Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is fórum

Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is

1 2
2015. jan. 20. 14:52
Nekem is volt régebben köröm gyulladásom. Volt egy adag genny is benne. Azt szemölcs vírus okozta. Kezeltem én gombaölős meg baktérium ölős kenőccsel, egyik sem használt, a végén a bőrgyógyászaton adtak rá való szert, úgyhogy még viszonylag korai stádiumban sikerült megállítani. Szóval alá tudom támasztani, hogy az antibiotikum nem minden esetben használ ilyen gyulladásokkor.
2015. jan. 20. 14:48
Tetszik a cikk. Szerintem sebgyógyulásnak az alfája és omegája, hogy állandóan fertőtlenítve legyenek az olyan felszínek, amihez az immunrendszer nem fér hozzá. Ellenkező esetben elszaporodhatnak rajtuk a mikrobák, és onnan állandóan visszafertőzve fenntartják vagy tovább súlyosbítják a gyulladást. A peroxidról, csalánról és aloe-ről tudtam, hogy antimikrobiálisak. A lapulevél nekem új, ahogy a kátrányos kenőcs is, amit írtál. Gondolom a lényeg az volt, hogy rendszeresen fertőtleníteni a sebet, és közben elzárni a külvilágtól pl kenőccsel, hogy kívülről se fertőződhessen be.
48. krumplicska (válaszként erre: 47. - Evettke7)
2015. jan. 20. 13:06
A köröm környéke leggyakrabban körömvágáskor létrejött apró sérülésből, vagy beütéstől alakul ki, aztán a gyulladás miatt ráfeszül a körömre és az nem hagyja megszűnni a lobot. Az antibiotikumos krém, főleg a Tetrán a legritkább esetben segít, általában a nyomást kell megszűntetni először. Ez megfelelő esetben lehet ún. körömszabályozás vagy érzéstelenítésben kíméletes körömszél kivágás. Ezeket Gajdos dr-tól hallottam, én nála voltam Pomázon és néhány nap alatt rendbe is szedte a körmömet. A körömszél gyulladása olyan mint a rossz fog, nem érdemes soká húzni és szenvedni vele, mert csak egyre nehezebb lesz helyrehozni.
2013. jún. 20. 01:11
Már több mint 1 éve!!!
46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Evettke7)
2011. nov. 19. 09:06

És ez végleg megszüntette a gyulladást?

Mennyi ideje vagy gyógyult állapotban?

2011. nov. 17. 14:51
A fórum indítójának azt üzenem,hogy köszi a tippet, 2 hónapig szenvedtem már zoknit sem bírtam felvenni,teljesen gennyes volt a lábujjam és szerencsére pont rátaláltam az írásodra kipróbáltam és tényleg hat. Annyi volt a különbség,hogy friss füvet már nem találtunk, de használt a szárított is amit gyógyszertárban lehet kapni és mellé a tetrán kenőcs. Már a második naptól kezdve éreztem a hatást. Köszi Zelda
44. moonlight13 (válaszként erre: 43. - LauraJones)
2010. dec. 11. 19:55

Keress rá a "google"-ban. Ott leírják, h. milyen tünetei vannak. Annak alapján megnézheted, nem olyan van-e Neked is.

Nekem ismerősömnek volt, de a részleteket nem annyira ismerem.

2010. dec. 11. 18:12
az micsoda?
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - LauraJones)
2010. dec. 11. 16:00
Akkor az lehet, h. nem benőtt köröm, hanem valami más. Esetleg "kalapácsujj"?
2010. dec. 10. 00:01
A körmömmel nincs baj, úgy éreztem, hogy az fáj, megpróbáltam kivágni, de nem volt mit... Nem is piros és nem is gennyes, de fáj :(
40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Kiváncsifáni)
2010. dec. 4. 08:54
Én is akkor kaptam frászt, amikor a gyerekem Balatonra ment nyaralni, és közben be volt gyulladva a körme... Persze, fürdött a Balatonban.
2010. dec. 2. 18:24
A benőtt, főleg a váladékozó körmökkel nem árt szakemberhez fordulni. Ronda dolgokat tud csinálni egy elhanyagolt gyulladásos köröm.
38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - LauraJones)
2010. dec. 2. 18:21
Duci, piros,és fáj, ha hozzáérnek. Be van gennyesedve, ha benőtt körömről van szó... A fájdalomról nem tudok nyilatkozni, mert én csak külső szemlélő voltam.
2010. dec. 2. 17:10
Milyen a lábujj, ha be van gyulladva? Mit érez az ember olyankor? Mi fáj és hogyan? Nekem is fáj a lábujjam, de nekem először a sípcsontom kezdett fájni, már 6 hete fáj, de a lábujjam csak az elmúlt 1 hétben kezdett. az orvosok semmit nem tudnak mondani. Én is azt hittem először, hogy benőtt a körmöm, pedig nem tűnt nagynak sem. És valóban nem az, mert kivágni sem volt mit.
2010. nov. 13. 18:36
Húúú ! Most néztem, jól felmentek az árak pár év alatt! :(
2010. nov. 13. 18:07

Az én fiamnál is betették a gézlapot, de nem használt.

Tudom, h. drága a lézer, de megéri szerintem hosszútávon! (Már ha ki tudod gazdálkodni!)

34. zsuzso100 (válaszként erre: 31. - Ailen Zia)
2010. nov. 13. 17:05

Én azt alkalmaztam, amit itt vagy valamelyik fórumon olvastam, próbáljátok ki!

Az eredeti úgy szólt, hogy gézlapot teszel a körmöd alá és úgy mozgatod, eleinte baromira fáj, de fokozatosan elmúlik és lemegy a gyulladás.

Én azt csináltam, hogy fogtam egy kicsi gézlapot és egyszerűen beraktam a köröm alá, ahol nyomta a bőrt, így tudta a köröm, hogy merre nőjjön!

2010. nov. 13. 16:01
Nekem be sincsen úgy gyulladva, hogy gennyes lenne. Volt már gennyes, de az elmúlt, most csak natúran fáj.
2010. nov. 13. 15:52

Esetleg párakötés rá??

És ha lement róla a gyull. és a genny is eltávozott akkor esetleg pedikűrös v . doki.

2010. nov. 13. 15:33

Épp most kerestem rá és elég szép árak vannak:

Lézeres körömműtét díja:

- 1 körömszél operálása: 20 000 Ft

- 2 körömszél operálása ugyanazon az ujjon: 25 000 Ft


- 2 körömszél operálása különböző ujjon: 40 000 Ft


Nekem mind a két lábamon van, bár a jobb oldalin nem látok különösebb kitüremkedést, csak a bal lábujjamon. Nekem azt mondták a bőrgyógyászaton, hogy a húsba nő. Mondjuk azt érzem is, hogy a felső réteg alá nő, plusz az egyik terebélyesedik. De a szikétől félek, így is ha visszafele nyomom a körmöm, irtózatosan fáj, hát még ha feszítem is felfele... De inkább a lézeres akkor, még ha drága is.

2010. nov. 11. 18:33

A körömágynál a lézerrel "szétlövik" azt a pici pontot, ahonnan rossz irányba nő a körmöd. (Szakszerűen leírják mindenhol, hogy hogy csinálják.)

Ráadásul az én fiam pont Balatonra ment még azon a nyáron a műtét előtt, és egész végig aggódtam, hogy a vízben nehogy elfertőzze! Szóval szerintem jobb ha túlesel rajta, egy életre megoldódik a problémád!

29. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Ailen Zia)
2010. nov. 11. 18:29
Ha jól emlékszem, van olyan hely, ahol 2 lábujjra kedvezményt adnak. Keress rá a neten! Szerintem megéri! Kb. 1 napig fájt a fiamnak, talán egy fájdalomcsillapítót vett be, utána semmi! Azóta is szép a körme, és nem jött elő a probléma.
28. 039f51c892 (válaszként erre: 27. - Ailen Zia)
2010. nov. 11. 10:36
Szegénykém :( Mennyiszer voltam én is így :S Meg az a legrosszabb, hogy eszméletlen ronda, párom elől mindig dugdostam. Tényleg menj el vagy sebészhez, vagy lézeresre, vagy pedikűröshöz...mert tényleg meg tudja keseríteni még a legjobb pillanatokat is (ez most szentimentális volt, de tényleg annyira hirtelen ér hozzá a paplan vagy bármi...)
2010. nov. 10. 22:10
A világon ebben az a legszebb, hogy mind a két nagy lábujjamon ilyen a körmöm és ma irtózatosan fájt megint, meg már egy hete ismét előjöttek ezek a fájások. A tövében nagyon fáj, mind a kettőn. A bal lábamon meg kiszélesedett a körmöm... Mindegyik beavatkozástól tartok igazából, de ez így már nagyon rossz... Már az sem mindegy, milyen cipőt veszek fel, mert némelyikben majd meghalok a fájdalomtól. Sőt, most mindegyikben..
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - 039f51c892)
2010. nov. 9. 18:12
Látod, látod! Ott eleve adott az az egy megoldás! :)
2010. nov. 9. 09:56
XD Bocsi:D Nekik mindenképpen a lézer ajánlott, ráadásul gondolom ők is annyira bírják a fájdalmat, mint a többi pasi :P
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - 039f51c892)
2010. nov. 5. 16:20
Hát...nekem fiam van! :) Szerinted ők mennyire alkalmasak a pepecselésre? :)
23. 039f51c892 (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2010. nov. 5. 10:16

:) Persze attól függ, de nekem már nagyon csúnya volt, szóval szinte a "halálból" tért vissza a lábujjam :D

De aki nem szeret pepecselni, annak tényleg a lézer a legjobb:)

22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - 039f51c892)
2010. nov. 4. 18:13
Gondolom, attól függ, hogy ki milyen stádiumban van. Most már szinte felsoroltuk az összes lehetséges megoldást! :)
2010. nov. 4. 10:39
Én kb. 2 évig szenvedtm tőle, havonta sebészetre jártam....:( Aztán elmentem pedikűröshöz, hogy mit lehetne vele kezdeni, ő azt csinálta, hogy ügyesen (bőrvágó ollóval, persze alapos áztatás után) bevágott a körmöm oldalánál, és csipesz segítségével kifordította azt a köröm darabot, ami elkezdett befelé nőni. Én ma már otthon is meg tudom csinálni, amikor elkezdem érezni, hogy megint érzékenyebb, akkor megcsinálom, 15 perc alatt megvan. Kicsit félelmetesnek/fájdalmasnak tűnik, és először (pláne, ha nagyon gyulladt) az is lesz, de megéri. Most már szép a körmöm, francia pedikűr van rajta :) Én is először a lézerre gondoltam, de ez olcsóbb és egy kis odafigyelést igényel csak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook