Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bérből megélni? Lehetetlen (?) fórum

Bérből megélni? Lehetetlen (?) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2010. dec. 21. 13:28
sajnos így karácsony elött meg még nehezebb sporolni ááááááááá lehetetlen
112. Nesseun Dorma (válaszként erre: 110. - Nesseun Dorma)
2010. máj. 30. 21:25
egy nullával többet nyomtam. 2000 helyett 200
2010. márc. 25. 21:00
hát igen, szomorú, és ez 2010...
2010. márc. 25. 20:01
Az egyik rokonom, 58 éves. Egy iskolai konyhán dolgozik, ahol 2000 emberre főznek 20an. Minden nap. Reggel 6ra kell mennie, de mivel tudják, h akkor soha nem készülne el a tízórai!, így 5re jár. És mivel vannak állatok,3kor kel minden nap. Este 6-7ig dolgozik,mert uzsonna is van, nem akármilyen fizikai munkát, és minimálbért kap.A túlórát nem fizetik és mosogatógép sincs. A férjének, igaz, h van munkahelye, de örül, ha 3 havonta megkapja az egy havi fizetését.Volt olyan munkatársa,aki ezt szóvátette. Másnap már nem kellett bemennie. Szólni nem mer senki, mert féltik a helyüket. Van egy lányuk, aki nem talál munkát. A minimálbérből élnek hárman, ami nagyjából elég a számlákra. Szomorú, h ilyen országban kell élnünk.
2010. márc. 25. 19:12
Lehet, csak nem mindegy, hogy. Én csináltam éveken keresztül!! Vannak ötleteim, miről lehet és kell lemondani!
108. csorocsaj (válaszként erre: 107. - 874eb11dfd)
2010. febr. 19. 20:53
sajnos én is érzem és én még egyedülis élek de mind egy ez az én életem
107. 874eb11dfd (válaszként erre: 104. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 20:18
igen, nem lesz több... viszont akik nehéz helyzetben élnek, azoknak mégjobban megnehezítik. És sajnos vannak olyan családok, akik már nem tudnak miből spórolni....
106. csorocsaj (válaszként erre: 105. - 2c2de63135)
2010. febr. 19. 18:11
hát csak remélni merem mondjuk én nem panaszkodom annyít osztok be amennyí van
105. 2c2de63135 (válaszként erre: 104. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 17:44
igen, sőt, akik azt képzelik, hogy most majd az új kormánytól varászütésre jobb lesz, azok ismét álomvilágba ringatják magukat. semmivel sem lesz jobb, ez nem a kormányon múlik sajnos, max abban bízhatunk, hogy talán a következő kormány tagjai nem lopják szét az országot( legalábbis nem ilyen látványosan és pofátlanul..)
104. csorocsaj (válaszként erre: 101. - 874eb11dfd)
2010. febr. 19. 17:35
szya szidhatjuk a kormányt de azzal nem lesz több
103. 2c2de63135 (válaszként erre: 92. - Gálos Ildikó)
2010. febr. 19. 17:33
és a férjed nem támogatja anyagilag legalább a gyerekeket? kötelessége lenne, nem csak jogilag érzelmileg is...
102. spinneli (válaszként erre: 101. - 874eb11dfd)
2010. febr. 19. 17:08
bizonyos döntések érzékenyen éritntik az ember pénztárcáját, de aki az ezen való sopánkodásra pazarolja az energiáit, sohasem jut előbbre.
101. 874eb11dfd (válaszként erre: 100. - Spinneli)
2010. febr. 19. 17:02
hát azért szerintem a kormány is hibás...de ebbe már nem akarok belefolyni... :)
100. spinneli (válaszként erre: 92. - Gálos Ildikó)
2010. febr. 19. 16:02
szerintem nem is ezzel van baj, sőt tiszteletreméltó, hogy így küzdesz, inkább arról, mikor az egyén felelősségéről nem vesznek tudomást, és a saját begyepesedett helyezetük miatt-lehetőségkeresés helyett, mindig mást hibáztatnak az aktuális kormányt, a házmestert stb-t.
99. spinneli (válaszként erre: 90. - Pipőci)
2010. febr. 19. 16:00

az én hozzáállásom is ilyen, azt látom, hogy az emberek jóval kevesebb lehetőségről hajlandóak tudomást venni, mint ami ténylegesen van.

Ez némi önbizalomhiánnyal, gyakorlatlansággal és lustasággal eléggé csődös kombináció.

98. Pipőci (válaszként erre: 96. - 9d6cbcbded)
2010. febr. 18. 16:57
Muszáj lennie. Nem szabad "elülni", ellustulni, én azt gondolom, a munkának megvan az eredménye, mégha nem is annyi, mint amit szeretnénk...
97. 2c2de63135 (válaszként erre: 88. - 9d6cbcbded)
2010. febr. 18. 16:27
na én is épp így gondolom, csak nem akartam ilyen keményen fogalmazni....de szerintem is saját magunk sokat tudunk tenni az anyagi helyzetünk javításán, és még tisztességes is lehet lenni! engem sem támogattak soha semmivel a szüleim, pedig még meg is tehették volna, de már a főiskola alatt dolgoztam, volt, hogy éjjel és nem buliztam szét a pénzt, hanem félretettem. Aztán munka mellett is plusz munka, férjem szintén, 8éve nem mentünk nyaralni, totál visszafogtuk a kiadásokat jól fektettük be a spórolt pénzünket,és most ott tartunk, ahol leírtam, nem kell nézni a hónap végén, marad e kenyérre pénz, vagy nem kell azon gondolkodnom, hogy megvehetek-e valamit. Bár hozzáteszem most sem szórjuk a pénzt, és a válság minket is érintett...
96. 9d6cbcbded (válaszként erre: 91. - Pipőci)
2010. febr. 18. 15:43

ez dícséretes!:)

mármint nem az, hogy beledöglesz, hanem hogy ennyi mindenre van/lesz energiád!:)))

95. 9d6cbcbded (válaszként erre: 93. - Agis)
2010. febr. 18. 15:42
szívemből szóltál!
94. 9d6cbcbded (válaszként erre: 92. - Gálos Ildikó)
2010. febr. 18. 15:42

tényleg van ilyen helyzet, de nem azt mondjuk itt többen, hogy ilyen nem lehet.

arról van szó, ha belekerülsz, ki lehet mászni, lehet hogy qrva nehezen, de sikerülhet! az a szomorú, amikor az emberek csak sírni tudnak, nem pedig megoldás után kutatnak...

én kívánom nektek, hogy talpra álljatok a gyerkőcökkel...engem még terhesen hagyott el az apa, az sem volt túl könnyű ám!:)

93. agis (válaszként erre: 90. - Pipőci)
2010. febr. 18. 15:11

Sokáig az volt szégyne, ha nyomorogtál, most meg az, hogy ha nem.


Teljesen ki van fordulva a világ, az emberek egymásra licitálnka, ki él meg kevesebb pénzből, kinek nyomorúbb a sora......

2010. febr. 18. 15:06
Sok igazság van azokban amelyeket az előttem szólók mondtak el.Viszont had mondjam el,hogy én egyedül nevelek két gyermeket 16,19 évesek. Mindkettő nappali tagozaton tanul még. Én fősulira járok munka mellett,sajnos így másodállás egyenlőre szóba sem jöhet.Éppen csak,hogy kijövök a fizetésemből,a rengeteg számla no és a kaja nagyon sokba van. 17 évi házasság után váltunk el a férjem szerelmes lett és én mindent újra kellett,hogy kezdjek. Szegedről üldözött el bennünket,remek állásom volt, a gyerekeink francia tagozatos suliba jártak. Ezt csak azért írom le,mert előfordul olyan élethelyzet amikor az ember önhibáján kívül kerül nehéz körülmények közé. Én erőmön felül próbálok mindent megtenni azért, hogy tudjam tartani a színvonalat. De alig várom, hogy befejezzem a tanulmányaimat és keressek egy másodállást. Szégyen ide vagy oda, néha a nyugdíjas szüleim támogatására szorulok. A volt férjem pedig él mint Marci hevesen. Hát ez a helyzet.
91. Pipőci (válaszként erre: 88. - 9d6cbcbded)
2010. febr. 18. 14:56

És az enyém is. Annó régen egy fórumon megköveztek érte és egoistának tituláltak, mert azt mondtam, az életet tudatosan és ésszel is kell élni.

Én 14 éves koromban egy piaci büfében dolgoztam nyáron, szabadnap nélkül. A fizetésből iskoláztam be magam. Később munka mellett tanultam, már több sulit is elvégeztem munka mellett, hogy képezzem magam és ne kerüljek soha a perifériába, ahonnét esetleg az elbocsátások kerülnek ki... Ősztől újra suli valószínűleg, szuper lesz, két gyerek, gazdaság, három műszak (igaz, mégcsak 4 órában). Majd beledöglök majd, de fogom csinálni, mert kell a munkahely.

90. Pipőci (válaszként erre: 87. - Spinneli)
2010. febr. 18. 14:52

Ugye, hogy érezhető a rosszallás? Nem kell nyiltan kimondani valamit ahhoz, hogy ráérezz, sokszor a mindennapi életben is szinte "megköveznek" érte, ha nem állsz a tönk szélén. Én azt mondom, bérből megélni szimplán lehet, hogy nehéz, de kell keresni az utat, amellyel minden könnyebbé tehető. Én nem hiszek abban, hogy ez nem lehetséges. Akarni kell, tenni érte, dolgozni, tanulni, bármit, ami adódik, amit találunk. Sajnos nem mindenki születik módosnak. Vannak, akiknek a szülei tudnak segíteni, őtőlük nem sajnálom, szerintem ez egy nagyon szép dolog, én azért dolgozom a férjemmel több állásban, vállalkozásban (ez csak félig igaz, mert gyeden vagyok, de gyesen nem leszek már és két állást veszek vissza ősszel), hogy a gyermekeink ne úgy induljanak útnak, üres zsebbel, mint mi... :S Mondjuk higgyétek el, mindennek megvan a varázsa... Voltunk mi is szegények (na jó, csőd szélén nem álltunk), de így visszaemlékezve rá, az jut eszembe, hogy akkor is kerestük a lehetőségeket.

Ezért biztosan utálni fogtok, de... A férjem utálja ezt a portált, beleolvasott és látott jópár "megélni nem tudok" fórumozót. Erre ő: "megélni képtelen vagy a csőd szélén áll és itt fórumozgat a neten?". Egyetértek vele, pedig nem vagyok keményszívű. Ha én nagyon spórolnék, a netet kiköttetném rögtön, nem lenne mobilunk mindkettőnknek, csak egyikőnknek esetleg és nem élnék olyan "luxus" dolgokkal, amelyek nem létfontosságúak. Valószínűleg egy könyvtárba mennék netezni, ha nagyon akarnék és ott keresnék munkát, bedolgozást, stb., stb., addig keresnék, míg találnék. Talán próbálkoznék a gazdálkodással egy bizonyos szinten, vagy nem tudom, de biztos nem otthon ülnék a PC előtt.

Én azt gondolom, bárhogy alakul az életed, keresni kell benne a lehetőségeket, a továbblépésre való alkalmat és főként a jót. Szerintem sokan nem úgy élünk, mint fiatalkori álmainkban, de ha másként is alakulnak a dolgok, van mindenben jó.

89. 9d6cbcbded (válaszként erre: 84. - Pipőci)
2010. febr. 18. 13:16
igen, sajnos...
88. 9d6cbcbded (válaszként erre: 83. - 2c2de63135)
2010. febr. 18. 13:15

igazad van, vannak olyan emberek, akiknek már a szülei sem éltek túl jó körülmények között.

Ha azt vesszük, engem sem támogattak, pedig jól éltek-élnek, és nem azért mert nem akartak , én voltam túl csökönyös.

Mindenem, amim van azt én teremtettem meg, 18 évesen már elköltöztem otthonról...

ez ismét egy kifogás, magunkat áltatás, hogy de a szüleim nem tudtak segíteni...

Ha nincs, nem veszek fel felelőtlenül hitelt, spórolok, nem szülök 2-3 gyereket, hanem addig nyújtózkodom, amíg a takaróm ér. ha nincs más, kimegyek külföldre dolgozni. 16 évesen konyhán mosogattam Ausztriába, pénteken és szombaton, ebből lett meg a jogsim.

Ezért nem bírom a nyafogást, mert lehet tenni a szegénység ellen, csak vki lusta hozzá, kényelmes, vagy éppen egy pasitól várja a csodát!

bocsi, de ez is csak egy vélemény volt!

87. spinneli (válaszként erre: 84. - Pipőci)
2010. febr. 18. 12:38

pontosan, én már várom azt, hogy azok a kik képtelenk megélni nyílvános bocsánatkérésre szólítsák fel azokat akik igen.

:)

86. Pipőci (válaszként erre: 85. - 874eb11dfd)
2010. febr. 18. 10:03
Magyarázkodnak saját magukról. Érezni abból, amit leírnak. És ez nem negatív kritika.
2010. febr. 18. 08:29
??? nem magyarázkodnak, ez egy fórum, a véleményüket irják le...
2010. febr. 18. 07:32
Hát, jellegzetes magyar fórummá vált ez is... Emberek magyarázkodnak azért, mert meg tudnak élni, az átlag kisemberénél (aki szinte becsődől hónapról hónapra) magasabb színvonalon.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook