Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog húzásom lesz, mennyire fog fájni? fórum

Bölcsességfog húzásom lesz, mennyire fog fájni? (beszélgetős fórum)


2015. jan. 28. 02:29
embere valogatja,nekem nem fajt.
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - 07d6ff2f44)
2015. jan. 27. 09:56
Nyugi. Sokkal jobb lesz. Akkora megkönnyebbülés lesz meglátod. Ölelés :)
2015. jan. 27. 09:13
Már a fülem felé sugárzik a fájdalom. Az orvos szerint egy időzített bomba, bármelyik pillanatban bedurranhat
2015. jan. 27. 09:11
Na!!! Holnap lesz a nagy nap!!! Bevagyok tojva rendesen!!! Folleg azér mert láttam a röntgenen azt a baromira nagy kampó gyökeret!!!
23. MILKA7
2015. jan. 26. 10:53

Nekem a gyógyulás sem fájt. Pedig sokára húzódott össze.

Az én dokim azt mondta, hogy nem kell öblögetni semmivel és azt a véres kocsonyát (ami a húzás helyén lesz) sem szabad kipiszkálni, mert az csontosodik be.

Azt is mondta, hogy a varrás is akkor szükséges csak, ha bemetszést kell csinálni, ha pl. nem jön ki a fog.

Nekem majdnem úgy volt, mert nem akart kijönni a kampós gyökér miatt, aztán mégis kijött...

2015. jan. 24. 17:29
En 10 eve legalabb gyozkodom magam h menjek el kivesetni az alsokat, mert nem birnak kinoni,nincs eleg hely...de nem birom ravenni magam
21. Kilimcs (válaszként erre: 20. - Kilimcs)
2015. jan. 24. 17:26
sokis= dokis :)
20. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 07d6ff2f44)
2015. jan. 24. 17:26

nekem óriásfogam volt :) a fjdalomcsillapítót be se vettem utána, mikor a sokis érzéstelenítő kiment. És nem azért nem vettem be, emrt fakír vagyok, egyszerűen nem kellett:)


viszont szjzárat kaptam... majd egy hónapig... szóval rántotthús szívószállal volt kb a menüm, míg helyrejött teljesen :D (hja, 3 öltéses volt, vagy 4... szóval tényleg nagy volt. )

19. kleeri
2015. jan. 23. 09:57

nahát nekem egyszer varrták, két nap múlva akkorára dagad a fejem mint a buci, bedurrant a varrás alatt, azt hittem kihalok, mert ki kellett bontani, hogy kitisztuljon, na az volt a kínok-kínja

én ugyan nem varratnám többet, maradjon nyitva,

18. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - 07d6ff2f44)
2015. jan. 22. 21:28
ha varrják is csak a javadra válik mert nem megy bele ételmaradék. én kérném is a varratot (2 öltés az egész, 1 hét múlva szedik
2015. jan. 22. 20:36
Bal felső húzás lesz. Kampós a gyökere... ettől is nagyon tartok. De ugye ilyenkor nincs varrat, az csak akkor van ha nem nőlt ki?!
2015. jan. 22. 20:08
alsóval szenvedtem, még van egy... húzásra vár, most is vacakolok vele... de még az előző helye (három hónap) sem forrt össze, az egyik felsőt másfél hónapja húzták, annak a helye már össze is forrt, ahogy írta valaki (talán két nap cataflam volt)... alsóval azt hittem meghülyülök vagy két hétig! de a húzás tényleg nem fáj egyáltalán.
15. mirror (válaszként erre: 12. - 07d6ff2f44)
2015. jan. 22. 20:08
Én tavaly kettőtől vettem búcsút szinte egymás után, a foghúzás semmi nem volt pedig kampós volt a gyökere, és nekem a gyógyulási folyamat is gyors volt. Sokat öblögettem szájvízzel nehogy ézelmaradék kerüljön a közelébe és gyönyörűen begyógyult. Ne félj, nincs miért!
2015. jan. 22. 19:51

Tanácsot adni könnyű, de mégis azt mondom NE félj!

MA már olyan érzéstelenítést kapsz, nem fog maga a húzás fájni.Az orvosi utasítást tartsd be,nem lesz problémád.Fel a fejjel!!!

2015. jan. 22. 19:50
Semennyire. Én semmit nem éreztem, és egy pillanat volt az egész. Bal oldali felső bölcsesség fogam volt.
2015. jan. 22. 19:47
Borzasztóan Félek!!!
2015. jan. 22. 19:18

Az elmúlt másfél évben húzattam mind a négyet, egyesével. Ezek közül kettő olyan 60%osan volt kinőve, 2 pedig olyan 30%osan (nyilván úgy számítva, hogy ha rendesen ki van nőve akkor 100%). Mind szarul nőtt, többi foggal szemben/alá.

A húzás egyik esetben SEM volt fájdalmas!! Mindig csak arra figyeltem fel, hogy már mondja, hogy ülhetek fel a székben, de mondom miért nem húzzuk ki?? de már kint vann:DDD Szóval kb így képzeld el. Ami nagyon nagy szívás tud lenni az az utána következő gyógyulási folyamat. A két felsővel csak 1-2 napig cataflamoztam, viszont az alsókkal én nagyon megszenvedtem. Az utolsónál a 7. napon mentem vissza, hogy csináljon vmit, mert megőrülök, hogy nem minden nappal egyre jobb és gyógyul, hanem csak még szarabb lesz a fájdalom. Szóval arra kell vigyázni, hogy BETARTS minden utasítást a húzás után (pl nem lehet SEMMI tejterméket enni/inni), hogy ne gyulladjon be, mert ha begyullad nagyon meghosszabbodik a regenerálódási folyamat!

Szóval a húzást Ne félj egyáltalán! Utána pedig legyél körültekintő és precíz, akkor nem lehet baj:)

10. fildus
2015. jan. 22. 19:09

Maga a húzás nekem sem fájt, de a helye napokig :(

Nekem jobb felsőt húzták ki.

2015. jan. 22. 18:56

A két alsótól szabadítottak meg pár éve.

Az egyik simán ment, pedig be volt gyulladva és komoly gondokat csinált előtte (tályog, szájzár stb) de jól ellazultam és már kinn is volt.

A másiknak a gyökerén volt egy kis kampószerű kinövés, ami a röntgenen nem látszódott, na ezzel már küszködött a jó doki, de ez is kijött végül.

De mint ahogy a többiek is írták, én sem éreztem semmilyen fájdalmat.

Szerintem te sem fogsz, túl leszel rajta és kész.

Mondom én ezt okosan, pedig a felső kettő még hátra van...:§

8. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Tamtamano)
2015. jan. 22. 18:55

Hát nekem a "van rosszabb opció is" általában működik 😁

Emlékszem remegő lábbal mentem de úgy jöttem ki hogy "ettől féltem?" 😁

2015. jan. 22. 18:45
Nekem nem volt rosszabb, mint egy másik foghúzás.
6. tamtamano (válaszként erre: 4. - 25800e2d09)
2015. jan. 22. 18:37
Szeretem ahogy biztatni tudsz! :D Mondjuk, azért ha bármi gondom lesz, Téged nem kérdezlek meg előtte....:D
5. kisj
2015. jan. 22. 18:33

Nem fog fájni ne izgulj!

Szuperül el tudják érzésteleníteni.

2015. jan. 22. 18:25

nyugi gumi. Sima ügy lesz. Nekem két vízszintesen fekvő volt csontvéséssel szedték ki az állkapocsból de 20 perc volt és SEMMIT nem éreztem!

A tiéd max 1-2 perc lesz. :)

2015. jan. 22. 18:25
Ne félj, kapsz érzéstelenítőt, nem fog fájni.
2015. jan. 22. 18:25
Nem fàj jobban mint egy normál foghúzás, inkább arra készülj hogy ott rengeteg idegvégződés van. A injekciótól elszédülhetsz. Remélem gyorsan túl leszel rajta.
2015. jan. 22. 18:22
Elkezdett fájni a bölcsességfogam,panoráma röntgen szerint jó hosszú nagy gyökere van a fognak, viszont nagyon jól ki van bújva, még kicsit még jobban is kint van mint a többi fogam. Mire számíthatok? Félek!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook