Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Belefáradtam, hogy hiába kérem soha nem megyünk kettesben sehova fórum

Belefáradtam, hogy hiába kérem soha nem megyünk kettesben sehova (beszélgetős fórum)


1 2
2021. júl. 17. 08:49
Ezt a pároddal meg kell beszélni, mégpedig úgy, hogy mesélje el, ő most hogy érzi magát? Teljes, boldog az élete? Nem nagyon fáradt? A jó fáradtság is fáradtság. Hiába a munkája a hobbija, abban is le lehet úgy fáradni, hogy sehova nem vágyik máshová az ember. Meg kéne vele beszélni, hogy kitűztök a naptárban egy-egy napot, amire ő is készül és szabaddá teszi magát pár órára, amikor közösen elmentek valahová. Megteszi, mert szeret és fontos vagy neki. Te meg megteszed, hogy a nem kitűzött napokon békén hagyod és támogatod, mert szereted és fontos neked. Hátha ez nálatok működne.
42. Nikice
2021. júl. 17. 08:03

Megértem a problémádat, nem a mi dolgunk eldönetni, hogy ez neked mennyire rossz. Intelligens ember érzelmekkel/érzésekkel nem vitázik. Mindenki érzi, amit érez, az nem elgondolkodtatás, hogy azt írjuk, meg sem érdemled őt, vagy ez a legnagyobb bajod... most ez. Igen.


Két lehetőseg van: beszélni róla, esetleg megkérdezni, neki hiányzik-e barmi, tudsze-e segíteni bármiben, majd párhuzamba allítani a te dolgoddal, elmondani, hogy neked pedig ez hiányzik. Néha azért is megteszünk dolgokat, mert a másiknak ez számít, nem csak mert örömöm lelem benne. Követelőzni nem lehet, de kérni érdemes.


A másik, ha felismered, hogy ő ilyen típus, te pedig nem, de ez áthidalhatatlan, akkor... sajnos ő ellesz így melletted..akarmeddig, te pedig vársz a "sorodra"


Az élet nem csak munkából áll. És igen, ha lesz baba, évekre kötöttebbek lesztek, miből fogsz töltekezni. Atya ég! Hogy régen sem jártak "oszt jó vót"? Ma ma van. Ma már nem dicsőség fogcsikorgatva lehúzni az életünket. Soha senki temetésén nem hallottam még felolvasni, "Világ életeben szorgalmasan ganajozott!" Nehogy már arról szóljon, hogy gürizünk, és a juti egy fél sport csoki a nap végén! Az élményeket semmi nem pótolja. A vegén csak az lesz a zsebünkben.. se haz, se új bútor, csak a pillanat..latni a tengert, felmászni egy hegyre, bőrig ázni nyaron a kedveseddel..


Fiatalok vagytok, kell a pénz, és becsülendő, hogy meg is tesz érte mindent, de ha te sorvadsz mellette, nem lesz kivel megosztania, amit összeszed.


És igenis óriási probléma, hogy női ferfi szerepeinket így nem éljük meg időnként. Igenis gördüljön ki a garázsból elém, nézze csillogó szemmel, hogy mit vettem fel, húzza ki a széket, és együnk néha úgy, hogy leteszik az ételt elénk, nem az én hajam van felgumizva. Akkor a többi napon én is odateszem a vacsorát örömmel ( néha nem, mert piszok sokat dolgozom én is) Mielőtt ráröppenne bárki, ez a páromnak is nagyon jó. Egesz mas szerep, más interakciók, kizarólagosság, nyugalom, amit ő kap.


Próbalj beszélni vele, mert úgy tűnik, egész jól klappol minden, ezt a részt rendbe lehet tenni, de hosszútavon a hiany nagyon mergező. Ahogy mondják, nincs az a jó pörkölt, amit egy kanál c@r el ne rontana. Bocsi a hasonlatert, de ez így van sajnos.


26 vagy... élj, éljetek! Ma!

41. andi6020 (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2021. júl. 14. 14:53
Sok a volna.
40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Epresturmix)
2021. júl. 14. 14:50
Tudod, én úgy mentem férjhez (közel 50 évvel ezelőtt), hogy azt tudtam, mivel foglalkozik, miből, hogyan él, milyen közös életnek vágunk neki. Hogy a közel 15 éves házasság alatt adódnak olyan problémák, melyek váláshoz vezetnek, az nem példátlan!!! tehát ne mutogass rám, mintha én lennék a világon az első, aki hosszú évek után lép ki egy házasságból.
39. Epresturmix (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2021. júl. 14. 14:40

Persze…mert a dolgok már csak ilyen jól kiszámíthatóak. Te is biztosan mindent tudtál előre a kapcsolataidban, mi hogyan, minek a hatására fog történni!


Hm az ember azt gondolná, hogy ha minél idősebb valaki, annál jobban lát dolgokat, többet megél, tapasztal. Te vagy rá az élő példa, hogy nem! 😀

38. New(l) (válaszként erre: 30. - Timycat)
2021. júl. 14. 13:06

Szerintem unalmukban is bőgnek. Velünk szemben van egy kis domb, oda vannak kihajtva napközben, kaja-pia-társaság adott, mégis olykor rázendítenek.

A kecskék ugyanez, egy nekiállt, és bepörgette az egész nyájat. Persze lehet, hogy van valami oka, nem vagyok egy lábasjószág suttogó. 😅

2021. júl. 14. 12:28

Azért egy fagyizás vagy egy vacsora nem vesz el annyit, hogy néha napján ne lehetne beletuszkolni valaki programjába. A barátnőm férje munka mellett méhészkedik, lehet, hogy kisebb tételben, de azért keményen nyomja a webshopját. A felesége szintén teljes állásban van, és mostanáig gyerekeket is neveltek. Tehát, azért jutnia kellene időnek másra is a méheken kívül. Persze, lehet, hogy úgy gondolta, a kapcsolat elején belead apait anyait, mostanra meg már elég stabil a kapcsolatotok, így már nem teper annyira, hogy lenyűgözzön.

Szerintem próbálj meg vele beszélni, hogy hogy tervezi rövidtávon és hosszútávon az életét. Ha nagyon ellentétes életvitelről álmodtok, nem biztos, hogy érdemes erőltetni a közös jövőt.

36. papája (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 14. 09:36

Méhekkel foglalkozni jórészt idénymunka.

Bírd ki, segíts neki, vagy hagyd békén.

Szegény keményen dolgozik, te meg nyavalyogsz mint egy gyerek. Meg sem érdemled Őt !

35. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2021. júl. 14. 06:25

Ha már benne voltak a kapcsolatban, amikor a párja elkezdett gazdálkodni, akkor azt közösen kellett (volna) eldönteni és közösen nekifogni, közösen csinálni. És a FI-nek akkor kellett volna jobban belegondolni, és esetleg akkor kellett volna közölni, hogy ez esetben inkább kilép a kapcsolatból.

Talán tisztességesebb lett volna.

34. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 14. 00:39
A nem akarasnak a nagy nulla lesz a vege.
33. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 14. 00:37

En valahol ertem is meg nem is.

Regebben is dolgoztam 50-55 orat altagban, de ha mindig mas csapat, es utana mas varosban lehet csatangolni, egyedul is mentem, vagy hozzam csapodott valaki. Most mar ujra nyilnak resyben a latogatnivalok, de mindenhonnan elkuldenek a csaba, ha nem vagy elojegyezve.

Es egy ideje be vagyok szukulve ide. Semmi kedvem mar sokszor semmihez melo utan, mert csak probalok nem szajon verni barkit.

A pasim meg allandoan azzal baxtat, hogy hazakoltozik, ami tutira nem lenne, ha nem lenne, hogy evek ota bezukult a vilag.


Azert a helyi fagyizas, ettermezes nem a vilag vege, ha ennyi hianyzik. Ha ennyit nem tesz meg, en nem tornem magam.

En is erot vettem magamon, es beultunk neha egy pubba (amit en is szerettem/szeretek, csak kicsit elfelejtettem). Aztan rajottem, hogy basszus ez hianyzik. Elrepul az ido a pasimmal csacsogva.

32. timycat (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 13. 21:32

Van méhész ismerős, azért el tudnak szabadulni a méhektől. Persze vannak munkásabb időszakok.


Valószínűleg a párod nem egy kimozdulós típus. Hát neked kell tudni, hogy ezt tudod-e tolerálni. Persze barátnőkkel el lehet menni ide-oda, de az nem olyan. Pláne nehezen fér bele barátnőkkel egy több napos/hetes utazás, főleg ha a barátnőknek már családjuk van vagy lesz.

2021. júl. 13. 21:02
A miénk nem igényel mindennapos jelenlétét, 200 család méhről van szó,méztermelésről és anyanevelésről nagy mennyiségben és ehhez tartozik sok hektár méhlegelőr. Igen én is bele állok, ott vagyok amikor szükség van rám és tanulom a szakmát de nyilván a párom a szakember mert gyermekkora óta dolgozik méhekkel.
30. timycat (válaszként erre: 19. - New(l))
2021. júl. 13. 20:33

Egy idős néni mondta nekem régen, hogy a tehén a "legszemetebb" állat, ha elalszik a gazdasszony a tehén rögtön szétkürtöli az egész faluban és ráhozza a gazdára a szégyent.


Hát igaz 😂

29. libikóka (válaszként erre: 27. - Globus)
2021. júl. 13. 20:22
Meg az illat:)))csukott szemmel is tudja az ember hogy megérkezett:)))
28. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 13. 19:26

Milyen gazdaság?


Az állattartás a neccesebb, e szempontból. A növény abszolút szezonális.

De még az állattartónak is egy vacsi, vagy egyéb "könnyű program" bele kell hogy férjen, szerintem.


Nincs senki segítségetek?


Húgom egyedül végzi az állattartást, van egy azonos állattartó ismerőse. Ők besegítenek egymásnak, ha húgom utazik el akkor ők jönnek, ha ők utaznak el húgom megy át hozzájuk. Így 1-1 hétre simán le tud lépni, maga mögött hagyva a napi robotot.

27. globus (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2021. júl. 13. 19:18
Hogyne :) Mikor életemben először megláttam, teljesen elaléltam a nagy kékségtől :) Igazából még most is, az első pillantás mindig varázslatos.
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2021. júl. 13. 19:11
A keleti végénél. 15 éve költöztünk ide.
25. Epresturmix (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2021. júl. 13. 18:49

Te merre laksz a Balatonon? 🙂

Ismerem a Balcsit nagyon jól. Ott nőttem fel szinte. 🙂


Ja semmi fürdés, csak kis séta körülötte, kaja-pia, nekik. Csak a látvány miatt. Az élmény miatt! Amíg még nem késő. Már idősek.

24. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Globus)
2021. júl. 13. 18:48
Nem maradna otthon. Mama rábeszelné! 🤣
23. 55Judit (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2021. júl. 13. 18:06

Hozzad! :)

Előtte beszéljétek meg hogy szezonban jöttök vagy azon kívül, mert nagyon nem mindegy. Szezonban a strandokon sűrű szutyak a víz, reggeltől estig üvöltözés, jóformán csak a rengeteg embert lehet látni. Szezonon kívül előtérbe kerül a Balaton és a körülvevő táj szépsége. Szép tiszta a víz, a part közelében rengeteg kis halat lehet látni, a csendet csak a madárdal töri meg, a víz tükrét is leginkább csak a hattyúk, vadkacsák, sirályok. Sok kisállatot is lehet látni. Kérdezd meg, mire lennének kíváncsiak.

22. globus (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2021. júl. 13. 17:44
Papa otthon marad, és puffogni fog az élménybeszámolók hallatán :)
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Globus)
2021. júl. 13. 17:41

Mama egészen biztosan eljönne. Ő annyira nyitott még így 72 évesen is. Papa necces. De lehet ő sem mondana nemet. 🙂

Csak az út hosszú. Nem tudom bírnák-e?

20. globus (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2021. júl. 13. 17:38
Állj a sarkadra! Mondjuk tőlük elég messze van, 1 napra elég rövid. De ha csak pár órát kimozdulnának a mókuskerékből, biztosan tetszene. Amit nem ismernek, az nem hiányzik nekik.
19. New(l) (válaszként erre: 17. - Globus)
2021. júl. 13. 17:33

Mikor reggel 8-kor vigasztalhatatlanul bőg a tehén az utcában, már tudjuk, hogy előző éjjel bulika volt, és még hortyog a gazda...

Tényleg nem való ez mindenkinek. Még akkor is nehéz ez az életforma, ha amúgy szívvel-lélekkel csinálják.

18. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Globus)
2021. júl. 13. 17:30

Mamáék dettó! Életükben még a Balatont sem látták. 😔

Eddig! Mert én el fogom őket vinni! 😇

17. globus (válaszként erre: 16. - Simple)
2021. júl. 13. 17:27
Belegondolok, anyám egész életében soha sehol nem volt... mert mindig a malacok, tyúkok, kacsák, etetni kell, bezárni, jaj mi lesz a kutyával, ki öntözi meg a paradicsomot, stb. stb. Viszont ő olyan típus volt, mint FI barátja, imádta ezeket csinálni.
16. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 13. 17:13
Belefogtatok egy saját gazdaságba, ezt írod. Gazdaság mellett nem igen van lehetőség más egyéb programra, hiszen az egész embert kíván, nem lehet otthagyni. Én sokszor gondolkodtam már ezen, hogy akiknek gazdaságuk van sosem tudnak elmenni még nyaralni sem, sőt sehova. Ez ezzel az áldozattal jár. Nem lehet csak úgy félig csinálni. Pláne, hogy ezzel alapozzátok meg a jövőt.
2021. júl. 13. 16:59

Hát azért a saját gazdaság beindítása azért ma már nem mindennapos….

És biztos létezik olyan nő, akár egész fiatal lány, aki ehhez teljes szívvel odaáll, és csinálja lelkesen, mert ő is szereti, élvezi ezt.

De lássuk be, “gazdafeleségnek” nem való aki étteremre meg wellnessre vágyik. Nem?

Bár továbbra sem tudjuk milyen jellegű a gazdaság.

14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. júl. 13. 16:56
Ilyen alapon soha senki ne házasodjon, ne legyen családja, senkije, csak a gazdasága. Ha már benne vannak egy kapcsolatban, akkor próbáljon már meg valami egyensúlyt teremteni a munka és a csaj között. Szerinteeeem! Az én párom nem eljárós. De ő alapból nem. Én másokkal járok el, 1 éveiben telt mire elfogadtam. Viszont. Az itthoni kapcsolatunk teljesen rendben van (jó, leszámítva ha valamelyikünknek agyára megy a meleg) de amúgy teljesen normálisan figyelünk egymásra, az intim pillanatokra is (nem csak szex, mert arra pl 16 óra munka után sem fáradt) de egyszerűen nem szeret étterembe, fagyizni, ilyen felöltözős helyekre menni. Én viszont nagyon! De erre megvannak az embereim. Elfogadtam. Nem mindig ilyen. De az esetek többségében ő inkább itthon marad. Az elején gondolkodtam “váláson” de beletörődtem, hogy ő ilyen. Pedig fiatalabb nálam. Szóval nem a kora miatt! 😀
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook