Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj, ha eltart a férj? fórum

Baj, ha eltart a férj? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
283. 0dfcfa504e (válaszként erre: 279. - Reload)
2016. jún. 13. 16:50
Szerintem a biztonság hiánnyal ami kiváltja
282. vekni (válaszként erre: 278. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:49

Miért kéne beszámolni arról, hogy egy expasid rád írt? Volt valami jelentősége, akartál vele hetyegni, találkozni, megfenyegetett? Biztos mások is szoktak neked írni. Érdekes, arról nem mertél beszélni a férjednek, hogy a barátnődnek nem nyitottál ajtót, de azt rögtön elmesélted, hogy írt neked az exed, és vártad a reakciót. :)


Ne csapd be magad, ez annyira kisstílű húzás és mindenki ismeri.

281. 0dfcfa504e (válaszként erre: 279. - Reload)
2016. jún. 13. 16:48
Hagyjál már ezekkel a sztenderd dumákkal. Vannak barátaim. Elhidd el, vannak embereim akiknek kevesebb barátjuk van, mégis boldogabbak
280. 0dfcfa504e (válaszként erre: 277. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:46
Hat azért azt gondolom, szeret.
279. reload (válaszként erre: 265. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:45

Ezeket a dolgokat nem valaki más hozta ki belőled, hanem ezek szerint benned vannak, csak valamiért most nem így érzed. Ezért írtam, hogy nekem van életem. Úgy látom neked nem igazán. Nem tudod elfoglalni magad, nincsenek barátaid, saját magadra szánt időd és folyamatosan magadat ócsárolod.


Miért gondolsz magadról rosszat?

Miért nem szereted magadat?

Miért nem törődsz magaddal? (és itt nem a külsőségekre gondolok)

Mikor vesztetted el önmagad?

Miért váltja ki belőled ezt az érzést a férjed?


Az én férjem a társam, a legjobb barátom, a bizalmasom. Mindenben támogat. ha most azt mondanám neki, hogy holnaptól tibeti láma akarok lenni, lehet, hogy egy hülye hóbortnak gondolná, de biztos támogatna benne és lelkesítene, mert szeret és fontos neki, hogy boldog legyek. Ez visszafelé is így van.

Én én vagyok vele is és nélküle is.

Nálad ez hol ment át ilyen pesszimizmusba?

278. 0dfcfa504e (válaszként erre: 275. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:45

Szóval el kellett volna titkolnom, hogy irt az ex?

Fordított helyzetben is a minimum elvártam volna,h elmondja. Ez a házasság.

Az meg már adja magat, h na írtál rá valamit neki?

277. vekni (válaszként erre: 276. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:45
Komolyan azt hiszed, hogy néhány év házasság és közös család után az ember nem tudja biztosan, hogy a másik szereti-e? Mert ha nem tudod és érzed, akkor nem a válasz.
276. 0dfcfa504e (válaszként erre: 268. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:42
Nem zárom ki, hogy nem szeret.
275. vekni (válaszként erre: 271. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:42

Alap esetben ilyesmit nem is említ az ember, mert nincs jelentősége. Igen, féltékennyé akartad tenni, mert utána is faggattad, hogy-hogy nem reagál erre. Ő pedig nem hülye, és meg is mondta neked, azt hitte, csak azért mondtad el, hogy bántsad.


Neked úgy látszik, fogalmad sincs arról, hogy milyen egy jó kapcsolat, egy jó házasság. Igen, láthatta ezt példaként, hogy ez a házasság, dolgozik, eltartja a feleségét, és ennyi, nem több, nincs helye érzéseknek vagy szenvedélynek, arra vannak a prostik meg a szeretők. De gondolom meg vagy győződve arról, hogy ő soha. Pedig minden embernek kell az érzés vagy szenvedély vagy izgalom, vagy mindhárom egyszerre. Vannak ezek a típusok, akik kategorizálnak, hogy ezt a feleséggel, azt meg a szeretővel.

274. 0dfcfa504e (válaszként erre: 268. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:41
Sutievesbol hogyne kéne tudnia? Nekem elég, ha az arcára ránézek, mindent tudok.
273. 0dfcfa504e (válaszként erre: 268. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:40

Vagy az is lehet, h ajandeknak tekintett, csak nem tudta, hogy működik egy kapcsolat, nem tudta mire vélni, ha valami nekem nem tetszett, merítősé ismerte a konfliktuskezelest, és az is lehet, hogy ugyan kényelmesebb eletet tervezett magának, de boldogig, hogy sokkal többre vitte mellettem, mint amiről valaha álmodott.

Mondom, csak lehet.

272. 0dfcfa504e (válaszként erre: 270. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:36
Az összes embert ismered? Mondom, h neveltetés. Ő így élt. És fura neki, h én nem így akarok élni.
271. 0dfcfa504e (válaszként erre: 268. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:35

Expasi levélével féltékennyé tenni???? Elmondtam neki, osszesen ennyi történt. Úgyis látta volna, ismerjük egymás jelszavat, nincsenek titkok.

Mac ha kitöröltem volna a levelet, de mint mondtam, nincsenek titkok.

270. vekni (válaszként erre: 267. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:34
Ez nem neveltetés kérdése, és számára sem ez a boldogság. Ez egy tipikus viselkedés egy olyan házasságban, ami nem a szerelmen és szereteten alapul, hanem megszokáson, kötelességen. Akkor elégedett, ha nem macerálod olyan dolgokkal, érzésekkel, amiket nem tud megadni. Szar ügy, de ez van.
269. 0dfcfa504e (válaszként erre: 266. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 13. 16:33
Szerintem a léleknek kezdődik. Látod, meg a mostani feladataimmal se boldogulok. Ez olyan, mintha vki azt tanácsolna, szüljek meg egy gyereket.
268. vekni (válaszként erre: 265. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:32

Szerintem nem akarod elfogadni, hogy nem szeret a férjed, azt nem tudom, te szereted-e. Mint egy tini, expasi levelével akarod féltékennyé tenni, aztán dühöngsz, hogy nem lesz az. Úgy gondolod, a férjednek abból is tudnia kéne, hogy te meg vagy bántva, hogy sütit eszel. Erre mit lehet mondani?


Ha szeretne a férjed, ismernétek egymást. Ha igaz, hogy ő nem is akarta igazán ezt a házasságot, valószínűleg csak belement, úgy érezhette, itt az idő családot alapítani, és nem kap jobbat. Nem várhatsz nagy lángolást, szerelmet, odafigyelést, érdeklődést, ha soha nem is volt ennek alapja.

267. 0dfcfa504e (válaszként erre: 262. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:32
"Egymást segítve", "összehangolva".... ezt írod. A férjem nem ismeri ezeket a szavakat. Neki a boldogság az, h egymást beken hagyva, egymás dolgában nem kutakodva, illedelmesen meghúzódva. Neki ezek jelentik a boldogságot. Neveltetés.
266. 4975ebdc2f (válaszként erre: 265. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:30
EGYSZERRE EGY LÉPÉS SZEREZZ MUNKÁT A TÖBBI JÖN.
265. 0dfcfa504e (válaszként erre: 260. - Globus)
2016. jún. 13. 16:28

Inkább úgy mondom, azt írom le, mit szeretnek elérni. Egyértelmű, h a férjem ezt hozza ki belőlem. Nem az ő hibája. Ahogy itt már leírtatok, be na vagyok mellette. Tudom h minden fiú meghozott ki belőlem. Szóval korábban mindent el tudtam érni, hosszú ideig dolgoztam egy helyen, lakást vettem magamnak, kemény iskolákat elvégeztem, akaraterőből. Mindig igyekeztem normálisan élni, nem mondom, a késés mindig gyenge pontom volt. De vannak késős emberek. Küzdöttem vele.

Amióta a férjemmel vagyok, nem tudom, ki vagyok, mire vagyok kepes, és mire nem, olyan mintha nem is élnek.

Szóval ennek okát szeretném megérteni. Mert nem értem. Jó nem az a lelkizős típus, de ettől meg nem kéne így erezni magam. Nem akarok mást, akkor mi a hiba, miért nem vagyok kiegyensúlyozott mellette.

Szóval szembesülni akarok külső szemlélők meglátásai által, és látni a kiutat, bérezzem, h ki vagyok én, hogy ne gondoljam magam a vilagvlegrosszabb emberének. Lehet úgy jól teljesíteni a napi teendőnket, ha magunkról rosszat gondolunk?

264. globus (válaszként erre: 261. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:25
Akkor tudjuk megítélni, hogy kinek a hibája, ha ismerjük az ő szemszögét is. Küldd ide, beszélünk vele :) Hátha tud új, érdemi információt mondani.
263. vekni (válaszként erre: 261. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:22
Meg azt is írtad, hogy nem is akart elvenni, nem is érzett úgy, csak te erőltetted. Azt is, hogy nem foglalkozik a gyerekekkel, rád hagyja. Utána meg azt, hogy mindent megtesz a családjáért, és nagyon boldog.
262. vekni (válaszként erre: 257. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:19

Folyamatosan azt írod, hogy nem illetek össze a férjeddel, nem áll ki melletted, nem érzed, hogy szeretne, és te sem úgy érzel. Akkor mit vársz, mit írjanak neked? Hogy ez csudijó, csak így tovább?

Ha neked nem jó a férjeddel, mitől lesz szerinted jobb? A legboldogabb időszakot kellene hogy éljétek, összehangolva, egymást segítve, nem úgy, ahogy te leírod. Egy idegbeteg nővel, aki rossz anyának tartja magát és nyaggatja folyton a férjét, hogy mit nem tesz meg és hogyan viselkedik. Gondolod, hogy ez arra vezet, hogy hosszú, boldog házasság áll előttetek? Azért nem vagy hajlandó tenni, hogy te másként állj a dolgokhoz, csak várod, hogy majd a férjed változik, mert az a dolga.

261. 0dfcfa504e (válaszként erre: 258. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:18

Mindent megtesz a családjáért. Elválni? Úristen?!!

Az más, hogy nem ért hozzám, hogy nem konyít a lelkemhez, ez lehet neveltetés. Az én defektem is lehet neveltetés.

Ki mit vált ki a másikból

Semmi nem fehér fekete. Nem értem. Sajnos megtalálom a helyem, mióta együtt vagyunk de nem mondtam hogy az ő hibánál sőt nem mondtam h bárki hibája, csak ez van. De ezzel vmit kezdeni kell.

260. globus (válaszként erre: 258. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:17
Jó. Akkor mondd el, mit vársz tőlünk.
259. Mezei Virág (válaszként erre: 255. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:17

Egyetértek veled. Nagyjából erről írtam és tettem be linket. Még csak el sem olvasta. Nem is érdekli a változtatás lehetősége, csak mondja a magáét.

Csak azon lehet segíteni,aki hagyja. :(

258. 0dfcfa504e (válaszként erre: 256. - Globus)
2016. jún. 13. 16:14

Jézus, olyanokat írtok!

Házasság? Ennyi? Elválni? Miért? Elválni mert nem néz morcosan a haragosomra???? Hat kiröhögnének, ha ezt valakinek elmondanád.

257. 0dfcfa504e (válaszként erre: 254. - Vekni)
2016. jún. 13. 16:12

Annyira hulye vagy, hogy azt nem lehet elmondani. Szerintem te nem is olvastad a fórumot!

Nem fogom leírni neked meg egyszer

256. globus (válaszként erre: 253. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:09
Ha ennyire így érzed és a probléma feloldhatatlan, megbeszélni nem lehet, érdemes fontolóra venni a válást. Gyerekeknek inkább jobb a békességes légkör, mint mindenáron családi állás látszata. Szüleidhez haza tudnál menni?
255. vekni (válaszként erre: 253. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:06
Annyira csak arra koncentrálsz, hogy neked mi nem jó és hogy lehetne jobb, hogy fel sem merül benned, a másiknak se lehet jó.
254. vekni (válaszként erre: 253. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 16:04

Ha nem érzed, hogy szeret, akkor nem szeret. Nem te lennél az első feleség, akit már nem szeret a férje. Erőszakkal nem tudod rávenni, hogy szeressen és úgy tekintsen rád. Ha úgy érzed, nem illetek össze, akkor nem illetek össze. Ebben nincsenek kétségek több év és gyerek után. Mert vagy egy összetartó párnak, szerelemnek, szövetségnek kell lennetek, vagy jobb híján kényszerből egymás mellett maradóknak, és utóbbi van nálatok. Így is le lehet élni egy életet. Változtatni meg úgysem tudnál, csak ha elhagyna a férjed. Munka nélkül, ilyen természettel hogy élnél meg két gyerekkel? Talán ezen kéne dolgoznod, hogy ne legyél kiszolgáltatott, és ne a másikon verd le, hogy egyedül nem boldogulnál. Mert megtehetné, hogy elhagy, attól még a gyerekeiről gondoskodna.


Tipikusan az a nő vagy, akinek semmi nem jó a házasságával kapcsolatban és kritizálja folyton a férjét, aztán ha az bejelentené, hogy válni akar, padlót fogna, hogy képzeli és miért. Pedig már most tudni lehet, hogy ez lesz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook