Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Babaszobába szereténk a falra mesehősöket festeni fórum

Babaszobába szereténk a falra mesehősöket festeni (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 23. 13:35

Koszi meezy es noncsi!

Sylvia - vegeredmeny fel lesz rakva :P

32. 6c5f346e46 (válaszként erre: 30. - Noncsi18)
2010. jan. 23. 13:07

nem olvastam bele a topicba,csak rögtön irtam,bocsi..:)))

én is ezt javasoltam...:))

31. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 13:06

szia...



azt nem tom milyen festékkel lehetne,de szerintem a tempera kitűnően megteszi,az egyik ismerősöm is szeretett volna rajzolnia falra,de mivel nem tudott rajzolni ezt ugy oldotta meg,hogy diavetítővel felvilágította falra a Vukkot,a kis rókát és szépen átrajzolta...utána már csak színezni kellett...:)

2010. jan. 23. 11:17

Nem tudom, hogy valaki irta e már, nem olvastam vissza.... Na meg azt se tudom mennyire van jó kézügyességed. Mert ha nagyon nincs, akkor a legegyszerűbb ha a diavetítőt a falra irányítod és akkor csak át kell másolni. :)

Sok sikert. Biztos szép lesz a szoba!

29. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 11:01

Választék az van rendesen. :)

Sok sikert! :)

Jah, a végeredményt majd kérjük szépen megosztani a nyilvánossággal. ;)

28. buhu bahu (válaszként erre: 26. - Giga455)
2010. jan. 23. 10:59
koszi Giga!!!
2010. jan. 23. 10:58
Huuu, mar keresgetem is a kifestok kozott a kepeket, de nehez donteni, szebbnel szebbek vannak!!!
26. giga455 (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 10:57
sok sikert és örömöt hozzá! Meg a picihez is!! :)
2010. jan. 23. 10:55

Ugy orulok, hogy ennyi jo otletet adtatok!

Szerintem a hetvegen neki is fogunk.MA elmegyek es veszek festekeket es indigot!


Az osszes kepet atneztem, aki csak mondta,hogy van a naploban, vagy a kepeken, mind nagyon szep!

Jajj, de orulok!!:P

neki is fogok a keresgetesnek, jo hetvegi program lesz!

2010. jan. 23. 10:55
Hogy ez nem jutott eszembe: indigó! Mennyi eszetek van!!! :DDDDDDDD
23. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 10:52

Oh, köszönjük szépen!

Eredetileg én is mintás falú szobát szerettem volna, de nem lesz rá időm, hogy megcsináljam, szóval marad a nyomtatott kifestő. :) Csak még azt nem döntöttem el, hogy keretezzem, vagy ragasszam a papírt a falra... De egyébként még ráérek kitalálni, mert először át kéne költözni és nagyjából elpakolni. Majd utána kreatívkodok. :)

Ja, amúgy Fifi-színű szobája lesz a kis hölgynek: a 2 hosszabbik fal rózsaszín, a rövid zöld, a plafon meg kék lesz, a naplómban benne van pontosan a színminta... :)

22. caffi
2010. jan. 23. 10:51

Szia!Én ezzel is foglalkozom....bár töbnyire szabad kézzel festek....

De h te is megtudd csinálni:A neten beütöd h Disney kifestő ak ki ad egy csomó oldalt....onnan csak válogatnod kell,ha találsz legalább A4-es méretüt,az a legjobb!Kinyomtatod...Egy indigó segítségével fel másolod a falra....itt akár több képet is használhatsz egyszerre(Fákat,madarakat,virágokat...)

A szinező paszták,amiket a falfestéskor,a vödrös festékekhez kéne keverni,azok a legjobbak,ha több szined van keverheted is!

21. giga455 (válaszként erre: 18. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 10:50

csak azzal csináltuk :)


Beírod a felfesteni kívánt figurát gúgliba, felnagyítva kinyomtatod (a mienk vagy 500 -szoros) én a/4-es lapra nyomtattam, és puzzle szerűen összeraktam, celluxal rögzítettem. indigó a hátuljára, falra felragasztani, körberajzolni. (én külső belső vonalat is rajzoltam) feketével a kontúrt (olyat is lehet kapni) utána világosabb színeket. :))


Köszi a bókot :)

20. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 23. 10:48
De gyönyörű!!!
19. vizike
2010. jan. 23. 10:45

Szia én sokat festek magamnak, és másnak is mesefigurákat mesejeleneteket, szabadkézzel. (A naplóm elején találsz képeket)Én akrill festékkel festek, vagy temperával (bár én a temperába teszek plextolt,attól mosható is lessz, meg szép fényes)

A dekorboltokban sok nagyobb kiszerelésű festéket találsz, és ott vannak sablonok is.

De kifestőről is lehet másolni.Vagy estleg írásvetítővel s tudsz falra vetíten, és csak kiszinezed.

Kérdezd meg a környéken a suliban, vagy oviban tuti van, és hátha kölcsönadják neked.

Netről is tudsz kfestőket letölteni.

2010. jan. 23. 10:43

Giga, a te kepeidet mar letoltottem par napja, nem tudom hogy jutottam az adatlapiodhoz:P

MEg a picifiad is levett a labamrol..Ahogy alszik, olyan kis edes!Alig varom, hogy megszulessen a mienk!

Ezeket a kepeket is falfestek szinezovel csinaltatok?

2010. jan. 23. 10:41

Anettka, gyonyouru !!!

Foleg az autos tetszik, amaz is szep, de az autos az valami fantazia!!!

huuuu de jo lenni ilyen szepre megtudni csinalni...

16. giga455 (válaszként erre: 15. - Giga455)
2010. jan. 23. 10:39
ja: aqacolor pl...
15. giga455 (válaszként erre: 5. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 23. 10:39

Eszméletlen szép lett!! :D



Mi falfesték színezővel csináltuk töményen, úgy nem olyan drága, és nem maszatolódik... nekem is van fenn kép róla :)

14. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 10. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 10:39

szia.köszi a gyerekek nevében is.a képeket feltöltöttem nézd meg öket.

diavetitővel én is festettem elötte ceruzával megrajzoltam és kedvemre kifestettem őket.

jodolog és izgalmas is.

13. buhu bahu (válaszként erre: 2. - Szamó)
2010. jan. 23. 10:37

Szamo, nagyon szepek a te adatlapodon levo mesefigurak!

Ezeket sablonrol csinaltad, vagy te is rajzoltad meg oket?

12. buhu bahu (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2010. jan. 23. 10:35

az jo lenne, koszonom!

Most neztem a te kepeidet is, nagyon aranyos a pici Kiara !!

11. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Buhu bahu)
2010. jan. 23. 10:34

Nekem sem sok kézügyességem van, ezért kell ilyesmiken agyalni... :DDD Ne kelljen szabadkézzel rajzolnom, mert annak katasztrófa a vége... :DDD

Küldjek neked privátban honlapcímeket, ahol vannak kifestők? Igaz ugyan, hogy mind A4esre van tervezve, de gondolom, A3asra nagyítva azért még ki lehet venni annyira, hogy meg lehessen csinálni. De azok, amiken csak 1-1 szereplő van, az A3as méretben is tök jó - szerintem... :)

2010. jan. 23. 10:34
Anettka, nagyon edesek a gyerkocok!!A nagy fekete hajukkal!!!!Megtudnam enni oket:-)
9. buhu bahu (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2010. jan. 23. 10:31

jajj de jo, olyan sok jo otletet adtok!!

ez is nagyon jo otlet!

8. buhu bahu (válaszként erre: 5. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 23. 10:29
Kepeket megnezem, ha felraktad, de en Vajdasagbol irok, ezert hiaba adnad meg a srac nevet.De mindenesetre koszonom!!
2010. jan. 23. 10:29

Én úgy csinálnám, hogy lehet venni viszonylag vékony kartont, vagy műszaki rajzlapot, és kinyomtatott kifestőt fogatnék rá, körbevagdalnám a vonalak mentén, persze úgy, hogy azért a közepe ne essen ki ;), ezután felfogatnám a falra és vékony ecsettel körberajzolnám. De lehet grafitceruzával is, és utána fested át, már szabadkézzel.

A kész sablonokkal az a bsj, hogy összesen van vagy 20féle, és csók. És nincs is minden mesefigura...

2010. jan. 23. 10:28

En is temperara gondoltam, de nagyon draga lenne, hisz egy tubussal meg csak a bambi fejet se tudnam kifesteni.Vagy, nem?

Sajnos diavetitom nincs

2010. jan. 23. 10:28

szia,nekem a kisláynom szobájának teljes falán bárányok vannak egy kertben tökökkelugra-bugrálnak,a kisfiam szobájában a verdák vannak felfestve,de nekem egy srác festette aki igen profi,de ha gondolod mind a képeket mind a srác nevét elküldöm priviben ha megadod az email cimedet!!

ui:mese szépen fest.felrakok képeket az oldalamra ott megnézheted.

2010. jan. 23. 10:26
Szerintem ha van régi diavetitőd és mesetekercsek szépeket lehet pingálni a falra! Tök sok helyen láttam már!Nekem tuti ilyen lesz a falam a gyerekszobában!És a tempera tökéletesen megfelel!! Szerintem!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook