Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis beszoktatás végén derült ki, hogy nem kapom meg a megígért állást.Ilyenkor maradhat a fiam bölcsiben? fórum

Bölcsis beszoktatás végén derült ki, hogy nem kapom meg a megígért állást.Ilyenkor maradhat a fiam bölcsiben? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. bebekriszti (válaszként erre: 16. - Csókica)
2009. febr. 15. 22:11
Mind ez érthető.És mi lesz a bölcsis helyünkkel ha most kiveszem a gyereket?Van már jele,törzslapja,millió papírt kellett kitöltenem...És ami a legfontosabb,másfél évvel ezelőtt kellett jelentkeznem ezért a helyért.Akkor még honnan tudhattam volna,hogy pont a gyerek 2 éves korában nem fogom megkapni az állást?
2009. febr. 15. 22:10
Mi ugyanígy jártunk annak idején.. Rendesek voltak a bölcsiben, maradhatott a gyerek.
16. csókica (válaszként erre: 12. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 22:05
Természetesen hogy a gyermeknek az anyuci mellett van a legjobb helye,de mint irod,hogy dolgozni szeretnél,mert valóban a szűkség nagy úr,gondolom nézegeted a munkahelyeket,ha már ez most nem jött össze de ha mégis összejön a meló,akkor megint szoktatni kell.De azoknak is igazat adok,hogy mivel kevés a hely a bölcsikben,tényleg olyanok jussanak be,akiknek dolgoznak a szüleik.
2009. febr. 15. 22:04
Szia!Ha úgy látod,hogy nagyon igényli a csöpség a gyerektársaságot,és sajnos nem jött össze ez a munka,mégsem vettek vissza,akkor próbáld meg a játszóházakat.Ha szeret a gyerkőcöd közösségbe járni ,akkor imádni fogja.Egy 2 éves gyereknél még nem okoz akkora törést,ha egyik napról a másikra nem viszed többet a bölcsibe,de a játszóházzal kicsit pótólhatod.
14. pmjudit (válaszként erre: 12. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 22:04

Nem vaygok teljesen hülye, értem amit írsz. De azt meg te érts meg, - bár nem tudom, hogy az adott városban mi a helyzet - hogy igenis többen várnak arra, hogy legyen bölcsödei férőhely.

A gyerekeket pedig nagyon könnyű ennyi idősen meggyőzni bármiről, ha normálisan van előadva.


Itt nem arról van szó, hogy mi a jobb a gyereknek, hanem arról, hogy bölcsödébe az járhat, akinek az anyukája dolghozik.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 21:57

Hát oda elvileg nem mehet. Amint írták, sajnos.

És te otthon tudnál lenni és ő a bölcsiben?



Biztos néhány nap rossz lenne, de neki te jobban kellesz, szerintem mint a bölcsi ebben a korban.

12. bebekriszti (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2009. febr. 15. 21:54
Akkor kezdem előlről...Senki elől nem akarom elvenni a helyet,hisz azért kezdtem el a beszoktatást,mert nekem is vissza kell mennem dolgozni,a szükség nagy úr...Eddíg remélem érthető...De egy olyan fordulat következett amire nem számítottam és innentől kezdve nem tudom hogy mi a jobb a gyereknek!!!Nem nekem,a gyereknek.Hisz már beszokott(ez volt a cél,hogy be tudjak járni dolgozni),és imád járni.Mit mondjak neki?Holnaptól nem mehetünk bölcsibe,mert anyának nincs munkája??
11. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 21:53

Ha nem dolgozol, mégis jobb lenne veled.

csomó betegséget szedhet össze ott.

És te is szórakoztathatod otthon. séta, játszótér, kis barátok.

2009. febr. 15. 21:48

Igen és miért nem maradsz vele?

Sokan sorban állnak a bölcsiért, mert a munkahelyükre vissza kell térni, előlük veszed el a helyet.

2009. febr. 15. 21:46
A bölcsödei ellátáshoz - mivel szociális ellátás - munkáltatói igazolás kell. Ha nem dolgozol, nem lehet bölcsis.
2009. febr. 15. 21:45

Én bölcsődében dolgozom. A bölcsi tényleg szociális intézmény, igaza van panna77-nek. Nálunk egy időben kérni kellett a szülőtől a munkáltatói igazolást. Egy pár éve nem kérhetünk. Kérdezünk munkahelyet, aztán vagy igaz, vagy nem. Aki nem igazat mond, arról kb. 2 nap után kiderül az igazság. Nem érdemes. Nagyon kevés a férőhely, sok a gyerek. Nyilván azt veszik fel, akinek a szülei dolgoznak. Ha valaki füllent erről, elveszi a helyet attól, akinek valóban szüksége van rá.

Én azt gondolom, nem néznek utána, valóban dolgozol-e. M Marcsával egyet értek, akkor miért járatnád, ha nem dolgozol? Kérdezz rá, létezik-e fél napos bölcsi. Mi sokszor így oldjuk meg, csak délig jár a gyerek. Ha van hely.

7. 3a724ecf9f (válaszként erre: 6. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 21:42
hogy hogy unja magát Veled?nem keresel másik munkát?oda nem tudod magaddal vinni?
6. bebekriszti (válaszként erre: 3. - M_Marcsa)
2009. febr. 15. 21:40
Ez jó kérdés...Mert látom,hogy mennyire imádja a bölcsit 2 évesen és velem már néha unja magát itthon.
2009. febr. 15. 21:39

Ha van munkáltatói igazolásod, akkor beveszik.

A bölcsi szociális intézmény (mint ahogy megtudtam a minap), úgyhogy nálunk ez a követelmény.

4. 3a724ecf9f (válaszként erre: 2. - Bebekriszti)
2009. febr. 15. 21:36
nézz utána szerintem valahol ( minésztérium honalp, vagy erre vonatkozó rendeletek), mert én úgy tudom a bölcsi alanyi jogon jár!
2009. febr. 15. 21:35
ha te nem dolgozol, miért nem maradsz a fiaddal inkább?
2009. febr. 15. 21:35
A mi bölcsinkben kötelezővé teszik,hogy az anya felmutasson munkáltatói igazolást.Most értünk a beszoktatás végére,a fiam imádja,de most tudtam meg,hogy mégsem az enyém lesz az állás.Hamis papírt nem akarok vinni,mert nem ez a cél.Ilyenkor mi van?Ha nem viszek mh-i igazolást kiteszik a már beszokott fiamat?
2009. febr. 15. 21:31
Bölcsis beszoktatás végén derült ki, hogy nem kapom meg a megígért állást.Ilyenkor maradhat a fiam bölcsiben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook