Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk (2022) fórum

Babát tervezünk (2022) (beszélgetős fórum)


458. Raccoon2623 (válaszként erre: 455. - Ashley94)
2022. febr. 11. 09:47
Ujujuj, nagyon izgii🤩 holnap reggel írj mindenképp, ha megcsinálod a másik tesztet! Drukkolok nagyon! 🤞🏻🙏🏻
457. Ancsa1017 (válaszként erre: 455. - Ashley94)
2022. febr. 11. 09:15
Nagyon szorítok ♥️🙏♥️
456. Zsofici23 (válaszként erre: 455. - Ashley94)
2022. febr. 11. 09:03

Ez nagyon jó hír 😊 szorítok nagyon, hogy két csík legyen 🤞🤞

Én is alig várom, hogy végre jövő héten teszteljek, még tegnap és ma is meg voltak az enyhe hasgörcsök és derék fájdalom, úgy hogy remelem hogy ez jót jelent 😁🤞

2022. febr. 11. 08:44

Lányok! Nem bírtam magammal, és csináltam most reggel egy tesztet (nem a tegnap vett nagyon érzékenyet, hanem másik fajtát, 10es erősségű elvileg de Kínából rendelt és a neten sokszor olvastam hogy sokára mutatott pozitívat, olyankor amikor már más 25-ös is rég mutatta), és mintha látnék egy második csíkot. 🥺

Egyelőre nem merem elhinni, volt már hogy csak odaképzeltem, de ha nem is képzelődöm, akkor is még lehet ebből bármi, mint ahogy azt már tapasztalhattam... De szorítsatok!! 🥺🤞

454. Pizsi2 (válaszként erre: 453. - Ashley94)
2022. febr. 11. 00:26

Nem tudom hogy megnyugtatott e avagy sem. Tény, hogy sokan nem vehetik fontosnak. Viszont az se biztos, hogy a következő vagy a következő megnyugtat. Magam sem tudom. Mindenesetre akkor kell türelem. Ha idén nem jönne össze akkor már érdemes másfele is menni.

Gondolkodtam már más orvoshoz is hormon vizsgàlatra. De tény ami tény , nincsenek panaszaim ettől függetlenül.

De én megnézek magamnak egy két teát hátha segít.

453. Ashley94 (válaszként erre: 452. - Pizsi2)
2022. febr. 11. 00:07

A lazasággal nagyon egyetértek, viszont a többi alapján nekem nem olyan szimpatikus ez az orvos, hogy őszinte legyek... 6 hónap alatt meg is változtathattak a hormonok, de ha tényleg minden érték jó, szerintem 7 napos luteális fázis kevés a beágyazódáshoz. Most ezzel nem okoskodni akarok, csak saját tapasztalatból tudom, hogy nem mindegyik orvos veszi komolyan a betegeit, és félek hogy egy alaposabb orvos ennek jobban utána járna. 🥺

De nem akarlak megint összezavarni, főleg ha most megnyugtatott téged amiket mondott! Az biztos, hogy a lazaságnak van az egyik legnagyobb befolyásoló hatása. ❤️

452. Pizsi2
2022. febr. 10. 23:49

Nos az orvosom ma azt mondta, hogy a hat honappal ezelőtti összes leletem szerint, nincs semmi bajra utaló jel, így nem is nagyon tudna tovább küldeni, mert minden leletem jo. Pajzsmirigy, ultrahangos felvételek is vannak, egyszóval minden olyan vizsgálat ami csak lehetett. És a gyógyszer okozhat ilyen befolyást a 7napos ciklusra. De erre beállt maga szóval ez jó. És teljesen normálisnak véli ezeket az időket mint a luteáris szakaszban is. Mindent elmondtam hogy s mint most minden. A menstruáció közötti barnázás is teljesen normális, főleg mert nincs semmi ok arra, hogy az valamiféle baj miatt történne. Egyszóval, minden normális!

Plusz lehet a kisebb fájás is avagy barnázás a gyakoribb együttlétektől is, hogy mert “sűrűbb” az együttlét így fel is sérülhet valami éppen.

De mondta, ne görcsöljünk és ne csak arra a két napra összpontosítsunk. Hanem 2-3 naponta legyünk együtt, lazábban hozzáállva! Mert a stressz befolyásolja akár a petét és egyáltalán azt, hogy a testünk termeljen petét ahogy kell neki.

Próbáljuk meg magunk lefoglalni főleg.

És ha lazább a dolog akkor lehet könnyebb lesz. És a stressz felerősít bármilyen testi tünetet. Szóval lányok, lazuljunk le! 🥸

Laza méh, érett méh! Vagy valami ilyesmi.

451. Maruton (válaszként erre: 450. - Ashley94)
2022. febr. 10. 23:05
Kívánok szombatra egy kétcsíkosat😍
2022. febr. 10. 18:36

Nos, lányok, nekem sikerült egy vadiúj tünetet produkálnom: testszag.

Éppen ültem itthon munka közben, és egy idő után szimatoltam jobbra-balra, hogy "mi a fene lehet ez a szag", majd rájöttem, hogy én vagyok az. 😓 Pedig ugyanolyan napom volt, mint a többi, úgyhogy nem igazán tudom mire vélni...

Egyébként vettem ma egy érzékeny tesztet és szombaton tesztelek reggel, mert aznapra van SHR szőrtelenítés időpontom, és azt mondta a csaj aki csinálja, hogy terhesség esetén nem szabad folytatni a kezelést. Aznap leszek a 12. dpo-n, 3 nappal a nemvárt előtt, úgyhogy remélem megbízható eredménye lesz.

449. 8c6b41126c (válaszként erre: 448. - Ashley94)
2022. febr. 10. 17:32

Eddig én is magánszektoros voltam, mert a rákszűrésen és a tabletta íratáson kívül nem sok dolgom volt a dokinál.

De ha ilyen árak vannak a hormonokra...

Mondjuk hónapokat sem szeretnék várni. :(

Ezeknek a csomagoknak utána fogok nézni, jó lenne nem több 10 ezret kiadni.

448. Ashley94 (válaszként erre: 444. - 8c6b41126c)
2022. febr. 10. 17:18

3. és 21. napi vérvételre nőgyógyász tud küldeni igen, vagy endokrinológus, de nem tudom, hogy oda először kell-e háziorvosi beutaló. Én évek óta magánban járok, mert van céges egészségbiztosításom, ami fedezi ezeket (bár ez is olyan, hogy csak tünet esetén lehet orvoshoz menni, és így is az orvos küld vérvételre, de legalább emberi időn belül és normális környezetben történik minden). Úgyhogy államiban nem tudom, mennyi idő eljutni egy-egy vérvételre, de nem lepődnék meg, ha tényleg hónapokat kéne várni...

Egyébként egy teljes hormonpanel nagyon drága, nekem a múltkor lemaradt a biztosító listájáról az egyik hormon (progeszteron) pedig kérte az orvos, úgyhogy kifizettem ott helyben (aztán rendeztem az ügyet a biztosítóval) és hát egyetlen nyamvadt hormon 3400 forint volt... 😥 De néhol vannak csomagok is, amiben olcsóbb a sok-sok féle hormon együtt, mint külön-külön összeadva, de ebben annyira nem vagyok jártas.

447. Szantina (válaszként erre: 444. - 8c6b41126c)
2022. febr. 10. 17:00

Én elmegyek egy fizetősre.

Ha pl. SZTK-s nőgyógyásszal íratnám fel, kb. 2-3 hónap mire kapok időpontot, én azt nem várom meg.

Ha meg fizetőshöz mennék, akkor meg ott úgyis perkálnom kellene azért hogy fogad.

446. 8c6b41126c (válaszként erre: 437. - Raccoon2623)
2022. febr. 10. 16:27

Ez a tünet dolog érdekes.

Én emlékszem, hogy máskor is meg akartam zavarodni menstruáció előtt a fájdalmas ciciktől, a pattanásoktól és az étvágyamtól. Akkor betudtam annak, hogy meg fog jönni most meg kemény kombinációkat vezetek a fejemben erről. 🥺


Nekem ma is mindjárt megjön érzésem van a 2. napon. 😐


Az egyetlen dolog amit próbálkozás óta érzek az a hasiszurka pár nappal p.é után. :) Minden hónapban beképzelem ezek szerint? Mert beágyazódás nem volt.

445. Raccoon2623 (válaszként erre: 443. - Maruton)
2022. febr. 10. 16:25
Ne is mond… én azt hittem, hogy most februárban anyósom szülinapján már meglepiként mondhatjuk, hogy jön az unoka… ehhez elsőre sikerülnie kellett volna 🙄 most ez az ötödik ciklus, és nekem sosem fog menni, hogy ne figyeljek a dátumokra/peteérésre. Úgy szeretnénk ezt a picit, hogy szerintem óránként eszembe jut ez az egész…
2022. febr. 10. 16:06

Üdv az új tagnak!❤️


Teákat én sem iszok, majd lehet fogok. Most már mindent be fogok vetni...

Most egyelőre Femibion 0 vitamint szedek.


Mi is minél hamarabb szeretnénk a babát. Most már csak azért is idegesít a dolog, mert azt hittem ripsz ropsz össze fog jönni. A férjem idén tölti a 40-et és olyan rossz az ő arcán is a csalódottságot látni mikor nem jön össze.


Csajok, a 3. és 21. napi vérvételre hogyan jutok el? Nőgyógyász intézi? Még sosem volt ilyenem.

443. Maruton (válaszként erre: 431. - Ancsa1017)
2022. febr. 10. 15:58

Visszaolvasgattalak titeket. Üdv az új tagunk sk! (Én sem vagyok fiatal, betoltottem a 35-ot).


A cickafark-palástfű kombót kb. 5 éve használtam pár hónapon át. Akkor hagytam abba 6 év után a fogamzásgátlót, és először 40-50 napos ciklusaim voltak, vagyis nem volt peteérésem. Aztán helyreállt. Talán a teák is segítettek.


Pár nap és PÉm lesz és azon parázok, hogy tudunk-e jó időben együtt lenni, mert nagyon rohanó időszakban vagyunk. Minden határidő pont a peteérés idejére gyűlt. Mindig van min izgulni/stresszelni. Nem tudom, miért csinálom ezt magammal. Pedig úgy képzeltem, hogy csak szabad utat nyitunk a babának és majd meglepetésszerűen ér. De nem tudom így venni. Annyira szeretném minél hamarabb...


Jó látni, hogy ti is mennyire hasonló dolgokat éltek át. Segít nekem sokat. Köszönöm nektek!

442. Ashley94 (válaszként erre: 436. - Szantina)
2022. febr. 10. 13:49
Üdv köztünk! 🙂
441. Ashley94 (válaszként erre: 440. - Emmaaaa)
2022. febr. 10. 13:48
A metafolin az ugyanaz, mint a folát? Azt én is olvastam, hogy a folsavat nem mindenkinek a szervezete tudja hasznosítani, a folátot viszont igen, ezért direkt azt szedtem amióta kiderült a folsav hiány (és utána később már jó volt a folsav értékem). A netaminos pocaklakóban és a gal babaváróban is folát van, úgyhogy elvileg jól hasznosul. A gal termékek egyébként állítólag mindegyike olyan formában tartalmazza a vitaminokat, hogy a szervezet a lehető legjobban tudja hasznosítani (éppen ezért nem egyetlen tablettából áll pl. a babaváró, hanem 3 különböző kapszula).
440. Emmaaaa (válaszként erre: 435. - Ashley94)
2022. febr. 10. 13:25
Nem ismerem a Gal babavaro vitamint. Van benne metafolin? Azért kérdem, mert ha szervezet nem tudja jól hasznosítani a folsavat,akkor érdemes inkább metafolin tartalmú terhesvitamint szedni. Ezt a szervezetnek nem kell átalakítania, közvetlenül hasznosítható.A vérszegénység is csökkenti kicsit a folsav szintet.
439. Szantina (válaszként erre: 438. - Raccoon2623)
2022. febr. 10. 13:23

De jó :)

Beírtam magam a tábliba.

Nekem most volt PÉ-m, de már nem reménykedek mert eddig sem számított sokat hogy figyelem mikor van PÉ-m. Úgyhogy én egészen addig amíg állapotos nem leszek, úgy veszem hogy nem sikerült.

438. Raccoon2623 (válaszként erre: 436. - Szantina)
2022. febr. 10. 13:12

Szia, üdv itt 🙂

Sok sikert a babához ☺️ Hol tartasz a ciklusodban? Ashley94 profilján (napló menüpont alatt) van egy link egy Excel táblához, azt vezetgetjük, hogy tudjuk, kiért mikor izgulhatunk. Ha gondolod, írd bele magad :)

437. Raccoon2623 (válaszként erre: 434. - Ashley94)
2022. febr. 10. 13:09

Pont ezen gondolkoztam, hogy ez a mindenféle tünet akkor is volt vajon, amikor Bem próbálkoztunk, csak nem vettem észre, nem tulajdonítottam nekik jelentőséget, vagy tényleg csak most szórakozik velem a testem/szervezetem 🤔


Pizsi, kitartás, nekem is mindig van előtte és utána barna maszatolás (kivéve most utoljára, ezért is reménykedtem). De ismertek, amíg nem jön meg, addig én vallom, hogy bármi lehet, drukkolok! 🤞🏻❤️


Teát én nem iszom, nem tudok véleményt mondani. Femibiont is most kezdtem csak el szedni ezen a héten, illetve ma hozta a futár a Prefert hüvelygélt, kipróbáljuk ebben a ciklusban azt is. Hátha… 🙃

2022. febr. 10. 12:56

Én is beállok a sorba, én sem tudok már október óta teherbe esni.

Ittam teát az előző 2 ciklusban de nagyon fájt tőle a cicim úgyhogy most azt befejeztem.

Szedem a GAL babavárót, tesztelem az ovulációt és amúgy mindent megteszünk hogy legyen gyerkőc ;)

Szerintem ezek a dolgok mind lelki alapon működnek, még az is ha valakinek ez vagy az a laborértéke magas/alacsony, csak annyira sok idő míg minden lelki

gubancot az ember feltérképez...

+ én már sajna nem vagyok fiatal, de ennek ellenére nem hiszem hogy kor kérdése lenne a teherbeesés

435. Ashley94 (válaszként erre: 431. - Ancsa1017)
2022. febr. 10. 12:45
Én teákat nem iszom (sose szerettem), de vitamint szedek, most épp 2. hónapja GAL babavárót, előtte sokáig netamin pocaklakót. Nekem régen folsav hiányom volt, és ezekben a babavárókban abból van elég, aztán a többi vitamin se árthat mellé. Azt olvastam, hogy amúgy is érdemes valami ilyesmit szedni már a próbálkozástól.
434. Ashley94 (válaszként erre: 430. - Pizsi2)
2022. febr. 10. 12:42

Sajnálom, a sok napos barnázás menzesz előtt valóban nem túl ígéretes. 🥺 Majd írj, ha sikerült beszélni az orvossal! ❤️

Amúgy tényleg fura, hogy amíg az ember nem próbálkozik, addig nincsenek ilyen fura tünetek, aztán ilyenkor meg jön mindenféle...

433. Emmaaaa (válaszként erre: 430. - Pizsi2)
2022. febr. 10. 11:46
Átérzem Pizsi, nagyon bosszantó tud lenni. Utóbbi időben én is menstruacio előtt és utána is barnázok, pedig nem volt ilyen korábban. Nem tudom mi számit normálisnak ha mikor és hány napig megy ez. Nekem elvileg nincs baj a progessteronnal és mégis..
432. RozsaRami (válaszként erre: 431. - Ancsa1017)
2022. febr. 10. 11:39
Szia! A palástfű teát ajánlották nekem sokan... Most várom az ovut addig iszom a cickafarkot és utána a palástfűt :)
2022. febr. 10. 11:28
Csajok, ki milyen gyógyteát iszik PÉ-után hogy segítse a teherbeesést illetve a beágyazódást? Esetleg célzottan valami vitamint szedtek?
430. Pizsi2
2022. febr. 10. 11:26

Szerintem ebben a hónapban sem lesz meg a pici. Már négynapja barnázás van 😞 hétfőre nem vàrom. Olyan ilyenkor mintha megjönne, de mégsem. Várom az orvos visszahívását, aztán meglátjuk megérti mi a probléma, és segít. 🤞🏻

Kicsit azért nem értem mi történik velem, azért ilyen eddig nem volt! Az utóbbi időben kezdte el ezt. Ha barnáztam is egy két napig tartott. És nem volt ilyen görcsös érzésem a hasamban sem. A fájdalom nem erős, csak érzem, hogy olyan nem komfortos ha értitek. Fájdalomcsillapító se hat úgy, mert effektív nincs mire talán.

429. Raccoon2623 (válaszként erre: 424. - Zsofici23)
2022. febr. 9. 17:12
Szia, üdv itt ☺️ Hát ez biztatóan hangzik, nagyon drukkolok 🤞🏻 Micsoda jövő hetünk lesz, lesz izgulni való 🤩🙏🏻🥰

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook