Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kistesó hoz ajándékot a nagytesónak? fórum

A kistesó hoz ajándékot a nagytesónak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 26. 08:53
nálunk si hozott mind a kétszer előszőr egy csomag gumicukrot utána pedig mind a két nagy kapott egy pár hercegnős zoknit a kicsitől ami ma is nagy becsben van tartva
2010. jan. 26. 06:36
nálunk hoz..pici aproságot,amit elbir a kicsi,és átadja a nagynak...."persze,elöbb ö játszik vele":))
2010. jan. 25. 21:30
Unokatesóméknál is hozott. A "nagyfiú" már 3 éves volt, mikor a kislány született:) Egy kisautót hozott a kiscsaj - anyukája közreműködésével;) - a bátyusnak, aminek ő úgy megörült, hogy cserébe nekiadta a hugicájának az ő régi, imádott plüssnyusziját:)
41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2010. jan. 23. 23:30
jó ötlet! :-)
40. spinneli (válaszként erre: 39. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 23. 22:24

mi lenne ha ő is készítene neki valamit, mondjuk egy kis rajzot, nem ismerem a kislányod, de ha Ő is adna, meg a "tesó is" az valami még közösebb dolog lenne.

:)

2010. jan. 23. 20:54
mondjuk a szeretet és az imádta biztosan nem ezen múlik. Csak talán az első "sokk"-ot könnyíti meg. ?
2010. jan. 23. 10:35

Nálunk nem hozott. Mégis imádják egymást. A lányom végig élte a terhességet, jött a kórházba megnézni a tesót és mentek apával pelenkát venni. Büszke nagylány volt.

imádják egymást.

2010. jan. 23. 10:21
nálunk fordítva volt a nagytesó (én) vittem ajándékot a kistesónak...bár én nagyon vártam, hogy megszülessen, és egyáltalán nem volt jellemző a testvérféltékenység sem.
2010. jan. 23. 09:42
meggyőztetek azt hiszem:-)
2010. jan. 22. 14:35
Én 3 éves voltam mikor született az Öcsém és hozott nekem egy plüss bárányt :D, a mai napig emlékszek a jelenetre ahogy megkaptam, pedig Öcsi jövő szombaton már 18 éves lesz :D
34. sajert
2010. jan. 22. 14:32

Majd ha lesz második gyerekem, akkor tuti hogy a kicsi hoz majd neki ajándékot.


Mikor született a fiam, egy másik anyuka is így csinálta: a kórházban odaadták a 2 éves nagylánynak az ajándékot, amit az öccse "hozott". Olyan büszkén mutatta, meg mondta, hogy a baba hozta nekem, mert nagyon szeret :-DD.

Ahogy a későbbiekben hallottam (néha hívjuk egymást), nem volt nagy gond az összeszokással.

33. zumbi
2010. jan. 22. 14:30
4 éves volt a lányom,amikor az öcsikéje született, nálunk volt ajándék. Egy kirakót kapott a kislányom.Magam találtam ki az egészet, nem gondolkodtam, hogy ezzel, jót vagy rosszat teszek, szerintem nagyon jó dolog. A mai napig tudja a lányom, hogy mit kapott a tesókájától.
32. vikasz
2010. jan. 22. 14:25
Ez nagyon aranyos ötlet! Nálunk pár hét múlva megszületik a kistesó, és parázok is hogy fogadja majd a 2 éves kislányunk a dolgot. De egy ilyen apró ajándék jól jöhet :)) hátha könnyebben veszi az akadályt Lilien.
31. Jk
2010. jan. 22. 13:47

szia

nálunk egy sátrat kapott a nővérke. mindig mindenhova szeret elbújni, bebújni, így adott volt. az az ő birodalma lett, oda nem mehet be senki csak ha ő akarja.

nálunk bejött hogy kapott. azóta is mondja, hogy a sátrat Nomika hozta.

szerintem ugy élik meg, hogy ha már ajándékot hoz nekem akkor nem akarhat rosszat a kis vakarcs:)

30. misz (válaszként erre: 26. - Be52089f0e)
2010. jan. 22. 12:54

Nálunk is plüsscicát hozott az kistesó a nővérének. Azóta azzal alszik. Nálunk 4 és fél év a korkülönbség, és hála Istennek imádják egymást.


Szerintem nagyon aranyos dolog ez az ajándék. Ad egy pozitív kezdőlökést a testvérek közti kapcsolatnak. :)

2010. jan. 22. 12:19
Nálunk, mikor megszületett a kis unoka, már a kórházból "küldött" a bátyusnak egy játékot, gyerekek azóta eltelt 3 év és a fiú unokám a mai napig emlegeti, hogy az ő kis hugicája milyen ajándékot küldött a kórházból. Megjegyzem: a mai napig az a legkedvesebb és legféltettebb játéka.
2010. jan. 22. 10:54
ababa már megvan, Jézuska meghozta:-) pelenkázni, etetni stb már tudja:-)0
2010. jan. 22. 10:26
Én úgy emlékszem, hogy a húgom a születésekor nekem nem hozott semmit, hisz már 8 éves voltam, tudtam, hogy ő most születik, nem is értettem volna a gesztust, hogy a tesóm hoz valamit. :D Viszont kaptam egy babát azért, hogy amikor anya a tesómmal foglalkozott, akkor én leutánozhassam a babával. Én is pelenkáztam a babát, etettem, altattam, stb. Nagyon jó buli volt. :D Csak kezdetben a baba nagyobb volt a tesómtól.
26. be52089f0e (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 22. 09:50

Szia!

Mi így csináltuk. A másfél éves bátyusnak hozott egy plüss cicát a hugica. Nagyon örült neki. Azért választottuk a cicát, mert akkor épp cicaőrületben voltunk.:)

2010. jan. 22. 09:31
köszi a hsz-eket :-)
2010. jan. 21. 22:10
Egyik sem hozott. Nem meghatározó ez a gesztus hosszú távon. Szeretik és marják is egymást a testvérek ezzel is, enélkül is.
23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 21. 22:03

Nálunk így volt. Nem volt egy csepp féltékenység sem.

Igaz, már eltelt 9 év, és állandó háború van köztük. :)

22. kitta73 (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 21. 22:02

sziasztok!


Nálunk is így volt 3év van a két fiam között,és nagyon boldog volt ,hogy a kis tesó hozott neki egy autót.Semmi nagy és drága dolog nem volt csak egy kicsi egyszerű tűzoltó autó,de a nagy fiam olyan boldog volt tőle,hogy az öcsiké hozta neki.

21. resita
2010. jan. 21. 22:00
Nálunk is hozott a 2 éves nagy testvérnek, és azóta is nagy becsben tartja, hogy azt a kistestvérétől kapta. mamár 6 és 4 évesek és nagyon szeretik egymást,egy csoportba járnak az oviban
20. ebba518fdb (válaszként erre: 9. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 21. 21:59
Szerintem nem árt az sem ha hoz ajándékot a baba, én is gondolkodtam anno ezen.. De így is, úgyis nehéz lesz neki, amikor szembesül dolgokkal, és nem hinném, hogy ezen fog múlni, hogy megszereti vagy sem a tesóját.. rajtatok múlik igazán, hogy mennyire könnyen vészeli át a kezdeti időszakot.. Arra figyeltünk nagyon, hogy a lehető legtöbb, talán még picivel több figyelmet kapjon a nagyobb, de a baba mindig ott volt a képben.. Szép lassan megszokta, hogy a pici is ugyanúgy az életünk része, lassan megnyugodott, és azóta is nagyon szeretik egymást..
19. gne2
2010. jan. 21. 21:59

Szia!

Nálunk "hozott" ajándékot. :)

Én két hónapot kórházban voltam a szülés előtt, csak látogatni jöhetett a lánykám. Még előtte megvettem egy nyihogós, trappolós lovacskát. Kimostam, és eltettem, hogy otthoni illata legyen. :) Amikor jött be a lányom látogatni a szülés után, akkor megkapta. Kellett a kis lelkének, hiszen a kicsi miatt nem lehettem vele itthon.Így jobban elfogadta a kistesót is, hiszen "gondolt rá". Nagyon örült a lovacskának!

Szerintem minden gyerkőcnél sikert arat a születési ajándék! :D

18. ancsyangel (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 21. 21:58

szia

nekem mielött megszületett a kisfiam a nagylányomnak nagyon megtetszett egy plüss maci :) Apa titokba visszament és megvette hogy ez lesz a kistesóajándéka Bettimnek :)

És mikor elöszőr bejött hozzánk a lányom a kórházba akkor ikor a tesót megmutattam neki odavittük a tesóval a macit is a kislányom nagyon örült neki és maradandó élmény nekünk is :)

17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 16. - Megryan)
2010. jan. 21. 21:55
azért az más:-)
2010. jan. 21. 21:52

Nálunk is hozott, azt amire a 3 éves nagy akkor nagyon vágyott, egy plüss Kisvakondot. azóta is emlegti, hogy azt Esztertől kapta. Szerintem ez nem félrevezetés, hiszen az ő nevében vesszük meg.

Ha nem akarod félrevezetni akkor nem lesz Télapó sem?

15. c6fe44f4e7 (válaszként erre: 9. - 1eb84e4bad)
2010. jan. 21. 21:51

Nálunk dettó ugyanez az állás :-)


A picifiam egy egyszerű (azt is mondhatnám kis gagyi) játékfényképezőt "hozott" a lánykámnak... nagyon sokat jelentett a 2 éves nagytesónak! :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook