű...

:(

151. Clau26 (válaszként erre: 150. - F64f0d9a69)
2010. jún. 17. 20:47
Az a baj,hogy kb 48kilo vagyok,nem nagyon kellene egy dekát se fogynom
150. f64f0d9a69 (válaszként erre: 149. - Clau26)
2010. jún. 16. 19:27

A stressz is lehet oka és az étrend is.

Tej, búza stb.

Ki kéne próbálni a diétát.

Az én kedvencem a vércsoport szerinti étrend, mert ez eddig bevált.

149. Clau26
2010. jún. 16. 14:53

sziasztok.


Nekem nem múlik el a krémektől se az ekcémám..egyre jobban fáj..és szinte 100%,hogy a lelki állapotom miatt amin nemtudok most változtatni.Ez esetben segít valamilyen gyógymód?

2010. jún. 4. 14:59
Még annyit kifelejtettem, hogy emellett nem kell alkalmazni semmilyen gyógyszertári kenőcsöt. Amit ajánlok az az Eucerin testápoló, azzal napi 2szer bekenni a testet, és kész is.
2010. jún. 4. 14:55
Sziasztok! Kötelességemnek éreztem, hogy leírjam az én tapasztalataimat, hátha tudok ezzel segíteni, ugyanis nekem 2 éve alakult ki az ekcéma, először csak a könyökhajlatomban, majd idővel(a krémekkel való kezelések ellenére) a kézfejem szinte egész felületét beborította, és a csuklómon is jelentkezett foltokban. Rettenetes volt, de ezt nektek nem kell bemutatnom, el sem tudom mondani hányszor borultam ki emiatt teljesen, és egy hete azt mondtam, hogy itt a vége, megoldást kell keresni. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szüleim törődnek velem, mivel még "csak" 18 éves vagyok. Elhatároztuk, hogy tisztítókúrát kell tartanom, kb. 2heteset, ami azt jelenti, hogy tilos: cukor, hús, tojás, tejtermékek, finomlisztből készült ételek és alkoholos italok fogyasztása. Lehet, hogy valaki számár durván hangzik, de ennyit szerintem mindenkinek megér a betegség leküzdése. Persze nem ennyiről van szó. Olvasgattam az interneten több helyen, és ismerőseim is ajánlották, bár nem kifejezetten ekcémára, de gondoltam kipróbálom. Amiről beszélek az az Oxy spray nevű készítmény, ami egyébként úgy néz ki, mint egy wc-illatosító, pótolja a bőr oxigénhiányát, felfrissíti és regenerálja azt. De még valami szükséges, amit ugyan nem nehéz beszerezni, de meglehetősen drága, nekem szerencsére volt az egyik ismerősömnek, így kölcsönkértem tőle, ez pedig az ún. bioptron lámpa. Nagy vonalakban annyit róla, h megújítja a bőrt, a sejtekre van nagy hatással, de neten bővebb infóhoz juthattok. Az alkalmazás a következő: a spray-vel a lámpázás előtt és után is bekell fújni a bőrt, mindkét esetben hagyni azt magától megszáradni. Már az első alkalom után jelentős változás látható, én egy hete kezdtem el, és elmúlt az ekcémám, a helyén egészséges bőr van. Remélem tudtam segíteni, mert szörnyű dolog ez a bőrbetegség, és nagyon boldog vagyok, hogy túl tudtam rajta lépni. Azt pedig senki ne higyje el, hogy gyógyíthatatlan! Akinek hajlama van rá, vagy túlságosan stresszes, egészségtelen életet él, annak később is visszatérhet, de nem azért, mert az előző nem múlt el. A krémek többsége csak ideiglenes kezelést nyújt, és az orvosok azért ajánlják ezeket, mert egyenlőre nem tudni pontosan, hogy hogyan is lehet meggyógyítani. Nekem sikerült, remélem nektek is fog!
146. eb673dfdcb (válaszként erre: 145. - 78747cf8b4)
2010. jan. 30. 18:54
Köszönöm:D...
2010. jan. 26. 19:20
.....kívánok neked mindkettőhöz.Várom majd márciusban mennyit okosodtál a szakmai konferencián :-)))) Üdv Kati
144. 78747cf8b4 (válaszként erre: 143. - Eb673dfdcb)
2010. jan. 26. 19:16
Kedves Era!Viccesen azt szoktam mondani,ha újra születhetnék csak férfi szeretnék lenni!Sajnos nálunk magyaroknál ritka,mint a fehér holló,hogy egy férfi ugyanúgy kiveszi a részét a háztartási és gyereknevelési munkákból,mint egy nő.Nagyon nehéz összeegyeztetni a karriert és a magánéletet,pláne ha mindkettőt a lehető legjobban szeretnénk csinálni.Sok erőt
143. eb673dfdcb (válaszként erre: 141. - 78747cf8b4)
2010. jan. 26. 18:20

Kedves Kata!

...nagyon kedvesek szavaid..KÖSZÖNÖM, tanításban is és a hétköznapokban is szétszakadok, csak hogy minnél többet tudjak segíteni..sajnos nem mindig vagyok gépközelben....A bőrgyógyászok országos kongresszusára(együtt van a kozmetikai kongresszussal) éppen most fogok menni márciusban és az újdonságokat el fogom nektek mondani...

142. eb673dfdcb (válaszként erre: 139. - Margareta51)
2010. jan. 26. 18:16
Késői tipusú reakció esetében igen is van ilyen ...Nos van egy ún. telítődési szakasz, ez után tolerálhatatlan a szervezet számára az aalergénnel való további találkozás..
2010. jan. 10. 15:18
Folyt....Boldog vagyok,hogy nyitottál egy ilyen fórumot és önzetlenül ,nagyon szakszerűen és alaposan válaszolsz.Nagyon sok ilyen szakemberre lenne szükség!!!!Több szem többet lát alapon a személyes tapasztalatok segíthetnek.Szerintem ritka kivételtől eltekintve nálunk a bőrgyógyászat próba szerencse alapon működik,sokszor csak tüneti a kezelés (szteroidok) és meg sem próbálják a probléma valódi okát kideríteni.Néhány módszer és termék ,amikről jók a tapasztalataim.Az ekcéma és az atópiás dermatitis kezelésekor sokszor felvetődik az étel allergia,általános javaslat a tej,tojás,mogyoró félék kiiktatása,ami sokszor nagyon hatásos és látványos javulást eredményez,de nem biztos hogy valódi étel allergiáról van szó.Nálunk nagyon bevált a régi hagyományos módszer minden nap egy-két alma elfogyasztása.Csúnya sebes,korpás hajra nagyon bevált a francia DUCRAY cég KÉLUAL nevű samponja,nagyon drága,de egy-két hét alatt látványos a javulás és később elég ha csak két hetente-hetente egyszer mossuk ezzel a hajat,közben bármilyen kímélő sampon jó.Nagyon bevált a ligetszépe olaját tartalmazó testápoló és fürdőolaj,nagyon jó az illata és nincs utána gusztustalan zsíros érzés(ANTIPRURIT TESTÁPOLÓ ÉS FÜRDŐOLAJ/két külön termék Kedves Era boldog új évet kívánok neked és sok erőt a felvilágosító munkádhoz!!! Üdv Kati :-)))
2010. jan. 10. 14:46
Kedves Era!Ápolónő vagyok és 17 éves fiam ekcémájával küzdünk évek óta.Fájdalmas számomra,hogy bár az eü-ben dolgoztam a saját gyerekemen nem tudok segíteni.Szegénykém már tök gátlásos és elkezdett betegség tudata lenni!!!!Egy félre kezelt arc üreg gyulladással kezdödött (ITT ÜZENEM MINDENKINEK,HA AZ EGYIK SZEMÉT NEM TUDJA KINYITNI ANNYIRA BEDAGAD,AZONNAL GÉGÉSZET,MERT ARCÜREG GYULLADÁS ÉS NEM BIZTOS HOGY ALLERGIA)Kórház,hetekig,arcüreg felszúrás többször,végül szemüreg-homloküreg műtét,baromi erős antibiotikumok infúzióban,40 fokos lázzal engedték ki a kórházból-egy homeopátiás orvos ismerősöm kezelte hónapokig ,míg talpra állt a fiam,de nincs vége a történetnek ,mert ezután súlyos bőr problémák kezdődtek.. ekcéma,afta,herpesz,szemölcs,kötőhártya gyulladás stb....Az orvosok meg néztek nagy szemekkel és mindig csak éppen annak a pici területnek a tüneti kezelését végezték amivel éppen baj volt,meg sem hallgattak,ha el akartam mondani,hogy az arcüreg betegség miatt van minden.Végül két éve a Budakeszi Allergológián találtunk egy orvost,aki tetőtől-talpig megvizsgálta a fiam és rájött ,hogy teljesen elpusztult az immunrendszere a nagyon erős antibiotikumoktól,képtelen védekezni a legapróbb fertőzéssel szemben,mint pl.az afta bacilusa.Immun erősítő terápiát javasolt-probiotikum szedését kúra szerűen hónapokig.Javul a gyerek állapota,hizott kicsit,nagyon ritkán beteg-még náthás is csak ritkán.Az ekcémájával viszont csak több-kevesebb sikerrel tudunk megbírkózni-jobb és rosszabb szakaszok váltakoznak.Iszonyatos mennyiségű pénzt költöttünk már a krémekre,testápolókra,fürdőolajakra stb...
139. margareta51 (válaszként erre: 135. - Eb673dfdcb)
2010. jan. 10. 10:51
Koszi a valaszt,holnap megyek Nagybanyara az orvoshoz es megkerdem,amikor irtak a receptet kerdeztek ha allergias vagyok,dec.15-tol kezdtem el a kezelest es ra harom hetre jelenkezne az allergia?
138. eb673dfdcb (válaszként erre: 132. - Dutchvictor)
2010. jan. 10. 10:35
Nos Viktor..kése válaszom. lehet már nem aktuális, de azért felelek...sok minden lehe amit írt, de főképp ekcéma, vagy bármilyen túlreakció valamilyen anyaggal szemben, vagy rosacea(bár ehhez fiatal szerintem.)...Mindenképpen orvosnak kell látnia és ezután azon kell lenni, hogy a gyulladást megszüntessük....
137. eb673dfdcb (válaszként erre: 133. - Bernuska)
2010. jan. 10. 10:32
A terhességi csíkok, soha el nem tüntethető, szerkezeti megbomlás okoznak a kötőszövetben, egyuttal, pedig olyan kötőszöveti gynegeség jele is ami genetikus, a jelenlegi kozmetikai anyagok vagy kezelések egyike sem képes eltüntetni azokat...csak a plasztikai sebész kése....sajnos ez a nagy igazság
136. eb673dfdcb (válaszként erre: 133. - Bernuska)
2010. jan. 10. 10:29

Szia...kicsi megkésve, de nem felejtve írok..elnézést mindenkitől...

Szóval a mezoterápia két fajtája ismeretes, tűs és tű nélküli... Minden olyan kezelés ami komolyabb beavatkozással jár(pl. tűs mezo) azt orvosi felügyelettel vagy orvos végezheti, a kozmetikus kompetenciája a tű nélküli mezo....én az utóbbit csinálom és jónak tartom, de őszintén szólva a tartosságot minden kezelésnél a rendszerességben látom, hatóanyagot juttatunk a bőrbe iontoforézissel, villanófénnyel, ultrahanggal, hideg-meleg terápiával...a mezoterápia egy olyan mágneses mezőt hoz létre a bőrben ami az infratartománnyal és az iontoforézissal együttesen hat a bőr méllyebb rétegeire, oly módon hogy a bőrre került hatóanyagok jobban szívódnak be a kezelés után....Nem momndanám, hogy örök életre szól és mindnekinek hatásos, de nem árt a bőrnek és feltölti a fáradt bőrt(látványosan hat a sápadt, fakó bőrű egyéneken)...

135. eb673dfdcb (válaszként erre: 134. - Margareta51)
2010. jan. 10. 10:21
Szia! Lehet a gyógyszertől is... de ha használsz valami olyan tusfürdőt, vagy krémet, egyebet amit eddig nem az is okozhtaja...ezt neked kell tudnod, de a gyógyszerérzékenységre oda kell figyelni, menj el dokihoz:))
2010. jan. 9. 23:07
Allergias vagyok de nem tudok rajonni miokozza kb.egy hete kezdodott,harmadik hete szedek pajzsmirigyre tabletakat vajon ez okozna,csoportos tuszurast erzek testem kulonbozo reszein es nagyon viszket.
2009. nov. 30. 09:59

Szia Era!


Amikor indult a fórum, gyakran látogattam ide, utána valahogy lemaradtam....:(

De most felvetődött bennem egy kérdés, és érdekelne a véleményed...

Mit gondolsz a mezoterápiás kezelésről? Nekem alapvetően a bőrömmel van problémám: közel 30 kg-t híztam a terhességem alatt, és a hasam csúnya, "szakadt" maradt. Már csak a plasztika segíthet - mondta mindenki - de mostanában hallani pozitív dolgokat erről a mezoterápiáról is. Ha csak 50%-os javulás lenne, én már annak is nagyon örülnék....:)

Üdv!

Betti

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook