Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha 8 évig nincs fizetve a Tb, kérhetik visszamenőleg? fórum

Ha 8 évig nincs fizetve a Tb, kérhetik visszamenőleg? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
119. VendrinerPiroska (válaszként erre: 117. - Swen)
2018. máj. 22. 23:40

Tudod, Tubarózsám, én 7 évet lehúzva Angliában nem ezt tapasztaltam és sajnos voltam eleget kórházban. ;) Ott, ami NHS - ami az ottani TB - keretén belül megy, az ingyenes. Tényleg. Még a gyógyszer is bizonyos esetekben.

Ja, és ha adózol, az látható. Mindig.

118. globus (válaszként erre: 116. - VendrinerPiroska)
2018. máj. 9. 17:50
Inkább utóbbi.
117. Swen (válaszként erre: 116. - VendrinerPiroska)
2018. máj. 9. 17:03
Aranyom, a tb-re csak akkor jelent ingyent, ha életedben nem dolgoztál és adóztál még szabad szemmel látható módon.
116. VendrinerPiroska (válaszként erre: 109. - Globus)
2018. máj. 9. 15:18
Odakint ugyanúgy TB-re csinálják a csípőprotézist, tehát ingyen. Ha nem tudta elintézni, akkor vagy orvosilag nem volt indokolt, vagy feketén dolgozik és nincs biztosítva.
115. simple (válaszként erre: 109. - Globus)
2017. jún. 14. 21:31
Na az durva, és az ő műtétjét is mi fizetjük ki... Mondom én, hogy baromi igazságtalan a rendszer.
114. gribedli*** (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 14. 19:00

Ez igaz, mondjuk én a várakozást leszámítva, soha bunkó orvossal, bunkó nővérrel nem találkoztam, ha úgy adódott, hogy nem magánúton mentem, mert a legtöbbször oda megyek, és rendszerint tudták a nem fizetős helyen (ami nekem fizetős) is,hogy mi a bajom, bajunk félre még nem kezeltek:)


Az ellen nem tehetnek, hogy a sor hosszú.


Azért járok inkább magánba, mert itt ticket rendszer van, vagyis egy adott jövedelem felett akkor is fizetsz, ha közkórházba mész. Úgy gondolom, hogy ha már így is úgyis a közk-ban is ugyanannyit fizetek bármiért, mintha magánba mennék, mert ugye a ticket személyreszóló árban van, akkor már hadd ne várjak olyan sokat, megyek egyből magánba és kész.


De ugyanúgy fizetem a tb-t mert ha dialízisre lenne egyszer szükségem, hát nem hiszem, hogy heti 2x magánba megyek de ha akkor is z lesz, hogy azért is fizetek, akkor megyek a magánba.


Annyi könnyítés van csak, hogy levonhatom az adóból, amit orvosra vagy kezelésre költöttem,illetve vannak olyan helyek, ahol a biztosításunknak szerződése van a dokikkal így azokhoz ingyen mehetek. Magyarán a magánbiztosításom tényleg biztosít ingyenes ellátást pár dologra, a tb meg semmire nekem, de az âltalam befizetett pénzből a rászorulóknak ingyen is.


De inkább ez, minthogy rászoruló legyek.

113. andi6020 (válaszként erre: 112. - Globus)
2017. jún. 14. 18:37
Akkor 1. De nem olyan egyszerű ez, higy fizetem pár hónapig, aztán szabad a vásár. Tudom, mert pont ezt intéztem volna tavaly.
112. globus (válaszként erre: 111. - Andi6020)
2017. jún. 14. 17:58

1 év.

[link]

Ha jól értelmezem, ezt három hónappal lehet csökkenteni?

"Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség további feltétele, hogy a járulékfizetésre kötelezett a bejelentkezést megelőzően, legalább egy év megszakítás nélküli, a lakcímnyilvántartás szerinti bejelentett lakóhellyel, tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan esetén bejelentett szálláshellyel rendelkezzen Magyarország területén. Az egyéves időtartamba beleszámít az a legfeljebb kilencven napos időszak is, amely alatt a belföldi személy nem rendelkezett Magyarország területén bejelentett lakóhellyel."

111. andi6020 (válaszként erre: 109. - Globus)
2017. jún. 14. 17:45
Asszem 2 évig kell bejelentett lakcímnek lenni. Vagy fizetni X összeget.
110. globus (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 14. 17:01
Bizonyos gazdag országokban a CT-re, MR-re előjegyzés annyira ritka és bonyolult, hogy az emberek szabadságot vesznek ki, mert tudják, új időpontot nem kapnak helyette. Nálunk még náthára is CT vizsgálat jár (nem vicc!), SBO-n soron kívül pár órán belül. Tervezhetetlen kiadások.
109. globus (válaszként erre: 106. - 5fd0bd70c7)
2017. jún. 14. 16:58

7 hónapos terhes, hamarosan szül. Minden vizsgálatot megcsináltatott itthon és szülni is fog - első perctől kezdve érvénytelen biztosítással, hiába szólnak neki. Jól kiművelődött, a szülés sürgősségi ellátás, jár neki, oszt' jó napot. Gyermekápolási díj nem kell, utána megy vissza külföldre dolgozni, de ott a kórházi ellátás drága lenne.

Más: magyar anya Angliában élő lánya csípőprotézis műtétre szorul. Odakint megfizethetetlen. Hazajött, anyjához bejelentkezett, pár hónapra befizeti a tb-t, máris műtét pipa.

108. globus (válaszként erre: 100. - _Berry_)
2017. jún. 14. 16:53
Rendszerváltás előtt mindenkinek volt munkája, még udvarsöprésre is akadt poszt. De ez már politikai téma :)
107. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 98. - _Berry_)
2017. jún. 14. 15:16

A 24 ezer forint segélyhez sok a közel 8000 ezer Ft befizetés.


Viszont, ha valaki ebbe a helyzetbe kerül, és sajnos kerülhet ez tény, akkor vannak lehetőségek.

Ha beteg, akkor viszi, hogy x %-ban beteg, de nem éri el azt a %-ot , amire rokkant ellátást kaphat. Ha, "csak" nincs munkája, akkor beviszi a kormányablakhoz , hogy együtt működik az munkanélküli illetékes központtal és ebben az esetben is fizetik helyette a TB árulékot. Tehát ellátás nélkül nem marad senki ezen a téren.

Visszatérve az ellátásra. Nem ismerem minden országnak az ellátását, de tudom milyen az angol, aki a miénkre panaszkodik, kimehet tanulmányútra. Nem a kórházakról beszélek, az már szuper, csak odáig eljutni rémálom. Olyan betegségekkel váratnak hónapokat, amivel itt azonnal kórházba küldik az embert.

Németországban is sokat kell várni és Olaszországban sem kevés a várakozás egy-egy speciális vizsgálatra.

2017. jún. 14. 14:21
Azt írja a fórumindító, hogy a 8 év alatt volt orvosnál. Egészségügyi ellátás legelső mozzanata a TAJ lekérdezés, ha piros, nyomtatunk "jogviszony nélküli beteg" értesítést és elmondjuk, hogy mi a teendő. Nálunk legalábbis így működik. Ha ő ezt magas fokon lesza.... az az ő felelőssége
105. syria (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 13:55

Sajnos nagyon sokan felelőtlenek, nem számolnak azzal, hogy van, amit ha nem fizetünk ki, rosszul járhatunk.


Valaki említette a szemétdíjat. Attól, hogy idióta átszervezések, rosszul megírt programok, mit tudom én mi miatt egy szolgáltató hónapokig nem küld csekket, attól még a szolgáltatás árát ki kell egyenlíteni. (Bár ilyen esetben szoktak részletfizetési kedvezményt adni, de ez nem segít azokon, akik nem teszik félre havonta a szükséges összeget, csak jajonganak, ha majd végre méltóztatnak benyújtani a számlát. Ráadásul a szemétdíj állandó, nem úgy, mint a többi rezsikiadás.)

104. butterfly87 (válaszként erre: 103. - _Berry_)
2017. jún. 14. 13:33

És 8 évig folyamatosan megtett mindent? Hagyjuk már. Aki annyira mélyen van, annak azért segítenek.

Aki pedig sumákol, és pofátlanul még igénybe is veszi a szolgáltatást, előbb-utóbb megszívja.

103. _Berry_ (válaszként erre: 102. - Butterfly87)
2017. jún. 14. 13:19
Annyiféle sors van, hogy én ezt így nem jelenteném ki, hogy csak az akaráson múlik a siker. Sőt, sokszor az élet bizonyítja, hogy valaki megtesz valamiért mindent és nem jön össze.
102. butterfly87 (válaszként erre: 101. - _Berry_)
2017. jún. 14. 13:01

Ha mi egy fizetésből, albérlet + rezsi + hitel mellett, család nélkül minden hónapban becsületesen befizettük, akkor másnak is sikerül(ne).

Csak azt akarni is kell. :)

101. _Berry_ (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 12:51
Hát ezt ne tőlem kérdezd. :) Nem ismerem a helyzetüket, hogy hol laknak, általában azt olvasom, hogy pl. vidéken nincs munkalehetőség, sőt van, ahol közmunkát is csak azok kapnak, akik jóban vannak a polgármesterrel. Az sem biztos, hogy aki eltartotta, annak van bőven. Mivel nem tudják elkerülni a visszamenőleges befizetést onnantól, hogy bejelentik, így nyilván tényleg a mindig befizetnek valamennyit az elmaradásból lehet a legjobb lehetőség. Egyébként is, ha tényleg jár orvoshoz, akkor a jövőre nézve ez még mindig olcsóbb megoldás lehet, mintha komolyabb baj történik és tényleg kiszámlázzák.
100. _Berry_ (válaszként erre: 92. - Globus)
2017. jún. 14. 12:44

Érdekes cikk, hogy a forrás növelését vagy járulék %-os növelésében látja, vagy a kivételezett csoportok bevonásában (hajléktalan, szociálisan rászoruló miből fog fizetni? ) vagy 30%-os áfában, amikor az áfában már így is dobogós helyen vagyunk Európában.


Mondjuk a munkahelyek létrehozása hogy miért nem merül fel lehetőségként? Ahogy olvasom +3,2 millió munkahely elég lenne.

99. gribedli*** (válaszként erre: 84. - _Berry_)
2017. jún. 14. 12:30

De ha ilyen helyzetben van, akkor miért nem kér segítséget az önkormányzattól időben?


8 évig nem fizette a fórumindító tesója. Ezalatt egy csomószor bemeheyett volna megkérdezni, hogy milyen segítségre jogosult, és esetleg kereshetett volna munkát is. Vagy aki eltartotta, az is fizethette volna.


Ennyi kihagyort alkalom után vállalnia kell majd a felelősséget, szívás, de más megoldás nincs.


Nyamitörp írta, hogy üres csekkekkel megúszná a részletfizetést, de akkor is szépen be kell pótolnia

98. _Berry_ (válaszként erre: 96. - 9b10f3d7ff)
2017. jún. 14. 12:29
Itt sem az a baj, hogy fizetni kell, hanem, hogy mit kapsz érte. Persze, tudom vannak országok, ahol a kórházak még leprább helyek, de vannak, ahol színvonalt kapsz a befizetésedért. Persze ha a milliárdok minden hülyeségre (meg a haverok zsebébe) nem folynának el, akkor színvonal itt is lehetne.
97. _Berry_ (válaszként erre: 94. - Butterfly87)
2017. jún. 14. 12:24
Értem. Tehát akkor arról van szó, hogy az emberek jelezték a szolgáltatónak, hogy nem kaptak csekket, (gondolom akkor átutalni sem lehet) mire ők közölték, hogy nem tudnak küldeni? Mondjuk ez furcsa egy szolgáltatótól, de igen, akkor ilyenkor félre kell tenni az összeget, és akkor nincs min meglepődni. Sőt, én biztos, hogy tértivevényben jelezném a problémát, hogy később még kamatot se számolhassanak fel jogtalanul.
96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 86. - _Berry_)
2017. jún. 14. 12:21
A világon mindenhol kell fizetni EÜ biztosítást, egy országról tudok ahol alanyi jogon jár , ez Brunei, Malajzia északi részén található, Malajzia országával, valamint a Dél-Kínai tengerrel határos.
95. _Berry_ (válaszként erre: 88. - Globus)
2017. jún. 14. 12:19

Az a helyzet, hogy ez sem csak fekete vagy fehér, viszont a szabályok mégis úgy működnek. Ha valaki korábban dolgozott, akkor miért ne alakíthatta volna a a környezetét olyanná, ami nem egy hajléktalan állapotot tükröz? Most nem palotára meg 10 milliós autóra gondolok.

Na igen, a másik csoport is külön topik téma lehetne. Vannak, akik tényleg büszkék arra, hogy elkerülik az adót, míg vannak, akik kényszerűen végzik a fekete munkát. Mondjuk előrébb lehetne jutni és szép kis bevételt lehetne összehozni büntetésekből,(ezáltal pedig fehéríteni a gazdaságot) ha a hatóságok sokszor a kisemberek zaklatása helyett az ilyen cégeket ellenőriznék.

94. butterfly87 (válaszként erre: 80. - _Berry_)
2017. jún. 14. 12:16

Nem gondolják úgy, hogy ingyen van a szolgáltatás.

Nem kapunk csekket, érted? Mi sem, január óta. Nem működik nekik a rendszer.

Akinek van egy kis esze, minden hónapban ugyanúgy félreteszi a szemétdíjat, és akkor nem kell majd nagyobb összeget egyszerre kifizetni.

93. globus (válaszként erre: 91. - Butterfly87)
2017. jún. 14. 12:13
Ő is ezt írta :) Egy követ fújunk.
92. globus (válaszként erre: 71. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 12:13

Ezért IS

[link]

91. butterfly87 (válaszként erre: 89. - Globus)
2017. jún. 14. 12:12
De én pont azt írom, hogy kivitelezhetetlen és ostobaság ez a "majd akkor fizetek, ha beteg leszek" felfogás.
90. globus (válaszként erre: 80. - _Berry_)
2017. jún. 14. 12:11
Sajnos pontosan így gondolják. Különben hogyan halmozódna fel sok családban több százezer Ft közüzemi tartozás. Használják a szolgáltatást és nem fizetik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook