Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Belefáradtam az életbe fórum

Belefáradtam az életbe (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. szept. 14. 11:07

Szia Hajni!


Túl fiatal vagy az ilyen jellegű hozzá álláshoz.Ilyenkor persze sokan, sokféle okosságot mondanak, de nyilván mindegyik csak általánosítás lehet, mivel senki nem ismerheti senki helyzetét egy-két bejegyzés alapján.

Én is túl vagyok egy két dolgon, sokan már talán feladták volna...NE ADD FEL!!!

Valóban örök érvényű igazság, hogy a negatív gondolatok, negatív tetteket szülnek és a negatív tettek bevonzzák az élet egyéb negatívumait.

45. 6d870eee9a (válaszként erre: 43. - .Léna.)
2011. szept. 14. 11:07
nagyon rossz lehet most neked,remélem megoldódnak a gondjaid
2011. szept. 14. 11:06

Szia!

Most szerintem mindenki köpköd majd, hogy hogy lehetek ilyen szívtelen, de szerintem a sajnálkozás sokszor többet ront a helyzeten, mint egy alapos fejmosás. Ha mindenki azt mondja: "Ó, te szegény!", akkor te is azt fogod gondolni, hogy Ó, én szegény! Pedig dehogy vagy az. Te is nagyon jól tudod a megoldást, állj a sarkadra és tedd! Sokszor én is padlóra kerülök, de akkor eszembe jut egy ismerősöm, aki nemrég temette el a 9 hónapos kisfiát. Ilyenkor megkérdezem magamtól: tényleg annyira rossz az életem, vagy csak baromi könnyű sajnálni magamat és ülni a posványban. Fel a fejjel! Fiatal vagy, előtted az élet, a legnagyobb csodák még csak ezután jönnek!!!!

43. .Léna. (válaszként erre: 40. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 11:03

semmi nagy probléma, de 14 évesen ez is elég.

a szüleim elváltak, apukámmal élek, de ő vissza akar adni anyámnak, de anyám nem akarja hogy visszamenjek, a gyerekvédelmis azt mondta hogy nem vesznek be az intézetbe sem. na most akkor hova tegyem magam ??? :D

42. d9d888ee0d (válaszként erre: 36. - Ami.)
2011. szept. 14. 11:02
Hat enis utaznek ithagynek mindent de nemtehetem mert nincs mibol meg anyi penzem sincs hogy egy kiflit vegyek magamnak.Tegnap este mikor oszevesztunk parommal legszivesebben hazamentem volna de nemvolt mibol hazamennem mer 30 kmre vagyok az othonomtol igy mast nemtehettem csak kibogtem magam Nagyon nehez
41. df2a740c00 (válaszként erre: 12. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:59
Miért nem mész? Próbáld meg!
40. d9d888ee0d (válaszként erre: 39. - .Léna.)
2011. szept. 14. 10:59
Nalad mi a baj?
2011. szept. 14. 10:57
én nem fáradtam... inkább a körülöttem lévők fáradtak bele miattam. o.o
38. 6d870eee9a (válaszként erre: 32. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:53
igen az de nem bánkódom már,voltam én is mélyen depressziós is aztán amikor végre döntöttem az életem felett és bejelentettem válni akarok azóta sokkal jobban érzem magam már nem nyomaszt ennek a döntésnek a súlya sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok és pozitív
2011. szept. 14. 10:52
Az életünket mi alakítjuk tesszük szebbé, boldogabbá, vagy éppen szomorúbbá és boldogtalanná. egy jó mondás: a citromot ad az élet csinálj belőle limonádét!!!!!!!! Meg kell ragadni minden eggyes pillanatot alkalmat mert sose tudhatod mikor köszön be a szerencs. ha nincs munkád keress addig amig nem lessz de 100%-al. ha tönkre ment a kapcsolatod változzatass. biztos nem azért ment tönkre mert olyan boldogok voltatok. és gondolom te boldog akarsz lenni????
36. Ami.
2011. szept. 14. 10:50

Szerintem az jó ötlet,h hagyj magad mindent és kezdj új életet,akár külföldön,akár más városban.

Ilyenkor a barátok is sokat tudnak segíteni.Kell egy erős határozott személyiség,aki kiráz a mindennapokból,és helyrebillenti az életed.

Nekem ha sok minden összejön utazok,más helyre vágyok,most voltam 3 napot kirándulni Madrid,volt időm gondolkodni,látni más életeket,mindent,annyira feltöltött.Anyagi helyzeted miatt erre most nincs lehetőséged,de nincs vhol egy rokon vagy barát,akihez pár napra el tudnál menni? Nekem mindig beválik..és egy jó beszélgetőtárs..az kell!

35. 6d870eee9a (válaszként erre: 18. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:50
ha úgy érzed tedd azt ,ha lekell zárni akkor zárd le,ha érdemes küzdeni érte akkor harcolj az a lényeg hogy vedd a kezedbe a saját sorsod irányítását
34. d9d888ee0d (válaszként erre: 30. - Sirga)
2011. szept. 14. 10:49
Koszi
33. d9d888ee0d (válaszként erre: 31. - 6d870eee9a)
2011. szept. 14. 10:48
Akkor neked is nehez most az elet :(
32. d9d888ee0d (válaszként erre: 29. - De43ee73fc)
2011. szept. 14. 10:47
Minden kis sz.ron oszeveszunk mar Az a pont mikor eluszott a kapcsolat az volt hogy megcsalt azota vagyok feltekeny minden egyes nore akire ranez O megbanta amit tett negbocsajtani meglehet de elfelejteni nem
31. 6d870eee9a (válaszként erre: 28. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:47
igen nagyon megható,de egyben nagyon tanulságos is.nekem sokat segített abban,hogy ne azt lássam ami rossz az életemben hanem,hogy meglássam mennyi jó van benne,mert gondolj csak bele lehetne rosszabb is, sokkal rosszabb.én most válok és per pill. el kell hagyni az otthonom és a gyerekeimnek is mégis bizakodva tekintek a jövőbe és vigasztal a tudat lehetne rosszabb is.
30. Sirga (válaszként erre: 18. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:47
Érdekes, épp valami hasonlót akartam javasolni. :) És még annyit: ha nagyon magad alatt vagy, keress egy pici örömöt! Lehet az bármi: a napsütés, egy szép virág, egy kellemes illat - bármi, ami egy pindurit is könnyít a lelkeden. Innen már csak egy lépés a mosoly, és szinte észrevétlenül kezded jobban érezni Magad. Kitartás, lesz még jobb! :)
29. de43ee73fc (válaszként erre: 25. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:43

Elvette az eszed is, de azt tudod, hogy nincs jövője a kapcsolatnak (korábbi hsz-ben írtad). Tehát akkor mégis csak érzel, gondolsz valamit erről. Nem reménytelen a helyzet! :)

Meg szoktátok beszélni a problémáitokat egymással? Mi volt az a pont, ahol "elúszott a kapcsolat"?

Egyébként pedig köztudott, hogy mindenkinek vannak hibái, de egyrészt vannak hibák, amiket tolerálni lehet a másik félnek, és vannak, amelyeken érdemes változtatni saját magunknak. Mit gondolsz, a tieidre melyik vonatkozik? :)

28. d9d888ee0d (válaszként erre: 24. - 6d870eee9a)
2011. szept. 14. 10:42
Lattam mar ezt a videot nagyon meghato a konnyeim is kijottek kozbe :(
27. Mönkhe (válaszként erre: 1. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:41

Adj időt magadnak, hogy minden a helyére kerüljön. Lesz munkád is, ha türelmes vagy, de ha magad alá esel, nem is találsz olyat, ami megfelel, mert nem lesz motivációd.

A veszekedéseket pedig generálni fogja az is, ha depressziós vagy, mert nem tudsz olyankor objektíven szemlélni semmit. A legjobb ha a pároddal leültök beszélni, és átbeszélni azt is hogy mi nyomaszt téged. Biztos meg fogja érteni, és támogatni is fog. Meglátod, visszakerülsz a régi kerékvágásba és minden rendben lesz.

26. de43ee73fc (válaszként erre: 18. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:40

Az biztos, hogy le kell zárni valamit ahhoz, hogy utána tiszta lapokkal indulj és vágj bele egy újba! A lezáráshoz pedig gyakran kőkemény elhatározás és kitartás kell. Meg kell értened, hogy mi miatt szeretnél/kell változtatni, és hogy milyen előnyök fognak ezzel járni. Talán így könnyebb lesz kitartani is!

De ehhez ülj le magaddal beszélgetni, és rá fogsz jönni, mit hogyan kell tenned! Fel a fejjel! Fiatal vagy még, higgy benne, hogy minden jó lesz!

25. d9d888ee0d (válaszként erre: 23. - De43ee73fc)
2011. szept. 14. 10:40
Ez pontossan igy van Csak az a baj hogy nekem nem csak a szipemet hanem az eszemet is elvette ugyhogy nemtudok mivel gondolkozni :) Mindig abba bizok hogy jobb lessz majd de sajnos mar belefarattam varni az elso ev meg nagyon joo volt de utana minden megvaltozott Tudom nehez velem is kibirni mer eleg onfeju vagyok es feltekeny.
24. 6d870eee9a (válaszként erre: 1. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:36

ne keseredj el,meglátod minden rendben lesz.ez az időszak is elmúlik,csak élni kell nap nap után.én is nehéz periódusban vagyok de próbálom mindig a jó dolgokat látni.minden nap elmondom magamnak mi jó van az életemben amiért hálás lehetek.pl. egészségesek a gyerekek,van fedél a fejem felett,nem éhezem stb.és mindjárt nem is állnak olyan rosszul a dolgok mint gondoltam.de ha nagyon elvagy keseredve ajánlom nézd meg ezt a videót nagyon tanulságos.

[link]

23. de43ee73fc (válaszként erre: 16. - D9d888ee0d)
2011. szept. 14. 10:36

Ő is szereti, és látszik rajta, hogy szenved. De talán ez a seb (=szerelmi bánat miatti) hamarabb begyógyul, minthogy felemészt egy rossz kapcsolat. Az örökre beleivódik az emberbe, és a következő kapcsolatokban is elő jöhet. Nehéz, de néha ésszel kell látni és dönteni, mert a szívünk elfogult... :)

Lehet kuszán írtam le a dolgokat, de a lényeg: kicsit gyakrabban kellene (pláne kapcsolatok terén) az eszünkre hallgatni. :)

2011. szept. 14. 10:35

(..minél többször olvasod el annál több értelmet fedezel fel benne!)


Mi azért vagyunk boldogtalanok, mert túlságosan az énben élünk.

Mit jelent az, hogy túlságosan az énben élünk? És pontosan mi is történik ilyenkor?

Vagy a létezésben vagy, vagy az énben - mindkettőben egyszerre nem lehetsz.

Ha az énben vagy, az azt jelenti, hogy nem vagy teljes, szét vagy darabolódva.

Ha az énben vagy, az azt jelenti, hogy szigetté váltál.

Ha az énben vagy, akkor azzal határvonalat rajzolsz magad köré. Különbséget teszel, és azt mondod: "ez én vagyok", "az nem én vagyok".

A definíció, a határvonal az "én" és a "nem én" között az, ami elszigetel.

Az "én" elszigetel. Megfagyaszt, és többé nem tudsz folyni.

Amikor folysz, mint a folyó, az "én" életképtelen.

Ezért szinte mindenkiből egy jégkocka lett: nincs semmi melegség, semmi szeretet az emberekben.

A szeretet melegség, és ők félnek a szeretettől.

Ha felmelegednének, akkor megolvadnának, és eltűnnének a határvonalaik.

A szerelemben a határok eltűnnek; az örömben is eltűnnek a határok, mert az öröm is melegség.

21. 04e95f637a (válaszként erre: 15. - Kylexx)
2011. szept. 14. 10:29
Én elhiszem,hasonlókon vagyok túl!Nekem sem szokták elhinni,de kit érdekel,ki mit hisz?Nem mindenki születik a jóba bele!
2011. szept. 14. 10:28
Sokszor érzem én is így,aztán mindig van valami ami miatt,megrázom magam,és folytatom az utamat!Ez az élet rendje!:S Az én életem sem zökkenőmentes,sőt elég nagy sz*ás,ha úgy vesszük,de küzdő típus vagyok!Nincs megállás!!!
19. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - Kylexx)
2011. szept. 14. 10:25

Ez is pokolian hangzik.De az enyémet még emeljük négyzetre... Többet volt nálunk a rendőrség,mint bárki más....De ez a múlt,még ha a jövő sem lett szebb,de talán egyszer nekem is kisüt az a bizonyos felhők feletti nap :)))

Mint ahogy a topikindítónak is :))) Sőt,ebben biztos is vagyok!!!!! :))))

18. d9d888ee0d (válaszként erre: 14. - 6ee0ffb012)
2011. szept. 14. 10:25
Hat igen var rám valahol a nagy o csak nembir előkerülni :) lekell zárnom mindent ugyerzem
17. d9d888ee0d (válaszként erre: 15. - Kylexx)
2011. szept. 14. 10:23
Nemlehetett konnyu eleted :( ez mellett az enyem piskota :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook