Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Benti virágok gondozásához kérnék segítséget. fórum

Benti virágok gondozásához kérnék segítséget. (beszélgetős fórum)


12. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Vidéki3)
2021. ápr. 7. 16:32

Én mondtam férjemnek teljesen felesleges nekem ilyen virágot hoznia.. Úgy is kinyírom hiába igyekszem 🤷‍♀️😅

Míg Németországba jártam időst gondozni, ott is mindig elpakolták az orchideákat a közelemből mert sorba elkezdtek tönkremenni 🤷‍♀️🤔

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 7. 16:29

Nem nagy a cserép maga, a virág sem azért adok csak 1 dl mert így nem tocsog de még is érzed hogy nem száraz. 🤷‍♀️


Nálam egyedül a kaktusz ami túlél 😂

10. vidéki3 (válaszként erre: 9. - Vidéki3)
2021. ápr. 7. 14:46
Orchideát feltöltöttem
9. vidéki3 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. ápr. 7. 14:24

Szia!

Orchidea nekem is több elpusztult. Ismerős mondta, nem szabad kaspóban tartani, mert azért van átlátszó "cserép"-ben, hogy a gyökereivel fotoszintetizál, vagyis felveszi a fényt. 7-10 naponta lavorban öntözöm felülrő, kb. 1 órát hagyom. ( 2-3 hetente kis tápoldatot öntök a vízbe, de a levelét ez nem érheti.) Április végén, május elején elteszem az ablakból, mert 10-től még le nem megy odasüt a nap és elégette a leveleit. Karácsonykor kezdett virágozni, még most is élnek és újabb 4 bimbó nyílik.

Korallvirágom sosem maradt meg, bármit is tettem vele. visszametszettem, gyökereztettem, beültettem. Nem virágzik. Azoknak a tálkába öntök vizet, hamar felszívják.

8. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2021. ápr. 7. 12:16

Akkor lehet hogy tényleg szomjas, a legtöbb növényt érdemes inkább ritkábban, de akkor alaposan locsolni. Ha túl kevés vízzel locsolsz, akkor lehet hogy a gyökeréig el sem jut a víz, hanem a föld alja 1-2 cm-re felszívja és annyi. Nekem az vált be hogy fentről locsolok, és ha alul kifolyik akkor abbahagyom. Amit nem szívnak fel még kb. 5 perc alatt azt kiöntöm.


Amúgy ez is gyakorlás kérdése, nekem 3-4 éve vannak növényeim, és mostanra érzem azt hogy sikerült rájuk hangolódni, és fixen életben tudom őket tartani, meg ha baja van akkor tudom mi a baja. De ehhez meghalt egy pár az évek alatt...

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 7. 11:42
Az elmaradt, hogy a korallvirágot is 10 naponta öntözöm 1x kb 1 dl vizzel alulról. Tehát biztos nincs túl öntözve.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. ápr. 7. 11:40

Igen, ezzel tisztában vagyok.

Bármilyen állatot felnevelek, gondozok szeretek, megmentek a halál széléről, de a növényekkel nem tudok mit kezdeni 🤷‍♀️

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2021. ápr. 7. 11:39

Köszönöm nincs facebookom.

Az orchidea kis cimkéjén 7-10 naponta 1 áztatásos öntözés van írva. Tehát mindig 7-10 nap között kap vizet. Ahogy más oldalakon olvastam még honnan lehet tudni hogy kell neki víz, ha a gyökere szürke színű.

4. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. ápr. 7. 10:50

Nekem sárgulnak a pálmaa leveleim, amikor jobb idő volt, néhány napra kivittem a kertbe, akkor megszépültek, visszazöldülte, most a fagyok miatt visszahoztam, ujra megcsunyultak., pedig 15-20 fok van a szobába, tegnap pl hó is esett.

Kukoricavirágjaim állják a sarat, csak az a baj, ha nem látom, a macska megkeresi a lakásban és lelegeli, már 8 gyönyörű virágot lelegelt tavasz óta a Picike.


2-3 naponta locsolom őket

3. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. ápr. 7. 10:30

Van a facebookon pár szobanövényes csoport, pl. "Szobanövények", meg "orchidea, adenium, plumeria és egzotikus növények" ott ha kirakod mi a gond, mindig megpróbálnak segíteni.


Heti 1 locsolás soknak hangzik az orchideának, de a bimbók sárgulása valamilyen kártevőtől is lehet, nézd át alaposan. A korallvirágnak is lehet hogy sok volt a víz, a túllocsolás gyökérrothadást okoz, a rohadt gyökerekkel pedig nem tudja felvenni a vizet/tápanyagot, ergo úgy fog kinézni mintha kiszáradna, mert kb. tényleg. Ha valami gáz van akkor érdemes óvatosan kiemelni a cserépből és megnézni a gyökereit. Ha feketék és szottyadtak akkor azokat le kell vágni és friss száraz földbe ültetni.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. ápr. 7. 10:24

A virágoknak lelkük van.

Nem szereted őket, ők sem szeretnek téged.

Ápolgassa őket a férjed.


Nálam az orchideák abszolút huzatmentes helyen vannak. Nem áztatom őket (olvastam, hogy elvileg úgy kell), havonta egyszer jól meglocsolom, és annyi.


A korallvirág nálam is necces, virágzás után mindig megnyúlnak a szárak, és bazi ronda lesz.

2021. ápr. 7. 10:15

Sziasztok!


Bevallom egyáltalán nem vagyok jóban a növényekkel, max azzal ami nem virágzik. ( allergia)

Ebből kifolyólag nem kimondottan rajongok értük, férjem viszont igen, és az elmúlt időben megszaporodtak a lakásban a növények.

Viszont.. A legnagyobb igyekezetem ellenére is döglődnek kivéve a pálma ami ugye nem virágzik. 🙄


Kaptam egy lepkeorchideát nőnapra, ami kb 1 hét után ledobta a szép virágait. Lehet megfázott? Siettem egyik reggel nem raktam el az ablakból szellőztetéskor és hideg volt kint. 🤷‍♀️

Mindenesetre azóta hiába hozza az új bimbókat, először zöld majd ahogy elkezd nöni még ki sem tud nyílni elsárgul és lepotyog. Nincs túlöntözve, heti 1x áztatom ahogy a leírásban szerepel,szóval nem értem mi a gond.

A másik ami döglődik a korallvirág. Elvileg nem szabad túl sok vizet adni neki mert húsos levelű, és elrohad ha túl van öntözve, most szottyadt fonnyadt kókadt, a levelei úgy festenek mintha eltűnne belőle a víz ( nem tetűs) ha több vizet adok akkor sem fest jobban.

Nem értem mit rontok el. 🤷‍♀️🤦‍♀️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook