Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bátyadt, remegő kiskutya fórum

Bátyadt, remegő kiskutya (beszélgetős fórum)


1 2
33. Ficánka5 (válaszként erre: 21. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 20:12

Főzőcskézünk neki, meg speciális konzervet kap, amit az állatorvos ajánlott. De nagyon ijesztő állapotba képes kerülni. Sokáig csak arról volt szó, hogy a sétánál biztos felnyalt valamit. Végül olyan kétségbeejtő állapotba került, hogy na akkor aztán csináltak végig neki minden vizsgálatot(hogy ezt miért nem lehetett hamarabb, nem értem)úgy derült ki, hogy allergiás és emiatt már a mája is károsodott. Szóval nagyon kell rájuk figyelni.


Jó egészséget Nektek!!

2014. márc. 29. 17:40
Beszéltünk a tenyésztővel, azt mondta, oltás után szokott hasmenésük lenni, főtt krumplit adjak neki ma és holnap, ha hétfőig nem lesz változás, akkor állatorvos. Egyébként hál istennek jó van, most éppen szunyál.
31. simple (válaszként erre: 12. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 17:14
Azt nem is veszed észre, csak ha féreghajtót adsz neki, akkor utána ürül ki belőle a kakival együtt a féreg is.
30. simple (válaszként erre: 7. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 17:13
Miért nem ma vittétek orvoshoz? Hétfőn már lehet hogy késő lesz....
29. simple
2014. márc. 29. 17:12

Nem akarlak idegesíteni, de ez lehet akár parvó is. 6 hetesen kellett volna megkapnia az első oltását, 8 hetesen a másodikat és csak ez után hozhattátok volna el....


[link]

28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Acuko)
2014. márc. 29. 15:17
Hívja csak a tenyésztőt! Abból nem lehet gond. Ha én tenyésztő lennék, el is várnám, hogy tájékoztassanak, ha valami gond vagy kérdés van. Kihez forduljon, ha nem hozzá?
27. acuko (válaszként erre: 26. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 14:46
Figyeld tovább, és ha nem lesz változás ezen a téren, akkor hétfőn irány az állatorvos. Biztos, ami biztos. Hiába hívod a tenyésztőt, ő nem orvos, nem tudja messziről megvizsgálni sem. Szóval, állatorvoshoz hétfőn. :)
2014. márc. 29. 14:27
Már csak egy valami aggaszt. Megint volt egy kis híg, kaki, egy-két csepp, de ebben is volt egy csepp vér. Próbáltam hívni a tenyésztőt, de egyelőre ki van kapcsolva.
25. havanesekutyus (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2014. márc. 29. 14:18
8 és fél hetes, royal canin mini juniort. Most is csak azt kap.
2014. márc. 29. 14:17

Köszönöm mindenkinek:) újra játszik, hálisten, és ugyanolyan élénk, mint eddig. Most nem háborgatom, hadd legyen a saját ritmusában. Már vagy 10 perce a zsiráfjával harcol, nagyon aranyos:)


acuko:igen, ez lett volna a legideálisabb, de nem így alakult. Nem étvágytalan, eszik, mint a gép:)

Tegnap este a tenyésztőnél már nem kapott, hogy nehogy hányjon az úton, erre amíg egy percig nem figyeltünk, megkezdte a hatalmas táposzsák alját, rágott bele egy pici lyukat.


Na, az előbb megkóstolta a virágföldet is:) Élénkebb, mint bármikor:)

23. Bcicus (válaszként erre: 1. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 14:05
Mennyi idős? Mit evett eddig a tenyésztőnél?
22. acuko
2014. márc. 29. 13:57

A kiskutyát haza vinni a tenyésztőtől, a legalkalmasabb időpont (lehetőleg szombat)délelőtt. Az utazással járó fáradalmakat délután ki tudja pihenni és később még foglalkozni, játszani is lehet vele, miközben felfedezi az új környezetet.

Ilyenkor minden új neki, ki lett szakítva a megszokott környezetéből, az anyjától, a testvéreitől. Ez nagy sokkot okozhat egyeseknél. Nem mindegyiknél. Ettől lehet a bágyadtság, a normálisnál több székletürítés, a remegés. Egyesek étvágytalanok is ilyenkor. Semmi gond! Türelem!!! Amikor rájön, hogy jó helyen van, és e3lfogadja a helyzetet, akkor minden újra jó lesz. Ez egy-két nap lehet.

Állatorvoshoz ettől függetlenül el lehet vinni, megmutatni neki, egy általános vizsgálatot kérni, a magunk megnyugtatására és azért, hogy bemutatkozzunk új kis családtagunkkal az orvosnál. ha bármi probléma lesz, akkor már ismerősként tekint ránk. nem egy utolsó szempont.

Tehát!: Nem kell megijedni, sok türelemre van szükség, de mindentől függetlenül hétfőn állatorvosnak meg lehetne mutatni.

Sok sikert a kiskutyához!!!!!

21. havanesekutyus (válaszként erre: 19. - Ficánka5)
2014. márc. 29. 13:52

Nem erőltetem, csak gondoltam kényelmesebb neki a puha ágyikója. Na most felkelt magától, megette a maradék ebédjét, pisilt egyet és szaladgál, rágcsál, felfedez:) Egy kicsit megnyugodtam.


Szegény kutyusotok! Akkor mit adtok neki enni?

20. havanesekutyus (válaszként erre: 13. - 16b5d6ae34)
2014. márc. 29. 13:43
Nagyon aranyos:)
19. Ficánka5 (válaszként erre: 18. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 13:39

Most még az elején ne erőltesd a helyét. Majd el jön annak is az ideje. Főleg figyeld meg, hol szeret lepihenni és lehetőleg oda kell rakni a helyét.


De fő, hogy már megnyugodott!! Legyen sok örömetek benne! A miénk is havanese, imádjuk. Szerintem nagyon kényes gyomrúak. Legalábbis a miénk most lesz 6 éves és a vásárolt legjobb, orvos által ajánlott kajáktól allergiás lett, sokszor van bélgyulladása szegénykémnek.

18. havanesekutyus (válaszként erre: 15. - Ficánka5)
2014. márc. 29. 13:32

Igen, biztos sok volt neki. Tegnap még mindenképpen akartunk neki enni adni, amíg elfogadta, az eltartott egyideig, utána meg olyan izgatott volt, hogy kicsit játszottunk vele, kb 15 percet.


Hát remélem, csak fáradt. Már betakartam, de leszedi magáról. Nem marad meg az ágyában. Most itt alszik az asztal alsó részén.

17. havanesekutyus (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2014. márc. 29. 13:26
Én is erre gondolok. Most itt alszik a számítógépasztal alján. Nem remeg szerencsére.
2014. márc. 29. 13:24
Az oltás után még lehetett láza is. Nem mérted?
2014. márc. 29. 13:22
Szerintem nagyon sok volt neki, aminek kitettétek az oltás után nagyon hamar. Egy ilyen picurkának már önmagában az is elég lett volna, hogy idegen emberekkel 3 órát kell utaznia, aztán zsupsz új környezet. Nektek kellett volna határt szabni és nem éjszakáig játszani vele. Szerintem ki van merülve. Én még be is takargatnám kicsit, lenyugtatnám, egy csendes helyen lehet még órákig aludna.Viz mindig legyen előtte, ki ne száradjon, kajával nagyon nem kínálgatnám, de sztem nem lesz neki semmi baja, csak hagyd sokat pihenni.
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 13:11
Nagy sokk ám neki, hogy ki lett szakítva a megszokott környezetből. Nyugodj meg. Orvoshoz rohanni tök felesleges.
13. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 12. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 13:07
köszönöm... ő a kis fekete pumi, az ölemben:)
12. havanesekutyus (válaszként erre: 10. - 16b5d6ae34)
2014. márc. 29. 12:56
Gratulálok:) Nem vettem észre a kakiban, hogy férges lenne. Most azért már élénkebb, simizni is hagyta magát, de látszik rajta, hogy pihenni akar.
2014. márc. 29. 12:54
8 hetesen már a második oltást szokták adni.
10. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 7. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 12:53

Hasonlóan jártunk...tenyésztőtől, oltásokkal...és másnap reggelre kiderült, hogy férges a kicsi kutya:(

Már 8 éves elmúlt!:)

9. havanesekutyus (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2014. márc. 29. 12:52
Már 8 és fél hetes. Igen, ez volt neki az első.
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Havanesekutyus)
2014. márc. 29. 12:52
Akkor hívd 14 óra után.
7. havanesekutyus (válaszként erre: 2. - 16b5d6ae34)
2014. márc. 29. 12:51
Megvárom, amíg párom hazaér, addig figyelem. Ha ez lesz továbbra is, hétfőn megy orvoshoz.
2014. márc. 29. 12:51

Első oltást kapta szerdán? Kissé korai volt még elhozni.

8 hetesen, 2. oltás után lett volna ideális.

5. havanesekutyus (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2014. márc. 29. 12:50

14.00 után lesz elérhető, mondta tegnap, hogy hívjuk, ha bármi van.


Most egyébként felkelt, kicsit futkosott, kakilt megint már nem tudom, hányadszor ma. Egy kis rész olyan nyálkás volt, és volt benne egy csepp vér.


Ugyanazt a tápot kapja, a tenyésztőtől hoztunk neki. Sokat vakargatja a két füle mögötti részt. Most jóval élnkebb, mint az előbb.

2014. márc. 29. 12:46
A kiskutyák sűrűn csuklanak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook