Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiscsoportos óvodás kislányom újból rászokott a bepisilésre, ami legfőképp az ágyhoz kötött. Milyen okai lehetnek? Mit tegyek én? fórum

Kiscsoportos óvodás kislányom újból rászokott a bepisilésre, ami legfőképp az ágyhoz kötött. Milyen okai lehetnek? Mit tegyek én? (tudásbázis kérdés)


12. Biberke (válaszként erre: 11. - Edek)
2008. dec. 10. 09:14

Örülök, hogy nálatok most minden rendben!

Köszi a tanácsot, én is ki fogom próbálni!!

Szép napot!

11. edek
2008. dec. 9. 14:29

Nekem csak éjjel voltak gondok.Mióta vastag takaróval alszik,azóta nem pisilt be. (ez még csak hat éjszaka)Remélem mostmár így maradunk.

Én pelust nem használtam,inkább ilyen pelenkázóasztalra való nedvszívó,eldobhatós lepedőt raktam az ágyba.

10. Czunyus (válaszként erre: 9. - Biberke)
2008. dec. 9. 10:35
De bizony az óvi miatt van. Nálunk is így volt, Én elvittem pszichológushoz, ő mondta. Probálj meg nem foglalkozni vele, ő ezzel akarja tudomásodra hozni, hogy még milyn kicsike, nem szándékosan persze. Éjjel egy idő után ne adj rá pelust, viszont inni se adj úgy, hogy nem mentekel utána pisilni, így elöbb-utobb megszokja. Brigikém először az óviban lett újból szobatiszta, de kellett pár hét, hogy otthon is újra az legyen.
9. Biberke (válaszként erre: 7. - Edek)
2008. dec. 9. 09:05

Szia! Én is úgy érzem, hogy nem az óvoda lehet az oka, de sajnos már nem tudom, mire gondoljak.. :-(( Most megoldottuk úgy, hogy ebéd után érte megyek, és itthon alszik. Így most az oviban abszolút nincs bepisilés, itthon viszont igen. Én is dupla takaróval takarom be éjjel, nem hiszem, hogy fázna. Nálatok azóta javult a helyzet?

Köszönöm a segítséget, és ha valami még eszedbe jutna, írj nyugodtan!

8. b9662b68b3 (válaszként erre: 6. - Biberke)
2008. dec. 4. 13:58

Szia!

Mikor pisil be?Az oviba?Vagy otthon este?

Mert ha az oviba, akkor lehet hogy valamiért szorong ,és nem mer szólni ha pisilni kell.Pláne alvás alatt.Attól még szerethet járni oviba, de ha otthon, akkor ez valami tudat alatti dolog lehet. Kérdezz rá, nem bántja -e valami?Miért pisil be?

7. edek
2008. dec. 4. 13:38

Az én kisfiam (szintén kiscsoportos)Már idén tavasszal teljesen szobatiszta volt.Szeptembertől van nálunk is ez a probléma.Ovit csak novemberben kezdte,tehát semmiképpen nem gondolok lelki okra.

Most vastagabb takaróval takartam be,ma éjjel nem volt baleset,reméljük megtaláltam a megoldást.

6. Biberke (válaszként erre: 5. - Emily32)
2008. nov. 8. 12:24

Igen, most szeptemberben.

Előtte nyár végétől már teljesen szobatiszta volt, és oviba járni is szeret.

A kakilással semmi gond.

2008. nov. 7. 14:31
Most kezdte az ovit?
2008. nov. 7. 14:28
Napi szinten pisil be vagy ritkábban? Kizárólag alvás közben?
2008. nov. 7. 14:22

Számtalan oka lehet a felfázástól kezdve óvodai és családi zűrön át egyszerű mély alvásig bezárólag.

Szerintem amit tehetsz, hogy figyelj rá ahogy tőled telik, játssz vele sokat, bábozzatok, hátha kimeséli magából a szorongásait.

Kevés esti innivaló, gumilepedő, türelem... ennyit tehetünk - én is hasonló cipőben járok a kislányommal.

2008. nov. 7. 14:21
Nem vagyok túl okos de lehet,hogy lelki ok van mögötte.Szeret járni oviba?Milyenek az ovónénik?Türelmesnek kell lenni ha ez az oka.De ha nem erre gondolsz orvossal kellene beszélni.
2008. nov. 7. 14:16
Kiscsoportos óvodás kislányom újból rászokott a bepisilésre, ami legfőképp az ágyhoz kötött.. :-( Milyen okai lehetnek?Mit tegyek én?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook