Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baj, ha eltart a férj? fórum

Baj, ha eltart a férj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
373. michelle.r (válaszként erre: 361. - 41d3c0b96f)
2016. jún. 26. 09:48
Miért gondolod, hogy 65 évesen nincs már esélyed? Senki másért nem tartozol már feleleősséggel, csak magadért. Eddig lemondtál magadról, de még mindig nem késő. A te korosztályodban is vannak bőven, akik szinté vágynak egy boldog kapcsolatra.
372. selena78 (válaszként erre: 370. - 328e1b30ab)
2016. jún. 25. 16:40
Dehát ő szeret otthon lenni....és így sincs ideje semmire....
371. 328e1b30ab (válaszként erre: 349. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 25. 14:01
A legfontosabb kérdés: fizet neked a férjed nyugdíjelőtakarékosságot, vagy majd nyomoroghatsz hatvanon túl?
370. 328e1b30ab (válaszként erre: 365. - 41d3c0b96f)
2016. jún. 25. 14:00

Más is vállalnak gyerekeket, és pontosan tudják, hogy az, hogy megfőzöl egy ebédet, nem tölti ki az egész életet.


Ami nem lenne baj, ha két egymást tisztelő ember élne egy ilyen kapcsolatban, ahol az egyik fél otthon van.


De nálatok nem ez a helyzet.

369. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 25. 13:58

Itt nem az eltartás a gond.


A gond az, hogy a házasságod egy kalap sz.r.


Az életed unalmas és céltalan.

368. selena78 (válaszként erre: 366. - Túrógombócka)
2016. jún. 25. 13:56

Az, hogy a topikindítónál mi a helyzet, olvashatjuk az indított topikjaiban.


Bocs, de engem kiráz a hideg tőle. Ez az élet amit itt leír többször is, számomra maga lenne a pokol.


De valahogy úgy látom, hogy ő maga a felelős érte. Hajlamos mindenkit hibáztatni, a férjétől kezdve az óvodás gyerekéig.


Pedig csak arról van szó, hogy képtelen megszervezni az életét.


Ismerem ezt a típusú embert, aki senkivel sem jön ki, mindig mindenhonnan elkésik, nem lehet könnyű nekik. De neki kellene változtatni, a saját hozzáállásán.

367. insecure (válaszként erre: 365. - 41d3c0b96f)
2016. jún. 24. 11:23
nem értem, hogy miért gondolod, hogy a Te eseted hasonló a fórumindítóéhoz.
366. túrógombócka (válaszként erre: 365. - 41d3c0b96f)
2016. jún. 24. 08:11

jó, akkor nem volt szar életed, csak rossz a házasságod.

de ettől még nem tudhatod, a topikindítónál mi a helyzet.

2016. jún. 24. 07:47

Sziasztok


Így érzem még kell védeni magamat.mert lehúztatok a tanácsot miatt.

V.ki azt írta.csak azért mert szar életem volt.hat ez mi.ha nem ismeretlenül való ítélkezés.

Jelentem nem volt szar életem szerettem és viszontszetettek.meg ha később csalódtam is.megerte.

Édesanya lehettem többszörösen is.azok után.hogy az első kisbabamat.eltemettem még 19 évesen.de született utána 3 egészseges gyerekem.smiert őrök halat érzek.Szoval az eredeti téma pedig.hogy én saját bőrömön tapasztalt elnézést.orokos szemrehányást kaptam.amiert nem mentem vissza a 3 gyerek után dolgozni.szinte mindennap.megkaptam.hogy "én tartalak el".pedig beteg anyámat apoltan.meleg kajaval és kisubickolt lakással vártam haza mindig.

364. túrógombócka (válaszként erre: 363. - Insecure)
2016. jún. 21. 08:44

teljesen egyetértek.

attól, hogy valakinek szar volt az élete, még egyáltalán nem biztos, h egy másik párkapcsolatban - akiket nem is ismer - ugyanaz történik.

363. insecure (válaszként erre: 361. - 41d3c0b96f)
2016. jún. 21. 08:43
Hát én meg "hátborzongva" olvasom, hogy vki ilyen könnyedén a házassága felrúgását ajánlja a net homályából egy vadidegennek. Ráadásul a történetben valószínűleg a feleséggel vannak problémák - nagyok - nem a férjjel.
362. Vessla
2016. jún. 21. 08:38
Nem.
2016. jún. 21. 08:23

Kedves normanna!!!


Szinte hatbozongva olvastam a "bajaidrol". szinte.s mintha a saját fiatalkori önmagamat olvastam volna.

Mentsd meg önmagadat önmagadtol és ettől az egész sehova nem vezető labirintusbol.

Én épp 65 éves vagyok.tehat van tapasztalatom,45 eve élek egy rossz házasságban.mert nem voltam elég bátor változtatni.Igen és ezerszer mondom.hogy a férjed nem tisztel és nem tart egyenrangúnak.En eleinte 3 kisgyerek mellett is dolgoztam.de akkor is azt hallgattam.mennyire keveset keresek.aztan otthon maradtam/anyam betegsége ,a 3 gyerek és nagy haz nagy háztartás miatt.

Azóta anyám meghalt a gyerekek felnőttek.Ket dr. fiam van.meg egy főiskolát végzett lányom.nyolc unokám.megsem lett jobb a házasságunk.Folyamtosan ramolvssa.hogy 3× akkora a nyugdíja.Es még nem mondtam.hogy már megvolt a közös 3 gyerekünk,amikor megcsalt és született egy házasságon kívüli gyermeke.En marha,meg akkor is mellette maradtam.

Ugyhogy azt mondom menekulj.amig lehet.Elsore a pszichológust ajánlom.mert veled is baj van.Higgyj benne.hogy tud segíteni.ez is saját tapasztalat.

Aztan mindenképp menj el dolgozni.akarmilyen nehéz is lesz megéri/plane .hogy diplomás is van/

Az jó.hogy adsz magadra.fogytal.meg jó cuccokban jársz.es ne félj egy új kapcsolatol se.

Nem mondom.hogy rögtön bujj vele ágyba/de én még tennem/rogton megnone az önbizalmad/

De nyiss a világ felé.mert ahogy most élsz az nem élet.Nem írtad hany éves vagy.de nem is számít.En .ha csak hangyanyi esélyem lenne.ma is változtatnek.

De nekem sajnos tényleg nagyon kevés a nyugdíjam.Ha mefogadod egy",öregasszony tanácsát"még ma tedd még az első lépést

Pszichiátriai rendelés..............

360. 4c1a787e8f (válaszként erre: 349. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 18. 10:09

Ahhoz is energiabefektetés kell, hogy olyan munkahelyet találj, ami Neked jó...


Mert ingyen olyat sem adnak..


A másik meg, hogy pár éve normális volt, hogy már nem akartál dolgozni, és gyereket akartál..


Csak azóta ugrott egyet a film.. Következő kocka, megvan család, gyerek, nőnek.. Vissza kell állni a "normális" életre...

359. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 18. 10:05

Nem baj. Önmagában nem.



De ezzel együtt a hozzád hasonló problémákra nálam nagy megoldás volt, hogy elmentem dolgozni. Pedig annyira nagyon nem volt muszáj, még pár évet ellehettem volna otthon. De onnantól kezdve, - bár a lakás nem volt olyan csiriviri - de magamat sokkal jobban tiszteltem, többre tartottam, ezért mások is elkezdtek többre tartani. Ennyi.


Meg nem volt időm pasikor ábrándozni, meg a betegségeimen, meg a pánik-rohamaimon..


A gyerekek meg elkezdtek önállósodni, felnőni, ezáltal még inkább jobban érzem magam..


És bár nem volt közvetlen anyagi kényszer, de azért a fizetésemnek is megvan a jó helye, nem baj az, ha van egy egyéni tartalék, és nem a férjemtől kell kérni új dzsekire, vagy van egy saját megtakarítás...


Én mindenkit a rendszeres hasznos tevékenységre buzdítok, ami a családon túl van.. És egy picit, legalább egy icipicit nehéz, és kihívás...

358. Lejla81
2016. jún. 18. 09:17

Te azt várod, az életed valaki más oldja meg.

Senki nem fogja. Neked kell rendet tenni a fejedben.

Túl sok a szabadidőd és kényelmes az életed,a leírtak alapján.

Ha a fejedben rendet tennél, abbahagynád az önsajnálatot, szerintem a férjed is másként nézne rád, és másként állna hozzád.

357. ina87
2016. jún. 14. 18:10
ne csalj meg senkit meg azért mert a férjed nem figyel rád gondolom volt időszak mikor dolgoztál és máshogy álltak a dolgok gondolom az otthon lét a kicsivel a házi munka és a párod keveset lehet otthon h ezek azok a dolgok amiért most így érzel ahogy,nem baj amúgy ha eltart hisz nem így kellene felfognod,és amúgy nem másodlagos míg a férj elmegy dolgozni és esetleg ezt azt megcsinál a házkörül addig egy anya gyereket rendez házimunkával törődik és mindet próbál a kezébe tartani és még mindennap mosolyogjon jó kedvű legyen,szóval egyik félnek sem könnyű...
356. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 355. - Miss Jane)
2016. jún. 14. 17:30

Én sem tudnám elképzelni a saját életemben, de tény, hogy van, ahol működik.

Van pár csajszi az ismeretségi körömben, akik nem mentek vissza dolgozni a gyerekek után, és tök nyugisak, elvégzik otthon a házimunkát, utána várják haza a gyereket, embert főtt kajával, tiszta lakással... Ezt a szerepet vállalták. Működik ez, ha jó hozzá a házastársi kapcsolat, és a nő nem vágyik arra, hogy melózzon.

2016. jún. 14. 15:44
Óriási kiszolgáltatottság, sosem engedném. Mi van ha gallyra megy a házasság? A nő, aki addig nem dolgozott, utána nagyon nehezen tudna elhelyezkedni, sajnos gyakran nincsen megfelelő piacképes végzettsége sem. Azok a nők, akik sosem dolgoztak, csak főállású anyák voltak, és HTB-k, másképp állnak a munkához. Munkatapasztalat hiányzik az biztos, nem tudnak jó állást kapni, utána meg nyígnak... hogy szar a munka, amit végeznek. Mindenki a maga sorsát alakítja. De egy biztos, egyszer felnőnek a gyerekek, és előbb-utóbb vissza kell térni, vagy be kell lépni a munkaerő piacra. Akkor is, ha fáj. Első 3 évem nekem is nehéz volt, de dolgoztam, tanultam, tettem érte, hogy jó állásom legyen.
2016. jún. 14. 12:13
Erre a baj ha eltart a férj? kérdésre annyit tudok mondani, mindenképpen baj, ha a férj vagy a feleség annak fogja fel. Ha a férj nem akarja hogy a feleség dolgozzon mert a nő az nő és vezesse a háztartást, nevelje a gyerekeket és a feleségnek ez megfelel akkor semmi gond. Ugyanez fordítva ha a feleség nem szeretne dolgozni és a férjnek nem okoz gondot hogy ő tartsa el, akkor sincs baj. Baj akkor van ha ez valamelyik félnek rossz, nem teljesedik ki, mert akkor jönnek a viták... Viszont ha a feleség otthon ül, akkor a robotoló férjet illik tiszta otthonba várni és főzni mosni rá.... Kinek mi jön be... Én pl nem tudnám hosszútávon elviselni hogy "háztartásbeli" legyek.
2016. jún. 13. 21:18
Kivételesen nem a kényelem felé kéne menni.
2016. jún. 13. 20:47

Nagyon "érdekes" problémáid vannak...

Menj el dolgozni, szedd már össze magad, ne itt vinnyogj és picsogj.

Komolyan, olyan dolgokból csinálsz ügyet, ami már a röhejesség határain túl megy.

Ráerőszakolod magad a férjedre, szülsz két gyereket és őt hibáztatod azért, mert "elvesztetted" önmagad? Miben vesztetted el??? Hiszen más férfiak is eltartottak, ergo nem kellett lemondanod pl.a karrieredről...

A férjed szereti a gyerekeket, foglalkozik velük, normális családfő, neked mégse jó.

Én őszintén, jóindulatból pszichiátert javasolnék. Komolyan.

351. andi6020 (válaszként erre: 349. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 20:38

Akkor ne menj el dolgozni.

Ettől a férjed hozzád állása nagy valószínűséggel nem fog változni, te viszont megszakadhatsz a gyerekek-meló-háztartás-férjed négyszögben.

Hát nem kényelmesebb ugyanez meló nélkül? Keress inkább valami hobbit, vagy társaságot.

350. 4975ebdc2f (válaszként erre: 349. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 20:28
Ellenben segíthet rajtad a munka.
349. 0dfcfa504e (válaszként erre: 348. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 13. 20:23

Röviden leírva, már akkor elveszítettem az önbizalmam, amikor dolgoztam. Azt hittem, az a bajom, h már nagyon gyereket akarok. Most azért vagyok úgy meglepődve, h ugye itt a nem is egy, hanem kettő gyerek, mégse jó.

Szóval nem a munka hiány váltotta ki belőlem....

348. 4975ebdc2f (válaszként erre: 347. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 20:18
Nem az!Gondold át tudsz változtatni, ha nem teszel semmit semmi sem változik. Boldog feleség boldog anya boldog önmagad! Az lehetsz megint. Trivialisnak hát de tényleg menj dolgozz, minden a helyére kerül. Ahogy látod hogy mindennel megbirkózol vissza tér az önbizalom önbecsülés....
2016. jún. 13. 20:11

Szerintetek hülyeseg, ami eszembe jutott? Szofi kérdése kapcsán kezdtem el gondolkodni. Szóval régen azért voltam biztos magamban, mert elhittem. Mi történt út közben, h ezt elveszítettem? Biztos sok dolog szerencsétlen egybeesése, nem szabadott volna, h így történjen.

Szóval megint valahogy el kéne hinnem. És itt elakadtam. De nem lehetetlen újra. Nem?

346. 0dfcfa504e (válaszként erre: 344. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 13. 19:52

Köszi, h kérdezed. Épp azon gondolkoztam, én mit írnek egy panaszkodós csajnak. Hat.... elsőnek is,h jó hulye, és szenvedjen magában. Aztán ha lenne türelmem, vmi olyasmit írnek, h ne gondolkodjon annyit, soha többet ne panaszkodjon stb..


Az akkori önmagamban az volt jó, h biztos voltam cselekedeteim helyességében. Soha nem kételkedtem. Felemelő érzés. Most nem létezik olyan, amin ne kételkednek.

El sem tudom mondani, milyen pozitív volt akkoriban az emberek reakciója.

345. 31bc25d879 (válaszként erre: 344. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 13. 19:49

Lehet, hogy az exfiú nem nézte végig szótlanul, hogy sütivel tömi magát bánatában.


Juuuj, gonosz vagyok, bocs, de ezt már nem tudom irónia nélkül...


Ez valami olyasmi, hogy valaki lábon hordja ki az agyhalált:)

344. 4975ebdc2f (válaszként erre: 341. - 0dfcfa504e)
2016. jún. 13. 19:44
Mi volt amit annyira szerettél az akkori magadban?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook