Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha van előtejem, akkor biztos hogy lesz anyatejem? fórum

Ha van előtejem, akkor biztos hogy lesz anyatejem? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 11. 21:03
Ha már most ezen rágódsz az egyáltalán jó!! Szerintem az előtej és a rendes tej mennyisége nincs összefüggésben egymással. Mindkettő teljesen egyén függő. Nekem nem volt egyikkel sem , de attól függetlenül mindegyik min. 1,5 évig szopizott.
2009. jún. 11. 21:03
Ha már most ezen rágódsz az egyáltalán nem jó!! Szerintem az előtej és a rendes tej mennyisége nincs összefüggésben egymással. Mindkettő teljesen egyén függő. Nekem nem volt egyikkel sem , de attól függetlenül mindegyik min. 1,5 évig szopizott.
2009. jún. 11. 18:36
Az nem jelent semmit. Nekem is volt elotejem, es egyik gyerekemet sem tudtam szoptatni, mindegyik tapszeres volt.
2009. jún. 11. 18:32
Nem biztos, nekem volt sok előtejem, de a gyerekeket csak 3 ill. 2 hónapig tudtam szoptatni, pedig mindent megpróbáltam.
2009. jún. 11. 15:26

az elotej nem jelent semmit...

nekm is volt, es utana 4 honapig tudtam szoptatni a fiamat.

a masodik kisfiammal is volt elotejem,es ot nem is birtam szoptatni,mert hiaba szopott nem nott a tejemtol, hanem fogyott...

atkellett terni a tapra...

17. kszisz
2009. jún. 11. 15:15

Anyatejed lesz, kérdés hogy mennyi...


Nekem nem volt előtejem, szülés utáni 2. naptól viszont már tudtam szoptatni, rengeteg tejem lett. Kislányom 17 hónapos és most jutottunk el odáig, h abba kellene hagyni, mert már nagyon kevés tejem van.

2009. jún. 5. 09:36

Nekem is volt előtejem, melltartóbetétet kellett hordanom, mégis nehezen indult meg a szülés után. Mondjuk császárral szültem és a kórházban sajnos nem sikerült szoptatni, aztán a 4. naptól csak ezzel foglalkoztam.:)


Szerintem az a fontos, hogy ne stresszelj, sok folyadékot igyál, rendszeresen tedd mellre a picit és legalább az első 6 hétben mindig fejjél szopi után.

15. dzsigg
2009. jún. 5. 09:30

Nekem nem volt.Vagyis elötejm volt,anyatejem nem.

Pedig voltam külön klinikàn egy hétre,hogy felügyelettel szoptassam a picit.

Az orvos mondta hogy mégiscsak jobb lenne beletörödni,hogy nincs tejem...

2009. jún. 5. 07:48

Biztos..csak akarni kell!

Nekem "majdnem"elapadt,már tápszerrel kellett pótolni.Kitartóan fejtem,szoptattam tovább...és utána mág 9 hónapig CSAK azt evett a babám.

Én viszont sok MINŐSÉGI folyadékot fogyasztottam,és a megfeleló gyógyteát.

2008. júl. 24. 00:24

Szia!


Nekem volt előtejem, de csak pár csepp. Ez már 5-6 hónapos terhesen jelentkezett nálam, amikor meg közeledtem a szüléshez, összenyomtam kicsit a bimbómat és már rendesen jött belőle. Jelenleg van amikor küzdök a mennyiségért, és van amikor tejtócsában ébredek. Változó. A kislányom 4 hónapos lesz, de még csak anyatejet kap, és már 3,5 hónaposan megduplázta a súlyát. Tehát hiába érzem én néha, hogy kevés, mégis elég neki ezek szerint. Szerintem egyébként nincs összefüggés. Mindenesetre mindenképp jó jel szerintem. Nekem szülés után hamar (2 nap) beindult, sőt olyan hirtelen lett nagyon sok, hogy be is lázasodtam, és majdnem be is gyulladtak a melleim. Jó csomósak voltak. Szerintem inkább majd erre figyelj, és eleinte ahogy beindul, fejd ki és masszírozd ki rendesen. Én iszom a mai napig a tejserkentő teát, és a homeo bogyót. Amikor teát iszom, akkor nem is fáj a hasa a kicsinek.

Sok egészséget kívánok!

2008. júl. 23. 22:49
Nem számít az ha van előtej,sajna az is előfordulhat hogy nem lesz tejed.Tesómnak is volt,mégsem tudott szoptatni.Nekem is volt,bár mondjuk nem sok,és 17 hónapos koráig tudtam szoptatni a kisfiam,sőt,még tudtam volna de akkor már úgy gondoltam elég volt.Ez változó!!
2008. júl. 23. 22:03
nekem kevés előtejem volt, nehezen indult be szülés után...viszont 4 hétre rá annyi lett, hogy TEJLÁZAT kaptam!!! 8 hónapig szopott Tomcsi! Még mindig szopna,ha nem kezd el harapni, és leválasztani saját magát! :(
10. lily3
2008. júl. 23. 22:02
Szerintem nem számít ,hogy van-e előtej vagy nincs .Nekem nem volt előtejem,mégis 3 évig szoptattam.
2008. júl. 23. 22:02
Elötejem rengeteg volt de sajnos mégse tudtam egyik gyermekemet se sokáig szoptatni! :( ugyhogy sajnos tapasztalatom szerint a sok elötej se garancia a sok anyatejre :(
2008. júl. 23. 21:58

Nekem is volt előtejem már 6 hónaposan és alig volt tejem. A fiam 2 hónapos koráig szopott, alkalmanként 30-50 ml naponta kb. 4x, a többit pótolnom kellett.

Ez végül is nem jelent semmit sem, lehet hogy lesz tejed, lehet hogy nem, ezt nem tudni előre.

2008. júl. 23. 21:57
BIZTOS LESZ TEJED.De az idegességgel vigyázni kell, mert nekem legalább is apasztotta és a BABÁRA IS ÁTRAGADHAT. Aztán a Védönöm elmagyarázta Te is nyugodtan kérdez tQle is. A mellem formájának és BABA ARCÁNAK IS JÓT TETT.. ki kerekedtünk. SOK-SOK TEJET kívánok mert AZ AZ IGAZI.szerintem.JÓ EÉSZSÉGET, RENGETEG BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK
6. Roni24 (válaszként erre: 3. - 42892ee56f)
2008. júl. 23. 21:54
Pontosan.
2008. júl. 23. 21:49

Nekem az első terhességem alatt sok előtejem volt és nem lett sok anyatejem.

A második terhességem alatt szinte nem is volt előtejejem és még mindig szoptatok, már 10 és fél hónapos a kisfiam.

2008. júl. 23. 21:48
Ha minden etetés után lefejed akkor biztos befog indulni,legyél kitartó és ne add fel.Nehezen indul be.
2008. júl. 23. 21:44
Lenni lesz, csak nem tudni mennyi.
2008. júl. 23. 21:42
Szerintem igen!
2008. júl. 23. 21:41
Ha van előtejem, akkor biztos hogy lesz anyatejem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook