Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen lesz visszamenni a home office-ból 1 év után? Már előre rosszul vagyok! fórum

Milyen lesz visszamenni a home office-ból 1 év után? Már előre rosszul vagyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. okt. 9. 15:33

Az elmúlt időszakra visszatekintve manapság már alap elvaras lett a teljes v részmunkaidoben a home office a munkavallalok részéről.

Őszintén azon csodálkozom h egy vilagjarvany kellett ahhoz h a munkáltatók rajojjenek h nem attól függ a munka elvégzése h hol ülünk. Olyan abszurd ez. Mintha az őskorban lennénk és most fedeztuk volna fel a tüzet kb 🤣🤣🤣🤣

Én már 10 éve is sokszor itthonról dolgoztam, micsoda újdonságok! 😆

63. buspics (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 5. 09:39
Én azért szeretek bejárni, kell a változatosság és a társaság. Azzal simán kiegyeznék, ha heti egy nap home office megmaradna.
2021. jan. 2. 18:21

Én, mint írtam bejárok hetente, két hetente 1 napot és nagyon nem megy bent a meló.

Délig szinte semmit nem csinálok, mert annyira szétszórt vagyok bent, hogy nem tudom mit, hogyan csináljak. Komolyan úgy bénázok, mintha most kezdenék dolgozni egy munkahelyen:DDDDD


Amikor ho-ba mentünk márciusba, akkor ugyan ezt csináltam az első héten itthon, mert akkor meg azt voltam képtelen megszervezni, hogy mit milyen sorrendbe csináljak.....

2021. jan. 2. 15:43

Nem jó.

Mi tavasszal voltunk home officeban, majd visszarendeltek mindenkit. Nagyon rossz volt visszaszokni. Az könnyítette meg, hogy a kollegákkal lehetett személyesen találkozni, bandázni. Nyáron a járvány sem pörgött.

Aztán jött az ősz, novemberre keresztbe-kasul lefertőztük egymást. Így decemberre újra home office-t rendeltek el. Végre.

De januártól megint menni kell. Talán márciusig kitart a természetes védettségünk, ha egyáltalán van, aztán újra lefertőzzük egymást. 😕

Most a kollegákkal való "bandázás" sem fog javítani a helyzeten, mert óvatosabbak leszünk. Azért sok embert megrágott nálunk ez a vírus, van aki még mindig küzd szövődménnyel.

60. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 2. 14:57
Nem élem meg pokolként, de nem szeretem. A lakásom nem iroda és nem edzőterem, hanem az otthonom. Szeretném, ha végre vége lenne, és visszaállna a rend. Még semmi hírem, és ezt valószínűleg azt jelenti, hogy egyelőre marad a home office.
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - L.luiselotte)
2021. jan. 1. 21:33

Én néha tudatosan beszélek itthon, elmagyarázom a kutyának, hogy mit csinálok, ha a fiam nincs itthon, még énekelgetek is.

Ha van munkám, akkor a TV szól.

58. l.luiselotte (válaszként erre: 54. - Channa*)
2021. jan. 1. 20:34

Sajnos a h.o-ra jellemző a szótlanabbá válás, mondtam is a kiscsaládomnak, hogy egyes napokon ugy éreztem magam, mint egy csendes őrült.

Különben B tervként kerestem másik munkát is ...

57. globus (válaszként erre: 54. - Channa*)
2021. jan. 1. 19:37

Ha belegondolok, nyugdíjasként ugyanilyen, sőt rosszabb lehet annak, aki megszokta a pörgést.

Mikor covidosok lettünk, első hét gyorsan elment, örültünk, hogy felhettünk. Amint jobban éreztük magunkat, csak ténferegtünk összevissza itthon... kicsit aggódom a jövőt illetőleg, mert ez nem perspektíva 🙂

56. dfc04c70e4 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2021. jan. 1. 13:44
Jaj, bocs! Azt nem figyeltem.
55. Amaunet (válaszként erre: 50. - Channa*)
2021. jan. 1. 12:02

Ha a közvetlen kollégáimmal beszélek én sem települgetek.:)

Viszont, ha más osztályokról beszélek kollégákkal/vezetőkkel akkor átülök egy másik háttér elé.


Családban próbáltam azt, hogy háttérképet teszek fel. Megkérdezték, hogy mikor költöztem/mikor rendeztem át a lakást.:)

54. Channa* (válaszként erre: 52. - Globus)
2021. jan. 1. 10:10

Nekem azért hiányzik, hogy bejárjak melózni.


Igaz, nem unatkozok itthon, jelenleg a fiam is itthon van, így nem vagyok egyedül, a férjem is hazaugrik napközben, hogy együtt kávézzunk, ebédeljünk, váltsunk néhány mondatot, de a napi mozgásom kevesebb lett.

Sokkal jobban kell figyelnem a kajálásra, sokszor nincs időm lemenni sétálni egyet, hogy behozzam az elmaradást.


Valamint észre vettem magamon, hogy sokkal szótlanabb lettem. A férjem és a fiam szokta megjegyezni, hogy mennyire csendes vagyok mostanában...


Tehát, nekem azért hiányzik egy kicsit a bejárás...

53. globus (válaszként erre: 52. - Globus)
2021. jan. 1. 10:02
Utálom a telefont, mennyit lehet hibázni...
52. globus (válaszként erre: 51. - Channa*)
2021. jan. 1. 10:02

Pedig tavasszal nagy sztrájkolás volt, hovy mi lesz így, nem akarjuk! 🙂

Nálunk a családban aki vállalkozókén dolgozik, büdös életben nem megy vissza alkalmazásba. Világ legjobb dolga, ha nem lihegnek a nyakadba, nem kell senkit kerülgetni, nincs intrika, áskálódás. Persze, ha ugyanannyit fizetnek, ugyanolyan adózási formában. Szállítják a munkát, nem kell vadászni rá.

Őszintén szólva, imádnám...🙂 Sajnos, még egy kicsit ki kell bírnom.

2021. jan. 1. 09:56

Nálunk szeptembertől naponta 1 embernek be kell mennie az irodába dolgozni, így minden nap más megy be, ami azt jelenti, hogy heti 1 alkalommal bent dolgozok és teljesen egyedül.


Értelme nincs és mi sokkal hatékonyabbak vagyunk itthonról, de a más osztályokon dolgozókat zavarja, hogy mi IT-ok nem járunk be, ők meg igen, ezért lett kitalálva ez a beosztás.


Nem szeretem, mert ilyenkor egyedül ülök az irodába és unatkozok, bár igyekszem megteremteni az otthoni filinget, mert 2 monitorom van ben, így egyiken nézem a TV-t, a másikon dolgozok:DDD


Még nem hallottunk semmit, hogy mikor kell rendesen bejárnunk, de úgy tippelünk, hogy tavasztól, illetve onnantól, hogy az oltásokat megkapjuk...

50. Channa* (válaszként erre: 39. - Amaunet)
2021. jan. 1. 09:50

Én nem szoktam áttelepülni, mert pont egy teljesen fehér és üres fal előtt ülök a konyha asztalnál:D


A hajamat megcsinálom minden reggel, de a pizsit nem biztos, hogy átveszem délnél előbb.

A kollégáimmal napi szinten szoktunk video megbeszéléseket tartani, és csak vihogunk egymáson, ha kiszúrjuk, hogy még pizsiben ül ott valaki;)

49. Guruljka (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 31. 22:50

Nem hazudok.

Elírás történt, van ilyen. Kicsit zavaró volt az elején.

48. Guruljka (válaszként erre: 39. - Amaunet)
2020. dec. 31. 22:47

A videókonferencia más dolog, igen.

Még a tolmácsoknál is előfordul, de nálunk fordítóknál nem. Nálunk mailben zajlik, aminek zajlani kell. :D

47. Piroska52 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2020. dec. 31. 22:37
Egyből feltünt,hogy megváltozott.
46. Piroska52 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2020. dec. 31. 22:35
Egyből feltünt,hogy változott.
45. Scherlock (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 31. 20:59

Micsoda kultúr lény vagy!


Ja nem is! 😃😃😃😃

2020. dec. 31. 20:50

Hiába írják át a címet, a linkben megmarad az eredeti.


[link]

2020. dec. 31. 20:40
Gyökér a nénikéd. Home office-ba, így volt a cím. Gyere inkább egy Balaton témával
42. unom (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 31. 20:38
Kit nézel hülyének?
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2020. dec. 31. 20:33

"Korrigálták a címet."


HAZUGSÁG senki se nyúlt a címhez az maradt ami volt (és tökéletesen helyes... HO-BÓL és NEM BA...a gyökerek kedvéért)

2020. dec. 31. 20:10
Nekem ez az év a home office miatt elég egyforma volt. A napok. Én szívesen mennék is meg nem is. Nálunk az tervezik hogy egyik héten bejárás másikon h.o. vagy heti 2 nap bent 3 nap h.o. még nem tudni hogy lesz
39. Amaunet (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2020. dec. 31. 19:05

Home office-ban is, ha egy videokonferencia van meg kell jelenni.

Asztal alatt lehet melegítő, de a kamera elé nem pizsamában, borzosan, fogkefével a számban ülök.:)

Ezekre előre megadják az időpontot és felkészülök rá szakmailag és megjelenésben is. Sőt, sokan háttér miatt áttelepülnek addig a lakás egy kellemesebb helyére is, mint a konyhaasztal.:)

38. Guruljka (válaszként erre: 33. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 31. 18:48
Korrigálták a címet.
37. Guruljka (válaszként erre: 34. - L.luiselotte)
2020. dec. 31. 18:47

Igen, tudom, sokkal pörgősebb vagy, mint én. Szerencsére. :D

Én már nem szeretnék bejárós munkahelyet, sokan már nyugdíjasok az én koromban.

Viszont hogy szereted a kollégáidat, az szinte áldásnak mondható. Óriási pozitívum.

Én is kellemes Szilveszter éjt és boldog új évet kívánok!

2020. dec. 31. 18:00
Ja ja! Mondjál fel, és ha már ennyire antiszociális vagy talán ide se kellene irkálnod...
2020. dec. 31. 16:21

Ja!

Lekvárosbuktának üzenem, hogy volt szerencsém olvasni az azóta törölt - nekem szóló hozzászólását, mi szerint nem vagyok normális. Ki mint él, úgy ítél. :P


Neked is szép napot, és boldog(abb) új évet kívánok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook