Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyakori pisilési kényszer, ill. az éjszakai bepisilés mögött - mivel a laboreredmény negatív - lelki okokat keres a gyerekorvos. fórum

A gyakori pisilési kényszer, ill. az éjszakai bepisilés mögött - mivel a laboreredmény negatív - lelki okokat keres a gyerekorvos. (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 8. 15:44
Szia!!!! Nekünk is a gyakori pisilés a gondunk! 3 fiam van ő a középső, 5 éves lesz szeptemberben! Kb 3 éve korától problèma ez! Szépen és elég hamar szobatiszta lett! Valahogy ovi előtt lettem figyelmes hogy egymás után képes menni wcre, próbáltam nem tudomást venni róla de aztán állandósult nála ez! Kicsit javult a helyzet mert régebben képes volt 5 perc különbséggel menni és ami zavart hogy mindig sok is jön neki!!! Emiatt többször volt labor, az mind negatív, cukrát nézettem de az oké volt! Észrevettem hogy nála a legtöbbször görcsösen kell pisilnie...ja és nem iszik sokat, inkább keveset!!! Éjszaka nem pisil be, előfordult már baleset de nem állandóan! Kb 8 szor megy egy nap( volt és van hogy 10 szer), ha jó napunk van akkor 6-7 szer! Ma èppen pisis nap van!!! És neki is becsurog nèha! Vannak jobb vannak rosszabb napok!!ez már idegölő számomra.....elkéne vinni uh-ra nefrológiára de bevallom félek kicsit attól vajon mit találnak....már minden eszembe jutott! Daganat stb.....ne nevessetek ki!!! Amúgy szerintem szorongós gyerek! Nem az a klasszikus folyton jókedvű, babaként se mosolygott sokat! Tejallergiás is vol de kinőttük már! Már elegem van a pisik számolgatásából....egyszer elszakad nagyon a cérna és elviszem kivizsgáltatni....nemtudom mi az oka ennek, tehetetlennek érzem magam, a másik fiammal semmi ilyen gond nincs! Úgy érzem csak nekünk van ez....olvastam hogy talán hiperaktív a hólyagja de ez sem bizti!!! Hát röviden ennyi írjatok vmi bíztatót!
2014. márc. 27. 21:00
Hàtha màsnak is aktuális most ez a probléma ...Mi a gyakori pisiléssel küzdünk.Kisfiam 5 és fél éves,és egyik napròl a màsikra elkezdett kb. 15 percenkènt pisilni.A vizelet vizsgàlat teljesen negatív.A gyermek orvos pszichés hàtteret gondol.Màr az oviban is nagy probléma,néha pisis lesz a bugyija.Az óvónő szerint màr a pajtàsok is felfigyeltek rà.Fèlő,hogy majd csùfolni fogjàk.Holnap megyünk pszichològushoz .Esetleg tapasztalatok?
2012. jún. 14. 08:45

Ja, még annyi, hogy olyan 5-8 éves koromig, talán még később is nekem is voltak szakaszaim, hogy többet mentem pisilni..


Akkor is tudtam, és ma is tudom, hogy azért, mert sokat vártak el tőlem, és én is magamtól. Jó család, jó tanuló gyerek, stb... Ez sokszor nagyobb baj, mint egy kicsit rosszacska gyerek hármas-négyes bizivel...

Erre emlékezve, én azt mondtam a lányomnak, hogy csak akkor legyél kitűnő, ha akarsz.. Jót nevetett rajta. De azért kitűnő lett.


Vele egyszer fordult elő, hogy bepisilt. Ez kb. egy éve volt, amikor az apját egy munkahelyről teljesen igazságtalan vádak alapján kirúgták. Ez nagyon rosszul esett a férjemnek, olyannyira megviselte, hogy "átragadt" a gyerekre is... Nagyon érzékeny szerkezetek ők...

49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Rozália)
2012. jún. 14. 08:41

Jól teszi.

Már írtad is az egyik összetevőjét a lehetséges lelki okoknak. Mert azért általában ez nem ennyire egyszerű, de kiindulásnak jó.


Abba a hibába nem szabad esni, hogy á, ez biztos nem olyan nagy ok, mert hiszen szeretik a gyereket, stb.... Az a valóság, hogy ezzel magunkat akarjuk nyugtatni, hiszen még nekünk is nagy dolog egy ilyen. Ez igenis nagy trauma a gyereknek.


Az egy más kérdés, hogy mi felnőttek - vélhetően - az előny-kockázat mérlegelésénél tudatosan így döntöttünk. Rendben. Mi is döntöttünk így. De akkor vállaljuk, hogy ez okoz nehézségeket is. Nálunk is volt ilyen, apuka külföldön. Nekem tikkelni kezdett a lányom, meg sokat volt beteg. Egy jó pszicholterapeutához kerül a nevelési tanácsadóba, hordtam egy darabig hetente egyszer. (Persze egyéb kivizsgálások után). De én azért azt is nagyon jól tudtam, hogy bár már akkor nagyobb volt az öccse, őt se tudta igazán elfogadni. A mai napig sem.


Aztán meg a fiamnak jöttek a visekledési problémái. Ott ugyan kiderült, hogy autizmus van a háttérben, de el kellett ismernem, hogy a pszichológusnak is igaza van, miszerint apuka szinte sosincs, anyuka állat fáradt mindig... Pedig még én otthon vagyok, mi lesz, ha ősztől én is megyek dolgozni...


Meg arra is kell vigyázni, hogy ésszel kell ezeket átgondolni, és azért a lelkifurdalással (már a sajátunkkal) csínján kell bánni. Ugyanis sajna nem úgy működik a világ, hogy úgy döntünk, hogy két órával kevesebbet dolgozunk, hogy többet legyünk a gyerekkel két órával kevesebb fizetésért.. Ez egyenlőre nem az az ország...


De a bajt tagadni semmi értelme, mert szaporodik. Szépen el kell menni a kivizsgálásokra, a pszichológushoz, neurológushoz, és a lehetőségeken belül mindent meg kell tenni, hogy együtt legyen a család..


A nagyi például remek jó segítség az elhordásban...

48. molina01 (válaszként erre: 47. - A6e7d3fa8d)
2012. jún. 14. 07:58

Hello!

A gyógynövények (homeopátiás szerek) nekem is szimpibbek, mint a gyógyszeres kezelés! Van rá komlócsepp például.

47. a6e7d3fa8d (válaszként erre: 45. - Monika1225)
2010. júl. 27. 17:49

Szia!

Az én gyerekorvosom gyógynövényrkkel kezeli a "bepisilő" gyerekeket nagyon szép eredményekkel mégsem gyógyszer

2009. jún. 19. 14:49
Sziasztok! En sajat tapasztalatbol beszelek. Kicsi koromba gyakran, minden ejjel, bepisiltem. Vittek orvoshoz is, adtak valami gyogyszert, de mamam nem nagyon engedte hogy bevegyem. En minden ejjel azt almodtam, hogy megyek a wc-re es ott pisilek. A vegen mar nagyon feltem es mindenfeleket kitalaltam, hogy hogy teszteljem, hogy ebren vagyok-e vagy sem. Persze senki sem hitt nekem. :( Nagybattyam 14 eves koraba notte ki. Szerintem ez oroklodik is, az o lanyuknak is ez a problemaja.
2008. dec. 12. 21:43

Sziasztok!

a kislányom 2és fél évesen már nem pisilt be se nappal se éjjel! aztán 5 éves kora körűl jöttek az éjjeli majd a nappali becsorgatások! Alacsony vizeletfalysullyal magyarázták, holott az érték mindig jó volt!Adták neki a minirint és közölték , majd kinövi! Most 11 éves és éjjelente még mindig gyakran vannak balesetei.... szándékosan másik orvoshoz vittem! Ugyanazt a minirin sprayt irta ki.... és, megkérdezte, milyen tanuló a gyerek, h vannak e tanulási nehézségei , mert az agy bizonyos rndelleneségei is adhatnak tévesen jelt a hólyagnak!!! Na erről se hallottam még! De mivel kitünő tanuló a gyerek így ezt a lehetőséget elvetette a doki! Maradunk a gyógyszeres kezelésnél!:(

2008. nov. 25. 17:44

sziasztok, egy kis részlet...

előre is bocsi, hogy belekotty!


A bevizelés megértéséhez a hólyag működését kell felidézni.

A vizelet nyomást gyakorol a hólyagra, majd az izmok a felgyűlt és kiválasztandó vizeletet elengedi. E testi működés pszichológiai kiindulású zavara esetén kérdésünk arra irányulhat: milyen nyomás nehezedik a gyerekre? Vagy: mi az, amit (esetleg kénytelen-kelletlen) elenged?

Ezt a gondolatot folytatva, a gyermekekre jellemző miindenfajta vízzel, folyékony dologgal való tevékenységnek a kedvelése-az ösztön szintjén.

A személyiség hárams tagozódásában (ösztönén,én,felettesén) az én-ben megfelel ennek a határok elmosására való törekvés, s ezzel egyidejűleg az ettől való flelem.

Ezért sokszor elkülönülnek, elhúzódnak a többi gyerektől-igen távolságtartók lehetnek.

Megjelenhet náluk sokféle különc szokás és makacsság szintén az elkülönülés szolgálatában.

Ugyancsak az én szintjén jelentkezik a meleg, a tűz iránti sajátos érdeklődés, és reakcióképpen a hőkülönbségek tagadása, úgy mint a túlöltözködés vagy ellenkezőleg: az időjáráshoz való nehéz alkalmazkodás.

Ugyanez a beszédben is kifejezésre juthat szóbőség vagy ellentéte: hallgatagság formájában.

A felettesén (leliismeret) síkján ezeknek a gyerekeknek az a nehézsége (s ezzel nem szabad visszaélni), hogy túlságosan befolyásolja őket, mit mondanak mások. A kollektívum természetesen nem pótolhatja az egyéni leliismeretet, nyomásával azonban elérheti, hogy az enuretikus gyerek túl korán ébredjen rá: minden valódi engedelmesség igazi forrása belső minta és mintakép lehet, és a külső nyomás szembenállást alakíthat ki nála.


További részleteket tudhatunk meg a bevizelő gyermekről, ha tisztába jövünk azzal ún. primer enuretikus-e (sosem volt szobatiszta) vagy később, már a szobatisztaság elérése után esett-e vissza a bevizelés fokára.

Azoknál a gyerekeknél, akik sohasem voltak szobatiszták, ha ennek elsősorban nem testi okai vannak, valamely visszahúzódó törekvést kell sejtenünk a közvetlen környezetükben. Visszaesés esetén szóba jöhet mindenféle veszteség, túlzott nyomás és szorongás.


A bepisilés tünetét az az alaphelyzet segíti megérteni, amelyben részben megmarad, vagy amelybe részben (nem tudatos fantáziában, vágyaiban) visszaesik a gyerek. Bensejében azt éli át, amit a csecsemő, aki az anyai test biztonságot adó melegét keresi táplálkozás közben, ezzel szeretne szinte eggyé lenni, és szeretete jeleként vizeletével árasztja el anyját.

Ebből érthető meg, hogy a gyerekek érzéseiben, indulataikon nehezen uralkodnak-ugynúgy nem tudják visszatartani, mint a vizeleet-könnyen izgulnak és sírnak: a bepisilést "alsó sírásnak" is nevezik.

A határok betartásának-felismerésének nehézsége az egybeolvadás vágyából érthető.

Az összefolyásra való hajlandóság a gondolkodás és a figyelem területén is megmutatkozik, szétszortságban és szórakozottságban, fogalmaik körülhatárolatlanságában.

Gondolkodásuk meseszerű és mitikus, e téren fantáziájuk gazdag. Elképzelhetők olyan fogalmak, mint pl számfogalom, kialakulásának nehezítettsége.

Nehezen tanulnak határt vonni, és nemet mondani a környezet hatásainak kivédésére. Reakcióképpen jelentkezik az önnálóságért való fokozott küzdelem.

Jellemző sok esetben egy távollévő személy, gyakran anya utáni vágy. Ezzel füg össze a védtelenség érzete és az elhagyatottságérzés. Ennek kiváltója lehet testvér születése, de lehet távol élő apa utáni vágy, vagy vele való azonosulás hiányának átélése. Gyakori, hogy a család szétesett, és beleolvadt egy másikba. Sok esetben valamelyik magányos felnőtt megengedi, hogy a gyerek vele aludjon, és szinte összefolyjon vele.

43. fda58604ed (válaszként erre: 40. - Júlia*)
2008. nov. 25. 17:18

A mi esetünkre válaszoltál?

Nem írtad, kinek szántad a választ.

42. winny
2008. nov. 25. 17:11

A legfontosabb kérdés,hogy miért történik?

A fiam elsősként már harmadjára úgy jött haza az iskolából,hogy bekakilt.

Miért? -kérdeztem.

Nem volt nálam papír:-felelte

Majd leestem a székről úgy nevettem.

-Kisfiam,ha leguggolsz az árokban /mivel az úton hazafelé jött rá/ és egy picit kakis lesz az alsód az nem gond.

-Egyszerűbb mint egy nagy adgot lerendezni.

Együtt nevettünk miközben a gyereket és a ruhákat is letakarítottam.

Megtudtam azt is,hogy az iskolába KELL wc papírt vinni.

41. 4ab67f870d (válaszként erre: 26. - Moonlight1984)
2008. nov. 25. 16:57
Nem akarlak elkeseríteni... Egyik ismerősömnek van egy lánya, ő 12 éves koráig becsurrantott napközben is, sőt, néha be is kakilt. Orvostól orvosig vitték, sem fiziológiai, sem pszichés problémát nem találtak. Amúgy egy nagyon intelligens, kitűnő tanuló gyerekről van szó, jó anyagi háttérrel, szerető szülőkkel, egykeként. Aztán lassan kinőtte. Néha csak kivárni lehet.
2008. nov. 25. 16:51
Helyezd át a fekhelyét, lehet, hogy vízérben fekszik.
2008. nov. 25. 16:50

Sajnos ez a gond nálunk is jelentkezett.

Azaz, nem ugyanez a probléma, nálunk a sűrű pisilés a gond, éjjel nem pisil be.

4,5 éves a lányom, nyáron már vizsgáltattuk ez ügyben, de minden eredmény negatív lett.

Most megyünk ismét vizsgálatra, azután keresek gyermekpszichológust.

Nálunk nincs hangos vita, harmónikusan élünk, egyetlen gyermek, mégis valami kiváltja ezeket a pisirohamokat.

Képzelhetitek, milyen tortúra BÁRHOVÁ elmennünk, folyton én is stresszben vagyok, hogy hová tudom elvinni pisilni a kicsit. :(((

2008. szept. 21. 06:22
Eltelt egy fél év és nagy-nagy örömünkre megszűnt ez a kellemetlenség. Amúgy környezeti szinten semmi nem változott... Mindegy. A lényeg, hogy nem pisil be sem éjszaka, sem a délutáni alváskor.:)
37. gerna (válaszként erre: 36. - Klinesz)
2008. júl. 18. 15:02
Ja, ha ő ilyen jól tudja! 5 évessel már sok mindent lehet csinálni, nézz körül azon a lapon.
2008. júl. 18. 12:21
Nem tudom miért nem tud vele mit kezdeni a pszichológus, a Heim Pál-ban mondták, egy vizsgálatra kellett volna mennünk (hogy mennyi vizelet marad a hólyagjában pisilés után ),ott mondta a doki, hogy úgysem tud vele mit kezdeni a pszichológus.
2008. júl. 17. 13:36
Az én nagyobbik lányom - most lesz 9 éves - az oviban is többször bepisilt, sőt még be is kakilt. Az óvónéni azt mondta, hogy mikor bekakilt a bugyiba, nem figyelt eljátszotta az időt, és nem ment el a wc-ig. De viszont a délutáni alváskor sokszor bepisilt. Nem tudtam, csak sejtettem, hogy lelki oka van - hisz mielőtt bekerült az oviba akkor váltunk el az apukájával. Aztán egyszercsak elmúlt. De én is jó példa lehetnék. Majd 15 éves koromig be-be pisiltem éjszakánként. Apukám rendszeresen ivott, iszik és sokat bántotta az anyut, meg minket is. Nálam konkrétan ez volt az a pszichés dolog, ami kiváltotta.
34. gerna
2008. júl. 17. 12:48
Ezt NEM hiszem el! mindig beletesz 1 szóközt... azt ki kell venni.
33. gerna
2008. júl. 17. 12:47
vagyis: szarazejszakak.hu
32. gerna (válaszként erre: 29. - Klinesz)
2008. júl. 17. 12:16

Miért ne tudnának mit kezdeni 5 évessel?


Keress rá itt: www.szarazejszakak.hu

31. Rozália (válaszként erre: 29. - Klinesz)
2008. júl. 17. 11:49
Egyenlőre pszichológus segítségét mi sem akarjuk igénybe venni. Megpróbáljuk magunk megoldani a dolgot.
2008. júl. 17. 11:09
Budapesten a Heim Pál kórházban jó eredménnyel foglalkoznak az ilyen esetekkel.
2008. júl. 17. 10:06
Az én fiam 5 éves elmúlt, elkezdtünk dokihoz járni, szervi baja nincs. Állítólag el kéne vinni pszichológushoz, de legtöbb helyen azt hallom, hogy ilyen korban még nem tudnak mit kezdeni vele. Nagyon tartok tőle, hogy hosszú folyamat lesz ez, és félek az iskolás időszaktól. Nem tudom majd szegényt táborba küldeni, mert nyilván kinevetnék. Az oviban azt mondták, hogy tegyünk úgy, mintha semmi nem történne, dehát hogyan? Egyáltalán ne említsem neki, hogy ez fura? Ha nem szólok egy szót sem, biztos akkor is tudja, hogy ez nem jó dolog, de mégis... Meddig lehet úgy tenni, mintha minden rendben lenne? Mert az éjszaka még egy dolog, talán túléljük valahogy, de hogy nappal is! Akkor azért ébren van, oda kellene figyelnie egy kicsit jobban. De hogy mondjam ezt neki, hogy ne okozzak neki traumát? Borzasztó ezt hosszú távon tehetetlenül nézni, hogy nem tudunk neki segíteni, "meggyógyítani"
28. supin (válaszként erre: 26. - Moonlight1984)
2008. júl. 12. 06:49
Végig kell gondolni ,hogy milyen stresszes dolog válthatta ki.Bizonyára találtok valami olyat ami negatívan érte a kislányt. Meg kell keresni az okot. A gyereket bármilyen felnőttek számára piti dolog is megzavarhatja. Ők még nem annyira tudják eldönteni a fontossági sorrendet. Sok szerencsét ,hogy megtaláld az okot. Nem könnyű,de meg lehet . Kitartás!
2008. júl. 12. 04:54
Sajnos, azt hiszem, hogy a stressz, amiben a szülők élnek, a legnagyobb odafigyelés mellett is kihat a gyerek lelki életére.
2008. júl. 11. 22:36
sjnos mi is a "bepisilő nagyok"klubjába tartozunk :-( Engem nagyon elkeserít,hogy 4,5 éves lányom gyakran bepisil.Néha nappal is.Van egy 1,5 éves huga akivel imádják egymást!Szerintem nm a kistesó váltotta ki,mert kb 6 hós volt a pici mikor a gond kezdődött.Néha napok telnek el szárazon,máskor 3 váltás ruha fogy egy nap...nem tudom mihez kötni a dolgot.Az se nyugtat meg hogy 6 éves koráig várnom kell,majd csak akkor törődnek a gonddal.Nehogy ezért ne mehessen suliba vagy piszkálják a többiek...így is van elég baja szegénynek a szégyen miatt.
25. 70feba11fd (válaszként erre: 23. - Rozália)
2008. máj. 31. 08:56
Olvastam! Épp ezért írtam le!
2008. máj. 31. 08:33
Igaza van a gyerekorvosnak,az én gyermekem is sajnos 13 évek korig bepisilt éjszaka.Aztán egyik napról a másikra abbahagyta.Nem tudták megállapítani az okát,de lelki oka volt az biztos!
23. Rozália (válaszként erre: 21. - 70feba11fd)
2008. máj. 31. 07:19
A 12. hozzászólásban pont erről van szó... Nézzedd meg. Segítsünk egymásnak:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook