Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


518. 8c6b41126c (válaszként erre: 511. - Ashley94)
2022. febr. 14. 17:27
Köszönöm🥰
517. 8c6b41126c (válaszként erre: 510. - Maruton)
2022. febr. 14. 17:27

Pár napig simán elélnek! Így is van rá bőven esély!😻🤞🏼


Igen, azért lőnek ovura, mert úgy biztosabb talán a baba. Én sok kisfiúról hallok mostanában az ismerőseink között.

516. 8c6b41126c (válaszként erre: 509. - Ancsa1017)
2022. febr. 14. 17:25

Nekem is teljesen mindegy. :)

Csak jöjjön és egészséges baba legyen.

515. Ashley94 (válaszként erre: 514. - Zsofici23)
2022. febr. 14. 17:20
Szerintem ha idáig nem jött meg, akkor belefér a pénteki, gondolom reggel mész vérvételre ugye? Mert ha ma este jön meg, akkor péntek reggelig csak 3,5 nap telik el ami még bőven jó. Szerintem nem kell emiatt új időpontot kérned.
514. Zsofici23 (válaszként erre: 500. - Ashley94)
2022. febr. 14. 17:07

De jó nagyon örülök neked, hogy sikerült ❤️

Hát nekem lehet, hogy ma megjön elég gyanús…

Viszont péntekre van időpontom hormon vérvételre, és ugye 3-5 napig mehetek de így ha megjön ma pont az 5. nap lenne és nem tudom, hogy kérjek e időpontot szerdára vagy csütörtökre 😕

513. Ashley94 (válaszként erre: 510. - Maruton)
2022. febr. 14. 16:57

Ezt én is hallottam, hogy a kislányok a peteérés előtti napokból lesznek, a kisfiúk meg abból, ha pont peteéréskor volt az akció. 🙂

Nálunk én kislányt szeretnék, párom kisfiút, úgyhogy valakinek be fog jönni, amit szeretne. 😁 De persze ez csak másodlagos, a legfontosabb mindkettőnknek, hogy egészséges legyen a pici.

512. Ashley94 (válaszként erre: 506. - Ancsa1017)
2022. febr. 14. 16:55
Ha 10-11 nap a luteális fázis, az elvileg rövid, mert elméletileg ennek fixen 14 naposnak kéne lennie (vagy max. +-1 nap). Én legalábbis ezt olvastam. De pont a múltkor írta Pizsi, hogy beszélt az orvosával, neki ovu teszt alapján úgy tűnik, hogy csak 7 nap, és az orvos azt mondta, hogy nem gond, mert nemrég néztek neki vérvételen sok dolgot, és minden rendben volt.
511. Ashley94 (válaszként erre: 505. - 8c6b41126c)
2022. febr. 14. 16:52
Szurkolok nagyon! ❤️❤️
510. Maruton (válaszként erre: 507. - 8c6b41126c)
2022. febr. 14. 16:28

Igen, én is ezt a módszert hallottam. Akkor ebben a hónapban biztosan kislányra dolgoztunk:) Meglátjuk.


Ma is csinálok még ovu tesztet, de szerintem a tegnapi lett volna rendesen pozi, csak többet ittam előtte. Érzetre azt mondanám, hogy ma ovulálok...


Ja és még a nemek kérdéséhez. Egy csoportban az ovutesztes anyukák nagy részének kisfia lesz. Azzal magyarázták, hogy mért mindenki pontosan ovura lő. Lehet benne valami, sztem. Persze soktényezős a dolog. Nekem amúgy édesemindegy. Csak jöjjön 😍

509. Ancsa1017 (válaszként erre: 507. - 8c6b41126c)
2022. febr. 14. 15:59

Jó tudni, párom fiút szeretne .

Nekem mindegy,csak egészséges legyen

508. Ancsa1017 (válaszként erre: 505. - 8c6b41126c)
2022. febr. 14. 15:58
Szorítok neked 😊
507. 8c6b41126c (válaszként erre: 498. - Maruton)
2022. febr. 14. 15:52

Szurkolok !❤️❤️

Az én férjem is nagyon kislányt akar, mivel már van egy nagyfia. Nekem meg mindegy.

Kislányt úgy kell csinálni-állítólag-hogy ovu napján már nem vagytok együtt.

506. Ancsa1017 (válaszként erre: 502. - Ashley94)
2022. febr. 14. 15:51

Akkor veszek 10-eset,aztán kiderül...


A lényeg hogy Ha már pozitív,akkor akciózni kell 2 naponta...


Na,veszek, aztán kiderül mik lesznek a tapasztalataim...


Mellette most elkezdtem hőt mérni reggelente, de semmi extra... 35,8-36,00 között van 14 napja.


Elvileg ma vagyok a 14. Napon....Ma lett 36, tegnap még 35,8 volt, de nyák meg sürű....

Múlt hónapban is kb 18-19. Napon lehetett pém nyák szerint .


Hacsak 10-11 nap pé után az mire utalhat ?

2022. febr. 14. 15:50

Nálam már múlik a mensi, lehet várni a termékeny napokat. Ilyenkor mindig reményekkel teli vagyok, bárcsak a mi hónapunk lenne ez! 🥺❤️

Most végre normálisan jött meg a mensim.

504. 8c6b41126c (válaszként erre: 501. - Ancsa1017)
2022. febr. 14. 15:46
Én 10-es tesztet használok!☺️
503. 8c6b41126c (válaszként erre: 495. - Ashley94)
2022. febr. 14. 15:46

Én is kíváncsi vagyok mindenre! Érdekel, hogy hogyan alakulnak a dolgaitok és legalább majd mi is tudjuk mi vár ránk. 🙈


Ez a része izgalmas! Én biztosan nem tudnám magamba tartani a 12. hétig, pedig eredetileg úgy tervezem.

Így jobb is, hogy szólni fogtok róla. :)

502. Ashley94 (válaszként erre: 501. - Ancsa1017)
2022. febr. 14. 15:39

Ez egyéni, hogy kinek melyik érzékenység való. Nálam például a 10-es se szokott teljesen pozitív lenni, így a 25-ös valószínűleg semmit se mutatna nekem. De ha valakinek meg alapból elég magas az LH szintje, akkor a 10-es mutathat fals pozitívat is, ebben az esetben a 25-ös kell. Szerintem erre nincs általános tanács, valamelyikkel el kell kezdeni, aztán meglátod hogy hogy válik be.

Pozitívat mutathat akár több napon át is, és én úgy tudom, hogy az utolsó pozitív utáni napon (amikor már újra negatív), akkor van a peteérés. Így általában azt szokták mondani, hogy amikor pozitív, akkor kell összebújni. 😉

501. Ancsa1017 (válaszként erre: 492. - Raccoon2623)
2022. febr. 14. 15:35

Melyik a jó ? 10-est vagy 25-öset vegyek ?


Termékeny napon mutat 2 csíkot vagy már előtte is ?

2022. febr. 14. 14:08

Hajrá lányok! 🤞❤️

Egyébként Pizsi, Zsofici, hogy vagytok? Nektek is mostanában van a nemvárt, hogy érzitek magatokat?

499. Ancsa1017 (válaszként erre: 498. - Maruton)
2022. febr. 14. 13:33

Szorítok ♥️

Nekem is elvileg ma a 14. Napom lenne, de nekem nincs ovu tesztem....


Mi viszont csak tegnap előtt voltunk együtt..Renényeim szerint meg ma.. :)


Bár most semmi jelét nem vettem észre hogy pém lett volna , kiderül ...

498. Maruton (válaszként erre: 497. - Ashley94)
2022. febr. 14. 11:20

Jaj, de izgalmas. 😍😍 Gondolkodtam már én is azon, hogy ha sikerül, kinek, mikor mondanám el, de látom, ahogy mindent, ezt is az élet hozzá, mint nálad, Ashley. Titkolózni amúgy sem szeretek, meg nem is nagyon tudok.

Biztos minden rendben lesz veled, vigyázol és a progeszteron sem lehet most baj. ❤️

Az álmosságról eleve azt olvastam, hogy a progeszteron okozza a kismamáknak egyébként is, szóval akkor biztos jó szinten vagy a pótlással.


Mi tegnap éjjel akcióztunk végül is, tegnapelőtt meg délelőtt. Így több mint másfél nap van a kettő között, ez már szinte kettő 😅 Ma nem vagyok otthon és a holnap este is kétséges, szóval most abban bízom, hogy kitartanak a kellő időig a kiskatonák. (A férjem amúgy is nagyon lányt akár, akkor meg elé kell lőni 😅). Kíváncsi leszek a mai ovutesztemre. Van egy olyan gyanúm, hogy valahogy lemaradtam róla, vagy sokat ittam a tesztek előtt... Na, majd kiderül.

(Ez nyálasan hangzik, de mindkét együttlét olyan szépen, természetesen alakult, és annyira romantikus volt közben is, utána is, hogy valahogy az van a fejemben, hogy ebből olyan természetesen következne, hogy megfoganjon a kisbabánk... ❤️)

497. Ashley94 (válaszként erre: 496. - Raccoon2623)
2022. febr. 14. 09:38
Igen, az elengedés jegyében tele szerveztük magunkat programokkal, de hát tényleg ez legyen a legnagyobb gondunk. 😁
496. Raccoon2623 (válaszként erre: 495. - Ashley94)
2022. febr. 14. 09:29

Megértem, én sem bírnám ki szerintem, mondanám, muatanám🙊

Jajj irigykedem, de fülig ér a szám, ahogy olvasom amit írtál ☺️ Nagyon örülök nektek, nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen (és úgy is lesz :) ) ❤️

Váó, micsoda programokból maradsz, de hát ugye ennyi baj legyen 🤪

495. Ashley94 (válaszként erre: 494. - Raccoon2623)
2022. febr. 14. 09:22

Jajj, olyan aranyosak vagytok! ❤️

Péntek reggel volt ugye először egy nagyon halvány tesztem, párom már rég elindult munkába, és egyből küldtem neki egy fotót, hogy "mit látsz ezen a képen?", és írta, hogy "egy negatív tesztet". Aztán még egész nap küldtem mindenféle fényben és más szögből fotózva, hogy deee ott van esküszöm 😅. Szóval egyáltalán nem bírtam magamban tartani a dolgot. De aztán hazajött este, és élőben elismerte, hogy mintha tényleg lenne ott valami, de ő azért megvárja, hogy másnap is teszteljek. Illetve előtte valamelyik fotón is már mondta, hogy mintha látna valamit.

Most az lesz a furcsa, hogy a családnak és barátoknak is hamar el kell majd mondani, mert 2 hét múlva egy 8 fős baráti társasággal megyünk síelni, és ott muszáj lesz megmondani, hogy én miért nem síelek, amikor egyébként az a típus vagyok aki csak egy gyors ebédre áll meg és amúgy egész nap a pályán csúszkál 😅. Rá 1 hétre pedig nővéremmel és párommal mennénk hárman Párizsba, de oda csak 3 oltással lehet menni nekem pedig csak 2 van és így most nem is adatnám be a harmadikat, plusz lehet amúgy se jó ötlet ilyenkor egy utazás, úgyhogy neki is minél előbb szólni kell, de akkor már a szüleimnek is el akarom majd mondani... Miközben még ugye bármi történhet ilyenkor. De bízom benne, hogy minden jól alakul, és legalább hamar tudnak majd velünk örülni. 🤞

494. Raccoon2623 (válaszként erre: 490. - Maruton)
2022. febr. 14. 09:14
Én is akartam kérdezni :) meg ha van kedved mesélj ám mindenről, legalábbis én kíváncsi vagyok minden publikus dologra :) párodnak mikor mondtad el, amikor pozitív lett a teszt, vagy majd most, ha tényleg kimarad a menszesz? Tüneteket érzel már? :)
493. Ashley94 (válaszként erre: 490. - Maruton)
2022. febr. 14. 09:13

Egyáltalán nem buta dolgok ezek! ❤️

Én egyelőre az álmosságon kívül semmit sem érzek, az viszont elég durva, mert péntek este már elaludtam a tv előtt (sose szoktam), utána szombat délelőtt utaztunk vidékre rokonokhoz, és végigaludtam a 2 órás kocsiutat, majd másnap is kb. 1 perccel azután, hogy beültünk a kocsiba, már aludtam is 😅. Amúgy se vagyok az a hiperszuper energikus típus, de azért ilyen nem szokott lenni. Viszont ugye szednem kell progeszteront, és a betegtájékoztató írta, hogy álmosságot okozhat, úgyhogy lehet, hogy ez csak szimplán amiatt van.

Amúgy néha-néha érzek feszülő érzést a méhem vagy petefészek környékén, mindig jól meg is ijedek, mert anno a vetéléskor is voltak ilyesmi érzéseim... De próbálom magam azzal nyugtatni, hogy szedem a progeszteront, igyekszem kímélni magam, ennél többet ilyenkor úgysem lehet tenni.

Holnap reggel csinálok újra tesztet, holnap lenne a nemvárt napja, hát remélem most már szép erős második csík lesz és tényleg nem fog megjönni. 🙂

492. Raccoon2623 (válaszként erre: 487. - Ancsa1017)
2022. febr. 14. 09:12

én innen rendelem:

[link]


van 10-es és 25-ös erősségű is, 110ft/db de néha akciós :)

nekem 2-3 nap alatt hozta a postás mindig

491. Raccoon2623 (válaszként erre: 482. - BoxosÁgiMági)
2022. febr. 14. 09:10

Szia, üdv itt :)

Nekem szerencsém volt, egyik oltás sem befolyásolta a ciklusomat, és én november óta hőmérőzök, de pont írtam itt egyszer, hogy nekem nincs benne rendszer... az ovuteszt szépen mutatja az LH szint változást, a hőmérsékletem meg nem emelkedik... pedig mindennap reggel hétkor szól az ébresztő, és már mérem is... fura, ezt tartják a legbiztosabb módszernek, de nekem nem tűnik úgy, hogy működik...


sok sikert nektek is :)

490. Maruton
2022. febr. 14. 08:38
És Ashley, te hogy vagy? Vannak tüneteid?
489. Maruton (válaszként erre: 487. - Ancsa1017)
2022. febr. 14. 08:37

Ashley, nagyon köszönöm! És mindenkinek köszönöm, hogy az ilyen buta dolgaimra is komolyan válaszoltok. Nagyon sokat segít ez nekem❤️


Üdv Ági. Nekem az oltás tölt napokat az ovu on, de egy-két ciklus alatt helyreállt, te meg szépen követed is, mi zajlik, ahogy látom. Ennél többet aligha lehet tenni.


Ancsa, én csak most kezdtem ovu tesztet használni. Az előző hónapban néztem és most, hogy biztos legyek az ovus jelekben. Ez tényleg pontosabb, mint az önmegfigyelés. Mivel csak egy-két hónapot terveztem figyelni, a legdrágább, de legegyszerűbb alternatívát választottam. A Cleaebluet. Fél áron 5 ezer volt 10 teszt sík. Mivel én kb. tudom az ovum, 3-4 teszt elég egy hónapban, így talán 3 hónapra is elég. Mosolyjellel jelzi az LH csúcsot, és bár rá van írva, hogy ne a vonalakat figyeld, ami a tesztcsíkon van, az ugyanúgy működik, mint a sima ovu teszt. Ezért látom az erősödést.

Ami még szerintem fontos, hogy ne 10-es erősségű legyen, mert az alacsony LH szinten is könnyebben pozi, az így be tud csapni. (Ha a 25-ös sosem pozi, esetleg akkor érdemes azzal is vizsgálódni.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook