Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bizonytalan több vagy a biztos kevés? fórum

Bizonytalan több vagy a biztos kevés? (beszélgetős fórum)

2014. júl. 29. 11:04

Tényleg fontos, hogy építészet vagy építőipar. Mert a kettő között különbség van. Ha építőipar, azért sok a 2000 Euro. A sógorom 10. éve dolgozik ugyanott Bécsben, most már főpincérként, így keres 1400-1500 Eurot.

Plusz az is számít, hogy hol laktok. Mi Somogy megyében, és itt bizony még a minimálbéres állásokat sem dobálják az emberek után, tehát ha valaki kimegy, csak biztosra, mert hónapokig nem tud elhelyezkedni, ha hazajön, ez tuti.

2013. aug. 10. 20:42

Építészet terület, ami számomra nem egyenlő az építőiparral, és ráadásul a 2000 Euro is sok egy építőiparosnak.


Michelle.r nek igaza van! Nem szabad elsétálni a lehetőségek mellett.


Moonlight13 ötlete jó:)

Szerintem vágjatok bele.



[URL= [link] ]juegos[/URL]

10. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Feketemaki)
2013. aug. 9. 14:59
Nem lehetne úgy intézni, hogy itthon kivesz pár hét szabadságot, és úgy megy ki kipróbálni?
9. 327c6c9b63 (válaszként erre: 2. - Feketemaki)
2013. aug. 9. 12:00

Ausztriai munkát sokan "ajánlanak" ezek nagy része átverés, lehúzás.

Építőipari segédmunkáért gyanúsan magas javadalmazás a 2000 euro.

2013. aug. 9. 11:55
Mi megszivtuk az epitoipart!! Igaz Olasz volt, de tobbet nem kockaztatna! Utana alig talalt itthon meg min.beres munkat is...
7. michelle.r (válaszként erre: 6. - Feketemaki)
2013. aug. 9. 11:55

Az élethez kell egy kis merészség ;)


Jó ötlet kijárni interjúkra, ha nem okoz gondot ennek költsége és elég magabiztos a nyelvtudása. Ennek hiányában keressetek olyan céget, aki országspecifikusan közvetít. Ha a tájékoztató anyagában nincs benne a cég székhelye, adószáma és cégnyilvántartási száma, nem komoly.


A 2.000 euro kicsit merész ígéretnek tűnik nekem. Menjen, el sem tudom képzelni, hogyan tudtok több gyerekkel minimálbérből megélni. Ha itt a lehetőség, ne sétáljatok el mellette, de legyetek nagyon körültekintőek.

6. feketemaki (válaszként erre: 5. - HMF83)
2013. aug. 9. 11:40
Igazad van, ezért is kértem tanácsot, mert nem tudom, hogy mi legyen. Néznünk kell azt is, hogy több gyerekünk van, nem kéne a padlóra küldeni a családot egy rossz döntés miatt. De a hónapról-hónapra tengődésből is elegünk van. Nem is tudom mi lenne velünk sokszor, ha nem lenne a mama!!
5. HMF83 (válaszként erre: 2. - Feketemaki)
2013. aug. 9. 11:34

Persze ne árt utána nézni mennyire megbízható az ilyen munka, mert az utóbbi időben bizony naívan mki kimegy aztán lehúzzák, és semmivel jön vissza.


Utána kell nézni ki ajánlja, kinél kell dolgozni, bejelent-e stb, szállás...ilyenek.Mellete nem árt ha van megtakarításod ha s.zar van hazagyere.


Bár ha rám hallgatsz ilyeneket jobb egyedül intézni, és nem fejvadászokon keresztül..Jobb kijárogatni interjúzni, mint a nagy semmibe rögtön kimenni...

4. HMF83 (válaszként erre: 1. - Feketemaki)
2013. aug. 9. 11:30

Biztos kevés hossútávon jobb, bizonytalan többet csak akkor kockáztatnám meg ha félretett pénzem mellette.


Bár nem tudom mivel foglalkozik, "építészet" területén.

3. kszb (válaszként erre: 2. - Feketemaki)
2013. aug. 9. 11:29

minimálbérért ha nem jön össze az ausztriai munka, és hazajön, el fog tudni helyezkedni bmikor itthon.....

Így én lépnék a helyében.

2013. aug. 9. 11:26
Páromnak állandó munkahelye van, de minimálbérért dolgozik. Most ajánlottak neki ausztriai munkát ,havi 2000 euro, építészet területén. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megéri e kockáztatni a bizonytalan többért a biztos keveset? Bízhatunk e tényleg abban, hogy hosszú távra szól, vagy ez csak ígérgetés?
2013. aug. 9. 11:23
Bizonytalan több, vagy a biztos kevés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook