Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiétel evés 4 hónaposan, tápszeres babának... fórum

Bébiétel evés 4 hónaposan, tápszeres babának... (beszélgetős fórum)


1 2
28. BlueJasmine (válaszként erre: 27. - Manó2000)
2014. máj. 20. 08:41
Persze, csak úgy örülök, hogy végre nem hasfájós, nincs baj semmivel, és írtátok azt is, hogy az emésztőrendszere még nincs felkészülve erre. És tényleg sűrűn van zöld kaki az almától... :(
27. manó2000 (válaszként erre: 26. - BlueJasmine)
2014. máj. 20. 07:54
Szerintem nagy hibát nem követsz el, akárhogy is döntesz!
26. BlueJasmine (válaszként erre: 25. - 96e4cb8ca7)
2014. máj. 19. 22:03
Neked is köszi az infot. :) Most még nagyon vacillálok :) De szívem szerint nem adtam volna, ha nem mondja mindenki a környezetemben...
25. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 21:22
A kisfiam almát evett először, de nem volt még 4 hónapos mikor a főtt zöldségeket - répa, krumpli, és a banánt is megette. Semmi baja nem lett tőlük. Én nem tartottam magam szigorúan az előirt hozzátáplálási sorrendhez, az csak egy javaslat szerintem. Mindig házi ételeket evett/eszik, kb 11 hós koráig külön főztem neki, bébiételt csak akkor evett amikor úton voltunk, de sokszor oda is házikosztot vittünk. Szerintem a gyümölcs bébiételek túl édesek, állitólag nincs bennük plusz cukor de akkor is. Én nem adnám a babámnak.
24. Zebra25 (válaszként erre: 23. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 20:55
Ha tudsz megbízható helyről venni gyümölcsöket, akkor inkább azt add, ha nem, akkor üveges. De augusztusban már annyi mindennek lesz szezonja, hogy lehet válogatni a friss gyümölcsök és zöldségek közül.
23. BlueJasmine (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2014. máj. 19. 20:29
Köszi a választ! És akkor bio, vagy az üveges??
2014. máj. 19. 19:29
Május végén tölti a 4 hónapot, addig ne kezd el, de még várd meg amíg minimum 5 hónapos lesz. Jön majd az augusztus, az őszibarack szezon, alma szezon, pont jó lesz.
21. BlueJasmine (válaszként erre: 20. - Egypt)
2014. máj. 19. 18:43
Tyűha. Nem is gondoltam, hogy ez ilyen nehéz lesz, de akkor mindenképp várok még vele. Alma csak bio.. Annak is csak a leve,és néha. Elég lesz ez így... Örülök hogy végre 3 hónapos kora óta nem kell neki Infacolt adni, hogy ne legyen hasfájós. És nincs baj se a pukival, se a kakival. Így egyik napról a másikra rendbe jött. Nem akarok a világért sem bezavarni...
20. egypt (válaszként erre: 19. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 17:56

Én úgy voltam vele, hogy attól biztos nem lesz baja a gyerekemnek, ha csak később kezdem a hozzátáplálást, míg ha túl korán, attól lehet.

Ha már bébiételek: az nem mérvadó, mit írnak rá ajánlásnak, sokat jóval kisebb kortól ajánlanak, mint a hivatalos orvosi ajánlások.

A répával viszont vigyázz, abból csak üvegeset vegyél, a bio sem jó, mert ha nitrátos a talaj, a répa mind felszívja, és ez babákra nézve nagyon káros lehet. A nitráttartalmat nem nézik, a bio répa is nőhet olyan talajban, ami nitrátos, viszont az üvegest bevizsgálják.

19. BlueJasmine (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2014. máj. 19. 17:28
Na ezt is sokszor kérdeztem, mert mi Vigantolt (D) vitamin-t adunk, napi egy csepp. És a tápszerben is van, de gyerekorvos, védőnő, mindenki azt mondja hogy attól még adjam... De a tápszer jó minőségű, mondjuk abból is az érzékenyeknek való Milupa Fermentált, tehát ez nem üveges, hanem én keverem... De nem akartam én erőltetni a hozzátáplálást, csak itt is-ott is hallom.
18. MelisUK (válaszként erre: 16. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 17:24

Az almalevet akkor szokták ajánlani, ha a babának szorulása van. A megemésztetlen trutyi gyorsan kiszalad a gyerekből.


Nekem félig anyatejes, félig tápszeres a babám. A mai napig így van, most 11 hónapos. Az esti lefekvés előtt iszik egy üveg tápszert (biot, nem antibiotikumokkal teletömött, napfényt életében nem látott tehén tejéből készültet), meg 3-4 alkalommal még szopizik, minden felébredés után, vagy ha beütötte magát. Este azért kap tápszert, mert akkor csak bealszik a cicimen, majd pár óránként kel éjjelente, mert éhes marad, de éjjel is csak újra bealszik, szóval kap egy üveg tápszert. Meg a reggelijét is azzal készítem, ma reggel pl zabkását evett banánnal és datolyával, imádta.


A jó tápszer még mindig jobb a babádnak, mint a nem megfelelően összeállított étrend, meg a nem jó minőségű ételek. És ne feledd, ha nem adsz tápszert, akkor a D3 vitamint pótolni kell, hogy erősek legyenek a csontjai és a fogai. (A tápszerben benne van, amellett nem kell plusszban adni, különben túladagolod neki, és mivel ez zsírban oldódó vitamin, így elraktározza a kis szervezetük.)


Én Skóciában élek, nálunk azt tanácsolják, hogy minimum egy éves korukig a babák tejcsit kapjanak, ami anyatej és/vagy tápszer. De jó, ha ennél tovább kapnak, ezért is vannak a tápszerek (asszem) 3 éves korig. Eredetileg mind az anya szervezete, mind a gyereké kb 5 éves szoptatásra van "tervezve". Na eddig nem sok mindenkinek sikerül szoptatni, meg a mai modern felfogás és média hatására gusztustalannak és rossznak titulálják a hosszan tartó szoptatást, de eredetileg erre lenne szüksége a kicsiknek.

17. BlueJasmine (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2014. máj. 19. 17:11
Nem én szeretném annyira, én a tapasztaltak tanácsára hagyatkozom, illetve eddig a védőnőére, de Ő mondta az almát... Most meg nem találkoztam vele azóta...
16. BlueJasmine (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2014. máj. 19. 17:11
Igen, én is ezért gondoltam az előre készítettekre.. Mert azt biztosan nem permetezték stb, nagyon ellenőrzik őket (ugye nem keveset adnak el)... De akkor bio. Eddig is azt vettünk, csak azt nem tudtam mikor adjam,meg hogy mit.. Eddig utasítást csak az almára kaptunk, de még elég soká jön megint a védőnéni, és mindig csak ezt hallom. Hogy üveges 4 hónaposnak való bébiétel meg blabla...
15. manó2000 (válaszként erre: 13. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 17:03
Akkor a gyümölcslével lassan lehet, ha szeretnéd adni. Reszelt almával pedig vád meg a 4 hó betöltését. Nyugisan, ráértek!
14. MelisUK (válaszként erre: 6. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 17:02

Lehet hamarabb kezdeni, de lehet később is. Látni fogod a babádon, hogy mikor akarja, hogy mást is adj neki. Addig nem igazán kell nekik semmi más.

Az almával meg vigyázzatok, azt nagyon permetezik. Lehetőleg biot vásárolj neki, az nem tartalmaz mérgező anyagokat. Annak idején mi is a bio dolgokon nőttünk föl, az emberiség eddigi egyik legnagyobb hibája a mérgező permetezés, a génmanipuláció és társaik. A babádnak csakis a legjobbat, az egészégéért. Bolti bébiételt csak ritkán vegyél, olyankor, ha valami hosszabb útra mentek és megromolhatna, amit te készítessz. Ebből is biot válassz, nemegyszer volt probléma már több bébiétellel. Emlékszem mikor még tini voltam, annak idején az újságok címlapjára került, hogy az anyuka megvette a piacon a friss répát a babájának és a pici belehalt, annyira műtrágyázott, permetezett volt. Nagyon oda kell figyelni, hogy mit adunk a kicsiknek, meg magunknak is. Persze ki hogy gondolja, ez az én meglátásom. Sok sikert és boldogságot. :)

13. BlueJasmine (válaszként erre: 12. - Manó2000)
2014. máj. 19. 16:56
Igazából csak fintorgott...3adjára már azt sem. Viszont nem mindig kell neki...
12. manó2000 (válaszként erre: 11. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 16:54
Ha belenyal az almába nem lesz baja, de nem erőltetnem. Egyébként ha fintorog az még nem jelent rosszat, de ha elutasítja akkor hagyd.
11. BlueJasmine (válaszként erre: 8. - Manó2000)
2014. máj. 19. 16:42
Nem is tudom hogy főzelék-e,de tény hogy az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól. Habár én is várnék még, de már teljesen összezavarodtam. Inkább akkor hagyom még. Almát se adjak?! Mert azt meg a védőnő mondja, hogy adjam...
10. BlueJasmine (válaszként erre: 9. - Egypt)
2014. máj. 19. 16:42
Én is így gondoltam, csak a családban meg nagy tápszerellenesség van (mondván hogy annál minden jobb)... És már idegesít hogy mindenki mást mond... Meg hozzák itt a bébikajákat,hogy mit lehet meg mit nem... Anyum is orvos, de Ő táplálkozásban ugye nem ad tanácsot orvosként (csak ha betegség, meg védőoltás,stb van), csak mindig azt hallom tőle, hogy én 3 hónaposan tehéntejet kaptam, mert még az is jobb mint a tápszer. :D Na persze...
9. egypt (válaszként erre: 6. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 16:30

Így van, ez azt jelenti, hogy nem tudta még megemészteni. Nem is értem, miért ajánlgatják, hogy egy 3 hónapos gyerek almalét meg mindenfélét kóstolgasson, mégis minek?

A tápszeres babának sem lesz előbb érett az emésztőrendszere, mint az anyatejesnek. Én a mostani eszemmel tápszeres babánál is minimum 5 hónapig várnék a hozzátáplálással. Semmi baja nem lesz, ha csak tápszert kap addig.

2014. máj. 19. 16:28

Én mindig a hónapot és napot néztem hozzátáplálásnál és nem annyira a heteket.

Én mindenképpen várnék, de ha mégsem, akkor lassan kis alma reszelék, ha jól megszokta kis barack (még abból csak üveges)A főzelékkel én még várnék legalább 5 hós koráig.

2014. máj. 19. 16:28
Tehát akkor azt a 4 hónaposoknak valót se próbáljam meg?!
6. BlueJasmine (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2014. máj. 19. 16:26
Értem. Nekünk védőnő azt mondta (akkor még csak 3 hónapos volt), hogy a reszelt alma leve mehet. Viszont nem nagyon szereti ha telefonon zaklatom, jönni meg csak júniusban fog hozzánk, ezért szerettem volna kérdezni, hogy mikor lehetne adni... Egyébként tényleg furcsa volt a kaka színe (zöldes) az alma után, az meg elvileg az emésztetlen kaki... De fogalmam sincs :( Sosem volt még előtte baba a családban, főleg aki én etettem :D Csak mivel nem anyatejes, ezért mondják, hogy lehet kezdeni hamarabb a hozzátáplálást...
2014. máj. 19. 16:08
Fél éves koráig anyatejen vagy tápszeren vagy a kettő keverékén kívül semmi másra nincs szüksége a babának. Akkor kell elkezdeni bármi mást adni nekik, amikor kinézik a szádból a falatot, vagy odanyúl az ételedért. Azelőtt még nincs kifejlődve az emésztőrendszerük rendesen.
4. BlueJasmine (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2014. máj. 19. 16:06
Értem,köszönöm . És korra? Kezdhetem pénteken, vagy várjak még 1 hetet?
2014. máj. 19. 15:54
Mindig az a jobb,amit a baba megeszik.Az én gyerekem utálta az üveges babakaját.Kipróbáltuk a létezős összeset,egyik sem volt jó.De a hozzátáplálást egyébként is csak alap ízekkel kell kezdeni.Krumpli,alma.
2014. máj. 19. 15:51

Sziasztok!

2014.05.23-án lesz 16 hetes a kislányom. Január 31-én született.

A kérdésem az lenne, hogy akkor csak május 31-én lesz úgymond 4 hónapos, vagy most pénteken? :D

Ezt sosem tudtam eldönteni, hogy most akkor a hetek számítanak, vagy nem... Találtam olyan bébiételt, amit már 4 hónaposan lehet neki adni. Már szoktam tápszer mellett reszelt almának a levét adni, de szeretnék valami mást is... Illetve az itthon elkészített bébiétel, vagy az üveges? Erről is megoszlanak a vélemények, ugyanis állítólag mindig az itthoni a jobb, de azokban már bevizsgált alapanyagok és egyebek vannak. Most akkor mi a jobb?

Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. máj. 19. 15:48
Bébiétel evés 4 hónaposan tápszeres babának...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook