Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bepisilés! fórum

Bepisilés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
163. Monka09
2014. szept. 15. 15:15

Sziasztok!


Akik használják vagy használták a Sinorina cseppet, használt-e, mennyi ideig használtátok? Elég egy üveg? Meddig elég?

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 16. 12:44
Bocsi a lényeg kimaradt éljen a sinorina csepp!!!!!!!
2014. febr. 16. 12:43

Sziasztok!

Én 2 hete használom kislányomnál,( 4 éves de már 2 évesen szobatiszta volt 3 évesen ujra bepisilt)és láss csodát 3 nap után elmult a bepisilés!!rengeteg pénzt költöttünk csodavitaminokra és pelenkára és most!!!Ezt el sem hiszem!!Mindenkinek ajánlom!!!!!!!!!!

2014. febr. 2. 21:34
sziasztok, 5éves ikerfiaim közül az egyik 3évesen egyből szobatiszta lett nappal és éjjel, a másik is ugyanakkor, azonban csak nappalra. Fél éve már nem viseli el a pelenkát, minden éjjel bepisil, általában 2-4 alkalommal / éj. Egy szobában alszik a két gyerek, de nem egymás mellett van az ágyuk, a szoba két végén. Próbáltam utánanézni, de erről nem találtam információt, hogy így is használhatjuk-e a Sinorinát. Tud vki információt adni ezzel kapcsolatban? Ill. a csepegtett zsebkendőt / vattát mennyire kell közel tenni a gyerek arcához? Ő elég nyugtalan alvó ráadásul, lehet akár ez is oka a bepisilésnek; szervileg rendben van, voltunk kivizsgáláson. Pszichésen passz, elméletileg minden ok itthon és az oviban is, de hát sokszor a felnőtt rá sem gondol, hogy egy aprónak tűnő dolog is mekkora problémát okozhat egy kisgyereknél. Kösz
159. kismackó2006 (válaszként erre: 158. - Petra523)
2012. szept. 7. 09:05
A mi gyógyszertárunkban beszerzik, másnapra meg is van. Nem gond. Csak anyagilag. Nem tudom, meddig kell használni, az van ráírva, 2 hónapig. De utána? Hát nem tudom.De ha nem használjuk, nálunk is több a baleset, valóban.
2012. szept. 6. 21:42

Vettem ma még egy üveggel ebből a "csodaszer"ből :) és neten kellett megint megvennem. A patikában, ami útba esik, megpróbálták megrendelni, de azt mondták, hogy nincs a nagykerben sem, és amúgy sem hallottak még róla sose. Ha meg másik helyre autókáztam volna, akkor már benzinköltségre fizettem volna ki, amit így postaköltségre fogok. :)

Ti meddig tervezitek használni? Bíztam bene, hogy 2 hónap elég lesz, de ha nem használjuk, azért több a baleset.

157. kismackó2006 (válaszként erre: 152. - Happy83)
2012. szept. 3. 11:51

...nagyon sok esetben a legfőbb ok a szülő nem megfelelő hozzáállása....itt jelzem nem az enuresises gyerekek szüleire célzok... Kicsit ellentmondásos, nemde?


Mit értesz az alatt, hogy legfőbb ok a szülő nem megfelelő hozzáállása?? Még mindig rossz fórumra jöttél, csak hogy elmeséljem: Itt még mindig enuresises gyermekről van szó! S ne a szülőket fricskázd már légyszi, ha lehet, ha már eü dolgozó vagy (bár megjegyzem, eü. dolgozóknak egy kissé más a mentalitása, hozzáállása az egészhez!!)

Problémás, "nem megfelelő szinten van gyerek" is lehet 3 éves korától szoba- és ágytiszta, míg a minden téren,teljesen normális menetben fejlődő gyerek is szenvedhet enuresisben. A kettő nem zárja ki egymást. Egyiknél sem a legfőbb ok a "szülő nem megfelelő hozzáállása"! Ez nagyon gyenge teória bár "eü. dolgozó" révén ezt neked kellene a legjobban tudnod!

156. kismackó2006 (válaszként erre: 155. - Chilike)
2012. szept. 3. 11:29
Szia! Igen, a többségnek bevált! Ez egy komlócsepp, amit vattacsomóra kell tenni, közel a gyerek ágyához, párnájához. Ez a szer segít ebben a problémában. De olvasd el lejjebb a hozzászólásainkat! Sok hasznos infó van benne (kivéve a "baromságnak" titulált hozzászóló véleménye) a szülők jó visszajelzéseket írnak.
155. chilike
2012. szept. 3. 11:00

Most kapcsolódtam a témához, és ebben a kérdésben keresek válaszokat...

A lányom most 5,5 éves és minden éjjel bepisil még.Most jutottam el odáig, hogy valami megoldás után nézzek.

Szóval létezik ez a Sinorina nevű valami, ami segíthet? Ezzel el lehet érni végleges leszoktatást?

Köszi a választ :)

154. kismackó2006 (válaszként erre: 153. - Petra523)
2012. szept. 3. 10:25
Na, erről beszélek én is! Pontosan nálunk is így van.Hogy mi a baromság, mi nem,- mint ahogy az előző kedves hozzászóló kifejtette - az nagyon relatív. A mi esetünkben is nagyon is beválik a Sinorina!!
153. petra523 (válaszként erre: 147. - Happy83)
2012. szept. 2. 20:42

Ezzel nem igazán értek egyet, amit írsz. Az én lányom is 6 éves lesz lassan, és nyár elején még szinte minden éjjel bepisilt. Este 6 után nem ivott, lefekvés előtt pisilt, még azt is figyeltük, hogy mit eszik, iszik este, mert az is befolyásolja. Állítólag pl kakaót, narancsot nem szabad. Volt olyan időszak, hogy ébresztgettem éjjel. Beállítottam 11-re az ébresztőt, kivittem félálomban pisilni (nem lehet felébreszteni), ráültettem a wc-re, vagy pisilt, vagy nem. Hajnalban keltem megint, addigra vagy be volt pisilve, vagy nem. Teljesen függetlenül attól, hogy az éjszakai pisiltetés sikeres volt-e, vagy nem.

Nem tudom, milyen területen vagy egészségügyi dolgozó, én gyerekneprhológiára vittem a lányomat 5 évesen. Ott azt mondták, hogy teljesen normális, hogy bepisil, nem betegség, hanem egy olyan állapot, mint pl hogy én szemüveges vagyok. Nem elég érett az idegrendszere, ha majd megérik, akkor nem fog bepisilni. Ami valószínű azért történik később, amiért anno az apjánál is, aki már iskolás volt, mire ágytiszta lett. Ja és azt is mondták, hogy nem szabad ébresztgetni éjjel, azzal többet ártok, mint használok. Természetesen a szervi okok meg lettek vizsgálva, minden teljesen normális. Úgy gondoltam, hogy ha nyáron nem változik a helyzet, akkor elviszem gyerekpszichológushoz is, bár teljesen kiegyensúlyozott gyerek, de soha nem lehet tudni. Ekkor hallottam a Sinorináról, vettem egy üveggel. Azóta heti 1, max 2 baleset van, az is akkor, ha esetleg többet iszik este. Szóval lehet, hogy szerinted baromság, de nálunk ez a baromság beválni látszik. A héten kipróbáltam, hogy mi lesz, ha már nem használom, 3-szor egymás után bepisilt. Így asszem, veszek még egy üveggel. Ha csodaszer, ha nem, nekem 5000 Ft-ot bőven megér, hogy reggelente boldognak és kipihentnek lássam a gyerekemet.

152. happy83 (válaszként erre: 151. - Kismackó2006)
2012. szept. 2. 19:53

Olvasd már el légyszi mit írtam....de idézem....ellenkező esetben vagy pszichés vagy szervi problémákra lehet gyanakodni.....enuresis okai is lehetnek.....tudom mi ez a betegség....véletlenül eü szakdolgozó vagyok...és pont gyermek témában ...de hát biztos nekem kell utána olvasni....az a baj a legtöbb szülő esetében, hogy még magának sen ismeri be hogy igen is az én gyerekem problémás, úgymond bizonyos szinten nem megfelelő fejlődési szinten van......De talán ti olvassatok utána Freud fejlődés elméletének....

De csakhogy elmeseljem......nagyon sok esetben a legfőbb ok a szülő nem megfelelő hozzáállása....itt jelzem nem azt enuresises gyerekek szüleire célzok...

151. kismackó2006 (válaszként erre: 150. - Happy83)
2012. szept. 2. 08:15
Ha az úgymond 'normál' gyerekeket céloztad, továbbra sem értem, hogy az enuresisnek mi köze a szülők esetleges "hanyagságának". Nézz utána a neten, ha nem hallottál róla! Ez egy vizelettartási betegség, ami a normál gyerekeket is érinti! Erről beszéltünk itt ebben a fórumban. Elvárható lenne, hogy 3-4 éves korára ágytiszta legyen. De mégsem. 6 éves gyerek és rendszeresen bepisil éjjel. Ez már a "nem normál" kategória? Eltérő fejlettségi szint?
150. happy83 (válaszként erre: 149. - Kismackó2006)
2012. szept. 1. 21:45
Olvass újra...én a normális gyerekről írtam.....nem az esetlegesen sorstársaitól eltérő fejlettségi szinttel rendelkezőket céloztam....valamit félreértettél.....
149. kismackó2006 (válaszként erre: 147. - Happy83)
2012. aug. 31. 08:01

Kedves happy!


Nálunk minden majd minden éjjel bepisilt a gyerek, s nem a szülő lustasága miatt, mert éjjelente mi még az órát is felhúztuk, hogy pisiltessük, de addigra már bepisilt. S NEM az adott intervallumon kívül keltünk fel, mindig más időpontokban pisilt be. Pedig nem is itattuk tele a gyereket este, este elment pisilni!

Mégegyszer hangsúlyozom, nálunk nem időnként pisilt be a gyerek, hanem notórikusan majd minden éjjel! S nem "normál" gyerekről van szó, nem "elég érett idegrendszerű" kategóriáról van szó.

Nekem két gyerekem van, egyik 3 évesen ágytiszta volt,a másikkal 5,5 évesen is gond van. Tehát nem az én lustaságom, vagy tudatlanságom miatt tartunk a második gyerekkel itt!

Okoskodásod helyett érdemleges plusz információ hiányában, felesleges volt a hozzászólásod!

148. kismackó2006 (válaszként erre: 145. - Jenna86)
2012. aug. 31. 07:52

Szia!!


Na, én annyit tudok mondani, hogy bepisilésmentes napokat élünk. Most kicsivel több, mint 1 hete nincs bepisilés. Előtte is használta a Sinorinát, de 1 hétig volt nagyszülőknél, oda nem vitte el, ott be is pisilt. Most elég jók a kilátások. Én a Sinorinának tudom be, mert ilyen sokáig nem volt pisimentes éjszakánk, mint most!

Kitartás!!

147. happy83
2012. aug. 31. 00:14

Sinoria csodaszer????? Baromság..... kb 5-6 éves korig mondható nem normalisnak , elfogadhatónakaz éjszakai bepisiles előfordulása időnként, de nem minden éjjel...elvileg a gyerek 3-4 éves kora között elég rérett idegrendszerrel rendelkezik, ahhoz, hogy megbízhatóan szóba, illetve ágytiszta legyen. Ellenkező esetben vagy szervi, vagy pszichés okokra lehet gyanakodni...

Legegyszerűbb formája a leszoktatasnak....esti folyadék megvonása és lefekvés előtt szigorúan menjen el a gyerek wc- re. Ja és ne legyen lusta a szülő felkelni és megfigyelni, kb hány órakor történik s baleset....és ha már megvan a pisis időintervallum....akkor lehet nem árt az idotajt megpisiltetni a gyereket....

146. qwertz5
2012. aug. 30. 23:54

Szia Jenna86,


Saját tapasztalatom alapján nyugodtan mondhatom, hogy a sinorina segített! Majd Te is fogod látni, hogy egyre több szárazon maradt éjszakátok lesz, mi is ugyanezen mentünk át. Persze eleinte óvatosan kezeltem én is a dicséretet, de aztán rájöttem, hogy valóban mekkora segítség ez a pár csepp ))

Arra figyelj, hogy a 20 csepp meglegyen, és lehetőleg csukott ajtó mellett aludjon a kicsi (a nagyobb komlócsepp koncentráció miatt).

Persze lesznek eleinte problémás éjszakák is, de ha kitartó leszel és bízol benne, akkor meg fogja hozni a gyümölcsét!

Kitartás és majd írj, hogy milyen gyorsan alakulnak a dolgaitok ))

145. jenna86
2012. aug. 29. 23:42

Szia Kismackó,


Nagyon kedves vagy, hogy megosztottad velem az infókat, már utána is jártam.

Ahogy írtad, a gyógyszertárban nem volt, nem is ismerték, de erősködtem, hogy nézze meg, kell, hogy legyen. Persze volt. Az igaz, hogy meg kellett rendelnie, de pár nap alatt meg is érkezett (ez persze plusz macera, de legalább a postaköltséggel beljebb vagyunk ))

Mivel még csak pár napja használjuk, így a pisi nélküli napokat nem tudom teljesen a sinorina számlájára írni, de bízom benne nagyon, hogy gyorsan segít!

2012. aug. 21. 08:04

Szia Jenna!

Sinorina nevezetű komlócsepp. Mi ezt próbálgatjuk. Gyógyszertárban lehet(ne) kapni, ha lenne készleten,de rendeltetni kell. Nem olcsó, annyit mondhatok.

Neten a név alapján is lehet rákeresni, s ezt az oldalt adja majd ki: Crossconnect.hu Itt le van írva minden, itt rendelni is lehet, bár a postaköltséggel növelten drágábban jön ki,mint a gyógyszertári!

2012. aug. 21. 07:59
Hát nem tudom, kísérletezem, de azt az egyet tudom mondani, ha nincs Sinorina, akkor valószínűbb, hogy bepisil. Ha este sokat iszik a gyermek, akkor éjjel muszáj WC-re vinni egyszer legalább, mert Sinorinával is bepisil. Szóval a cseppek lefekvés előtti (esti) folyadékfogyasztás mellőzésével jól működik - legalábbis nálunk.
142. jenna86
2012. aug. 20. 22:29

Sziasztok,

én még kezdő vagyok itt, de hasonló a problémám, mint Nektek.

Még nem próbáltam semmit az esti folyadékbevitel mellőzésén kívül, de az nem segített.

Itt viszont azt olvasom, hogy valami csepp segít. Tudnátok küldeni egy linket, ahol bővebben utána tudok nézni ennek?

Köszönöm előre is!

141. qwertz5 (válaszként erre: 140. - Kismackó2006)
2012. aug. 20. 22:23

Én is ezeket figyeltem meg, de nálunk egyre több a száraz éjszaka.

Nekem úgy tűnik, mintha telítődnie kellene a Sinorina illattal a gyereknek, s ha ez megvan, akkor tudja maximálisan kifejteni a hatását.

Nekem még az tűnt fel, ha nem 20 cseppet csepegtetek, hanem kevesebbet (mondjuk 10-et), akkor is elmarad a hatás - de lehet, hogy ezt már csak én beszélem be magamnak, és amúgy is bepisilt volna ... ((

140. kismackó2006 (válaszként erre: 139. - Petra523)
2012. aug. 19. 07:42
Igen, nekem is hasonló a tapasztalatom. Most reggel is szárazan ébredt. Én úgy csinálom, hogy a sinorinás vattacsomót közel rakom az arcához/orrához, hogy jól belélegezze. Éjjel éjfél felé egyszer pisiltettem, aztán reggelig nem volt gond.
139. petra523 (válaszként erre: 138. - Kismackó2006)
2012. aug. 18. 21:53
Mi most voltunk 2 éjszakát nyaralni, ahol én sem használtam a sinorinát, mert a kisebbikem is abban a szobában aludt, és mindkét éjjel bepisilt. Bár a vacsihoz is sokat ivott, szóval ez is befolyásolhatta. Mindenesetre tegnap már itthon aludt, sinorinával és szárazon ébredt reggel. Csak azt tudnám, miért van az, hogy néha ezzel is becsurizik. Jóval ritkábban, mint régen volt, de azért vannak balesetek sajna.
2012. aug. 18. 08:15
Nálunk 5 napot volt a gyerek a nagyszülőknél. Nem vittük a Sinorinát. Végig bepisilt éjszaka. Hazajött, két éjszaka száraz volt. Használtuk a Sinorinát. Hát nem tudom, érdekes.
137. andi57 (válaszként erre: 110. - Granek)
2012. aug. 16. 06:50
HA MEGVAN MÉG A CSEPPCSENGő, KÉRLEK VÁ LASZOLJÁL.TOVÁBBI SZÉP NAPOT.
136. qwertz5
2012. aug. 14. 00:45

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de nem volt eddig időm...

Köszönöm kérdésed, nálunk egyre jobban alakulnak a dolgok, de azért még nem 100%-os az eredmény. Igazából csak ritkán, egyszer-egyszer fordul elő, hogy baleset történik, az éjszakáink túlnyomó többsége száraz ))

Én tényleg a Sinorinának tulajdonítom az eredményt, mert mást nem teszünk, hogy javuljon a helyzet.

Drukkolok Nektek, hogy Nálatok is gyorsan javuljon a helyzet. Írd majd meg, mindenféleképp, amilyen gyorsan tudok, válaszolok!

135. petra523 (válaszként erre: 134. - Qwertz5)
2012. aug. 3. 09:41
Ti hogy alakultok azóta a sinorinával? Nálunk most elég változó, Múlt héten, meg előtte is 3 baleset volt. Remélem, csak átmeneti állapot, és visszaáll a heti max 1 baleset. Vagy megszokta a cseppet és már nem hatásos annyira? Nem tudom.
134. qwertz5
2012. aug. 1. 23:56

Szia Petra523,


Én is biztos vagyok benne, hogy magától is kinövi, de ahogy Te is írtad, már szeretné ha a barátnője is Nálatok aludhatna, de ahhoz nem szabad, hogy "baleset" történjen. Én nagyon bízom benne, hogy a Sinorina pont ezen tud segíteni. Ha meg lehet gyorsítani ezt a nehéz folyamatot (természetes módszerrel), akkor érdemes élni a lehetőséggel!

Nálunk eddig semmi nem vált be, pedig voltak próbálkozásaink. Mi is jártunk dokinál, szerencsére minden rendben volt, így maradt a próbálkozás. (Én nagyon nem szeretem, ha gyógyszert kell adni, a gyerkőcnek - persze, ha nincs más, akkor rendben van -, ezért kerestem alternatív megoldást.)

És a legfontosabb: gratulálok a javuló eredményeitekhez! ))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook