Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lenne 1 kérdésem keresztszülőséggel kapcsolatban. Véleményeteket kérném! fórum

Lenne 1 kérdésem keresztszülőséggel kapcsolatban. Véleményeteket kérném! (tudásbázis kérdés)


1 2
41. 97e35043a4 (válaszként erre: 40. - M_Marcsa)
2009. szept. 10. 07:27

Az nekem már valahogy sok lenne.

Meg a sógorom felesége nincs megkeresztelve.

A hugom élettársa mondjuk megvan, de ő meg nem olyan gyerekszerető...


Ha valaki nekem mondjuk 1 éve azt mondja, hogy 2009 2. felében az lesz a legnagyobb gondom, hogy ki legyen a kisfiam keresztszülője, el sem hiszem!!! :S

2009. szept. 10. 07:08
Miért enm párostól lesznek keresztszülők a testvéred meg a férjed testvére? Senki sem sértődne meg.
39. 97e35043a4 (válaszként erre: 37. - D01de5aebf)
2009. szept. 10. 07:04

Na, ez az, ami nem szép. A fogadalom, az fogadalom. Ha még a szülők nincsenek is jóban, a gyerek, az a keresztfiúk!!!

A hugomat is jól fel fogom világosítani, hogy ez a fogadalom kvázi egy életre szól.

Bár rá még nem bíznám a kisfiam, de végülis a sógoromékra sem. De talán majd változnak még-e téren, majd ha lesz saját gyerekük...


Nehéz ez az egész... Őrülten nehéz minden szempontból jó keresztszülőt választani...

2009. szept. 10. 06:59

Na, itt vagyok megint. Tegnap a kisfiam már nagyon hisztis volt.

Remélem, a templomban nem lesz az!!!

Szóval még azért átrágjuk magunkat a témán. Nagyon tanulságos üzeneteket is írtatok, köszönöm! A papot is megkérdezzük majd.

Igazság szerint a férjemnek nem nagyon tetszik ez a variáció. Szerinte legyen csak a hugom.

Na, majd ha már fix lesz valami is, megint írok.

2009. szept. 9. 21:49
Fiamnak a keresztszülei a bátyám és felesége.Már közel 4éve nem tartjuk a kapcsolatot de nem az én hibám miatt.Ráadásul az ő gyereküknek pedig én vagyok a keresztanya és még csak a ballagására sem hívót meg és ők sem jöttek el a fiam óvodai ballagására sem.Ők rájuk biztosan nem számíthatok ha bármi történik velem.Én már próbáltam fel venni a kapcsolatot velük de nem engedik hogy találkozzak a keresztfiammal.Pedig egy városban lakunk.Akkor kérdem én hol van az eskü amit akkor mondanunk kellet hogyha "bármi történik akkor apja helyet apja anya helyet anya leszek".Én a legjobb barátnőm lányát kértem meg a lányom keresztanyának és nagyon sok mindenben segít pedig még tanul igaz 19 éves de meg bízható.
36. 97e35043a4 (válaszként erre: 31. - A74de3d08a)
2009. szept. 9. 18:09

Hát én azért szeretném megkereszteltetni, mert szeretném, ha vallásos nevelést kapna majd (én nemigen kaptam, bár voltam minden, bérmálkozó is, de otthon a szüleim hiába katolikusok, nem foglalkoznak a vallással), szeretném, ha velünk vmi történne, legyen, akik befogadják (bár őszintén szólva, ha most történne vmi, akkor a szüleimnél szeretném "tudni" a kisfiamat), és szeretik, szeretném, ha a keresztszülőséges hagyomány nálunk is tovább folytatódna (hiába, nem akarok választani a tesók közül, én úgy érzem, ez nem baj, sőt, remélem, értékelik majd, hogy mindkettőjüket szeretném megtisztelni ezzel a címmel...

Bébi sír, mindjárt folyt.

35. FHelga
2009. szept. 9. 15:29
Nekem anno anya akkor "legjobb barátnőnek" tartott valakije lett a keresztanyám.Sosem láttam,mert a keresztelő óta sem anya nem beszélt vele,sem ő nem látogatott meg engem.Semmit nem tudok róla.Én a bérmakeresztanyámat tarom keresztanyámnak!!Ő olyan igazi keresztanyu.A barátok eltünnek egy időután az ember életéből,de a tesó az csak tesó marad!!!!
2009. szept. 9. 14:35

hát nem tom csajok, nők, asszonyok... én és a férjem komolyan vesszük a keresztszülőséget! Szerintem hülyeség, hogy már elavult, stb...stb... felőlem elavulhat, én komolyan veszem, a nővérem szerint, ha mindenkinek ilyen keresztszülei lennének, mint mi, akkor.... Nekem nagyon fontos a keresztlányom, mindent megteszek érte, minden nyáron 2 és fél hónapig velem van, mert a szülei dolgoznak(nincs ovi, suli). Már néha sokak szerint sok amit megteszek érte, de akkor minek vagyok, ha nem azért? Ha menni kell érte, vigyázni kell rá, úgy alakítjuk a melót, mindent meg lehet szervezni, ha akarja az ember! Fellépésén, minden iskolai rendezvényen ott vagyok, szeretem, imádom, nem kényeztetem, ugyanaz a "rendszer", mint otthon! Anyukám csodálkozott az elején, hogy mennyire tudok bánni a Manóval, hiszen nincs gyerekem. Hát ezt tanulom az egyetemen. Úgy vallja ennél jobban gyereket szeretni nem lehet:)

Úgy gondolom jó keresztszülők vagyunk!

33. a74de3d08a (válaszként erre: 32. - Virgilius)
2009. szept. 9. 10:47

azt nem tudom....

régen nem volt divat a válás, ez a keresztszülősdi is egy elég rég régi intézmény.

32. virgilius (válaszként erre: 31. - A74de3d08a)
2009. szept. 9. 10:23
És ha a pár pl elválik? Nálunk sajnos ez történt, a fiam keresztszülei szétmentek (4 gyerekkel)... A testvér viszont mindig a testvéred marad. És ezt úgy mondom, hogy én direkt nem a testvért választottam komának, hanem egy közeli baráti házaspárt, pont azért, amit írsz...
31. a74de3d08a (válaszként erre: 2. - 97e35043a4)
2009. szept. 9. 10:14

megoldani megoldható, de nem szokásos, és igen, megsértődhetnek.

kérdés, hogy egyáltalán miért akarod megkereszteltetni a gyerekedet?

na csak azért merült fel bennem ez a kérdés, mert a keresztszülők eredetileg arra valók, hogy ha valami történne a szülőkkel, akkor a keresztszülők nevelnék fel a gyereket.

ezért szoktak párokat keresztszülőnek választani.

2009. szept. 9. 06:16
Nekem az a véleményem, hogy mintha a kersztszűlőség valahogy elvesztette volna a jelentőségét. Régen ennek hagyománya volt. A kiválasztott/megválasztott keresztszülőknek volt feladata, felelősége, szorosabb volt köztük a kapcsolat. Mára valahogy lanyhult az egész, de lehet, hogy csak én látom így. Pedig nem volt az egy rossz dolog egyik félnek sem.
29. 97e35043a4 (válaszként erre: 27. - E799f80651)
2009. szept. 9. 06:03

Hát, én ilyen hülyeséget azért nem mondanék a lányomnak!!! Szerintem beszélj ezzel a nővel, hogy elferdíti a lánya gondolatait!!!


Ez olyan, mint amikor a nagymamám korábban mindig azt magyarázta nekem, hogy minden dohányzó nő kurva... :S Így a falujában elég sok nőt (csak előttünk, remélem) lekurvázott. Nem volt szép tőle. Most már erről a beszólásokról leszokott...

2009. szept. 9. 05:58

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!

Hát, vannak máshol is bonyolultabban megoldva keresztszülőségek!! :))))

Igen, a lényegét már lassan elveszti ez az egész!:((((

Végülis az angival átrágtuk magunkat a témán, és akkor világosodtam fel, hogy a sógornőm nem is lehetne keresztanya, mert nincs is megkeresztelkedve! Nekem ez eddig le sem esett...

Na, halleluja!

Mindenesetre a férjemmel még átrágom magam ezen a témán. Aztán megkérdezzük diszkréten (nem a feleségecskéje előtt), hogy így vállalná-e. Ha nem, akkor tárgytalan.

A hugom pedig már úgyis igent mondott.


Azért ha még vkinek van története/ötlete ez ügyben, ossza meg velünk :)))))

2009. szept. 8. 22:27
nekem nincs keresztlányom, de a férjemnek van és ő úgy tekint rám mint a keresztannyára, mindent elmond nekem, kérdez ha valami érdekli, támogatom amiben csak tudom (és rá akarom venni hogy konfirmáljon, de ez nehéz ügy lesz, mert cikinek tartja), most lesz 13 éves és nagyon érdeklik már a fiúk sőt van neki egy 17 éves barátja és nagyon féltem, mert hát egy 17 éves fiú már általában szexüálisan aktív a kerilányom meg még nem, és kicsit felvilágosítottam, és meséli hogy az anyja azt mondta neki hogy az alacsony lányok azért alacsonyak mert kurvák és hogy már nagyon korán kezdték szexelni, NAHÁT EZ FELHÁBORÍTOTT, MERT ÉN IS ALACSONY VAGYOK (165), DE NEM VAGYOK KVA ÉS NEM KEZDTEM KORÁN, EZ ÍGY NEM JÓ, ÍGY NEM LEHET EGY GYEREKET SZEXUÁLISAN FELVILÁGOSÍTANI, SZERINTEM EZ IS FELADAT LEHET EGY KERESZTANYÁNAK
26. Kedveske (válaszként erre: 20. - FHelga)
2009. szept. 8. 22:17
Akire rábízzák és aki vállalja a gyámságot. Amióta állami szabályozás van, szerintem a keresztszülőségnek inkább hagyomány és gesztus (befogadlak a családba, megbízom benned stb.) jellege van, mint tényleges funkciója.
2009. szept. 8. 21:34

Hát ez kényes téma. Nekem több tapasztalatom is van mindkét oldalról. Az én gyerekeimnek a tesóm és a felesége lettek. A férjemnek is van két testvére, bár ők is szivesen lettek volna, de elfogadták.

A sógornőm viszont azért elég furán oldotta meg.

Az első gyereknél én voltam a keresztanya a másik testvére a keresztapa, a páromnak semmi kivetni valója nem volt. A második gyereknél úgy volt a keresztmama a sógor testvére lesz a keresztapa pedig a férjem testvére. Nem volt ebből sértődés, bár megemlítettem, hogy a férjem szeretne keresztapa lenni, de számításba sem vették. A keresztmama jelölttel összevesztek, a keresztelő előtt egy héttel és telefonon felhívtak, hogy legyek mégis én. Mondom oké, de nem tudunk hazamenni, halasszák el, azt válaszoltja jó, keres másik időpontot. Aztán szintén telefonáltak megtartják nélkülünk, és hogy akkor nem lesz keresztanyja a gyereknek. Hát ez nem igazán esett jól, de elfogadtam. Később úgytett a sógornőm, hogy felmegy a paphoz és beirat keresztanyának, de nem volt még kedve idáig. Nem vagyok túl érzékeny típus, de ez már sok volt, úgyhogy mondtam neki, hogy a gyerek nem tehet róla és nem éreztetem vele, de ha nem tarthattam a keresztvíz alá, akkor engem már ne írasson sehová.

Lehet hogy zavarosra sikerült, helyesbítek, ha nem érthető ;)

24. misz
2009. szept. 8. 21:34
Nálunk a lányomnak az öcsém a párjával és a férjem tesója a feleségével a keresztszülők. Mivel csoda volt a lányom születése, úgy tűnt nem lesz több gyerekünk. Aztán 5 év múlva megszületett a fiam. Neki is ugyanazok lesznek a keresztszülei, mint a nővérének.
23. corinna (válaszként erre: 20. - FHelga)
2009. szept. 8. 21:30
szerintem nagyon igazad van!!!
2009. szept. 8. 21:21
Apumnan van 2 keresztgyereke úgy, h nem anyum a keresztanyu... ez manapság már teljesen elfogadott... ráadásul a gyerek jár a legjobban:)
21. lobo1
2009. szept. 8. 20:55
Szia! Nálunk két keresztszülő van mindkét gyerkőcömnek. Épp a sértődések elkerülése miatt döntöttünk így. Így a nagy fiamnak a bátyám és a férjem húga, a kicsinek meg a 2 unokahúgom lett a keresztszülője.
20. FHelga
2009. szept. 8. 20:54
Figyelembe kell szerintem venni azt is,hogy mi is valójában a keresztszülőség lényege.Mert biza az nem arról szól,hogy hű de jó buli!!Na meg persze nem is az a lényege,hogy ajándékokkal halmozzuk el a gyereket.Hanem bizony,az egy fontos feladat,hiszen ők lesznek a felelősek a gyermeketekért,ha veletek valami történik.Na már ha két külön "családból" választassz keresztanyut,és keresztaput,akkor tulajdonképpen ki lesz a felelős a gyerekért?????
2009. szept. 8. 20:38
Lányomnak a sógorom a keresztapja és a barátnőmnek a lánya a keresztanya.Egyikőjüknek sincs még párja.Lehetett volna több keresztszülő is de mi nem akartunk.
18. Nívea (válaszként erre: 14. - Nagyreni)
2009. szept. 8. 20:36

Sziasztok! Nálunk is alakult ilyen furcsa eset. Mi még csak jegyesek vagyunk, de 7 éve együtt. A párom testvérének van egy gyereke. A gyerekkel megkérdeztették,h lennék-e a keresztanyukája. Én boldogan igent mondtam. Aztán vártam,h mikor szólnak,hogy lesz a keresztelő. A végén nem hogy nem én lettem, de engem még csak meg sem hívtak a keresztelőre. Valami barátok lettek a kszülők. És még csak nem is szóltak semmit. Na ez a nem mindegy!! Rohadtul bunkó dolognak tartottam, de már nem érdekel. Túl tettem magam rajta. Csak ugye ez minősít!

Két testvér elfogadott, mivel ha a tesóját és a párját választod, akkor tesódnak esik rosszul, fordítva meg az övének. Így mindkét családból van valaki. És hívhatja keresztszülőnek a párjukat is a gyerek. Vagy ha tudod, hogy lesz másik gyerek, akkor elsőnek lehetnek a házasok a keresztek, a másodikig meg talán a te tesód is megházasodik.

2009. szept. 8. 20:24
navégre már azt hittem, hogy csak én vagyok ennyire érzékeny
2009. szept. 8. 20:22

Szia!


Nálunk ugyanez a szitu. A férjemék családjában ez a szokás, így én is ezt követtem. Nálunk a húgom lett a keresztanya, a sógorom a keresztapa. Neki már felesége van, semmi gond nincs evvel. Szerintem.

15. Grepike (válaszként erre: 2. - 97e35043a4)
2009. szept. 8. 20:21
Én biztosan megsértődnék, ha férjem testvéréék őt felkérnék, engem meg nem! De ez az én bajom! :)
2009. szept. 8. 20:03

Nálunk úgy volt, hogy amikor a lányomat kereszteltük, még sem a sógornőm, sem az öcsém nem volt házas (bár a sógornőm akkor már együtt élt a férjével). Őket kértük fel keresztszülőknek, boldogan elvállalták.

A második gyerekünk keresztelőjekor a sógornőmék már házasok voltak, mégis az én öcsém és a sógornőm lettek csak keresztszülők. Lehet, hogy azért, mert ők nem esküdtek templomban, nem tudom, de akkor egyáltalán fel sem merült, hogy mindketten legyenek. A sógoromnak nem volt egy rossz szava sem, nem sértődött meg, az előző gyereknél is így volt, a másodiknál is így lett, valahogy természetes volt, hogy nem variálunk. De úgy érzem, ő ettől függetlenül is ugyanúgy szereti a gyerekeimet, akár keresztapjuk, akár nem.

13. corinna (válaszként erre: 2. - 97e35043a4)
2009. szept. 8. 20:02

Nekem van egy személyes tapasztalatom ebben. Nekem 16éves korom óta van keresztlányom, és most, hogy egy éve van férjem, van a nagylánynak keresztapja is! Szóval a tesómék nem választottak keresztapát, hanem úgy gondolták majd a férjem lesz. A férjemmel vicceltünk is, ha aláírja a papírt akkor nem csak egy feleséget kap, hanem egy keresztlányt!:) Már babakora óta ismeri a férjem a kislányt:)!

MÁS: a férjem testvérének van 2 gyereke, én egyiknek sem vagyok a keresztanyja... ez nekem rossz! Ráadásul a mindegyik gyereknek 2keresztapja, és egy keresztanyja van.... Nálunk nem volt megbeszélve, talán ezért is fájt nekem és fáj is még a mai napig!

Akárhogy is döntetek beszéljétek meg, és szerintem nem lesz "harag"!

12. Boszy28 (válaszként erre: 2. - 97e35043a4)
2009. szept. 8. 19:44
Szerintem teljesen korrekt, tesóméknál sógorom öccse mindkét gyereknek a keresztapa, én a keresztanya. Nővérem így döntött, semmi harag nem lett belőle. A gyerkőcök is jól jártak. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook