Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis nagytesó fórum

Bölcsis nagytesó (beszélgetős fórum)


17. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Noozimanoo)
2015. ápr. 13. 13:30

Bar en nem vagyok szaki, de ugy gondolom, h nem feltetlenul jo akar par napra is kivenni - igy meginkabb erzi a mellozest. Persze ha eleg nagy hozza, h kifejezze az ohajat, ha akarna, maradhatna.

Eredeti kerdesre valasz: a nagyot semmikeppen sem vennem ki, plane, ha szeret jarni. Neked is neki is konnyebb igy.

2015. ápr. 12. 21:08
Nálunk 2 héten belül érkezik a kistesó és a majdnem 3 éves kisfiam bölcsis. Egyáltalán nem akarom kivenni, nagyon szereti a bölcsit és a kispajtásokat is. Én arra gondoltam, hogy az első napokban majd eldöntheti, hogy itthon marad-e velünk vagy megy a bölcsibe, nehogy azt érezze, hogy lemarad valamiről. De utána marad bölcsis, így is lesz éppen elég változás, nem akarok neki még nagyobb traumát okozni.
15. aniju
2015. ápr. 11. 17:43
nálunk azért többes szám, mert ikrek. ;)
14. noozimanoo (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2015. ápr. 11. 13:46
Én is arra gondoltam, a tartós bölcsiszünetről van szó. Pár napot, 1-2 hetet talán, otthon tartanám a nagytesót, akár nagycsoportos ovisként is. Had ismerkedjenek, szokják az új helyzetet. Aztán visszaáll a korábbi rend.
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Rozália)
2015. ápr. 10. 12:26

Nekem is volt két bölcsisem.:-)) Két és fél éves, és egy 6 hós.. Imádtuk.

A mai napig emlegetjük, nekünk szép időszakunk volt, nagyon jó gondozókkal, akik sokat segítettek akkor.

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2015. ápr. 10. 12:25

Véleményem szerint egy kistesó születése mindig nagy változás.

Ha még onnan is kivették volna, az még egy stresszforrással több. 1 év, és megint helyreáll a rend, ebben a bölcsi segít.

Akkor érdemes amit csak lehet az ő bölcsis tartózkodása alatt fizikailag megcsinálni, és utána meg több idő marad rá is.


Az agresszió nem a bölcsitől van, hanem a kistesótól. De ez normális, és szerencse, hogy kiadja magából a gyerek.

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Adry06)
2015. ápr. 10. 12:22

Többször is végigcsináltam ezt, 4 gyerekem van.


Eszem ágába se jutott, sőt mindent megtettem, hogy maradhassanak..


Nálunk a bölcsi egy olyan fix pont volt, annyira beszoktak, hogy büntetésnek élték meg, ha nem mehettek. Nekik az az élet része volt.


Nem tartom semmiképpen sem jónak, ha már bölcsis, aztán egy darabig nem kell menni, aztán meg mi lesz ovinál??


Egy közösségbe szoktatott gyereknél valamiféle fenntartás szerintem kell.


Persze olyat én is csináltam, hogy nagy betegeskedésnél kevesebbet mentünk, vagy egy-egy pénteken nem. De az más, persze hogy akkor kicsit lazább az ember..

10. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2015. ápr. 10. 11:44
Ismerek olyan 3 éves bölcsis kislányt akinek van egy pár hónapos baba tesója. A kislányt nem vették ki a bölcsiből és szerintem nem változott a viselkedése tesó születése óta (az alapján amennyit én látom).
2015. ápr. 10. 11:38

Én nem fogom őket kivenni. Hamarosan szülök, a TGYÁS (CSED) ideje alatt járhatnak bölcsibe.


Amikor hazajön a tesó, pár napot tuti itthon lesznek, kicsit szokjuk az új családi felállást, de amikor akarnak, mennek vissza, v legalábbis amikor apájuk is dolgozni.


Szeptemberben már az ovit kezdik, nem akarom, hogy kiszokjanak a közösségi életből. Meg szeretnek is járni.

8. nikletty (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2015. ápr. 10. 11:05

jah, no én félre értettem a kérdést.... tán mert nekem már 3éves a gyerekem, tehát ő neki ha lesz tesója mindenképp megy már oviba, de ha úgy látom akkor pár napra ő is otthon marad akárcsak apa, aztán neki ovi van, mert otthon uncsi, a kicsi meg mé nem mehet bölibe addig anya van vele otthon.


Szóval a kérdésre a válasz, ha már beszokott a bölcsibe én sem venném ki a bölcsiből.

2015. ápr. 10. 11:00

hát nekem egy bölcsis lányom van, és engem azért foglalkoztatott a kérdés mivel az egyik csoport társának lett kistesója és őt sem vették ki

A kisfiú látványosabb agresszívebb lett, s hiányzik neki szerintem kicsit az anyukája, én a helyükben pár napra, amíg apuka is tölti az apa napokat igen is kivenném, s mikor a kisebb még alszik stb foglalkozni a nagyobbal, de lepasszolás legyen.


De mondjuk ez is mérvadó, hogy mit mondt a gyerkőc valóban, meg lehet vele beszélni, s megkérdezni, otthon szeretne maradni míg apának sem kell dolgozni, hisz apa is kap 5 nap szabadot, vagy menne bölcsibe. Az én lányom 3éves ő már megmondaná, de ha kisebb a gyerkőc vagy még nem olyan típus, nem biztos hogy el tudja dönteni.

2015. ápr. 10. 10:54

Én sem venném ki, ha jól érzi ott magát.


De szerintem - és ez nyilván nem téged érint - eleve csak akkor adnám be, ha még nem vagyok terhes :) tehát ha már pocakban van a tesó, mikor kezdi a bölcsit, lemondanám a helyét, ha más egyéb ok nem szól a bölcsi mellett (pl korai fejlesztés, vagy terhesség alatt vissza kell menni dolgozni, ilyesmik).

2015. ápr. 10. 10:50
Nem, a miénk is maradt. Akkor már 4 hónapja járt. Szeptembertől a kicsi is megy:)
2015. ápr. 10. 10:16
Nekem bölcsis a kislányom, és több csoporttársa is van, akinek kistestvére született, és nem vették ki őket a bölcsiből.
2015. ápr. 10. 10:15

Nálunk sem alakúlt úgy,hogy bölcsis lett volna a nagy,mert kezdés elött kiderült,hogy jön a kicsi,így lemondtam a helyét,de úgy gondolom,ha elkezdte volna,és szereti,biztos nem vettem volna ki. Az más,ha minden nap sírva hagyja ott az ember: akkor gondolkodás nélkül kivenném.

Kérdezd meg a gyereket,mit szeretne. Nyilván nem fogsz konkrét választ kapni,ami átgondolt és szikla szilárd,de a reakcióból leszűrhetsz valamit...

2015. ápr. 10. 10:11

Nekem még csak egy gyerkőcöm van, ő egyből ovival kezdte.

De mint óvónő mondom, nem venném ki a bölcsiből a tesót. Legalábbis ha már megszokta, szereti a bölcsit, semmiképp.

2015. ápr. 10. 10:08

Sziasztok!


Akiknek bölcsis a gyereke azoktól kérdezem :miutàn megszületett a kistesó kivettétek a nagytesòt a bölcsiből.?


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook