Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Biztos vagy abban, hogy jó anya vagy? fórum

Biztos vagy abban, hogy jó anya vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. máj. 24. 06:39
gyerekeim azt mondjak!
172. Sirga (válaszként erre: 171. - 29fe717d3e)
2014. máj. 22. 12:53
Egyetértek: meg kell tanítanunk őket az önállóságra, és hagyni kell, hogy fájdalom érje őket - más kérdés, hogy fontosnak tartom, hogy ezekben a pillanatokban is érezze: mellette állok, számíthat rám!
171. 29fe717d3e (válaszként erre: 146. - Zizisicc)
2010. máj. 29. 23:18

Ehhez mit szóltok?


"A jó szülő mércéje az, hogy mennyi mindent nem tesz meg gyermekéért, azaz egészségesen elhanyagolja!"


Tovább is van mondjam még?


"A szülőnek nem feladata, hogy folyamatosan keresse gyermeke jókedvét és boldogságát. A gyermek mosolya és könnyei ugyanolyan fontosak. Ne vegyük el gyermekünktől a bánat, szomorúság kiábrándultság érzését, hiszen ezek fejlesztik jellemét. Minél mélyebben érzünk, annál emberibbé válunk."


www.szuloimuhely.hu

170. ronka
2010. máj. 26. 07:32
Azt hiszem igen.Most ,hogy felnőttek ,kapom vissza a rengeteg törődést és szeretetet.Nagyon jó gyerekeim vannak.S így visszagondolva sikerült megvédenem őket sokmindentől.Az Ő elmondásuk szerint boldog gyermekkoruk volt!
169. Akymo
2009. júl. 16. 00:08
Bízom benne
168. monizsofi1982 (válaszként erre: 164. - Ében11)
2009. júl. 12. 18:11
Én is így vagyok ezzel.Magunknak szülöm a gyereket,előtte jól meggondoltuk,hogy bár 27 évesek vagyunk,képesek leszünk-e "lemondani" dolgokról.É mikor úgy gondoltuk,hogy igen,úgymond kiéltük magunkat,belvágtunk dolgokba.Előzör lakás,aztán a bébi. Aki hamarosan megjön.Egyébként a párom is közölte,hogy a gyerek a miénk,nem a nagyszülőké,vagy bárki másé.Persze,napközben két etetés között elviszik sétálni,hogy mi is jussunk valamire egymással,az egy dolog,attól nem majom szeretet..
167. monizsofi1982 (válaszként erre: 162. - Erikpipi)
2009. júl. 12. 18:06
Onnan tudom,hogy az anyukája mondja.Újságolja örömmel,hogy megint nála van az unokája.De ők tudják,én nem elítélem őt/őket,csak ha már itt ez a fórum,kíváncsi voltam a véleményekre. :)
166. monizsofi1982 (válaszként erre: 158. - Erikpipi)
2009. júl. 12. 18:04
De nem másztál fára,meg ilyen eléggé baleset veszélyes dolgokat nem csináltál,nemde?Egyébként én sem hagyom el magam.Teszem a dolgom,csinálom a házi munkát,meg ilyenek :)
165. ében11 (válaszként erre: 161. - Erikpipi)
2009. júl. 12. 13:52

igen, a mérték.nemcsak a gyereknek kell alkalmazkodni.a szülők is alkalmazkodnak-magamon és a páromon látom mennyire sokat!igen ezzel kissé eltávolodtunk a még szingli vagy gyerektelen ismerőseinktől-de azért hogy velük tudjam a lépést tartani, a gyerek kárára nem fogom.

van ismerősöm aki viszi a gyereket bulizni(3 éves),hajnali 2-ig a sörözőbe, vagy éjjel indulnak el utazni a mamáékhoz(reggel is mehetnének ráérnek),vagy rendezvényre több napos,ott alvós és viszik a pici szopós babát-az egyik ismerősömnek a napirendet a bölcsőde hozta meg.előtte összevissza ettek,pihentek a gyerekkel.volt hogy hajnalig fönt voltak.

164. ében11 (válaszként erre: 137. - Monizsofi1982)
2009. júl. 12. 13:47

ezt nehéz megmondani.mert még előtte van hogy bizonyítson magának a gyerekének.

nekem mondjuk furcsa,pár hetes babát nem adtam volna ki a kezemből-még a szüleimnek se.mert annyira vártam vártuk-a szülés után is marad ez az érzés mi akartuk etetni fürdetni-gondoskodni róla.

de láttam a környezetemben hasonlót és meg is kérdeztem miért passzolják le a gyereket.nem nagy dologra kell gondolni-egyszerűen fárasztó volt neki a babázás, agybajt kapott az otthon léttől,hogy mindenből kimarad, amit a barátai csinálnak,és hogy a gyerekhez kell jobban igazodni,mert azt tudta vannak igényei.de az ilyen már kismamaként is így viselkedett, dolgozott ezerrel,mindenhová elment-csak hogy ne érezze hátrányban van a pocakjával.és utána a babájával is ilyen érzései voltak.pl. a sogornőm 2 hétre elment nyaralni, akkor se jött hamarabb haza mikor a gyerek beteg lett.lehet jó anya amikor együtt vannak, de ha nem munka szólítja el a gyerek mellől sűrűn, nekem az érthetetlen néha.

2009. júl. 12. 13:41
Biztos vagy abban, hogy jó anya vagy?- nem.
162. erikpipi (válaszként erre: 137. - Monizsofi1982)
2009. júl. 12. 13:41

Egyébként honnan tudod, hogy szórakoznak ilyenkor?

Azért, te ne legyél ilyen.:)

161. erikpipi (válaszként erre: 159. - Ében11)
2009. júl. 12. 13:39
"sűrűn passzolják le."-Erre is érvényes a mondás, mindent csak módjával, és mértékkel.:)
160. erikpipi (válaszként erre: 142. - Monizsofi1982)
2009. júl. 12. 13:38
Én meg színházba mentem az urammal. Jó volt a darab:)
159. ében11 (válaszként erre: 153. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 12. 13:37

nem biztos,hogy ezért ilyen mert maga mellett tartja.én is ilyen voltam,nem adtam oda napokra a gyereket, csak 2 éves kora után probálgattuk.előtte max.egy egy órára hagytam egyedül.mégse lett majomszeretet.a mamáéktól alig akart hazajönni.

de előtte is ha elszaladtam boltba soha nem sírt miért megyek ki nélküle az ajtón(igaz nem csináltam belőle nagy ügyet,ha el kellett mennem valahová és ott hagytam).

most volt nálunk az unokahúg,ő pl. nem engedi el az anyját vagy az apját,mindig sír ha elmennek.4 éves.

pedig ő sokat van oviba,bébisitter,mamáéknál mégis ilyen ragaszkodós-lehet pont azért mert sűrűn passzolják le.

158. erikpipi (válaszként erre: 143. - Monizsofi1982)
2009. júl. 12. 13:36
8 hónaposan én is, sőt befőztem. Nem beteg voltam, csak várandós.
2009. júl. 12. 13:34
szerintem nem jó a majomszeretet! jó az anyának, is és a babának is,ha nincsenek folyton együtt
2009. júl. 12. 13:29

"Persze, 1-1 nap. De most számolgatom, lassan egy hete itt ez a bébi."


.....ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉs,mi közöd hozzá?

Törödj a magad dolgával:)))

155. monizsofi1982 (válaszként erre: 153. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 12. 12:11
Persze,1-1 nap.De most számolgatom,lassan egy hete itt ez a bébi.Mindegy,az ő dolguk. Kíváncsi leszek,én hogy fogom csinálni,mert duntsztom sincs :)
154. Crystall (válaszként erre: 143. - Monizsofi1982)
2009. júl. 11. 19:45
Én 9 hónaposan kijártam a strandra mert augusztus volt, otthon majd meghaltam a melegtöl, igaz már nem fürödtem a medencékben, egyébként az egész terhességem a (volt)férjem viselte nehezen (ö nem birta a meleget, elején neki volt gyakran hányingere) amin sokat nevettem is mivel elötte soha kutya baja nem volt. Szóval én sem ültem soha otthon. Mivel a párom messze volt akkor tölünk megesett, hogy a pár hetes gyereket egy-egy éjszakára a szüleimnél hagytam és mentem utánna (útlevél kellett a gyereket nem tudtam vinni, neki még pár hetesen nem volt), tejet lefejtem és soha nem volt semmi gond. Azóta eltelt 10 év volt, hogy 16 órákat dolgoztam, reggel a fiam még aludt este már aludt mikor jöttem aztán évek amikor a nap 24 órájában vele voltam. Nem az órák számitanak, hanem az, hogy mikor a gyerekünkkel vagyunk azt az idöt tartalmasan töltsük el.
2009. júl. 11. 19:06

Semmi kivetnivalót nem tartok abban, ha a mamára hagyják a babát! Legalább később nem lesz probléma!

Ugyanis az én húgom, soha, senkinek nem adja gyereket, még nekem sem. Most 4 éves! Szerintetek mi lenne, ha ne adj isten történne valami az anyukával? Soha nem lehet tudni! Ordít ,visít, ha nincs ott az anyja mellette. Na, ez aztán nem jó módszer egyáltalán. Ez majomszeretet, ami a gyerek hátrányára fog válni...

152. monizsofi1982 (válaszként erre: 150. - 40163fd81d)
2009. júl. 11. 18:57

Nézd,ő sem panaszkodott.Cak megkérdeztem tőle,hogyhogy nála marad a bébi,csak nem beteg a lánya,akkor azt mondta,hogy lovagolni megy,azért hagyja nála.Kérdeztem mit ezik,már nem tud szoptatni?Mondta de,csak lefeji a tejet...

Mindegy,tényleg nem akarok vitát nyitni erről.Mert abban tényleg igazad van,majd úgyis a gyerek dönti el majd,hogy jó anya volta-e,vagy sem :)

151. monizsofi1982 (válaszként erre: 149. - Zizisicc)
2009. júl. 11. 18:50
Köszi! Igyekszünk majd :)
150. 40163fd81d (válaszként erre: 147. - Monizsofi1982)
2009. júl. 11. 17:12

Akkor anyukájának kerek perec azt kellene mondania amit gondol a lányának,és nem a szomszéddal megbeszélnie,hogy jajj,aranyom ,hát ezt még nem kellene.


Nekem az a véleményem ,ami Rókának,hogy azt hogy megfelelő anyák voltunk-e a gyerekeinknek,azt majd ők döntik el hosszú-hosszú évek múltán:))


Egy biztos csak anyák vannak,ezen belül ,hogy milyen anya, viszonyítás kérdése.

149. Zizisicc (válaszként erre: 148. - Monizsofi1982)
2009. júl. 11. 14:38

Bocs, nem olvastam vissza. Szerintem azért, mert Te hamarosan szülsz, ne abból indulj ki, amit magad körül látsz. Azt csináld, amit szíved diktál, úgy csináld, ahogy Te szeretnéd, ahogy neked jól esik, ill, ahogy a pároddal jónak látjátok. Az tény, hogy ez olyan időszak, aminek a pillanatait nem biztos, hogy később bepótolhatod. :o))

Sok boldogságot Nektek! :o))

148. monizsofi1982 (válaszként erre: 146. - Zizisicc)
2009. júl. 11. 14:30
Persze,igazad van.Kinek mi a jó anya?Csak érdekelne mások véleménye erről,mivel én is hamarosan szülök,de ezt az előbb írtam,ott elolvashatod :)
147. monizsofi1982 (válaszként erre: 145. - 40163fd81d)
2009. júl. 11. 14:28
Nem kukkoltam,az anyukája meséli mindig,hogy otthagyják nála a bébit. Meg is kérdeztem,hogy nem korai még ez?Erre ő csak lesüti a szemét.Szegényem örül,hogy láthatja az unokáját,bár ő sem ért egyet a lánya viselkedésével,csak nem szól neki...Mert most akkor kinek szülte a gyerket,nem?Igazad van,semmi közöm hozzá,csak érdekelt volna,hogy kinek mi erről a véleménye. Mivel hamarosan én is szülök,és az ismeretségi körömben eddig ilyen példa nem volt :o
146. Zizisicc (válaszként erre: 137. - Monizsofi1982)
2009. júl. 11. 14:08

Ebből a pár infóból, hogy lehetne megítélni azt, hogy vki jó anya, vagy sem? Majd a gyerekei megítélik jó pár év múlva, hogy nekik megfelelő volt-e. :o))


Egyébként mi az, hogy jó anya? Mihez képest? Kinek? Ki határozza meg a kritériumokat?

2009. júl. 11. 13:27

Még mindig nem látom be ,miért ne lenne jó anya?


Nem csak a majom szeretetű anyák a jó anyák és mindenki olyan amilyen,semmi közöd hozzá,egyáltalán miért pletyózól egy xy-ról és miért kukkolod ,hogy mikor mit csinál?:))

144. monizsofi1982 (válaszként erre: 141. - 40163fd81d)
2009. júl. 10. 15:49
Mert még volt egy olyan észrevétele,hogy őnála mindig sír éjjel a bébi,a mamánál meg szinte végigalussza az ájszakát.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook