Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bajcsy kórház vagy Péterffy kórház fórum

Bajcsy kórház vagy Péterffy kórház (beszélgetős fórum)


9. Greeny85 (válaszként erre: 8. - Greeny85)
2012. jún. 12. 14:18
Most olvastam még ezt a Péterfyről: "Kicsit off, de hasznos: A Péterfyben nem adnak automatikusan vérhigítót a császár után, csak ha indokoltnak látják (sok helyen adnak). Nálam nem látták, kaptam is trombózist. Érdemes inkább ragaszkodni hozzá, mert volt már pár kismama az intenzíven, aki ezért került "vissza". És ha természetes szülésre készülsz is, a császár akkor benne van a pakliban sajna..." --- ez szerintem igaz, mert nekem sem adtak automatikusan oxitocint... csak amikor ... szükséges volt! De amikor kértem, akkor azonnal adtak!
8. Greeny85 (válaszként erre: 1. - 57e01e0e06)
2012. jún. 12. 14:10

Szia!


Péterfyben szültem Dr. Anga Kis Balázsnál 2011 szeptemberében. Szobatársam is nála, őt császározta (harmadik császár). A Péterfy olyan profi, mint egy magánkorház. Én császárral akartam szülni és ez két szempontból is a legjobb választás:

1. Valami új fajta császármetszést végeznek: nem vágják át az izmokat, hanem csak széthúzzák, emiatt sokkal gyorsabban regenerálódsz, a babára nézve is előnyösebb és kevesebb a komplikáció lehetősége. Ilyent ha jól tudom még a Péterfyn kívül egyedül a Schöpf Mérei kórházabn végeznek.

2. Majdnem mindegyik orvos tud EDÁT bekötni és a kórháznak van a legnagyobb tapasztalata (!30 éves és ezalatt minden rendben volt) ebben. Az EDA jobb, mint a spinális, mert gyorsabban feltudsz kelni és a fejed sem fáj utána.. de ezeknek mind utána tudsz olvasni a Péterfy honlapján: www.peterfykh.hu


Az orvosom is nagyon jó volt (magánrendelése 6000 ft, szülés .. amennyit adsz), nincs panaszom rá, kicsit szétszórtnak tűnik, de szerintem nagyon profi, a kórházban főorvos, a terhesgondozást és a nőgyógyászatot is alapból ő az egyik, aki ellátja. Magánrendelésén is mindig vannak, bár ultrahangra/ vérvételre be kell majd menni a kórházab (ez előnyös is, hisz ingyen van...) Soha nem rendelt be feleslegesen!!! Havi egyszer kellett csak mennem hozzá... míg mások hülye indokokkal 2 hetente "látni akartak" minket.


Egyetlen hátránya van a Péterfynek a magasszintű eláttással szemben: nagyon rosszak a csecsemős növérek!!! Ha tudod mit kell tegyél, akkor rendben van, de ha nem (mint én első gyereknél), akkor nagyon vakvágányra vihetnek. Például nálunk az igény szerinti szoptatás, baba-barát ellátást javasolták.. amivel csak egyetérteni tudok! Rengeteg "előadó" és "segítő" is jött naponta (kb. 2-3), viszont nem vették észre a könyörgéseim ellenére sem, hogy a babám éhezik és emiatt a cukorháztartása, hőháztartása is felborult... nem vettek komolyan. Még vízet sem adtak.


Mindezek ellenére (furcsa, de tényleg így van!) egy külön osztályon működik a Neonatológiai Intenzív Centrum, tehát nem kell elmenni másik intézménybe, ha valami gond adódna és ez nagyon nagy előny a bébiknek: profi és szakszerű segítségben lesz részük!


Összeségében a másodikat is ott tervezem megszülni, de az biztos, hogy a tápszer az benne lesz a kórházi csomagomban. (Sajnos nincs elég tejem, pedig már lassan 10 hónapos és a cici a mindene, folyton rajta lóg... és 100 szakember próbált ezen segíteni, de sajnos a kevés tejmiriggyel nem tudnak mit kezdeni...)


Ha bármi kérdésed lenne, szívesen válaszolok! Boldog babázást!

7. Sulawesy (válaszként erre: 1. - 57e01e0e06)
2010. márc. 18. 09:16
Péterfy kórházban szültem 2010.01.30-án Én csak ajánlani tudom, bármi kérdésed van priviban írj és válaszolok szívesen!
6. 57e01e0e06 (válaszként erre: 5. - Aranka2)
2010. márc. 18. 09:15

Szia!


Én pont Keresztúron lakok. Tudnál nekem segíteni, hogy hol rendel itt? Magánrendelés ez?

2010. márc. 18. 09:14

Szia !

Én ugyan már 15éve lesz,hogy Sulyok Csabánál szültem /Bajcsy/ de a mai napig hozzájárok...és legalább 15 pácienst vittem már hozzá:-))) Kőbányán rendel és Rákoskeresztúron van pénteken a magánrendelése. Rengeteg kismamája van,és mindenkire egyformán odafigyel.

4. wuppie (válaszként erre: 3. - 57e01e0e06)
2010. márc. 18. 09:10
mehetek a kórházba is és a keresztúri rendelőbe is :) a többit megírom privi :))
3. 57e01e0e06 (válaszként erre: 2. - Wuppie)
2010. márc. 18. 09:06

Szia!


Örülök, hogy írtál nekem.

Hova jársz hozzá terhesgondozásra? És ha nem titok akkor mennyibe kerül nála egy vizsgálat és egy szülés?

2. wuppie (válaszként erre: 1. - 57e01e0e06)
2010. márc. 18. 09:02

Szia :)


Én a Bajcsyban szülök egy pár nap múlva az én dokim Dr. Dán Pál :) Velem nagyon rendi volt végig a terhesség alatt, remélem a szülés alatt is az lesz :D Hallottam róla már negatív véleményeket is, de én részemről az ember csupa +++. Kicsit szétszórtnak tűnik, de nem az :D

2010. márc. 18. 08:59

Sziasztok!


Most várom a második babámat és ez a két kórház jönne szóba szülés szempontjából. Tudnátok ott ajánlani valakit? Tuti császár lesz a szembetegségem miatt.


Előre is köszi!


Márti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook