Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beteg baba. Azt hiszem, nem vállaljuk. fórum

Beteg baba. Azt hiszem, nem vállaljuk. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. nov. 29. 08:02
Köszönök minden normális hozzászólást!
68. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 07:26
Sok erőt kívánok hozzá.
67. Érdekes73 (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 29. 00:09
Sajnálom én is . Kitartást ehhez.
2021. nov. 28. 23:50
És bevallom lelkileg már így is összeomlottam, nem akarok több vizsgálatot mikor tudom, hogy nem az egészséges, hanem a beteg gyerekem miatt végzik azt.
2021. nov. 28. 23:49
Kedvesek vagytok de olysn érték jött ki h mindkét foki szerint felesleges húzni az időt a mintavetellel. Azt mondták, ha egy százalékot is látnának a tévedésre, ők mondanak, hogy csinaltassam meg, de annyira rossz az eredmény, hogy nincs kérdés sajnos.
64. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 22:16

Nagyon sajnálom

Én ugyan így döntenék.

2021. nov. 28. 22:03
Szia! Egyetértek Tyityu-val, a magzatvíz vétel, habár tovább húzná a dolgot, de érdemes lenne megcsinálni. De ezt az orvosnak is ajánlania kellene. Olvastam olyanról, hogy a Nifty/Prena, nem tudom már melyik típus volt az illetőnek, de hogy a vérvétel alapján kromoszóma rendellenesség jött ki, aztán a magzatvíz vétel alapján kiderült, hogy nem beteg a baba. Erre az volt a magyarázat h a Nifty/Prena eredménye származhat a méhlepényből, és így nem a valós eredményt adja. Nyilván ez nagyon ritka. De a magzatvíz vétel mindent eldöntene.
62. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 21:34

Szia! Esetleg magzatviz vetel ? Talan akkor konnyebb lenne elengedni ha tenyleg biztosan tudnatok hogy beteg volt. A nifty adhat magas kockazatot aztan lehet hogy a magzatviz vetel az ellenkezojet mondana. Persze a ti dontesetek, ha en lennek a helyetekben akkor ezt meg megtennem. Tudom hogy ezzel tovabb huzodik a terhesseg de nekem a lelki bekemnek kellene.

Sok sok erot kivanok !!!

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Napsugár8)
2021. nov. 28. 19:18
Ő még nem érez a hasamban. Mi viszont már tudjuk, mi várna rá, ezért nem vállaljuk.
60. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 18:44
Én sem vállalnám. Sajnálom! Kitartást kívánok!
2021. nov. 28. 17:39

Most azért rákerestem, egy mondaton megakadt a szemem:

"Többnyire középsúlyos vagy enyhe értelmi fogyatékossággal jár, és különböző egészségi problémákkal társulhat."


Vagyis nem azt írja, hogy 100 %-ban értelmi fogyatékos, csak részben. Ez esetben viszont látni fogja a különbséget önmaga és az egészséges gyerekek között. Mármint, hogy ő nem tud esetleg futni, sportolni, stb. stb. míg a többi gond nélkül labdázik, sétál, stb.

Ezek a hátrányok nem csak a szülőknek fáj, hanem valószínűleg majd fájni fog a gyermeknek is! Valamilyen mértékben tisztában lesz saját hátrányos helyzetével, és lelke mélyén nem igazán lesz boldog. Így teljesen érthető, hogy végtelenül hálás lesz azok felé, akik gondoskodnak róluk, segítik őket. Az ő jövőbeni érzelmeiket, boldogságukat, lelki fájdalmaikat is számításba kell venni a döntéskor.

58. Nancy Ann (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 17:17

Maximálisan megértem.

Szüleim pedagógusként dolgoztak egy olyan iskolában,ahova értelmileg sérült gyerekek jártak.

Látták,hogy hogy mehetnek rá családok erre.

Én tisztelem,becsülöm,aki értelmi fogyatékos gyereket nevel,de én is láttam,hogy azzal életek mennek tönkre.

Pont pár napja beszéltem egy ismerősömmel,akinek kiderült a fiáról,hogy autista,és mondta,hogy nem vállalná,ha annak idején tudta volna,lett volna választási lehetősége.

57. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 16:47
És hány ilyen van.. Sajnálatos módon. Vagy azért születik eleve meg a testvér mert elvárják, hogy majd a testvér áldozza be magát ha a szülők már nincsenek..
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Simple)
2021. nov. 28. 16:41
Nem is vállaljuk sajnos.
55. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 16:37
Nekem van rálátásom ilyenre a közvetlen környezetemben. Ismerős párnak született egy autista gyereke, már kicsinek is furán viselkedett, de csak 3 éves korában tudták biztosan diagnosztizálni. Már 10 éves múlt, de sosem fog beszélni, és sosem lesz képes önálló életre. A pár kapcsolata ráment, anyuka bedilizett teljesen, a férjre haragudott vagy nem tudom, a lényeg fogta a gyereket és otthagyta az apukát, azóta külön vannak. Ha már két orvos is ugyanazt mondta... még elmehetnétek egy harmadikhoz is, biztos ami biztos. Én a magam részéről biztos nem vállalnám, mert azzal minjárt 3 élet menne tönkre egyszerre.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Papája)
2021. nov. 28. 16:20
Hát majd úgyis az élet hozza, mikor leszünk újra képesek egy ilyen trauma után újra a gyermekvállalásra gondolni. Ráérünk, nem vagyunk még öregek.
53. papája (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 28. 16:03

Megértem, hogy ebben a helyzetben nem a következő babára gondolsz, hiszen nagyon komoly döntés és tett előtt állsz. Azonban, mint írtad itt az ideje, felkészültetek rá, hát ne halogassátok sokáig. Hamarabb jön a felejtés és a boldogság.


Barátnőn lánya szinte azonnal terhes lett a "szülés" után - 39 évesen. Azt mondta, az volt a legrosszabb mindössze, hogy sokáig volt terhes. 5.5 és 9 hónap.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - LBO)
2021. nov. 28. 14:42
Köszönöm ❤️
51. LBO
2021. nov. 28. 14:37

A férjem bátyja Down-szindrómás volt (sajnos 9 évesen elhunyt). Amikor mi családot terveztünk, és még a vizsgálatok eredménye előtt megbeszéltük, ha csak kevés százalékban is, de esély van arra hogy a gyermekünk betegen születik, nem tartjuk meg...

Azt gondolom, épp elég beteg születik így is, akár egy szülési komplikáció miatt, akár azért mert terhesség alatt nem vették észre hogy baj van a babával.

Nem kell megszülnöd, NEM KELL! Aki pedig ezért elítél, attól csak annyit kérdeznék, ha ő lenne a helyedben, hogyan döntene...?

Istennek hála, mindkét gyermekünk egészséges! ❤️

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Bozsu55)
2021. nov. 28. 14:02
🙂
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Lau_Ra)
2021. nov. 28. 14:02

Így van. A szomszédunk 24 éves, nyáron halva született a babája, mert beteg volt a szíve és nem bírta ki a születést.

Barátnőm 38 éves és tavaly születtek meg a makk egészséges vasgyúró iker fiai.

48. bozsu55 (válaszként erre: 20. - F7f780f355)
2021. nov. 28. 14:01
Menjél már szabad levegőre!Csodákra képes.
47. Lau_Ra (válaszként erre: 31. - F7f780f355)
2021. nov. 28. 13:58

És neked mi közöd hozzá? Nagyon nem kéne ilyen bicskanyitogatónak lenned ebben a témában. Ez csak rá és a férjére tartozik.

Különben meg rengeteg 40 éves nő ad életet egészséges gyerekeknek. FI hol van még attól? Egyáltalán nincs elkésve. Fiatal anyának is születhet beteg babája, hülyeséget beszélsz.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2021. nov. 28. 13:54
És ebbe a legszörnyűbb belegondolni.
45. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Sirga)
2021. nov. 28. 13:52

Minden elismerésem, minden tiszteletem a tiétek.


" Nálunk fel sem vetődött, hogy bármi gond lehet vele, de sosem lesz önellátó."

És még ott a kérdés, mi lesz vele, amikor ti már nem lesztek?

2021. nov. 28. 13:51

Köszönöm, aranyos vagy!

Én is úgy érzem vagyis éreztem, hogy most jött el az idő, most lett olysn egzisztenciánk, biztos háttér, ház, stb ami kell, hogy jöhet a baba.

43. pteri
2021. nov. 28. 13:49
Helyesen döntöttél. Senki sem érdemli, hogy születésétől kezdve betegen éljen. Ha van lehetőség , kerüljük ezt el.
2021. nov. 28. 13:49
Szültem 25 évesen és 35 évesen is. Ha újra kezdeném, a 35 lenne az első. Semmiről nem késtél el
2021. nov. 28. 13:48
Mindig vannak itt ilyenek. Ha 20 évesen vállaltam volna és azzal kapcsolatban indítok fórumot akkor meg abba köt bele, hogy 20 évesen mire szülök?! Mindig vannak ilyen buta, tudatlan emberek.
2021. nov. 28. 13:47
Mert pont annyi esze van, hogy csak idáig jutott el és valamibe bele kellett kötni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook