Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Béltükrözés kábítással..Mennyire fog fájni?Volt már valakinek? fórum

Béltükrözés kábítással..Mennyire fog fájni?Volt már valakinek? (tudásbázis kérdés)


30. Regin_a (válaszként erre: 29. - Regin_a)
2014. júl. 9. 21:15

Amúgy nem érdemes, nagyon közeli ismerős, nem tudta mivel jár és nem érzéstelenitették a gégéjét

Magánklinika!!

29. Regin_a (válaszként erre: 28. - Hilton)
2014. júl. 9. 21:12
Keress magánklinikát/rendelőt
28. hilton
2014. júl. 9. 14:39

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy hova érdemes elmenni, ahol bódításban es vagy altatásban csinálják a gyomor tükrözést.

Melyik nek van kellemetlenebb mellékhatása?

27. holdacska1 (válaszként erre: 25. - 7fb29bdf03)
2014. jún. 19. 22:28
Nekem csak 1-2 emlékképem van,pl monitoron látom a beleimet,megfordítanak,stb de a többi kiesett.Egyébként vizsgálat elött mindenkit megkérdeznek,kér -e kábítást.
26. Regin_a (válaszként erre: 25. - 7fb29bdf03)
2014. jún. 19. 20:13

Átmentem ezeken, alúl és felúl is, semmiféle kábítás nélkül

Fölösleges is, csak hisztis kislányoknak való a kábítás

Gyomornál persze a garatra érzéstelenitő szpré

25. 7fb29bdf03 (válaszként erre: 24. - Holdacska1)
2014. jún. 19. 18:49
Én meg azt hallottam, hogy nem erős a kábítás és sokan mindenre emlékeznek, sok mindent éreztek.
2014. jún. 19. 18:48

Nekem most lesz másodszor,szintén kábításban.

Érdekes,de az azt megelőzendő hashajtástól jobban tartok.Régebben 1 egész flakon hashajtót kellett meginnom,most 3 liter! béltisztító folyadékot,egész napra elosztva.Nah,ezt most nem tudom elképzelni agyilag,hogy fog menni...:(

Az előzőnél jól kiütött a kábítás,egy jó ideig se kép,se hang.Remélem,ez is hasonlóan sikerül.Ugyanaz az orvos végzi,aki régebben is.

2014. ápr. 22. 23:03
Nos, megvolt nekem is(Szeged-SZTK), és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen másoknak. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva egyszerre. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
22. youlcsi (válaszként erre: 21. - CsillagTM)
2012. júl. 6. 22:17

:)

nehéz elmondani, hogy milyen az "olyanmintha" :D

21. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2012. júl. 6. 22:10
:D értem, ez érzékletes volt :)
20. youlcsi (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2012. júl. 6. 21:31

magadnál leszel, hiszen kell majd forogni, amikor az orvos kéri... meg tudod mondani, ha baj van, nem érzed jól magad...


leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mintha naggggggyon (de tényleg atom-mód) berúgsz, és azért sejtéseid vannak, hogy merre jártál, mit csináltál... és talán fájt is... de minden olyan homályos :)

jobb esetben pedig ki is esik teljesen az egész, mint egy gólyabálas kocsmatúra után :D

19. CsillagTM (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2012. júl. 6. 13:37

köszi!

és nincs olyan para, h akkor nem tudom jelezni, ha valahol akad/fáj, és esetleg felsértenek vmit?

18. youlcsi (válaszként erre: 17. - CsillagTM)
2012. júl. 6. 09:06

ragaszkodj a kábításhoz! lehet, mondani fogja a doki, hogy nem fáj, csak kellemetlen... de te kérj csak nyugodtan dormicum-ot. adnak!

igaz, ilyenkor kísérő kell... de jó esetben semmire nem fogsz emlékezni.

2012. júl. 6. 00:21
sajnos nekem is előírták a béltükrözést endometriózis miatt...tud bárki bíztatni valamivel? :S :)
2012. márc. 14. 17:25

Kedves Fórumozók

Jucuska vagyok.

Ma regisztráltam magam,de többször olvastam a levelezéseket, és nagyon jó barátságok alakultak ki.Én három éve vagyok végleges sztómával,de a mostani CT talált a vastagbélben egy 16x11 mm-es polipot. 21-én fognak tükrözni és a polipot lecsipik. Ahol mütöttek ott a gasztroenterológián csinálják, remélem bóditásban.Nagyon rettegek, olvastam az erről irt irásokat, most mégis arra kérem azt akinek nemrég volt, pontosan irja le a menetete, még azt sem tudom, az előtt való hashajtós napon milyen gyógyszereimet vehetem be.A sebész múlt héten az időpontot egyeztette,aztán rohant müteni, igy sokat nem tudtam Vele beszélni. Kérlek segitsetek.Üdv.Jucus

2012. márc. 9. 22:56
Szia!Nekem bódítás nélkül csinálták.Nekem is nagyon fájt,mert nagyon kacskaringós és amikor bevette a kanyarokat,azt hittem,elájulok,akkor fájt a legjobban...kb.45 perc kínszenvedés volt.Én mondtam az elején,hogy nem kell bódító,majd szólok,ha már nem bírom.De nem szóltam,tűrtem...A végén meg is dicsért a dokinő,hogy én egy hős vagyok:)
14. youlcsi (válaszként erre: 12. - Ilike46)
2012. márc. 9. 22:47
mondjuk én azért inkább a colonra szavaznék egy újabb szülés helyett... de van olyan, ami helyett bevállalnám a 10 szülést ;)
13. Médea01 (válaszként erre: 12. - Ilike46)
2012. márc. 9. 09:37
:(
2012. márc. 8. 06:38

Soha többet, majdnem a falra másztam.

Nem volt bódítás.

Inkább 10 szülés!

11. youlcsi (válaszként erre: 1. - Médea01)
2012. márc. 5. 14:50

nekem fájt. mocskosul. de utólag már nem tűnt olyan borzalmasnak.

kvázi tudatában voltam a fájdalomnak, de utólag nem emlékeztem rá :) már ha érted...

2012. márc. 5. 13:43
Nekem 2x csinálták bódítással. Az első alakalommal nem fájt mert jól sikerült a bódítás. A 2. alkalommal viszont nem , és akkor iszonyat fájdalmas volt. Utána orvost váltottam és olyanhoz mentem ezzel a problémával aki rövid altatásban csinálta. Nem bántam meg.
2012. márc. 5. 13:28
Érdekes és azt se tudtam eddig,hogy bóditással is csinálnak ilyen vizsgálatot!!!Nekem ez elmaradt,de kibírtam,hát nem volt kellemes ahogy a levegőt pumpálják az emberbe.Utána meg rosszul voltam,kicsit ottmaradhattam pihenni,rendes volt a doki.Ja és kísérő tényleg nem árt,hát nekem az se volt,senki nem hívta fel rá a figyelmemet:))
2012. márc. 5. 12:55

Sajnos gyomortükrözésem volt már sok.Kellemetlen,de hamar túl van rajta az ember.

Engem jövőhét hétfőn fektetnek e a belgyógyászatra,és kedden lesz a vastagbél tükrözés,hogy megtudják Chron vagy Colitis betegségem van-e.

Igazából húztam az időt pont a béltükrözés miatt :(( Sok dolgot végigcsináltam már,de ettől valahogy nagyon félek.

2012. márc. 5. 12:43

Nekem nagyon fájt, igaz mert nem tudtak elbótítani:(

Elvileg intravénásan kellett volna megkapnom a bódítót, de se 2 nővérke, se a főorvos nem talált vénát, ekkor megfogta a kezem a doki és azt mondta, erős csaj vagyok, ki fogom bírni. Igen, kibírtam, de ellenségemnek se kívánom az egészet, mert nagyon fájt. Úgyhogy mindenkép bódítasd magad.

Gyomortükrözésem is volt, az sokkal kellemetlenebb az öklendezés miatt, viszont nem olyan fájdalmas.

2012. márc. 5. 12:35

Engem is kábítottak anno, így nem sokra emlékszem. Csak az maradt meg bennem, hogy még így is felszisszentem anno párszor, hogy fáj. Gyomor tükrözést minden nélkül kibírtam, de ez nem a legkellemesebb dolog...

Kíséreted legyen mindenképp, mert vezetni abszolút nem tudsz majd és menni is érdekesen tudsz... Aztán aludj egy nagyot otthon és utána már könnyebb és jobb lesz...

2012. márc. 5. 12:29

Köszönöm.

Engem befektetnek,nem csak ez a vizsgálatom lesz.

Az éhezéssel nem lesz gond,mert nem tudok enni már jó ideje.Vagyis nem merek,mert kijön :(

Vikucka milyen szert adtak amitől hánytál?

2012. márc. 5. 12:29

Ha rendesen bóditanak,semmit nem fogsz érezni.

Ebbe a témába sajnos gyakorlatom van.

2012. márc. 5. 12:22

Páromnak volt. Hasonlók az élményei, mint az előttem szólónak. Az éhezés jobban megviselte, mint maga a vizsgálat.

Mindenképpen kísérővel menj, mert nagyon kába leszel

2012. márc. 5. 12:17

Nem fogsz semmit sem érezni. Mire az eseményre kerül a sor, te addigra aludni fogsz, vagyis azt hiszed. nekem ami megterhelő volt, előtte nem enni. A szertől, amivel tisztitottak, hánytam, rosszul voltam.

A tükrözés után pedig egy ágyon ébredtem, utána nemsokkal megkaptam a leletet és hazamentem.

2012. márc. 5. 12:12
Béltükrözés kábítással..Mennyire fog fájni?Volt már valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook