Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bejelenthet-e a könyvelő visszamenőleg júniustól? fórum

Bejelenthet-e a könyvelő visszamenőleg júniustól? (tudásbázis kérdés)


22. Jutika82 (válaszként erre: 21. - Regin_a)
2013. nov. 8. 10:00
Kedves Regina! Mint írtam tárgytalan a téma, nem kell már osztogatni az észt!
21. Regin_a (válaszként erre: 16. - Jutika82)
2013. nov. 7. 21:00

Tisztességes MAGYAR!!! fehér bőrű anyuka vagyok aki, egy kérdésre szeretet volna választ kapni,"


Pfffff

Értem, én sekomálom a cigény gyerekgyárat, d ha te nem gondolkoztál a trv-ek figyelelmbevételével akkor te is sumákolni akartál

Amikor munkanélküli voltam, melóztam feketén, de leadóztam akkor is a pénzem "egyéb bevétel " rovatban és ha lehetett vezettem az Alkalmi Könyvet, később fizettem a tb-met és a nyugdíj járulékomat

Szoval semmi sumákság visszamenőleg!

Hogy neked sem tudott az állam munkahelyet adni?

Elmúlt az ingyen leves, neked is, nekem is.

Igy lett elég évem a nuggersághoz

2013. nov. 7. 20:32
Sajnos a mai nap kiderült,hogy elhalt a terhességem, így tárgytalan az egész...... :'(
2013. nov. 2. 19:15
Köszi mindenkinek! A tisztességem igen is meg van, ez csak egy felmerült ötlet lett volna, egy kérdés,hogy lehet-e nem arra kértem itt bárkit ismeretlenül,hogy már pedig azonnal tegye meg.... CSAK egy kérdés!!!!!!!!! Felfogtam nem lehet kész így jártam. TB biztosításom van,mert mindig is fizettem magam után most meg az állam fizeti,mert GYES-en vagyok, munkaviszonyom nincs.
18. michelle.r (válaszként erre: 16. - Jutika82)
2013. nov. 2. 16:54

A nagy tisztességedben azért meg ne feledkezzünk arról, hogy éppen TB csalásra készülsz. Ne csodálkozz, ha ez nem tetszik mindenkinek. Az ismerősöd könyvelőjét kellett volna megkérdezned, akkor megkímélted volna magad a nemtetszéstől.


Néhány évvel ezelőtt volt lehetőség arra, hogy a nyugdíjból hiányzó éveket meg lehetett vásárolni, max. 5-öt. Nézzetek utána, van-e lehetőség a biztosítási jogviszony pótlására. Ez az egyetlen járható út.

2013. nov. 2. 16:45

Az a gond, hogy nem csak a bejelentés „elfelejtésének” utólagos pótlása kerül itt szóba, hanem kilóg a lóláb, hogy ez egy ténylegesen utólagos „mahináció”. Az fog kibukni, hogy a 08-asok (ez a havi járulékbevallás) sem mentek be Rólad a NAV felé. Tehát akkor itt nem csak a júniusi bejelentés „felejtődött el”, hanem havonta nem is lett beadva a járulék bevallásod, mert valóban nem voltál a cégnél (papíron sem). Ez így nagyon kilóg.

Ha mégis belemegy az ismerős cég, nem árt tisztázni előre, hogy ki mit akart, mert ha büntetést rónak ki, azt meg kell valakinek fizetni ténylegesen.

16. Jutika82 (válaszként erre: 15. - Regin_a)
2013. nov. 2. 16:10
Kedves Regina! Köszönöm a nagyon kedves válaszodat, sajnos valóban csak névleges munkát szerettem volna,ugyan is mielőtt 2012-ben szültem volna sajnos nem volt meg a 365 nap biztosításom ("csak" 299 nap volt. Sajnos pont 2010-2012 között nem igazán találtam munkát, előtte viszont 10 év folyamatos munka viszonyom van, amit leszar az állam, most nem volt 365 nap a 2 év alatt akkor ennyi,így jártam. Nem terveztük a babát,sőt azt mondták a komplikált szülésem után nem is lehet több-nem is sikerült....eddig... Tisztességes MAGYAR!!! fehér bőrű anyuka vagyok aki, egy kérdésre szeretet volna választ kapni,nem pedig minősítést egy idegentől....
2013. nov. 2. 11:46

Milyen jó is lenne ha az emberek előre gondolkodnának!

Szülni akarok, szerzek akár névleges munkahelyet, hogy majd...

Munkanélküli vagyok, orvos kellene, de nem fizettem a tb-t magam után

A "párom" nem jelentett be a vállalkozásába mert "sokba került", leszázalékoltattam magam, még nem vagyok nyugdíjkorú, de özvegy lettem/RIP/

és nem kaphatom az özvegyi nyugdíjat, 28ezerböl élek

Melóztam fekemunkásokkal, kérdeztem mi lesz a nyugdijukkal, mi lesz a tb-vel

Majdcsak lesz valami!

stb.


Miért eső után köpönyeg, sokaknál?

14. 273206364e (válaszként erre: 13. - 17aadc1082)
2013. nov. 2. 10:50
:)
13. 17aadc1082 (válaszként erre: 7. - Jutika82)
2013. nov. 2. 10:43
Hát, pedig lehettél volna, ugyanis egyértelmű NEM a válasz.
12. Regin_a (válaszként erre: 1. - Jutika82)
2013. nov. 2. 09:15

Szerinted van az a könyvelő aki 5-6hónapra visszamenőleg korrigálni foga a jelentéseket, mondván hogy elfelejtkeztek rólad?


Munkavállalást gyes alatt amúgy is csak a gyerek egy éves kora után lehet, az is korlátozva van

11. 273206364e (válaszként erre: 1. - Jutika82)
2013. nov. 2. 08:37
Nem,hisz valamilyen formában te is visszaszeretnél élni.
10. andi6020 (válaszként erre: 7. - Jutika82)
2013. nov. 2. 08:12
Miért nem beszélsz a könyvelővel?
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Maggie666)
2013. nov. 2. 08:12
Jah, tehát akkor mégsem lehet, mert szabálytalan.
8. Jutika82 (válaszként erre: 3. - Panna anyuja)
2013. nov. 2. 07:02
ez mostanában történt?
2013. nov. 2. 07:01
Köszönöm a válaszokat, de nem lettem okosabb.... :(
2013. nov. 2. 04:04
Be lehet, hs az ismerősöd bevállja, högy egy esetleges ellenőrzésnél bírságot kaphat azért mert nem "időbem" jelentett be.
2013. nov. 2. 01:05
Nem, mert ezzel könnyen vissza lehetne élni és még több lenne a feketén foglalkoztatott ember.
2013. nov. 2. 00:05
Nem.
2013. nov. 1. 23:20
Engem be jelentettek visszamenőleg, egy rokonomék. be lehetett, de már nem tudom hány hónapra visszamenőleg.
2013. nov. 1. 22:51
Nem lehet utólag bejelenteni.
2013. nov. 1. 22:30
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg GYES-en vagyok a 15 hónapos kis fiammal, azért nem GYED-en,mert nem volt munkaviszonyom. Most kb. 6 hetes terhes vagyok így június végére vagyok kiírva. Van egy ismerősünk aki betudna jelenteni a cégéhez, csak tudnom kéne,hogy visszamenőleg is belehet-e? Természetesen a "rezsimet" én fizetném, ami nem is lenne sok,mert GYES-en vagyok. Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook