Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Benedek névnappal kapcsolatos kérdésem lenne! Aki tud segítene? fórum

Benedek névnappal kapcsolatos kérdésem lenne! Aki tud segítene? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 24. 11:46
AZ én gyerekem is Benedek lett volna ha fiú és nem lány:))
6. monstro (válaszként erre: 2. - Kevian)
2010. márc. 24. 11:44
Az úgymond hivatalos amit a katolikusok tettek azzá, SZent Benedek napjához fűződik az július 11. . A katolikusok ezért ünneplil július 11 a március helyett.De a naptárban még nincs benne
2010. márc. 14. 12:01

Köszönöm a válaszokat!

Meg tudom nézni a keresőt, nem probléma. De itt valaki megmagyarázta, hogy miért is volt régen a hivatalos a március 21. S most miért nem fontos már az annyira. Na és persze megírta, hogy mikor van a mostani hivatalos napja.

2010. márc. 14. 11:58

Benedek márc.21.,júl.11.,17.

Itt van, de igazából nem értem miért nem nézitek meg ilyenkor a keresőt,kb annyi idő, mint magát a kérdést feltenni.

2010. márc. 14. 11:56

válaszz:

márc.21

ápr.14.16.

máj.1.

júl.11.


A Magyar Utónévkönyv szerint

2010. márc. 14. 11:55
Valahol itt a hoxán olvastam, hogy a márciusi Benedek névnapon kívül van egy másik is amit "hivatalossá nyilvánítottak". Akkor ennek még nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget. Most viszont megszületett az unokaöcsém, akinek nagyon közel lenne a névnap a szülinaphoz. Ezért meg akartam keresni azt a fórumot, ahol ezt olvastam. De sehol sem találom. :( Aki tud segítsen már, a március 21.-én kívül, mikor van még igazi Benedek nap!?
2010. márc. 14. 11:52
Benedek névnappal kapcsolatos kérdésem lenne! Aki tud segítsen kérem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook