Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bajcsy kórházban a terhesgondozásról tapasztalatokat tudna nekem írni valaki? fórum

Bajcsy kórházban a terhesgondozásról tapasztalatokat tudna nekem írni valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. febr. 9. 21:09

ja ja, igen! :)

de válaszoltam is közben! :)

43. babszika (válaszként erre: 41. - 3a724ecf9f)
2009. febr. 9. 21:06
igen, én sejtettem,hogy jelenleg nem vagy kismama,:) és láttam is a fotót róla, nagyon édes:)csak gondoltam akkor is jár az ember időnként nőgyógyászhoz.
2009. febr. 9. 20:57
nem is merem azt az orvost.én Kardos Gáborhoz jártam anno, meg most is, ha kell.
41. 3a724ecf9f (válaszként erre: 40. - Babszika)
2009. febr. 9. 20:56

:) én nem vagyok terhes!

már megszületett kicsi lányom, 2 éves! :)

40. babszika (válaszként erre: 39. - 3a724ecf9f)
2009. febr. 9. 20:42

Persze, Mosonyi Péternek hívják, nagyon rendes, szimpatikus ember.Én most még leginkább azon izgulok, hogy a 12 hetes Uh-n minden rendben legyen, de már ott motoszkál a fejemben szülés gondolata is. Ja, és persze annyira várom, hogy lassan megszünjön az állandó fáradtság és émelygés, mert nehéz így dolgozni:(

Te kihez jársz?

39. 3a724ecf9f (válaszként erre: 38. - Babszika)
2009. febr. 9. 19:25

:) én nem találkoztam hárpiával!

és hidd el, abban a pillanatban új személyiséged lesz, ahogy megszületik a babád!én is elsőgyerekes anyka voltam-vagyok most is-, de ölni tudtam volna érte már az első percben...mondjuk így visszagondolva inkább hasonlítottam egy rakás szerencsétlenségre, mint egy erős anyatigrisre, pedig az voltam!

és a tapasztalatlanságtól ne félj, az ösztöneidre halgass, ne másra.lesz rengeteg "segítő" kéz, de Te fogod tudnia legjobban, hogy mi a jó a babádnak!persze lesznek páran, akik tényleg segítenek, de azt is érezni fogod!én gyorsan rájöttem!

ja!és sírni fogsz, legalábbis nekem konkrétan sírógörcseim voltak hetekig, de nem a kórház miatt!kijöna feszültség, meg a megváltozott helyzet...

de nyugi, minden jól fog menni!ma már tudom, türelmesnek kell lenni magadhoz, és mindenki máshoz...én elszúrtam, és ezért nem is voltam sikeres a szoptatással,. másfél hónap után abba is maradt....

szóval nyugi, és bízz magadban és az ösztöneidben!

amúgy megkérdezhetem ki az orvosod?

38. babszika (válaszként erre: 37. - 3a724ecf9f)
2009. febr. 9. 19:18
Nagyon köszi, ezekre gondoltam:) Én szeptember elejére várom a babánkat, elötte azt hiszem lehetőség is lesz rá, hogy megnézze az ember a szobákat. Kicsit félek, mert amíg én ott egyzser-kétszer várakoztam egy igazi hárpia csecsemős kiabált mindig a kismamákra vagy arra, aki éppen be mert kopogni a csecsemősökhöz. Én meg ugye első babával, amúgy is tapasztalatlanul, még a végén sírva fakadok, ha rám is kiabálnak.:)
37. 3a724ecf9f (válaszként erre: 35. - Babszika)
2009. febr. 9. 17:34

hát...mikor beértünk tele volt, így kaptam rucit, tudod olyan kórházit, aztán kint ültem a folyosón.mondjuk nem bántam,mert ott csak 3 ember volt, 1 család, és kedvesek voltak, meg így könnyebb volt, nem kellett ott ülni egyhelyben, járkálhattam,tudtam beszélgetni stb.aztán be kellett mennem, mert lett szabad szoba, és rámkötötték az nst-t...aztán kis idő után levették, akkor átcuccoltam a szülőszobára.ha jól emlékszem 1 extra szoba van, káddal, és 2 "sima".bordásfal, labda, ezekre emlékszem.mondjuk az a labda engem kifejezetten zavart. :)

szóval onnan is járkálhattam ki, ameddig bírtam, de a folyósora már nem mehettem.a szobák szerintem elég tágasak, és kényelmesek, nekem nem volt velük gondom, csak egy:baromi meleg volt!pedig szeretema meleget! :)

mint írtam, velem volt a párom, végig rá öszpontosítottam.Gábor (az orvos) nem volt ott a szobában végig, de hangosabb szólítás távolságban maradt, és mindig ott volt, ha kellett. a nővér sem hagyott magamra, úgyhogy jó élményeim vannak.kényelmes volt, tiszta, nem egy lyuk.

a vajúdás nekem nem volt túl hosszú, 19:40 burokrepesztés, és 21:50-re kint volt a Pocak.kibírható volt.repesztés után már nem ment ki a nővér, szóval mindig vigyázott rám valaki.:)

nekem jó élményem van végig az egészről, leszámítva, hogy két napig felülni sem tudtam, de ugye arról meg nem ők tehettek. :)

tényleg nem tudok rosszat mondani.remélem azt írtam, amire kiváncsi voltál, kicsit szétszórt vagyok! :)

és tényleg azt javaslom, menj be, nézz körül, és akkor a saját szemeddel látod majd milyen, nem kell más véleményére alapoznod!

mondjuk én az átszervezés óta nem jártam ott.lehet ma már minden más...

36. babszika (válaszként erre: 33. - Camomille)
2009. febr. 9. 17:02
Igen, minden más lesz, de már nagyon várjuk..:) Bár egyszer -egyszer eszembe jut, hogy vége a kettesben töltött kis gondtalan nyaralásoknak, egy új szakasz kezdődik az életünkben.:)
35. babszika (válaszként erre: 34. - 3a724ecf9f)
2009. febr. 9. 17:00
Szia Regipocak, a körülmények milyenek, úgy értem a vajúdás, szülés körülményei? Milyen környezetben voltál?
2009. febr. 9. 15:58

sziasztok!én a Bajcsyban szültem 2007. januárban Kardos Gábornál, aki azóta már az átszervezés miatt nem dolgzik ott, de nem sok rosszat tudok mondani.

a terhesgondozásról semmit, mert a magánban jártam, a vizsgálatokat pedig a genetikain kívül máshol intéztem. a genetikait sulyok Csaba csinálta, róla csak jót tudok mondani.figyelmes, kedves, pedig én sem fizettem, és nem is voltam a betege...

a szülésnél szerencsére pont az orvosom volt ott, de gyors, viszonylag könnyű szülés volt, a szülésznővel sokat nem is csevegtem, mert ott volt a párom is, Gábort pedig rég ismerem, így vele is más volt.

szülés után a pár napban nekem nem volt gondom a csecsemős nővérekkel, bár igaz, nem mindenki volt mézes mázos, de alapvetően nem volt az ellenkezője sem.sajnos neveket nem tudok, nem arra koncentráltam! :)

kedvesek voltak segítettek mindenben.nem nagyon tudtam 2 napig mozogni, a vérnyomásommal volt gond, ők hoztaák ,vittték a picit, bent volt éjszaka is, nem húzták a szájukat.

szóval rosszat nem tudok róluk írni.

a kórházban rohadt meleg volt, én 2 ágyasban voltam, nem fizetősben.

de különben be lehet menni a kórházba, körül lehet nézni, és beszélgetni lehet a nővérekkel, legalábbis akkor még így volt.de ha a dokid ott dolgozik, szerintem ebben segít is.

mindent összevéve, nem volt kibírhatatlan az az 5 nap, amíg bent voltam, és különösebben rosszat sem tudok mondani.

33. camomille (válaszként erre: 32. - Babszika)
2009. febr. 9. 15:05

Ha stresszes a meló nem baj ha nem dolgozol, meg jön a nyár akkor jobb otthon lenni és jönni-menni amíg megteheted :-)))

Utána már lesz ki szabályozza :-))))

2009. febr. 9. 15:02
Igen első. Én Május legvége vagy maximum június közepe, ameddig dolgozom.Így tervezem, meglátjuk, remélem minden rendben zajlik és tudom tartani a tempót.:) Két három hónapot már inkább pihenéssel ráhangolódással töltenék, nekem egyébként elég stresszes a munkám.
31. camomille (válaszként erre: 30. - Babszika)
2009. febr. 9. 14:52

Én jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal, aki most volt egy éves. A kistesót várjuk most.

Kisfiammal annyira jól voltam, hogy a 34. hétig dolgoztam. Utána otthon nehéz volt kivárni az időt :-))

Te meddig tervezed? Első baba?

2009. febr. 9. 14:45
Igen, ha a 12.héten minden rendben megnyugszunk és végre nem kell tovább titkolóznunk senki elött sem.:) Megkérdezhetem, hogy te meddig tervezed, hogy dolgozol?
29. camomille (válaszként erre: 28. - Babszika)
2009. febr. 9. 14:25
Ha jól veszik a vért akkor nincs gond, gyorsan megvan. Aztán meg már az élmény része jön.
2009. febr. 9. 14:08
Ige, a H-épületben, de ez majdnem ott van, ahol az A, ahol a nőgyógyászat. Én is akkor megyek legközelebb, az uh-t nagyon várom, de a vérvételt már kevésbé.
27. camomille (válaszként erre: 26. - Babszika)
2009. febr. 9. 13:53

Köszi a választ!

A bejelentkezés külön épületben van???

A dokim majd még megkérdezem a vérvételről, de az még két hét még megyek, addig is próbálok infót gyűjteni.

2009. febr. 9. 13:48
Igen, csak az ambuláns lapomra írták rá, hogy mi kell pontosan, nem volt külön beutaló. Ez alapján be kell jelentkezni a betegfelvéteiln, a H épületben és utána fel a harmadikra. Reggel héttől azt van, azt hiszem talán tízikg, de erre nem esküszöm meg, - inkább telefonálj oda. És attól is függ gondolom, hogy ez pontosan melyik vérvétel, mert nekem még csak egy volt, azt éhgyomorra kellett, de a következőról, a 12.hetiről még semmit nem tudok, hogy arra mi vonatkozik.
25. camomille (válaszként erre: 24. - Babszika)
2009. febr. 9. 13:30

Nekem is a felemás hírekkel van bajom......

Az én barátnőm is ott szül májusban :-)))

Hány órától vesznek vért és meddig? Neked a dokid ad beutalót vagy mi alapján veszik le a vért? Lehet hülyén hangzik a kérdés, de ahol eddgig voltam ott a dokim csak leírta, hogy mit nézzenek és azalapján vettéke le a vért, semmi beutaló meg ilyenek.

24. babszika (válaszként erre: 23. - Camomille)
2009. febr. 9. 13:26

Én felemás híreket hallottam, de az ott dolgozó orvosokról szinte kivétel nélkül csak jót. Engem nagyon meggyőzött, hogy nemrég teljesen felújították a szülészetet, a szülőszobákat, csak kérdés tényleg, hogy az ember helyet kap-e oda. A barátnőm egyébként itt fog szülni májusban, meglátjuk neki milyenek lesznek a tapasztalatai.

A vérvételen én reggel voltam éhgyomorra, minden rendben zajlott, bár kicsit sokan voltak. Ja, van még Bajcsis fórum a neten, ha beütöd a google-ba, sok már ott szült kismama tapasztalatait elolvashatod.

23. camomille (válaszként erre: 22. - G1977g)
2009. febr. 9. 12:42
A dokimban bízok azért is mentem vele ide, de sajna sok jót még nem hallottam és ez azért aggaszt.....
22. g1977g
2009. febr. 9. 12:39
a lényeg, hogy a dokidban megbízz, azt a pár napot meg ki lehet bírni valahogy. Viszont bármikor lehetett látogatni, és ez jó volt, mert a férjem sokáig dolgozik, és munka után jött hozzánk. nem szólt érte senki, hogy meddig maradt.
21. camomille (válaszként erre: 20. - G1977g)
2009. febr. 9. 12:35
A kedvem nem jött meg jobban a kórházhoz... :-((
20. g1977g
2009. febr. 9. 12:33
sziasztok. én a Bajcsiban szültem 10 hónapja, mert az orvosom ott dolgozik. Fogadtam szülésznőt, nekem ő intézte az összes vérvételt és uh-t. A szülőszobák nagyon jók, bár nekem nem volt lehetőségem választani, mert mind foglalt volt. Fizetős kétágyas szobában voltam a fiammal, mert éppen akkor elég sok volt ott a "szines bőrű". A csecsemős nővérek borzasztóak voltak, semmi segítőkészség nem volt bennük, én nem is vittem be a fiamat sosem ,csak amikor szóltak hogy fürdetés van. A nagyobbik fiam a MÁV kórházban született, ott minden szuper volt, csak közben orvost váltottam.
19. camomille (válaszként erre: 18. - Babszika)
2009. febr. 9. 12:19

Szia!


Írnál nekem arrók, hogy megy a vérvétel? Mettől meddig van stb. ?

Ott fogok szülni, mert a dokim ide jött át dolgozni.

Még szülhetünk együtt :-))) A végefelé úgyis látjuk lesz-e rá esélyünk.

18. babszika (válaszként erre: 17. - Camomille)
2009. febr. 9. 11:08

Szia!


Igen már voltam egy vérvételen és két hét múlva lesz a 12.heti kontroll, ha jól tudom, akkor lesz megint. Akkor még az is lehet, - ha a csúszásokat beleszámítjuk, hogy kb. egy időben leszünk ott, ha te is ott fogsz szülni:)

17. camomille (válaszként erre: 16. - Babszika)
2009. febr. 7. 15:50

Szia!

Én 12 hetes vagyok és még egyszer se voltam ott, mert a dokim csak február óta dolgozik ott. Oda jársz vérvételre?

2009. febr. 5. 18:40

Sziasztok!


Én is odajárok, de még csak tíz hetes vagyok. Eddig jókat hallottam a kórházról, a szülészetet úgy tudom teljesen felujítoták. Van bordásfal, labda, kád, amita a kismama szeretne... egyelőre ennyit tudok. Snerr, mindeképpen írd meg mik a tapasztalataid, mert engem is érdekelne. Egy valamit viszont már én is megtapasztaltam, amíg a dokimra vártunk, már két alkalommal is, egy elég arrogáns csecsemősbe botlottunk, aki rendszeresen rákabál a kismamákra,akik bekopognak a babájukért, ez nem igazán tetszett. Remélem szerptemberben már nem lesz ott.

15. camomille (válaszként erre: 14. - Sneer)
2009. febr. 3. 12:27

Sajnálom, hogy ilyen rossz érzéssel jöttél el!!!

Jelentkezz, ha megszületett a pici!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook