Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Péterffy Sándor utcai korház szülészete? fórum

Péterffy Sándor utcai korház szülészete? (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Ckika
2011. okt. 19. 12:21
Brekee - kinel szultetek?
64. brekee
2011. aug. 3. 13:46

Sziasztok!


Mostanában nem nagyon született poszt ebben a topicban, így gondoltam megosztom veletek a tapasztalatainkat: Július végén született a kisfiam a Péterfy szülészeten. Fontos tudjátok, hogy nagyon a természetes szülés/táplálás/vajúdás stb. hívei vagyunk. Tudjátok, kendő, mosószóda, mosható pelus, amíg lehet csak anyatejes táplálás. Végigjártunk egy csomó tanfolyamot. Voltunk az itteni szülés felkészítőn is, illetve a Heim-Pálban a bölcsőhalál-elhárító tanfolyamon, amin pl. ambu-babán megtanultuk az újraélesztést is.

A terhesgondozás is itt volt, csak jót tudunk elmondani mindenről ami az első kilenc hónapban történt. A kórházban egy cég csinálja a 4D ultrahangot délutánonként, délelőttönként viszont diagnosztikai céllal ultrahangoznak a normál terhesgondozás keretében. Amennyire én meg tudtam ítélni nagyon modern gépük van, és nagyon jók a szonográfusok is.

Hétfőn reggelre volt a feleségemnek NST vizsgálatra időpontja, kicsit már fájdogált, meg jöttek a jelek, amiket a dúla is említett (kis barnázás -> a nyákdugó elhagyásának előjele). Így az NST után megkértük az ügyeletes orvost, hogy vizsgálja meg a feleségemet. Mondta, hogy mindössze 2 centire van nyitva, nyugodtan menyjen haza. Akkor ezt furcsáltuk, azt vártuk volna, hogy ilyen diagnózissal bent tartják. Végülis hazament, de délben már hívott hogy menjek érte és vigyem be a kórházba. Most visszagondolva biztos hogy még legalább 2-3 órát otthon töltöttünk volna. A vajúdás sokkal kényelmesebb és kevésbé fájdalmas lehetett volna. Legalábbis ezt gondoljuk. Egyébként neki állva volt a legkellemesebb. Sétált, jött-ment. A legkellemetlenebbek azok a 20 percek voltak amíg a hasára tették a tappancsokat, hogy a méh-összehúzódásokat és a baba szívhangját figyeljék. Ehhez feküdni, de legalábbis ülni kell. A szülésznők egyébként kedvesek és segítőkészek. Hagyják az anyukát, hogy haladjon előre a maga tempójában. Van minden szobában 1 kis CD lejátszó. Lehet saját zenét hozni, de van bekészítve is. Mi vittünk üvegtartóban mécseseket is.

Első baba révén, hosszú volt a vajúdás. 8-9 óra után a feleségem már eléggé elfáradt. Mondjuk inkább, hogy teljesen kimerült. Beérkezésünkkor még az ügyeletes orvos vizsgálta meg, de pár órával később megérkezett a kedvenc nőgyógyászunk is. Onnantól ő volt velünk. Kb 1-1,5 óránként jött vizsgálódni. Sajnos nem tágult elég jól, és a baba is nagyon fent volt. Fizikailag pedig "elfogyott" már az asszony. Két fájás között folyamatosan remegett teljes testében, így végül 9 óra után 7 centire tágulva úgy döntöttünk, hogy mégiscsak jöhet az az EDA. Így újabb 2-3 óra telt el. Lassan tágulgattunk, de nem elég gyorsan. Visszajöttek a fájások, és a második adag EDA már valahogy nem hatott annyira amennyire elvártuk volna. A gyereknek is romlottak az értékei. Elfáradt a lelkem 12 óra alatt, így császár lett a vége. :(

Kérdeztem, hogy ha az anyukára nem is tehetik az újszülöttet a még ép köldökzsinórral (ez volt a kiindulási alap) a császár miatt, de legalább nekem lehet-e a mellkasomon pár percet, a bőrkontaktus végett. Az orvosunknak nem nagyon tetszett az ötlet, de valamelyik "zöldruhás" meghallotta a kérdésemet, és hevesen bólogatott az orvos háta mögött. Így mikor megszületett, és elvégezték rajta a kötelező vizsgálatokat stb -t, kb 5-10 percre összeölelkezve lehettünk. Utána jól bebugyolálták és odaadták, hogy vigyem be az anyukájához, akit épp varrtak (műtős ruhában, maszkban miegymásban voltam ahogy kell).

Mikor anyukát összerakták, kitoltak bennünket egy másik szülőszobába és hármasban hagytak bennünket egy bő óráig. Nagyon szép első óra volt.

Anyukát átvitték az egyágyasba, amit kértünk. Ez napi 7.000 HUF a kétágyas 5.000. Ez olyan éjjel kettő körül lehetett. A szoba tiszta volt. A berendezések kicsit kopottasak, de elfogadhatók. Nem egy 5 csillagos szálloda, de nem is azt vártuk. A fürdőben volt egy kis szag. Szerintem a kiszáradt padlóösszefolyók maitt. De másnapra elmúlt. Egyébként minden nap takarítanak, és többször ürítik a szemetest is.

A babát ekkor elvitték az őrzőbe. Talán meg is fürdették, de mindenesetre a melegítőbe került. Reggel 5-6 körül hozták vissza, hogy meg kellene szoptatni. Egyébként a kórház rooming-in rendszerű, ami azt jelenti, hogy a baba folyamatosan az anyukával van. Ez császár után okoz némi nehézséget, de a nővérek nagyon kedvesek és a legfontosabb:

Mindig kérdezni kell, ha valami nem egyértelmű, vagy ha valamit nem tudtok. Mindig készségesen válaszolnak, mindig szakítanak öt percet, hogy megnyugtassanak. Maguktól nem kezdik el darálni a tudnivalókat, de mindenre válaszolnak! Ugyanez igaz az orvosokra is. Ha időnként pár percre elviszik a babát ilyen vagy olyan vizsgálatokra, akkor mindig megmondják, hogy miért viszik el és utána az eredményét is elmondják a vizsgálatnak (ilyen vizsgálat pl. az ortopédiai vizsgálat) Naponta van fürdetés, ahova az anyuka tolja el a babát egy kis kocsiban és pár perc múlva vissza is kapja.

A kórházban szoptatási tanácsadók is dolgoznak, és mellé minden nővérnek van valami ilyesmi továbbképzése is (a nevét nem tudom) mindenesetre naponta többször is jönnek, kérdezik, hogy sikerült-e szoptatni, segítenek cicire teni a babát. Igazítanak a kis száján, ha nem jól kapta be a cicit. Azoknak az anyukáknak akiknek fejnie kell, a fejést is megtanítják. Csakúgy mint a baba pelenkázását, köldök ápolását, öltöztetését. Mi három különböző pozícióban tanultunk meg szoptatni. Mindegyiknek meg van a maga előnye. Ha a baba nem lehet cicin, akkor figyelnek arra, hogy cumi/cumisüveg még véletlenül se kerüljön a baba szájába. Hogy ne nehezítsék az anyuka dolgát a szoptatással kapcsolatban. Ha kell kiskanálból, vagy pohárból etetik/itatják a babát. De az alapvető hozzáállás az, hogy a babába csak a ciciből kerül bármi is amíg ott van. Kivéve persze, ha indokolt, de ilyen velünk szerencsére nem történt.

Az egyetlen negatívum amit fel tudok hozni, az a kazán teljesítménye. Kb a gyermekkori táborozásokhoz/üdülésekhez hasonlítható. Reggel és este nincs melegvíz. Jó ha 30 fokos. Napközben van. Mondjuk amúgy sem volt ajánlott zuhanyozni a friss seb miatt (minél később éri víz annál szebben gyógyul). Szóval mi csak vizes kendővel fürödtünk ott bent, illetve deréktól lefelé tudtunk zuhanyozni. Sajnos pont a 30 fokos vízben...

Távozáskor kap az anyuka 1 sárga csekket, amin be kell fizetni a szoba árát.

Mindent összevetve, mindenkinek csak ajánlani tudom a kórházat!

63. maca001 (válaszként erre: 62. - 43287dec91)
2011. máj. 12. 12:02
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!!
62. 43287dec91 (válaszként erre: 61. - Maca001)
2011. ápr. 20. 15:52
tavaly az egyágyas 7000 forint a 2 ágyas 5000 volt...
2011. márc. 30. 09:08

Sziasztok! Nem tudja valaki megmondani,hogy kb. mennyibe kerül az alapítványi szoba a Péterffyben?

előre is köszönöm!

60. 43287dec91 (válaszként erre: 59. - Debóra)
2009. jún. 4. 12:45
amikor bementünk szülni, az ügyeletes doki vizsgált meg, teljesen meg voltam elégedve vele, kedves volt és előzékeny, aztán bejött a fogadott dokim is....
2009. jún. 4. 12:31
Szült valaki a Péterffyben ügyeletes dokinál? Ha igen, akkor meg volt elégedve?
58. 43287dec91 (válaszként erre: 57. - Debóra)
2009. máj. 30. 11:41
őt nem ismerem, még a nevét sem hallottam ott soha, lehet valami új doki....
2009. máj. 29. 18:38
Valaki szült a Péterffyben Dr. Domokos Tamásnál?
56. 43287dec91 (válaszként erre: 53. - Debóra)
2009. máj. 27. 20:10
szia, törlőkendőt kell vinni, pelust meg krémet adnak ott...kérdezz bátran :o)
55. 43287dec91 (válaszként erre: 54. - Manilu)
2009. máj. 27. 20:09
teljesen egyetértek veled, a szülészet csodás a nővérek szarok...én is ott szültem, dr. Kiánál, ő is nagyon fasza doki, és iszonyúan felkészült, és tudja is a dolgát...
54. Manilu
2009. máj. 27. 13:03

Én 2007.novemberében szültem a P.S.u-i kórházban,magánorvoshoz jártam ,aki itt vezeti le a szüléseit,így kerültem ebbe a kórházba.Maga a szülészet fantasztikus,a szülésznőm Keserű Ági volt,aki maga a csoda,hihetetlen kedves,segítőkész,precíz,tényleg le a kalappal,mert egy igazi tündér.Engem császároztak,de már másnap mindenki a csodámra járt,hogy milyen jól vagyok,és milyen gyönyörű a sebem(Köszönet Templom dokinak érte).Tehát maga a szülészet szerintem nagyon jó,elégedett voltam vele,de ami az után jött nem kívánom senkinek.Alapítványi szobában voltam,sajnos csak 2ágyas volt,én jobban szerettem volna kettesben lenni a kisfiammal.A szobában rossz volt a wc,nem tudom mi lehetett a baja,de folyt belőle mindenfele a víz,pöce szag volt,tehát én ki sem fizettem a szobát,mert amiért fizettem volna az nem működött.A csecsemős nővérekről semmi jót nem tudok elmondani,mert borzalmasak voltak,flegmák,pont leszarták élünk-e még.Nem adtak a babának se vizet se semmit,tejem nem volt,így nagyon sokat sírdogált szegénykém,ráadásul kezdett besárgulni,amikor úgy döntöttem hogy saját felelőségre hazajövök.A csecsemős nővérek elhordtak mindennek,de itthon minden megoldódott,várt minket a gyermekorvosunk,aki felvilágosított ,hogy a baba kezdett kiszáradni mivel nem voltak hajlandóak adni neki semmit,emiatt kezdett besárgulni is,mert egyszerűen nem indult be az anyagcseréje.

Röviden ennyi,de rengeteg borzalmat éltem még át a csecsemőosztályon,ettől függetlenül tervbe van a második baba,és Őt is ezzel a két fantasztikus emberrel szeretném a világra hozni,mert mint írtam a szülészet tökéletes.

2009. máj. 27. 12:24

Sziasztok. Érdekelne, hogy a korházba kell vinni popsikenőcsöt, törlőkendőt, pelenkát és ilyen apróságokat?


Éjszaka is veletek lehet a baba? Köszike

2009. febr. 9. 22:21
Ági, mizu? bent van még a pocaklakó?
51. 43287dec91 (válaszként erre: 50. - Agi0324)
2009. febr. 4. 11:59
az teljesen jó, ne is bent nőjön, hanem kint...drukkolok:o)
2009. febr. 4. 10:56

Helló!

Tegnap voltam a dokinál, a kisfiunk 3 kg körüli és mindene rendben van!Hivatalosan még 10 napunk van hátra :)

2009. jan. 28. 20:37
Nagyon drukkolok neked, már én is átélném, mégegyszer...:o)))
2009. jan. 28. 16:12

Arra fogok, ebben biztos vagyok!

:)

47. 43287dec91 (válaszként erre: 46. - Agi0324)
2009. jan. 28. 15:40
ezek szerintem is nagyon jó könyvek, de hallgass az anyai ösztönödre...az mindennél többet ér:o)))
2009. jan. 28. 15:26
Erre gondoltam én is...de már pusztán a gondolat, hogy ott vannak velem a táskám mélyén, megnyugtató :)
45. 43287dec91 (válaszként erre: 44. - Agi0324)
2009. jan. 28. 14:20

Szia, örülök, hogy jól vagytok!

Ne izgulj, nem lesz időd olvasni..és kedved se, meg semmi se...:o))) el leszel foglalva a gyönyörű babáddal és akkor is gyönyörködni fogsz benne amikor épp alszik:o))))

2009. jan. 28. 14:07

Sziasztok!

Még egyben vagyunk, minden o.k., de egyre inkább közeleg a nagy nap :)érzem...

Megvan a szoptatós melltartó is, és minden apróság, ami még hiányzott.

Úgy döntöttem újságot nem veszek, no, nem a bácsi miatt, hanem Müller Péternél és Ranschburg Jenőnél nem kell jobb, több, más!

A párom már nagyon izgul, lehet, hogy jobban, mint én?:)Pénteken elintéztük az apasági nyilatkozatot, mert ugye mi még nem vagyunk házasok, nekünk ez egy kicsit csúszik, de nyár végén isten színe elé kerülünk:D!

43. 43287dec91 (válaszként erre: 41. - Agi0324)
2009. jan. 23. 14:38

én vittem, de igazán csak akkor nő meg mikor beindul igazán a tejtermelés, de akkor már otthon vagy...jobb esetben...


nekem másnap kezdett csak folydogálni az előtej, csak akkor vettem fel melltartót...szegény kicsim estére már összetapadt a szája, mert olyan éhes volt...kapott egy kis vizet, másnapig elég volt neki...


azt mondják eggyel nagyobb méretet érdemes venni, nekem 75b volt és 80-85 szintén b-t vettem. a b-vel nő a kosárméret is ezért nekem elég volt, de meg kell próbálni és elképzelni mennyit nőhet még...

42. 43287dec91 (válaszként erre: 40. - Agi0324)
2009. jan. 23. 14:32

valamilyen szinten igen:o)

tényleg minden nap bejött és megkérdezte kell-e újság?


nem is kell vele foglalkozni...:o)

2009. jan. 23. 14:31
Ahhhh, meg valami eszembe jutott: szoptatos melltartot mikor erdemes venni, mert hihetetlen, hogy milyen intenzitassal no a mellem, de gondolom, hogy meg ennel is jobban meg fog duzzadni...mennyire nyulnak ezek? Ugye nem csak a kosar merete, de a hatam korfogata is nagyobb lett/lesz, mar nem nagyon varhatok, mert nincs sok ido...
2009. jan. 23. 14:27

Szülésznőm nincs, viszont orvosom igen, és én maximálisan bízom benne, szakmailag, emberileg!

Az újságos bácsiról eddig senki sem beszelt...:)tartozéka a kórháznak?

39. 43287dec91 (válaszként erre: 38. - 11a91585fe)
2009. jan. 23. 13:26

:o)))

tényleg, ezt el is felejtettem, nálunk is folyton bejött:o)))

2009. jan. 23. 13:20
Nagyjából ugyanezt tudom én is mondani.Az alapítványi szobával is ok volt minden.Viszont,volt egyetlen egy dolog amitől kiborultam.Az újságos bácsi minden nap,kopogás nékül nyitott be ,hogy vegyünk újságot.Képzelheted,melegben,szakad a víz rólad,azt sem tudod melyik feledre feküdj,fáradt vagy,és a vénember csak úgy rádnyit.Ez engem rendesen kiborított.Második nap helyre tettem az öreget,utána már nem is jött.Most augusztusban ismét ott fogok szülni (ha minden jól megy),ugyanazzal a dokival és szülésznővel.Mindkettő tündér volt.Ha nincs fogadott dokid vagy szülésznőd,és véletlenül ők vannak ügyeletben,megfogtad az Isten lábát. :))
37. 43287dec91 (válaszként erre: 36. - Agi0324)
2009. jan. 23. 13:13

ja, ne is foglalkozz velük, hátha te egy kedvesebb csapatot fogsz majd ki:o)))


és minden este jönnek szólni, olyan 7-8 óra körül ha jól emlékszem, hogy vigyed fürdetni a kicsit...

nézheted is, de ott is hagyhatod és beviszik neked vissza...


én először néztem, persze ordított a drágám mint minden baba, és én is sírtam vele...azt sem tudtam hogyan nyeljem a könnyeim...valahol itt kezdődik az anyaság...:o)

2009. jan. 23. 13:02
En sem ertem, hogy miert lesz ilyen allasa egy "olyan" nonek, de ez lenyegtelen, nem kell tudomast venni roluk! Ok vannak ertunk, szoval, ha tobb kettonel van szam szolok, hogy valami nem tetszik, de eleve nem igy indulok el....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook