Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde vagy óvoda? fórum

Bölcsöde vagy óvoda? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 27. 04:39
az utobbi,ovoda.
6. Pindula (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2008. máj. 4. 21:13

Köszi szépen! Az én lányom is egy talpra esett gyerek azt hiszem

ő is feltalálja magát,ugyhogy elkezdjük az óvit.

2008. ápr. 30. 14:43

Szerintem attól függ milyen a gyerkőc személyisége. Ha vagány, jól feltalálja magát és szeret nagyobbak társaságában lenni, akkor egyértelműen ovi. Ha inkább bújósabb, anyásabb, félénkebb, akkor jobb ha marad még egy évet bölcsiben.


Az enyém december végén töltötte a 3 évet, de nagyon kis talpraesett pasi, úgyhogy ő ment 3 évesen a vegyes csoportba. Nem volt könnyű neki januártól bekapcsolódni egy már működő csoportba, ezért is mondtam, hogy nagyon függ a gyerkőc személyiségétől.

4. fe20557d00 (válaszként erre: 3. - Pindula)
2008. ápr. 26. 07:58
A vegyes csopikat nem nagyon kultiválom én se...,de volt ami jól működött. Szerintem én akkor is átvinném óviba. Bölcsibe a java része pelusos még,nincsen lehetőség klassz kis programokra,igazán foglalkozások(vizuális,mozgás,ének) sincsenek.Egy 3 évét betöltötte gyerek pedig olyan szépen fejlődik,szerintem ehhez az óvoda környezet alkalmas,hogy a benne rejlő életkori sajátosságokhoz megetermtese a feltételeket:-)
3. Pindula (válaszként erre: 2. - Fe20557d00)
2008. ápr. 25. 21:21
Köszi a válaszod! Viszont, egy fontos tényezőt elfelejtettem hozzáfűzni, mégpedig azt, hogy az szóban forgó oviban vegyesek a csoportok. Ebben az esetben is az ovi az előnyösebb?
2. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - Pindula)
2008. ápr. 25. 19:06

Mindenképp óvoda! Szülőként és pedagógusként is ezt tanácsolom neked:-)

Nekem is így volt januárban ahogy 3 éves lett átvittem az óviba...,nagyon jól döntöttem.

2008. ápr. 25. 18:40
Sziasztok! Kislányom októberbe lesz 3éves ( jelenleg bölcsödébe jár)kételyek között vagyok óvoda, vagy maradjon még egy évet a bölcsödébe.Kérem osszátok meg tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook