Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek!Tartozással kapcsolatos kérdésem van. fórum

Segítsetek!Tartozással kapcsolatos kérdésem van. (beszélgetős fórum)

1 2
42. michelle.r (válaszként erre: 36. - Timycat)
2012. jan. 23. 09:54
Én is használtam már ezt az oldalt. Én kaptam e-mailt, hogy egy hét múlva lejár.
41. michelle.r (válaszként erre: 38. - Irgum-burgum)
2012. jan. 23. 09:52

Két éve én is használtam ezt az oldalt, akkor is ott volt. Nem vetted észre, van ilyen.


Szerintem a google-t kéne beperelned, ők vertek át :))

40. irgum-burgum (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2012. jan. 23. 06:37

Köszi elolvastam.

Szinte megegyezik minden.

Ezek tényleg csalók.

És az is igaz,hogyha valaki ingyenes oldalakon jár,nem is feltételezi,hogy fizetős.

Ennyit róluk.

39. irgum-burgum (válaszként erre: 36. - Timycat)
2012. jan. 23. 06:29

Nem kaptam figyelmeztetést egyet sem.

Sőt miután felraktam a hirdetéseket,utána nem is foglalkoztam velük,ugyanis nem akartam házat eladni,teljesen más jellegű volt a hirdetés.

Akkor is átverésnek érzem,hogy 4 hónap gyanús hallgatás után követelnek tőlem pénzt.

Akkor miért nem küldtek 1 hónap tartozás után felszólítást,hogy te hülye,el vagy maradva 1 hónappal,fizzesd ki,mert akkor kifizettem volna azt a 4000 forintot,miért kellet megvárni,amíg így megdagad,ennyi erővel csendben hallgathattak volna amíg több száz ezer lesz,míg én gyanútlanul nem sejtek semmit.

Ha ez nem átverés,akkor mi??

És ami legfelháborítóbb,hogy NEM engedik letörölni,amíg nem fizetem ki,és csak gyarapszik.

Ez szerintem zsarolás,kényszerítés.

Sehol máshol nem csinálnak ilyet,ahol tartozása van az embernek.

Tegyük fel,ha nem fizetsz 3 hónapig villanyt,kikapcsolják,és még akkor is azt mondanák,hogy fizzes havonta akkor is villanyt,ha nincs.Szerintem ez tök olyan.

38. irgum-burgum (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2012. jan. 23. 06:17

Amikor hirdetéseket raktam fel,tutira mentem,hogy ingyenes legyen.Mivel ingyenes apróhirdetéseket kerestem,nem gondoltam,hogy van közte fizetős is.

Nekem is van szemem,és ha láttam volna,hogy csak 1 hónapig ingyenes,akkor nem rakom fel a hírdetésemet.Ez nem más mint az emberek átverése.

Most tényleg ki van rakva,hogy csak 1 hónapig ingyenes,de én még tavaly raktam fel.

37. timycat (válaszként erre: 36. - Timycat)
2012. jan. 22. 18:49
ja és ugye visszamenőleg, miután már "igénybe vetted" 4 hónapig hallgatás beleegyezés címén
36. timycat (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2012. jan. 22. 18:48
Itt a kérdés igazából az, hogy mi az hogy "igénybe vett"... ez ilyen borotva-ügynökös sztori, hogy folyamatosan küldik a terméket, amíg le nem mondod írásban és erre minden átvételkor figyelmeztetnek; de itt -ha úgy van ahogy a fórumindító írta- ez a "figyelmeztetés" elmaradt, és rögtön jött az irgum-burgum, meg ejnye-bejnye, most azonnal fizess!
35. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2012. jan. 22. 18:45
Igen,mert mint írtam,ezt olvastam,láttam itt és a tv-ben,hogy az ügyvéd javasolta.A szolg-ért fizetni dolgot úgy általában írtam :))
34. timycat (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2012. jan. 22. 18:45

Persze, ez számomra is egyértelmű, hogy amit igénybe vettünk -és akaratlagosan akartunk is- igénybe venni azt ki kell fizetni.


Mint említettem, nem tudjuk, hogy melyik "szolgáltató" Ászf-jére nyomott a fórumindító "Elfogadom"-ot. Így nem tudok ítélni, csak az általános tapasztalat, hogy a "szolgáltatónak" sem kell a szomszédba menni egy kis zsiványságért.

33. michelle.r (válaszként erre: 32. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 22. 18:44

De hát pont te voltál az első, aki azt tanácsolta neki, hogy ne fizessen :S.

Teljesen összezavarsz ;)

32. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2012. jan. 22. 18:39
Annyira nem ismerem az ügyet,csak amit a tv-ben hallottam,vagy a neten olvastam.Csak ezt írtam.Amúgy nyílván fizetni kell azért a szolg-ért,amit igénybe veszek.
31. michelle.r (válaszként erre: 29. - Timycat)
2012. jan. 22. 18:38

De bizony ott van. A nyitó oldal alján. Nem a huszonhatodik aloldalon, hanem a főoldalon.


Így van, ez valóban ellenében megy a kárenyhítési kötelezettségnek is. De attól még az igénybe vett szolgáltatást illik kifizetni.

30. andi6020 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2012. jan. 22. 18:36
Jellemző...
29. timycat (válaszként erre: 28. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 22. 18:34
Nem olvastam, nem ismerem azt az ÁSZF-et, amit elfogadott; így csak találgatok; pl nem megfelelő tájékoztatás; vagy nincs figyelmeztetés hogy innentől fizetősben megy a buli, ill amit lentebb már említettem, olyan nincs hogy egy "pusztán" szolgáltatást nem lehet sarc nélkül lemondani (megjegyzem ez sántít a hűségszerződések esetében is; de az más tészta)
2012. jan. 22. 18:29
De ebben a sztoriban volt vhol egy csavar,ami miatt az ügyvédek is a nem fizetést javasolták.
27. michelle.r (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2012. jan. 22. 18:27
És amit látod, a többség szerint igaza is van.
26. andi6020 (válaszként erre: 21. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 18:23

Igen, mindenhol elolvasom.

Nem értem milyen félrevezetésről,átverésről beszélsz. Igénybe vettél egy szolgáltatást, amiért nem vagy hajlandó fizetni.

2012. jan. 22. 17:21

Megtaláltam a korábban említett fórumot, olvasgass bele:


30 napig ingyenes hirdetés később fizetőssé válik

24. timycat (válaszként erre: 21. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 17:20

Igen érdemes mindent elolvasni!


De a jelenlegi esetedben le kell őket szärni; tisztességtelen üzletpolitikát folytatnak, megtévesztik a fogyasztót stbstb. Bepróbálkoztak hátha beijedsz és fizetsz nekik. De "ügyet" nem csinálnak belőle, mert ők is tudják, hogy veszett fejsze nyele.


Azon külön derültem, hogy addig nem veszik le a hirdetést, amíg nem fizetsz :DDD Ergo nem lehet "ingyen" lemondani a szolgáltatást; ez már egy nagyon csúnya fekete pont nekik a fogyasztóvédelemnél; és még írásban be is vallják.


Ha tovább kekeckednek -amit kétlek- kell nekik írni egy durva hangú levelet, többször elismételve a "fogyasztó megtévesztése" és "fogyasztóvédelem" szavakat; attól félnek, mint az ördög a szenteltvíztől

23. michelle.r (válaszként erre: 21. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 17:20

Itt éppen te vagy az, aki átveri őket.


Nem, nem kell mindent elolvasni. De megrendeléseket, szerződéseket hasznos.

2012. jan. 22. 17:19

Gondolom, az ingatlandepo-ról beszéltek.


Nyitó oldalon, középen, el sem lehet téveszteni:

"Az oldal használata a szabályzat elfogadását jelenti!"


Nyitó oldalon alul: "Ingatlan hirdetés ingyen, 1 hónapig! 1 hónapos ingyenes hirdetési lehetőséget kínálunk magán ingatlan hirdetőinek."


Jogtalan a követelésük? Igénybe vettél egy szolgáltatást, amire időben felhívták a figyelmedet, hogy 1, azaz egy hónapig ingyenes.

21. irgum-burgum (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. jan. 22. 17:14

Te mindenhol elolvasod?

Ezek után én is elfogom.

És mivel ingyenes apróhirdetéseket néztem,direkt,mert nincs arra pénzem,hogy ilyeneket fizessek,a fene gondolta,hogy az ingyenesek között mégis akad fizetős.

Ez az emberek félrevezetése,átverése és lehúzása.

20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 17:11
Bocs, de szerintem az nem kifogás, hogy nem volt idegzeted.
19. irgum-burgum (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 22. 17:10
Még azt sem,mert töröltem az e-mail fiókot.
18. irgum-burgum (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2012. jan. 22. 17:09

Azért,mert 10-15 helyre beregisztráltam,és nem volt idegzetem.

Ráadásul beírtam a googleba,hogy ingyenes apróhirdetés,gondoltam akkor csak olyat ad ki,ahol tényleg ingyenes.

2012. jan. 22. 17:07
Ilyen témában már fórum, esetleg keress rá, biztosan találsz hasznos tanácsot benne.
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 14. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 17:06
Akkor meg főleg ne aggódj! :) Kit fognak feljelenteni,a irgumburgum@freemail.hu-t? :))
15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 17:06
Azt mondjuk nem értem, miért nem olvasod el a felhasználási feltételeket. Nem azért írták, mert valaki nagyon unatkozott. :P
2012. jan. 22. 17:05
Ha nem fizetek úgysem tudnak semmir csinálni gondolom,mert semmi olyan adat birtokában nincsenek amivel fordulhatnának valahova is.Nem tudnak még születési évet sem.
13. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2012. jan. 22. 17:02

Barátnőm pont igy járt,csak neki 200.000tart.jött ki.

Semmit nem fizettek be...több helyen érdeklődtek ,mindenki azt tanácsolta ne fizessenek,a tartozás jogtalan,a cégnek valami szigeten van a számlaszáma.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook