Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcső - hasznos volt? fórum

Bölcső - hasznos volt? (beszélgetős fórum)


2014. aug. 22. 08:37

Jó a bölcső, de nem csodaszer. Az biztos, hogy jó hatással van a mozgás és az idegrendszer fejlődésére, de normál kiságyban is egészséges babát lehet nevelni. És nagyon sok múlik a baba egyéniségén. Ismerek olyan családot, ahol a kislány több mint 6 hónapig békésen elvolt a talpas bölcsőben - 3-5 hónapot mondanak rá amúgy.

Egyébként inkább a lengőt ajánlják az okosok, nem tud felborulni, és tovább is jó:

[link]

27. Talian35 (válaszként erre: 22. - Martin3)
2011. jan. 3. 19:54
Érdekes mert nekünk meg a hintaszék nem jött be, viszont a hintát imádta, az FP-s hintát :-)
26. Talian35 (válaszként erre: 15. - Anyapocak)
2011. jan. 3. 19:51

Én sem vagyok/voltam szadista :-)))


De másodiknál az belefér, hogy nem ugrok első szóra és egy kicsit sirni hagyom. Sztem az is számitott, hogy a gyerek pontosan érezte (a második) hogy anya tök határozott és hullára felesleges lesz bármi műsor, mert úgysem ér el vele semmit.

Vannak jó könyvek abban le van irva, hogy lehet megtanitani aludni a gyereket, de ahhoz bizony kitartónak kell lenni!

2011. jan. 3. 17:28

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Szerintem, legalábbis most úgy gondolom, hogy lesz bölcső, s ha nem jön be, vagy miután kinőtte, majd eladjuk :)

De nekem mindkét babám könnyebben aludt el, ha mozgott a feneke alatt valami.

Mindent ugyanúgy csináltunk velük egyébként, és az, hogy a baba milyen alvó, szerintem leginkább a természetén múlik.

A kisfiam, bár addig altattuk, 10 hónaposan elkezdett egyedül elaludni, azóta is így alszik el (2és fél éves most), és mindig átaludta az éjszakát.

Akaratos kisasszonyom inkább kiüvölti a tüdejét, de nem hajlandó (remélhetőleg egyenlőre) egyedül elaludni.

Azzal sem értek egyet, hogy azért, mert az elején valahogy altatunk, az már hosszú ideig az egyetlen járható út marad. Hiszen mindkét babám cicin aludt el egy ideig, ma mégsem így alszik egyikük sem :)

2011. jan. 3. 16:53

Hát vannak különféle hozzá szólások,és sok hsz-on meg is lepödtem.

Én nem szeretem a bölcsöt volt de nem használtam,oda adtam 1 ismerösnek de ő sem szerette,de a hintaszéket azt minden baba szereti nálam.

Azt nem hiszem el,hogy a baba nem szeret a kis ágyában aludni ez hülyeség,mert nem tudja fel fogni,hogy kiságy francia ágy stb.

Ezt olyan jogon merem nektek kijelenteni,hogy én csecsemős nevelőszülő vagyok és több mint 40 babát gondoztam/gondozok több kevesebb ideig a saját 4 gyerekem és 1 unokám után.

23. Bri* (válaszként erre: 19. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 3. 15:58

Eszembe se jutott, hogy anyagi kérdés lenne.

Az én gyerekem, amilyen izgimozgi/volt, benne se mertem volna hagyni.

22. martin3 (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 3. 00:17

szia! ne bölcsőt vegyél, hanem hintaszéket..neem most 5hónapos a 4.babám és mivel már annyi mindent örököl a többi picitől, nem tudtam mit kitalálni neki, és ekkor bukkantam erre a hintaszékre. Most már nagyon bánom, hogy nem előbb találtam rá, és a többiek nem használhatták(bár 2éves korig jó, illetve 16kg-ig, így a 4éves kisfiam is simán belelül és ringatja magát, imádja:))

igazából egy alaptípus is megteszi, bár én egy Fisher Price márkájut vettem használtan(de teljesen új állapotú volt!) rezgőfunkció is van rajta, na ez szerintem felesleges, egyáltalán nem nyugszik meg jobban a baba. Viszont kb 2 hónapos korától nagyon szeretett benne lenni, és kb 3 hónapos korában rájött, hogyan tudja magát egyedül hajtani! tisztára, mintha egy rendes hintában ülne, amikor előre lendülsz a hintába kinyújtja a lábát, ha visszamegy a hinta akkor behúzza, és teljesen tudatosan csinálja, nem is akartam elhinni, hogy ilyen korban ezt meg tudják csinálni. (kicsit kételkedtem a leírásban, de tényleg igaz) . Szóval ebben nagyon jól elvan, könnyű a szerkezet, így a lakás bármely pontjára cipelhetem, közben tudok mosogatni, főzni, bármit, ő mellettem hintáztatja magát, ha éppen azt akarja, felette lógnak egy köríven a játékok(mint a babatornázón), és együtt is vagyunk. Szerintem nagyon jó találmány, nekem bevált.

21. wiki76 (válaszként erre: 20. - Wiki76)
2011. jan. 2. 23:13
ja most másfél éves.
20. wiki76
2011. jan. 2. 23:12
Nekünk is bölcső volt 6 hónapos koráig.Féltem hogy fog átszokni a kiságyba de nem volt gond.Sokat olvastam én is az idegrendszerre gyakorolt jó hatásáról.Majd kiderül pár év múlva.Mondjuk azt már most észrevettem hogy nagyon jól tud egyensúlyozni,ügyesen csippenti fel az apró dolgokat és szabályos tollszárfogással rajzol.
19. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 11. - Bri*)
2011. jan. 2. 22:54
De itt ez nem pénz kérdés szerintem...
18. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 6. - Zsuzsika83)
2011. jan. 2. 22:51
Szerintem jó a bölcső. Sok haszna van. És én sem hiszem, hogy "elrontaná" bármelyik babát alvás terén.
17. 43287dec91 (válaszként erre: 15. - Anyapocak)
2011. jan. 2. 22:50
én vállalom!:o))))
16. misz
2011. jan. 2. 22:46

Nekem az édesapám saját kezével készített bölcsőt az 1. szülött unokájának, aki a kislányom lett. Ő most 5 éves, a kisfiam másfél.

Mindketten a bölcsőben aludtak 6 hónapos korukig és nagyon szerették. Éjjel nagyon jó volt, mert kicsit ringattam őket és nem kellet mindig felkelni. A pozitív hatása az idegrendszerre bizonyított és vitathatatlan.


Az alvás meg szerintem gyerekfüggő. Mindkét gyerekemmel ugyanúgy csináltam. Mégis a lányom 2 éves koráig nem aludt át egyetlen éjszakát sem. Azóta meg varázsütésre szinte meg se moccan. A kisfiam meg 3 hónapos korától nem ébredt hónapokig éjszaka. Utána pedig a betegségeiből kifolyólag lett hullámzó ez a dolog.


Az eredeti kérdésre visszatérve: én bölcsőpárti vagyok. :)

15. Anyapocak (válaszként erre: 9. - Talian35)
2011. jan. 2. 21:53
Azt üzeni a férjem, hogyha megtanítod a mi fiúnkat aludni 1 hét alatt (nem szadista módszerrel) akkor oda adja 1 havi fizetését....Angliában élünk, és étteremvezető. :-)))))))))
14. Anyapocak (válaszként erre: 9. - Talian35)
2011. jan. 2. 21:49

az én fiam nem így gondolja, h megtanítható neki h jól aludjon.

mi mózeskosarat vettünk, állvánnyal. a vicc az, hogy a babakocsihoz is vettünk mózeskosarat és annak nem volt olyan magas a fala így kilátott belőle a gyerek. mivel a babakocsi mózeskosara lecsatolható volt azt tettük az eredeti mózeskosár állványba. 3 hónapos korig lehet használni. ha mindenképp azon gondolkodsz h bölcsőt vennél, én 2 szintes utazóágyat vennék neki. nagyon állat, a fiamnak is az van, és ringatható a teteje, szerintem nem is vészes árban sem és nekünk még pelenkázója is van. egyébként jelenleg én is "lelkiharcot" vívok magammal, hogy hogy kell a gyereknek elaludnia, de itt van egy nagyon jó cikk, ha gondolod olvasd el.

lll.hu/csaladiagy.

A fiam most közel 6 hónapos és minél többször próbálom a kiságyába altatni, szerintem ez nagyon butaság, ha most ringatod akkor felnőtt korába is kell. ez olyan ha valaki 18 éves korába elszív egy szál cigit mennyi esélye van h rászokik vagy sem. reggelig találgathanánk. egyébként a hinta "jótékony" hatásáról én is hallottam, nekünk is van de nem abba altatom. hááát, nem tudom, hogy jobban vagy rosszabbul jártál h kikérted a véleményeket mert látod ahányan vagyunk annyi félét mondunk. mondjuk biztos van tapasztalatod, ha már 2 gyerkőc anyukája vagy! :-)

2011. jan. 2. 21:49
A hinta, a bölcső mind extrém egyensúly mentes állapotot idéz elő, ezzel serkenti a baba agyát, hogy össze hangolja ajobb és a bal agyféltekét. A ringatás történhet alvások után is, etetés előtt, nem kell összekötni az altatással. Minden képp hasznos, Én legalábbis így tanultam :)
12. eperlevél (válaszként erre: 9. - Talian35)
2011. jan. 2. 21:33

Én ebben nem hiszek.

Van egy cikk: 10 ok/dolog,h. miért ne tanítsd meg a gyerekedet elaludni.


Az én fiam cicin elalvós volt. Kezdettől nem volt jó alvó, egész 2 éves koráig. Amikor eljött az ideje egyik napról a másikra el tudott aludni cici nélkül is.

11. Bri*
2011. jan. 2. 21:32

Én biztos nem vennék bölcsőt. Nem azért, mert a hasznosságát vitatom, nekem egyik gyerekemnek sem volt. Pusztán azért nem, mert olyan gyorsan nőnek a gyerekek, nagyon kevés ideig lehet használni.

Az alvás szerintem is tanítható, a vagyis inkább szokatható. Egyik gyerekemet sem ringattam soha, nem ültem mellette, amíg elalszik, stb. A kicsit lerakom az ágyába, egyedül kell hagyni és alszik. Sokan csodálkoznak. Így szokta meg. Neki is jó, nekünk is jó. :)

2011. jan. 2. 21:29
Nekünk egy állványos lengő bölcső van. Szerintem jó, ebben nem billen egyik oldalra sem a baba.
9. Talian35 (válaszként erre: 6. - Zsuzsika83)
2011. jan. 2. 21:28
De bizony ám hogy tanitható :-) A "tanitást" viszont nem úgy kell érteni, ahogy pl. az ábécét tanitod...1 hét alatt meg lehet tanitani rá, hogy jó alvó legyen :-)
2011. jan. 2. 21:26

Nem véletlenül használják évszázadok óta.

A picik szeretik a kis,kuckós helyeket(mózes,bölcső,kocsi)mert emlékezteti őket az anyaméhre.Megfigyelték,hogy a kiságyban rendszeresen"elbujdokolnak"valamelyik sarokba,vagy magukra húzzák a rácsvédőt.A ringatás is megnyugtatja őket,ezért szeretik a kocsit,azokat a ringató székeket amiket manapság kapni,vagy akár a hordkendőt.

Vegyél csak bátran,nálunk bevált amíg belefért!

2011. jan. 2. 21:26

nekünk nem volt, de a barátnőmnek igen. pár hónapig használta, mert mikor már meg tudnak fordulni, átbillen oldalra és féloldalas lesz, akkor már nem szeretik. mivel elég hamar meg tudnak fordulni 2-3 hós korra, ezért feleslegesnek tartom. inkább hintát vegyél, azt sokkal tovább használhatja és olcsóbb is...nekünk van és nagyon szeretik.

napközben nálunk csak alváskor mennek a kiságyba, így tudják, ha ágy, akkor alvás jön, nincs benne játék, nincs benne szórakozás:o) nem kell ringatni őket, semmi, csak leteszem és alszanak, így kell szoktatni őket...

6. zsuzsika83 (válaszként erre: 5. - Talian35)
2011. jan. 2. 21:24
Az alvás nem tanítható. Vagy jóalvó egy gyerek alapból, vagy nem. Illetve tanítható, ha sírni hagyod, amit én soha nem tennék... Amúgy nekem minden ismerősöm gyereke bölcsőben aludt, most 1-2 évesek és egyet sem kell ringatva altatni, simán alszanak ringatás nélkül.
5. Talian35 (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 2. 21:21
Hogy jó lehet a bölcső, azt nem vitatom, viszont én nem tartom jónak hogy hozzászokjon a gyerek az állandó ringatáshoz vagy hogy csak úgy tudjon elaludni, hogy mozog valami. Ezt ma már az altatós könyvek is irják, hogy a gyereknek meg kell tanulnia ingerek nélkül, önállóan, egyedül elaludni - és ez az amit én az elsőnél nagyon elcsesztem és még most 7 évvel később is ezzel szivok, mert a mai napig nem képes elaludni, kész tortúra az egész :-(( A másodikkal nem volt gond, leraktam, elaludt, kész, soha nem volt ilyen gondunk.
2011. jan. 2. 21:18
az én kicsim nagyon szerette, hagyományos bölcsője volt (és nagyon szép:-) 5-6 hónapos koráig használtuk. nagyon szerette, de ő a kis ágyban is nagyon jól elvolt. ha lesz még babám akkor is lesz bölcső, sztem jó dolog.
2011. jan. 2. 21:12
Sztem nagyon hasznos, bmely fajtája. Köztudottan fejleszti az agyat, idegrendszert és egyensúlyérzéket is. Mellesleg a kiságyat az én kislányom (6 hós) is utálja. Még játszani sem hajlandó benne, csak, ha ott állok mellette. Aludni meg.. : (
2011. jan. 2. 20:59

Nekem a nővéremet bölcsőben ringatták....

Ma már 40 éves múlt, ÉS csak úgy tud elaludni, ha álomba ringatja magát. ))-:

2011. jan. 2. 20:57

A harmadik babánkat várjuk, és van két rácsos ágyunk itthon, amiből már csak egy van használatban, de felmerült bennem, hogy az első pár hónapra talán beszereznék egy bölcsőt is, amíg olyan ici-pici a kismanó.

Az lenne a kérdésem, hogy kinek mi a tapasztalata? Mennyire bizonyult hasznosnak? Meddig tudtátok használni?

Egy előre hátra hintázó, "csukló"-s bölcsőt néztem ki, amit ha meglökünk, meglehetősen sokáig mozgásban marad, teljesen halkan és nagyon finoman mozog.

A motiváció főleg az, hogy egyik újszülött babám sem szerette a kiságyat, mivel az nem mozgott a fenekük alatt :) Bezzeg babakocsi, vagy kendő....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook