Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha eltartási szerződést kötök valakivel, akkor az én jövedelmemből kell őt eltartanom? Mit kell tudni az eltartási szerződésről? fórum

Ha eltartási szerződést kötök valakivel, akkor az én jövedelmemből kell őt eltartanom? Mit kell tudni az eltartási szerződésről? (tudásbázis kérdés)

19. Zsu59
dec. 31. 14:48
Boldog új évet
18. Zsu59
dec. 12. 13:37
Itt sajnos nincs olyan idös akinek szüksége van gondozott eltartora.itt csak azért vannak az emberek mert unatkoznak és mindenkit kritizálnak.sajnálom az ilyen embereket.üdv
17. Zsu59
dec. 12. 13:29
Szép napot el még a fórum nyitó.
2023. aug. 21. 12:06
Feltünt bárkinek is hogy a fórumnyitó rég nem jelentkezett?
2014. júl. 19. 16:15

Valamikor régen olvastam egy olyan tartási szerződésről , amibe az eltartott túlélte az eltartóját , hát ez kicsit ciki !

Aztán egy másikat , ott egy 47 éves pasi szeretett volna tartási szerződést kötni , persze , nem talált olyan hülét ! de fel volt háborodva , h ő a lakását adná cserébe a tartásért ! ja ! lehet h majd 50 év múlva !

14. dd4fac34d4 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. júl. 19. 12:41

Á, nem a Te pénzedből kell őt eltartani!! Ő majd szépen eltartja, ellátja magát, Te meg a végén csak úgy hozzájutsz az értékeihez!

Mielőtt ilyen naívságokat kérdezel, nem lenne jobb, ha már úgyis netezel, beírni a kulcsszavakat a keresőbe és ott olvasgatni? Hogy a Polgári Törvénykönyvet már ne is említsem!

Azért én találtam neked egy jó kis eligazítást:

"Tartási szerződés alapján az eltartó a szerződés megkötésével megszerzi a tartás ellenértékét, azaz az ingatlant, az ingóságot, és az ingatlan-nyilvántartásba is bejegyzik tulajdonjogát, az eltartott részére pedig feltüntetik a tartási jogot. Öröklési szerződés esetén az eltartó csak az örökhagyó halálával szerzi meg az ellenértékül szolgáló ingatlant vagy ingóságot, mindaddig az eltartó javára az öröklési jog, illetőleg az elidegenítési és terhelési jog kerül bejegyzésre az ingatlan-nyilvántartásba. A tartási szerződés formai követelménye a szerződés írásba foglalása, öröklési szerződés esetén a más által írt írásbeli magánvégrendelet szigorúbb formai követelményeit kell alkalmazni.


Tartási szerződés

A Polgári törvénykönyv 586. §-a szerint a tartási szerződés alapján az eltartó köteles a másik felet megfelelően eltartani, a tartás ellenértékeként pedig az eltartott átruházza az ingatlan vagy ingóságok, készpénz tulajdonjogát. A tartási kötelezettség a gondozásra, a gyógyításra, az ápolásra és az eltemettetésre is kiterjed. A szerződés egyik ismérve a huzamosság, azaz az eltartott haláláig szól, a másik pedig a járadékszerűség: az eltartó szolgáltatásai rendszeresen ismétlődnek, időszakonként, esetleg naponként. Így az eltartó folyamatosan biztosítja az élelmezést, fűtést, világítást, szükség szerint az ápolást, kezelést, időszakonként vagy rendszeresen a pénzbeli szolgáltatást.

A szerződés másik jellemzője, hogy a szolgáltatás személyhez kötött: az eltartott csak személyesen veheti igénybe, kifejezetten az ő létfenntartását szolgálják, de e szolgáltatásokat az eltartó is személyesen tartozik teljesíteni, és az eltartott mástól nem köteles elfogadni."

Forrás: [link]

2014. júl. 19. 10:50

Itt a falunkba is volt olyan , akinek se kutyája se macskája nem volt , kötött eltartásit egy fiatal párral , nem sok gond volt vele , mert nem hagyta el magát és csak egy kis segítségre volt szüksége .

Aztán volt 1 másik is , ott minden finomsággal ellátták az öreget , aki nem tudott ellenállni a téliszalámitól a tortáig a sok-sok finomságnak , és rövid idő alatt jobblétre szenderült !

2014. júl. 19. 10:45
Nekem még az a legszimpatikusabb amit Csabi3 írt .
11. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. júl. 19. 10:41
ez aranyos volt !!!!!
10. Vivvv (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. júl. 19. 10:15
Akitől mi a házunkat vettünk, szintén eltartott lett. Ezért is adta el. Ott egy kicsit érdekes a helyzet, mert az eltartói állítólag elég hamar elherdálták a pénzt. Nem beszélve arról, hogy részben ők intézték az eladást. A papírokon is ott van a nőci aláírása. Ebben az esetben tehát nem az eltartó jövedelméből éltek. Nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok, de szerintem lehet kötni különböző megállapodásokat.
2014. júl. 19. 10:12
Ptk 6:491-496§
8. Csabi3 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. júl. 19. 10:09
Kettőtök megállapodásától függ, nekem volt és teljesen másképp működött mint a törvényben leírták, engem unokájaként szeretett és én is Őt. Mi nagyon jó kapcsolatot alakítottunk ki és közjegyzővel készítettük el az iratot.
2014. júl. 19. 09:44
2014. júl. 19. 09:34
Saját gyerekedként gondozhatod kb. :)
2014. júl. 19. 09:07

Azért eltartási, mert Neked kell eltartani.


Orvoshoz vinni, ha kell, gyógyszert venni, takarítani, ha beteg ápolni.

Valamit, valamiért. Nem kis felelősség egy eltartás, ha nem teszed megfelelően, az eltartott vissza is mondhatja, akkor azt az összeget, amit ráfordítottál vissza kell fizetnie.

Nem könnyű feladat.

2014. júl. 19. 09:02

persze, hogy a Tiédből!!


Eltartod, nem pedig bevásárolsz neki.

2014. júl. 19. 09:01
2. simple (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. júl. 19. 08:58
:D Naná hogy a tiédből. :D
2014. júl. 19. 08:58
Ha eltartási szerződést kötök valakivel, akkor az én jövedelmemből kell őt eltartanom vagy az övéből?Mit kell tudni az eltartási szerződésről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook