Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beszoktatás terhesen fórum

Óvodai beszoktatás terhesen (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Sajert)
2011. jún. 14. 10:16

De még így is csak a fele hely van meg annak, ami a "mi időnkben" volt...


Gyerek meg még mindig kevés van, csak az eloszlás olyan, amilyen..


Én is ilyen helyen laktam eddig, ami egy lakótelep volt (illetve az), körbeépült hipi-szupi lakóparkokkal, ahonnan meg rázuhantak a 30 éve működő infra és szuprastruktúrára..


Nesze neked 100 évre való várostervezés...

64. sajert (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 14. 00:14

Nálunk még bölcsi, ovi bővítés, építés is volt, mégis helyhiány van!


Bölcsis, ovis gyerekből rengeteg van a mi részünkön, mivel épültet társasházak, lakóparkok. Ahol az én gyerekkoromban mocsár volt, most lakópark. Ahol az én gyerekkoromban szeméttelep volt, most lakópark :-). Mindenhol rengeteg a gyerek. Őket hívom szoc.-polos gyerekeknek. Nagyon sok szülőt ismerek, akiknek csak azért született meg a második/harmadik gyerek, mivel előrehozott szoc-polt vettek fel (már mondjuk az első megvolt).


Nekem már le kellett adni jelentkezésnél a munkáltatóikat, és majd ovikezdés előtt is vinni kell (férjemnek is, nekem is kellett kérni).

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - Den Haag)
2011. jún. 9. 19:00

Pedig tényleg egyszerű lenne ezt megoldani. Utálom, amikor ilyenkor "jogokra" hivatkoznak.

Ha valaki egy hatalmas "számlagyárat" vezet, és fél, hogy utánanéznek, az költsön babysitterre...

A többi meg had járjon be a melóhelyére...


De a legalapvetőbb meg az, hogy miért kellett bezárni azokat az intézményeket, amik megvoltak. Az a bölcsi sincs meg, ahova én jártam.


Igaz, hogy "drága" egy bölcsis az államnak, de a sok (sokszor nagyon magas végzettségű) otthonülő nő meg még drágább... (Persze itt azokra gondolok, akik mennének dolgozni, tanulni..)

62. reload (válaszként erre: 61. - Wanita77)
2011. jún. 9. 14:31
Nálunk egy ovi van, 3 csoporttal, egyenként olyan 25-27 fő max-al. Tavaly bővítették, most van plusz 2 csoport, de már hova bővíteni nincs. Ez egy község, csak egyre több gyerek van... Azóta azt a kislányt is felvették, akkor volt 3 éves. Pest megye
61. wanita77 (válaszként erre: 60. - Reload)
2011. jún. 9. 14:02
Ez hol volt és hány éves a gyerek? Furcsa, mert nekem azt mondták, mindenképpen felveszik, legfeljebb nem a körzetes oviba, de mindenképpen keresnek neki helyet a kerületben. Nézzen utána, mert a törvény elvileg előírja, hogy kötelező helyet találni mindenkinek!
60. reload (válaszként erre: 28. - Wanita77)
2011. jún. 9. 13:58
Hmm, nálunk volt egy anyuka, aki hiába vitte a munkáltatói igazolást, egyszerűen helyhiányra hivatkozva nem vették fel a gyerekét csak 1 évvel később....
59. wanita77 (válaszként erre: 58. - Benvik)
2011. jún. 9. 13:52
Köszi, az nagyon jó lenne! :)
58. benvik (válaszként erre: 57. - Wanita77)
2011. jún. 9. 13:43
Drukkolok, hogy szeptemberben már a pocakodba vidd a kistesót az oviba:-))))
57. wanita77 (válaszként erre: 56. - Den Haag)
2011. jún. 9. 13:34
Megvolt tegnap a szülői értekezlet az oviban és tényleg mondták, hogy nem kell munkáltatói igazolás. Viszont sokszor átverik őket, ezért kérték, hogy mi ne tegyük. Nem néznek utána semminek, csak bízhatnak benne, hogy igazat mondunk. Amúgy volt ott egy anyuka, aki pár hónapos terhes, mégis felvették a gyereket. Szóval nem hiszem,hogy elküldik a gyereket, ha menet közben terhes lesz az anyuka.
56. Den Haag (válaszként erre: 54. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 9. 13:11

Amíg ennyi állami bölcsi lesz ennyi férőhellyel, addig nem lesz változás. És addig sem, amíg hamis munkáltatói igazolással be lehet kerülni.

Hozzáteszem, nálunk nem szabad munkáltatói igazolást kérni. TILOS. Marad az, amit a szülő mond. Az meg...

55. Den Haag (válaszként erre: 53. - Botuska)
2011. jún. 9. 13:08
A napi 2-3 óra játszótér, vagy játszóház jól jön egy 2 éves gyereknek, igen. Úgy, hogy az anyukája pár méterre van tőle. Tudom, miről beszélek.
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - Den Haag)
2011. jún. 8. 08:52

Ez azért már egyre ritkább, elvileg lehetetlen.


Ahhoz, hogy átlépd a bölcsőde küszöbét, 2 éves kor alatt lobogtatnod kell a gyedről lemondó határozatot, és mindkét szülőtől! a munkáltatóit.


Bár az tény, hogy amíg a munkáltatóik hitelességét nem fogják ellenőrizni, (pl. felkapcsolódni az apeh rendszerére, hogy ki után fizetnek ténylegesen járulékot), addig bárki tud egy munkáltatóit szerezni...


Viszont a gondinénik tudják, kinél mi a helyzet, és Budán már van, akiket bizony kiraknak, ha jön a kistesó...


Szerintem az a baj, hogy a családoknak nincs olyan jövedelme, hogy legalább ezekre az átmeneti időszakokra meg tudjon engedni egy magán jellegű elhelyezést, ha igénylik... Egyébként nem vagyok a magánintézmények híve, mi imádtuk az "állami" bölcsit, nekem nagyon korán kezdték a gyerekek, egy éves kor előtt...


A mostani babómmal viszont itthon vagyok, és leszek is még egy darabig. Elég gáz, hogy mivel nincs munkahelyem, ezért nem tudok munkáltatóit vinni, és elég nehéz elmagyarázni, hogy ahhoz, hogy találjak munkát, bizony jó lenne, ha már bölcsis lenne a gyerek... Egy munkahely sem fogja azt mondani, hogy jól van, te háromgyerekes anyuka, fölveszlek, és még várok is rád 3 hónapot, vagy netán egy évet is, amíg fölveszik a gyereket a bölcsibe...


És lassan már az ovikban is ez lesz..

Ördögi kör..

53. Botuska (válaszként erre: 52. - Den Haag)
2011. jún. 7. 20:53
Ebben nem értek egyet!Szerintem egy 2 éves kisgyerek igen is a korai beliekkel jó ha van.Persze az anya mellett a legjobb,de szerintem igen is jól jön neki a közösség.
52. Den Haag (válaszként erre: 45. - Botuska)
2011. jún. 7. 13:46

A szociális indok az más. Olyankor kötelezik a szülőt, hogy járassa a gyereket közösségbe. Teljesen más helyzet.

Bölcsődés korban a gyereknek nem a kora beliekkel kell lennie, hanem az anyjával. (persze, ha nem dolgozik).

51. Den Haag (válaszként erre: 44. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 7. 13:43

Én konkrétan arra gondoltam, aki otthon van, és a másodikat várja. Ha már járt, nyilván ne tegyék ki, ez nem kérdés.

De nagyon sokan vannak, akik nem dolgoznak, nem tanulnak, a gyerek jár. Aki meg dolgozna, annak nem jut hely.

50. sajert (válaszként erre: 49. - Wanita77)
2011. jún. 6. 22:51
Kíváncsi lennék, hogy nálunk a kerületben mit kommunikálnak le hivatalosan :-).
49. wanita77 (válaszként erre: 48. - Sajert)
2011. jún. 6. 20:40
Nálunk is nagyon sok gyerek van, mégis azt mondták, mindenkit elhelyeznek. Úgy látszik, ez még kerületfüggő is, nemcsak vidék-város függő.
48. sajert (válaszként erre: 28. - Wanita77)
2011. jún. 6. 20:35

A kisfiam 2011.01.29.-én töltötte be a harmadik életévét. Még bölcsis. Majd szeptembertől megy oviba. Ez egy nagy humbuk (vagy nem tartják be, vagy vadiúj szabály), hogy márciusig született gyereket is felvesznek oviba. Pár éve itt, Bp. 17. kerületében volt jegyzői levél, hogy december 31-ig születetteket veszik csak fel oviba. Honlapon is fent volt.

Egyik csoporttársa októberben(!) töltötte be a harmadik életévét, és már le volt szervezve, hogy megy át az oviba, de kiderült az utolsó pillanatban, hogy bocsika,de nem tudják átvenni. Így maradt a bölcsibe, túlkorosként. Utcára mégse rakhatták.


Egyik kerületi oviba 500 fölött volt a jelentzekők száma a 80 szabad helyre. 60-at KÖTELEZŐ volt fölvenni, mivel betöltötte az 5. életévét. A maradék 20 helyre vettek fel gyerekeket. 100 fős csoportok nem indulhatnak. Minden ovi, bölcsi tele van gyerekkel (rengeteg az új építésű ház, lakás, sok szoc.-polos gyerekkel). Pedig itt még a kerületben tényleg folyik bölcsi, ovi fejlesztés-bővítés, de még mindig kevés. Csak a gyerekorvosi rendelőnkhöz (2 doki) tartozik több mint kétezer gyerek (és ez egy kis szeglete a kerületnek)!


A fiam spec. csoportba fog járni a fejlesztése miatt, a "kis létszámú" csoport 25 fős. Kb. akkora teremben, mint amekkorában a bölcsibe voltak hatan.

47. wanita77 (válaszként erre: 46. - Botuska)
2011. jún. 6. 18:54
Ez így van. De szerintem fontos, hogy ne alkossunk véleményt senkiről, mielőtt nem ismerjük a részleteket. Ne ítélkezzünk valakiről csak azért, mert bölcsibe íratja a gyerekét, vagy óvodába, miközben esetleg terhes vagy kis tesója van, lehet, hogy megvan az oka.
2011. jún. 6. 18:51
Hát igen ahányan vagyunk annyi fajtán gondolkodunk...
45. Botuska (válaszként erre: 42. - Den Haag)
2011. jún. 6. 18:50

Szerintem ennek több oka lehet.Példának csak egy pár...bár ebbe is bele lehet kötni.

-Otthon egész nap rossz körülmény között van

-Egy kisgyereknek lehet hogy jobb helye van egész nap az Ő kora béliekkel.

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Den Haag)
2011. jún. 6. 14:21

Azért erre is lehet jó néhány indok.


Pl:


-mert eddig járt, és egy ekkora gyereknek, ha kirakják, elég nagy lelki törés


-valaki nem dolgozik, hanem tanul, de mondjuk nem nappalin, ergo nem jár a bölcsi alapból...


-elég car otthon a helyzet. Pl én 12 nm-en laktam a 2 gyerekkel, és anyám otthon dolgozott...


-valaki nem dolgozik hivatalosan, de muszáj feketéznie, ha enni akar


-nem dolgozik, hanem munkát keres..


-egészségügyi okokból...

43. wanita77 (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 6. 13:59
Köszi, majd meglátjuk, mi lesz.
42. Den Haag (válaszként erre: 7. - Botuska)
2011. jún. 6. 13:58

bölcsi?

Mért akarja valaki bölcsődébe járatni a gyerekét, ha nem dolgozik???

41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. jún. 6. 13:37

Hát, necces lehet.


Én már a harmadikat vártam, de a mamákat küldtem mindenhova, pedig 3 gyerekkel már nem szoktak szórakozni, de sose lehet tudni...


Azért ha már megvan a papírod a felvételről, és ki akarnak rakni, ott jogi lépéseket lehet tenni..


A másik rémálom a délben hazavivés.

Van, akinek ez jó, de valójában, ha kicsivel vagy otthon, akkor jól kettévágja a napirendet...


Én nem hagytam magam, nem vittem haza.


Egy darabig fújtak, aztán megszokták, most meg már én vagyok akit "bizalmi" témákra megkérnek...


Csak keményen...

40. benvik
2011. jún. 6. 12:59
meghalják=meghallják (bocsi)
39. benvik (válaszként erre: 38. - Botuska)
2011. jún. 6. 12:58
Csak az a baj, hogy kis falu, sok a szegény család, sokan szó szerint éheznek. De ahogy meghalják a bölcsibe, hogy hol lakik, egyből közlik, hogy be se menjen, nincs hely a várólistán sem. Nálunk nem olyan nagy gond, 1 évet kihúzunk, de sokaknak tényleg kajára nincs pénz. Sőt van olyan család itt az utcában, akinek a háza is veszélybe került már (hitelt nem tuják fizetni).
38. Botuska (válaszként erre: 37. - Benvik)
2011. jún. 6. 12:53

Igen ismerős....

Ezt okosan megoldották ott fent.

mellesleg én igen csak nem tartom helyén valónak hogy megszabják hogy csak helyi lakos mehet a bölcsibe.Ez kicsit diszkrimináció.Bár lehet csak nekem tűnik annak hogy megkülönböztetik a gyerekeket!

37. benvik (válaszként erre: 35. - Botuska)
2011. jún. 6. 12:46
Itt sincs bölcsi. Mellettünk lévő városba meg még a várólistára sem lehet felkerülni, mivel még az ottlakóknak is kevés a hely:-( Itt még a magánbölcsibe is 1 év a várólista..... (Csakhogy az én fizetésem havi 80 ezer, a bölcsi meg havi 60ezer. A buszbérlet meg 18ezer.)
36. wanita77 (válaszként erre: 35. - Botuska)
2011. jún. 6. 12:37

Hát igen, ott sokkal nehezebb a helyzet. :(

Nekünk szerencsénk van, hogy ennyi ovi és bölcsi van, mindenkinek jut hely.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook