Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beteg baba. Azt hiszem, nem vállaljuk. fórum

Beteg baba. Azt hiszem, nem vállaljuk. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Dália 2)
2022. jan. 6. 16:26
Így igaz!
98. dália 2 (válaszként erre: 95. - Nikyn)
2022. jan. 5. 17:26

Én meg a te helyedben nem osztogatnék tanácsokat! Mivel nem vagy orvos sem virológus!

Amúgy a covidnak tudod a hosszú távú mellékhatásait?

Csak megnyugtatásként, a Pfizer már nem kísérleti vakcina!

97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Catlover04)
2022. jan. 5. 15:43
Én beadattam a 3.-at. Nem szeretnék idő előtt meghalni a Covidban.
96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 95. - Nikyn)
2022. jan. 5. 15:42
Már beadattam a 3.-at. Nem hiszek az összeesküvéselméletekben és egyébként is kell vérhigítót szednem, terhesség alatt pedig injekció formában szúrtam, szóval a vérrög nálam nem játszik.
95. nikyn (válaszként erre: 93. - Catlover04)
2021. dec. 27. 17:14
Sajnos a vakcinának köze van hozzá, még ha sokan a Covidtól félnek! Kísérleti vakcina, aminek a rövid és hosszútávú mell. hat nem ismert, bár egy biztos verrögkepzodest tud okozni, ami embrió stádiumban az embrió elhalalozását, magzati stádiumban a placenta karosidasat okoza😱😪 Én elgondolkodnek a helyedben a 3.on, ha még ebben az életben anya szeretnél lenni!Sok szerencsét a következő évben🍀🙏!
94. Borian (válaszként erre: 93. - Catlover04)
2021. dec. 27. 16:29
gyereked később is lehet, de ehhez túl kell élni ezt a járványt :-(
2021. dec. 26. 21:34
Sziasztok! Ti mit gondoltok van köze egy elhalt terhességnek a covidhoz vagy az oltásokhoz? Nekem a dokim azt mondta h az elmúlt 2 évben annyi vetélése volt a betegeinek mint az előtti 7 èvben összesen és h a covidnak köze van hozzá. Ti beoltattátok magatok? Félek h az oltás is kihatással van erre. Nemrég volt egy missed ab-om. 6 hetesen elhalt a magzat:( Most gondolkozok beadassam-e a harmadik oltást, mert ugye ez a kettő nem sokáig lesz érvényes, le fognak járni a kártyák, akkor meg ha vizsgálatra kell menni, mindig kell negatív teszt? De mivan ha meg az oltás miatt nem fog összejönni a következő baba? De ha meg nem oltatom be magam és terhesen kapom el a covidot az is gáz. Nem tudom mi legyen… Ti hogy vagytok ezzel?
2021. dec. 5. 17:28
Köszönöm!
91. LBO (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 5. 16:09
❤️
2021. dec. 5. 15:40
Mindenki megért, hidd el.
89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - 55Judit)
2021. dec. 5. 15:35
Igen, még lesz időm egyszer szülni majd. Majd ha ezt feldolgoztuk.
88. tumbo2 (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2021. dec. 5. 15:25
én az sztk-ban láttam ilyen gyereket.mindenki rettegett tőle.mondom most dönti föl a berendezést,mikor behívták,után kirohant,a doktornő utána.én nem bírnám,az biztos.
87. 55Judit (válaszként erre: 85. - Murci33)
2021. dec. 5. 15:22

Én magamból indulok ki. Nem tartanám meg. Te se tedd tönkre az életedet egy előre bevállalt beteg gyerek gondozásával. Ilyen feladat nélkül is ér bennünket az életben pont elég megpróbáltatás.


Ha beteg lennél, vagy megöregszel, ki fogja tutujgatni a gyereket. Vagy az önállótlan felnőttet? Hirtelen bekerülhet egy idegen közegbe, ahol nem kapja meg azt a szeretetet, törődést, napi puszikat, amit otthon megkapott. Nem biztos hogy érteni fogja miért a változás. Hva lett anyu! Ez egy újabb megrázkódtatás lenne nektek, és neki is. Nem kell előre látható szenvedést hozni a világra, a családba.

86. 55Judit (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 5. 15:15
Persze hogy megértelek. Biztos vagyok abban is, hogy a sok támogató szó ellenére is egy lelki terhet fog jelenteni a terhességmegszakítás. De túl kell lépned rajta. Remélem még fiatal vagy, és tudsz, mersz vállalni egy újabb terhességet. Egy egészséges babát kívánok neked. Vagy kettőt! 😀
85. Murci33 (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 5. 15:09
Annyira együtt érzek veled, ugyanebben vagyok én is, csak még nem látom a végét, úgy szeretnék már túlleni az egészen
84. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Murci33)
2021. dec. 5. 13:41
Sajnálom. De tényleg most légy önző és a lányod és magatokat nézd! Nem teheted tönkre az eleteteket egy beteg gyerekkel esetlegesen, de látom, te is ezen az állásponton vagy.
83. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2021. dec. 5. 13:36
Köszönöm, hogy megértesz minket. Szörnyű nagy döntés és nagy súlya van neki,de ahogy telnek a napok egyre biztosabbak vagyunk, hogy képtelen lennénk nevelni egy ilyen gyereket. Bevallom őszintén, már várom, hogy vége legyen ennek az egésznek, és magunk mögött hagyhassuk ezt a rémálmot!
82. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 5. 12:26

Egyetértek veled, én se tudnám vállalni.

Fiatal koromban dolgoztam egészségügyi gyermekotthonban, ahol több Down szindrómás gyerek és felnőtt volt. A balatonvilágosi Down alapítvány üdülője pedig csak pár házra van tőlem. Nem bírnám se idegileg amit művelnek, se lelkileg. Nem csak a nagy szeret van bennük, némelyik dühöng is, vagy csak naphosszat ordibál. Kevés embernek vállható ez. Minden tiszteletem az övék, de mindenkinek jobb ha nem születik ilyen gyermek.

2021. dec. 5. 12:13
Már megvan az időpont a műtétre. Nem gondoljuk meg magunkat, nem megyünk más vizsgálatra, két orvos mondta egymástól függetlenül ugyanazt, nekünk ez épp elég ahhoz, hogy ne vállaljuk a beteg gyereket!
80. Iko (válaszként erre: 76. - Murci33)
2021. dec. 5. 11:25
Én elmennék az Istehegyi Géndiagnosztikába is genetikai UHra. Még egy vélemény talán segíthet a döntésben. Próbálj megnyugodni, tudom nagyon nehéz és nagyon szorítok hogy minden rendben legyen🤞🤞🍀🍀🍀. Ölellek 💕
79. Murci33 (válaszként erre: 78. - Birebora)
2021. dec. 5. 08:20
Igen de ha a biopszia jó a rengeteg szivproblema még akjor is fentáll
78. birebora (válaszként erre: 77. - Birebora)
2021. dec. 5. 08:09
Még annyit én akkor rengeteg cikket, fórumot elolvastam. Beleástam magam, nem volt se éjjelem, se nappalom. Sajnos sok olyat is olvastam ahol a szülőanyák elmondták, hogy téves volt a diagnózis, nem kellett volna megszülniük. Sok felkavaró cikk volt, ha ilyen téma van, mindig eszembe jut.
77. birebora (válaszként erre: 76. - Murci33)
2021. dec. 5. 08:04

Szia!


Teljesen megértelek. Voltunk hasonló helyzetben. Azonnal mentünk mi is biopsziára. Egészséges gyerek született. Hála Istennek!!

Ne add fel a reményt. Remélem csak tényleg megviccel benneteket a kis lurkó, kivánom, hogy igy legyen.

2021. dec. 5. 07:56

Sziasztok!


12 hetes terhes vagyok, vagyis uh szerint 13 hét 6 napos, 2 napja voltam genetikai uhn egy nagyon jó genetikus nőgyógyásznal. Először a szonografus hölgy nézett meg, aki elmondtam h mindene megvan a babának, egyértelműen látszik h fiú. Majd mondta, higy a szívében van egy világító folt és ha három ilyen van az probléma. Nagyon mozgott a baba sehogy sem akarta az arcát mutatni illetve mondtaa hölgy hogy nagyon húzódik a méhem, adták 4 magnerotot és elkuldtek sétálni. Mikor visszamentel már a doki is bent volt és ketten néztem az iht. A doki kB 1 perc után mondta, hogy probléma van a szívvel. 2 órán keresztül ujztak, nagyon alaposan voltak, hüvelyi uh is volt. Két géppel is megneztek. Majd mérték tarkóredő vastagság öt is ami 3,12 mm lett. A doki azt mindta hogy felejtem el a nifty nincs rá idő, meg kell szúrni a hasam, méhlepény biopsziat kell csinálni rögtön foglalt időpontot holnapra pestre.egy kardiológus prof. asszonyt is felhivott, megbeszélt vele h ha negatív a biopszia nézzen már meg minél hamarabb. Úgy látja bal oldala nagyobb a szívnek, nem lát sövényt illetve olyan mintha a billentyűk is meszesek lennének. Ezen kívül a belek el is lát valami gondot plusz vesemedenve tagulat is van. A papírra végül csak a szív problémát írta rá de nem olyan részletesen mint ahjogy nekem elmondtam, gondolom azért fogalmaz óvatosan mert mondta hogy annyi szivbetegseg lehet és ő nem kardiológus viszont rengeteg babát látott és ez így nem jó. Azt mondta nem akar hiú reményeket ébreszteni, reméli hogycaka megbiccel minket. A Aba de biztos benne hogy baj van. Kérdezte voltam e covidos a terhesség elején, mondtam hogy 8 hónappal korábban estem át rajta. Azt mondta amit abejott a covid másfél hét alatt 5 ilyet lát, eddig 5 év alatt volt 3. Ez engem sajnos nem vigasztal és óriási dilemma. 38 éves vagyok van egy egészséges lányom, nem szeretném megnyonorutani egy életre sem őt sem magunkat. Ha nem jól működik a szilva mi úgy az ágyat is ellatja oxigénnel az is lehet, hogy értelmi fogyatékos is lenne, és az Isten bocsássa meg de én azt nem tudnám végig csinálni. Illetve ha megszületne egy szivbeteg baba és 4,5 v akárhány évesen meghal a szintén nem bírnám ki. Mert hogy azt is mondta a doki h akiket tovább küldött hasonló esettel kismamákat több kardiológus al jártak és senki sem tudta kimondani mi a baj konkrétan. Most az a lehetőségem hogy ha még jön a biopszia eredménye és pozitív mondhatom hogy nem szeretném megtarrani. De ha negatív akkor nem mondhatom, akkor tovább viszgalgatjak és ha valami olyat találnak majd 18, 20 hetesen meg kell szülni. Vagy ha nem tudják kimondani, hogy az élettel összeegyeztethetetlen probléma van mert nem ismerik mi ez, akkor ki kell hordani. Ezt az utolsó lehetőséget nem szeretném. Én legjobban persze azt szeretném ha egeszseges lenne vagy csoda történne és mire megyünk hétfőn ahol még egyszer megnezik uhval minden rendben lenne. Mit gondoltok van rá eselyhogy ha ennyi gond van már most a szívével akkor ez rendbe jön? Annyira rossz mintha egy rossz álomban lennék 2 napja, tehetetlen vagyok, iszonyú érzés, hogy arra készülök hogy lehet h el kell vegyek egy életet, azt amire annyira vágytam. De nem szeretnék egy beteg babát megtartnai a lányomat is néznem kell. Hibásnak érzem magam, nem tudom mit csináltam rosszul, pedig a 12 hét alatt. Ahanyingeren kívül semmi panaszom nem holt, szedtem a vitamint, vérvétel, EKG minden tökéletes volt.

75. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 30. 04:09
... és valahol ez is segít !!! ha legalább kitudod írni magadból ! és nem rág annyira belül ! ... legyen szerencséd ! idővel 1 új , egészséges babával !
74. Bichi (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 23:47
Jól döntöttél...
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Michelle.r)
2021. nov. 29. 10:05
Semmit sem kértem. Csak kiirtam magamból, a fájdalmam.
72. michelle.r (válaszként erre: 24. - PanniBp.)
2021. nov. 29. 09:32
A kérdés inkább az, hogy ez a kérdés hogy jön ide. Nem házassági tanácsadást kért.
71. syria (válaszként erre: 25. - Globus)
2021. nov. 29. 09:03
El tudom képzelni azt a „bulit”, hiszen te okkal rettegtél, míg én „csak úgy”. Igaz: a gyerekvállaláshoz úgy fogtam hozzá, hogy csakis egészséges gyerekeim születhetnek, más opciót kizártam. És mégis aggódtam...
2021. nov. 29. 08:09
Nagy ölelés Neked! Túl lesztek rajta 🤍
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook