Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is fórum

Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is

1 2
2010. okt. 26. 23:06

Nekünk sem az orvos mondta. A tudatalattimból jött elő, mert jó sok évvel ezelőtt egy kollégám is így járt a gyerekével. Teljesen véletlenül jutott eszembe, hogy valami lézeres megoldást mondott akkor, de nem is nagyon foglalkoztam ezzel, mert nem érintett. kb. 15 évvel később jutott eszembe, amikor már mi is ezzel szenvedtünk.

Keress rá a "benőtt köröm" és "lézer" szavakra, több oldalt is találsz. Szerintem nem fáj annyira, mintha az egész körmödet levennék. Nem is látszik, hogy műtve volt a gyermekem körme.

19. Ailen Zia (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2010. okt. 26. 19:23
Hát nekem ott az orvosnál nem említettek lézeres megoldást. Leszedetni nem is merem, nagyon megijesztettek, a tudat, hogy fáj... Sejtettem, de azt mondták, hogy nagyon fájni fog. Majd utána nézek, hogy mennyi lehet, de elég sok lehet ezek szerint.
18. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Ailen Zia)
2010. okt. 26. 17:09
Szerintem ne szedesd le a körmöd! A lézeres megoldás kb. 2 fogtömés ára. Tudom, sajnos nem mindenki engedheti meg magának, de ha mégis sikerül összespórolni, szerintem megéri!
2010. okt. 26. 17:07
Ha van aki nem boldogul a benőtt körmével, én hosszú távra mégis a sebészt ajánlom. Az én fiam több mint fél évig szenvedett ezzel. Természetesen kipróbáltunk mindent, házi gyógymódot, sztk sebészet... Minden kezdődött előlről. Végül a neten találtam maszek alapon lézeres megoldást a benőtt körömre. Nem olcsó, de most már kb. 3 év eltelt, és nem újult ki, ráadásul garanciát vállalnak rá. Kb. 2 percig tartott a "műtét". Nem vették le a körmét. Utána fájt neki, de kb. 1 napig. A mai napig örül, hogy megcsináltattuk.
16. A2880
2010. okt. 26. 14:19
Sebészet egyszerre mindkét lábon,de nekem pont a sebész ajánlotta,hogy ha újra előjön fertőtlenítős gézt nyomkodjak be a benőtt köröm alá(nagyon fáj ám)több napon keresztül ki is próbáltam és jó rá,már csináltam ezt vagy háromszor,évente előjön,de legalább nem kell így a sebészetre járnom,és kipróbálom majd következőleg az általatok ajánlottakat is.
2010. okt. 26. 11:07

Én a nyáron jártam így.

Paradicsom szelet, gézlap és rá alufólia.

Fáslival fixáltam.

Három éjszaka, és híre hamva!!!

2010. okt. 26. 10:39
Nekem ugyan ez van most...Elmentünk orvoshoz, aki azt mondta nekem benőtt a húsba. De közben azt is körülírta, hogy mennyire fáj amikor lehúzzák. Na azután nem mertem azóta sem visszamenni, hogy leszedjék nekem. De azóta vagdosom magamnak és úgy néz ki mintha szépen lassan de nőne le és van a felső rész amit lebírnék már most feszíteni, de nem teszem. Nagyon fáj ha kicsit megnyomom a körömágynál, vagy magát a körmöt. Sok este úgy keltem fel, hogy ez egész lábujjam iszonyúan fájt, ott szoringattam, annyira fájt. Mostanában már úgy nem fáj, csak egyfolytában. A zokni, ha nagyon felhúzom, akkor irtózatosan fáj megint. A cipőben is. Nem tudom rosszul tettem e, hogy nem mentem vissza lehúzatni, de úgy megijesztettek azzal ahogyan körülírták a procedúrát.
2010. okt. 22. 12:56

Szia


Nállunk a lányomnak volt ilyen.Kétszer kivágták a körmöt a gyulladt területnél mert benőtt neki ahúsba.

2x meg a fél körmét vágták.de igy is visszatért neki.Mostanság magának vágja ki.

De az én kis fiamnak is volt.Igaz még akezdeti szakban.Én kamillateában áztattam neki.És a köröm szélét kicsit lazitgattam közben.És elmult .

De sajna sztem ha komolyabb a baj csak sebész segithet.S nem feltétlen magán úton.

Ez a probléma sajna nehezen tünik el.De lehet,az is hogy a cipő nyomja neki a körmét és ez okozza.Meg kéne ezt is nézni.

12. moonlight1984 (válaszként erre: 11. - Zsuzso100)
2010. okt. 21. 23:06

Kiegészíti a másik hatóanyag hatását.Segít a gyulladás mérséklésében.

Én a sima tetránt használom,ha szükség van rá,az tökéletesen beválik.

11. zsuzso100 (válaszként erre: 8. - Moonlight1984)
2010. okt. 21. 22:13
És az mi? Mivel jobb, mivel más?
2010. okt. 21. 21:12

Én majd egy évig jártam orvoshoz 2x megplaztikázták.........a vadhúst levették szóval volt minden(bár csak a körmöm szélét nyitotta fel és vágta ki, varta össze) aztán bő 6-7 hónap után besokaltam mikor a 2.műtét sem jött össze,mert 2 hét után újra fájt.......aztán egy másik sebészhez mentem aki már a következő héten lekapta az egészet rendelési időben........azóta nem fáj gyönyörű a körmöm :))))

Ha valakinek nincs úgy benőve mint neked azonak oké az ilyen olyan alternatív gyógymód.......de mint pl.én is meg még sokan....nincs más megoldás mint a sebész és a szikéje(én is próbáltam paradicsomot meg minden féle gyógyszertári kenceficét,csak ússzam meg a leszedést).De ha körmöd alá van fordulva ahusnak akkor ott nem segít semmi csak a szike!

És tuti a mai fejemmel nem tököltem volna majd egy évet arra ami kb 5 perc alatt elvégezhető,mert addig heti 2x jártam kötözésre,a fél napom a várakozásra pazaroltam!

Az tuti hogy fáj az injekció is,meg az érzéstelenítés ha kimegy az is fáj de max 1-2 napig........de utána tök jó!

2010. okt. 21. 21:08
Nekem 3 hete egy apró pattanás csúnya tályoggá alakult. Pot a nyakamon volt. Én sem mertem elmenni sebészetre, pedig borzasztó látvány volt, és nagyon fájt. Napokig párakötéssel az arcomon járkáltam. Egy nagyon jó bőrgyógyászhoz mentem, aki ichtiollal kezelte, és augmentint is szedtem. Pár nap alatt kiürült az egész, már csak egy kis heg maradt a helyén. És a hónaljamon is kijött valami hasonló, oda tetránt használtam, az segített.
2010. okt. 21. 21:05
Abban,hogy kortikoszteroidot is tartalmaz.
2010. okt. 21. 19:55
A sima Tetran kenőcstől mennyire más a Tetran- Hydrocortison?
2010. okt. 21. 18:40
Sziasztok! Nekem a nyáron hasonló problémám volt, ráadásul a kézujjamon. Ha csak egy picit is hozzáért valami, már iszonyatosan fájt, és be is volt gyulladva rendesen. Én tetrán kenőccsel kentem be esténként és száraz gézbe csavartam az ujjamat, majd leragasztottam leukoplaszttal. Szerencsére pár nap alatt rendbe jött.
2010. okt. 21. 18:14
Ha esetleg benőtt mégis a köröm, arra is van megoldás...én azt csináltam, hogy a benőtt részhez behelyeztem egy vattadarabkát és szépen benthagytam, hadd nőjjön...már másnap alábbhagyott a gyulladás, de utána is többször kijött, és a tengeri sós áztatás+aloe vera krém (semmi extra, olcsóbb 1500 Ft-os változat) helyretette.
2010. okt. 21. 18:02
ahha, azt azért odaírhatod, hoyg aki cukros, azért ne kísérletezzen házilag, mert úgy járhat, mint egy ismim és nem lesz lábujja, mert leveszik :S
2010. okt. 21. 16:47

Hát én tuti kipróbálom, már annyira nincs vesztenivalónk.

Nálam a fiamnak van, sajnos. Sebészetre járunk március óta, gyakorlatilag eredménytelenül. Igaz, ott csak kitisztították+antibiotikumos krémeket kapott. Hol jobb volt, hol rosszabb. Amikor javult, reménykedtünk. Pár hétig tartott a javulási folyamat, azóta megint rosszabb. Elküldtek egy másik sebészhez, aki szerint nem kell tenni semmit. Én inkább arra gyanakszom, h a magánrendelőjébe látott volna szívesebben, körömszélenként 20 ezerért.

Szóval megpróbálom én is, nagyon bízok benne, h használ.

2010. okt. 21. 16:42
Nyáron én is hasonló panaszokkal küzdöttem, természetesen én is magam akartam megoldani. Én tengeri sós vízben áztattam esténként és aloe vera krémmel kentem...és szépen elmúlt! :)
2010. okt. 21. 16:08
Egy begyulladt lábujj szörnyen fájdalmas, zavaró és feszélyező tud lenni. Sajnos ezt az érzést mindenki legalább egyszer megtapasztalja élete során. Ilyenkor az ember nem tudja, hogy megpróbálja-e otthon kikezelni vagy menjen el egy orvoshoz a problémájával. Van otthoni megoldás! Az én bölcs és okos nagymamám segített rajtam a tudásával, amit én most megosztok az olvasókkal. Remélem segíteni fognak a soraim.

Ugrás a teljes írásra: Begyulladt lábujj: Lehet más megoldás is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook