Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Biztonsági üvegajtós zuhanykabin fórum

Biztonsági üvegajtós zuhanykabin (beszélgetős fórum)


2019. szept. 8. 16:24
Szerintem a szervizes csak rád akart ijeszteni. Biztos 3 órás munkával keresni akar 50 ezer forintot.
2019. szept. 7. 20:44

Ha ez olyan biztonsági üveg mint az autókban van akkor nem vág el, megnyugodhatsz. Sőt egy ideig "nyúlik" is, csak bepókhálósodik utánna morzsálódik el.


A szemedbe persze még belepattanhat, de nem fog artériát vágni az tuti.

2019. szept. 7. 20:22
Köszönöm a válaszokat. Nincs sín, mivel egy épített aljhoz lett vásárolva. Görgőkön vagy olyasmin gurul. Befeszítették az üveget kicsit, mivel a kőműves nem az ajtó ívéhez készítette el az aljat, hanem attól kisebb ívet csinált. Elvileg kijavítják a hibát. Bárhogy is lesz én elkezdtem félni az üvegajtóktól. Szívem szerint műanyagra cserélném, de mit csináljak az üveggel akkor. Esetleg eladom. Ami engem érdekelt volna, hogy mennyire veszélyes egy üveg zuhanyajtó szétrobbanása, ha ott áll mellette valaki. Úgy tudom, ha biztonsági, akkor robbanáskor sem lenne szabad artériát vágnia. A biztonsági fólia meg szintén azt a célt szolgálná, hogy egybe tartsa az üveg darabkákat. Szóval ezügyben vártam volna tapasztalatokat, hogy ez tényleg így van e. Azért köszönöm a válaszokat.
2019. szept. 7. 13:24

Nem olcsó dolog egy ilyen zuhanykabin, hogy csak úgy kidobjuk. Nem is lehet, mert be van építve.

De az üvegnek sem tesz jót a feszülés.

A biztonsági üveg szinte gömbölyű darabokra esik szét, sérülést esetleg a szétrobbanás ereje miatt okozhat, de nem kellene átélni.

Nyilván nem kis munka lesz a javíttatása, de azt kellene szakemberrel megcsináltatni. Még akkor is, ha nem szeretnek már elrontott munkája után dolgozni.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Erz123)
2019. szept. 7. 11:32

Ha szétrobban, a fóliát is átvágja az üvegszilánk.

Inkább hívj egy szakembert, és próbálja meg helyrehozni, vagy dobd ki az egészet!!!!


Ha a szemedbe megy, attól még élhetsz, de ha esetleg nyaki artériát vág el akár nálad, akár valamelyik családtagot, az már nagyobb gond.

2. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Erz123)
2019. szept. 7. 08:49
Valakivel nézesd meg aki ért hozzá. Az üveg nem feszülhet, mert okozhat szétrobbanást. De nem hiszem, hogy nem lehet a tolóajtó sínt megjavítani. A szervizes ne tud segíteni? Fóliázás helyett, javíttasd ki, jobban jársz. De, tudod könnyen tologatni az ajtót, vagy akad, szorul? Hogy lehet az üveget nyomorgatni?
2019. szept. 7. 08:36

Sziasztok!

Vásároltam egy biztonsági üveg és tolóajtós zuhanyt. Be is lett építve, de valószínűleg rosszul (nem a szakszervizes építette be). Állítólag meg is lett eléggé nyomorgatva az ajtó, mert be lett erőszakolva olyan módon a helyére ahogy nem volt szakszerű.

Eddig fel sem merült bennem, hogy szétrobbanhat, de a szervizes szerint ez sem kizárt.

Elvileg biztonsági üveg és apró darabokra hullik, de szerintem az is tud sérülést okozni. Mi van ha pont zuhanyzom és szétrobban. Akár a a szemembe is berepülhetnek az apró szilánkok. Szívem szerint műanyagra cserélném, de azt már nem lehet. Arra gondoltam teszek, vagy tetetek rá biztonsági fóliát, ha lehetséges egyáltalán. Túlaggódom?

Volt már tapasztalat szétrobbanó zuhanyajtóval valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook