Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magánóvoda és bölcsöde fórum

Magánóvoda és bölcsöde (beszélgetős fórum)


15. Charlize (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. ápr. 18. 10:32
A szomszédomék (orvos házaspár) mindkét gyereket angol magánbölcsibe hordták és én is szívesen vittem volna oda a gyerekemet. Ez nem nemzetiség kérdése, hanem az anyagiaké!
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2023. ápr. 18. 08:05
És persze mentálhigiénés központtal a szomszédban.
13. babyapocakban (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 18. 07:54
Egy montessori játékbolttal a sarokban, mellette cukornádpoharas kávézóval, melynek falán megvásárolható festmények díszlenek?
12. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Katt2)
2023. ápr. 18. 07:53
Azért írtam, hogy magyar anyanyelvű apróságokat nem valószínű, hogy oda visznek, tehát az itt élő-dolgozó külföldiek igényeire számíthat csak FI.
2023. ápr. 18. 06:51
Plusz ha Montessori bölcsi lenne, biztos nagyon népszerű lenne.
10. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 06:41

4-5 éve 80-100 ezer Ft/hó volt az angol magánbölcsi költsége megyeszékhelyen.

Én sajnos nem engedhettem meg magunknak, pedig lett volna rá igényem.

A kisfiam szerette az önkormányzati bölcsit is. Ez kb. 20 ezer/hó költséget jelentett. Ott az étkezés minősége aggasztott leginkább, de itthon pótoltuk.

2023. ápr. 17. 20:22

Budapesten vannak magán angol bölcsik, és van rájuk igény. Nem tudom, hogy többnyelvűre mekkora igény van.


Mi azért vittük magánba, mert nincs állami.

8. katt2 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. ápr. 17. 19:48

Egy magánóvodában, vagy magániskolában nem lehet megtanulni így a nyelvet. Azzal kezdődik, hogy a pedagógusoknak csak elenyésző többsége tud nyelvet, mondjuk anyanyelvi szinten. Nem az angolt, hanem a magyart kellene törnie. Szerintem, ez csak ilyen csalogató a szülőknek. A nyelvtanulás akkor megy, ha sok nemzetiségű gyerek van egy csoportban, akkor rá vannak kényszerítve az angolra, vagy esetleg másra.

Az unokámat a szülei tanították, ami abból állt, hogy az anyja csak magyarul, az apja meg csak angolul szólt hozzá. Most is így van. Most 9 éves és a felmérő tanárok szerint, komolyabb nyelvi tudással rendelkezik, mint az echte angol gyerekek. Persze, a kölykök megtanulják egymástól a szlenget is...egy angol iskolában, ahol aztán minden nációból van, nem nehéz így tanulni. Már alakul a kinai, meg a koreai is...

Egyébként hihetetlenül drága ilyet megvalósítani. Mind magát az intézményt, mind a gyerek tagságát.

7. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 17:09

"Miért jobb, ha jobb egyáltalán a magán mint állami?"

Mert ott talán jobban megfizetik a pedagógusokat, ebből következően nem olyan agyonhajszoltak.

Másrészt a magán jellemzően tovább tart nyitva. Nem néznek rád úgy, mint egy tömeggyilkosra, ha nem érsz oda 4-re a gyerekért, ami főállás mellett nagyon nehezen megvalósítható.

6. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. ápr. 17. 16:25
Melyik diplomata negyedre gondolsz?
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 16:24

Belvároshoz közel, hol? Budapesten, Debrecenben, Bivalytoszodon?

Több nemzetiségű ki lenne? A nevelők? A gyerekek?

Anyagi feltételek adottak? Több 10 milliós csak az indulás. Rengeteg feltételnek, előírásnak kell megfelelni, hogy megkapd a szükséges engedélyeket.

Sokan azért választják a magán bölcsit/ovit, mert az államiban egyszerűen nincs férőhely.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 16:13

Inkább látnék igényt rá, ha diplomata-negyedben, vagy ahhoz közel lenne, és az itt élő külföldi diplomaták csemetéire alapozod.


Ha van is (lesz is) olyan tehetős magyar, aki majd a csemetéjét ezekre a nyelvekre akarja taníttatni, szinte kizárt, hogy ennyire kicsi korában kezdje "gyötörni". :)) Először tanuljon meg a saját anyanyelvén beszélni a kicsi. Mondom én.

2023. ápr. 17. 16:10

Most minden egyetemista ide jár adatokért? Vagy egy csoporton belül elterjedt a Hoxa?


Nincs gyerekem, de szerintem nagyon függ a hely árától, hogy megtehetik-e, kereslet biztos van rá, hisz most is működik nem egy magán intézmény.

2023. ápr. 17. 16:06
Ne vedd bántásnak, de mi írjuk meg a beadandódat? 😅 Kutass, gondolkodj, keress adatokat, elemezz. Egyetemista vagy, nem általános iskolás. :-) Plusz amúgysem hiszem hogy xy hoxa felhasználó személyes véleményére tudsz majd hivatkozni a munkádban.
2023. ápr. 17. 16:00

(ez egy egyetemi feladatom,kérlek így olvasd)


A vállalkozásom egy magán óvi és bölcsi lenne a belvároshoz közel. Célom és egy régi álmom egy ilyen intézmény létrehozása. Magyar, angol, német, spanyol nyelvű tehát több nemzetiségű lenne.

A mai világban, Magyarországon 2023-ban is van vajon erre kereslet?

Megteheti-e egy átlag család ezt magának?

Miért jobb, ha jobb egyáltalán a magán mint állami?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook