Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babás könyvek fórum

Babás könyvek (beszélgetős fórum)


28. ritamoto (válaszként erre: 27. - Ritamoto)
2010. jan. 14. 13:42
3 részes , van 1-5-3 évig, van 3-6 évig, és 6-10 évig.
2010. jan. 14. 13:34

Szeretnék egy könyvet megszerezni: Trish Kuffner: Játéktippek-365 játék és tevékenység 3-6 éveseknek.

Esetleg valakinek nem vált feleslegessé?

2009. ápr. 14. 14:25
Sziasztok! Akit érdekelne vannak eladó könyveim (a kiírt apróhirdetéseim között)! Van kifejezetten kispapáknak (tudják mire készüljenek) és van csecsemőkről, kisgyerekekről szóló könyvem is!
2007. márc. 24. 21:06
ez a kis helysírási hiba, lehet, hogy valami Freud-i elszólásféle lehet ? :)
2007. márc. 24. 21:04

Nem tudom mennyire idetartozik, de pár óra leforgása alatt el lehet olvasni Székely András könyvét.

Címe: Jöttek, láttak, legyőztek.

Szenzációs!

Volt olyan mondat, amit egyszerűen nem tudtam ötödik nekifutásra sem elolvasni, mert féltem, hogy a könnyem meg a sárga folyadékom alul egyszerre folyik a röhögéstől... Melegen ajánlom FŐLEG azoknak, akik tervezek a kistesót valamikorra.

23. Ditke62 (válaszként erre: 22. - Kuczkómackó)
2007. febr. 17. 22:26

Szia Kuczkómackó!

Igazad van :), szerintem szülés-újszülöttgondozás témakörben bármit el lehet adni. Épp azért, mert mindenki bizonytalan a dologban, első gyerek lévén soha nem próbálta (mert valljuk be, másodiknál már senki nem vesz ilyesmit :)) )és azt hiszi, hogy majd megtanulja, mint egy szakácskönyvből a húslevest. De aki ezt akarja csinálni, annak egy könyv sem lesz jó, mert valahogy az ő gyereke nem olvasta és nem úgy viselkedik mint ahogy az a Nagykönyvben meg van írva...

22. Kuczkómackó (válaszként erre: 21. - Ditke62)
2007. febr. 17. 22:18

Szia Ditke62,

Ebben teljesen igazad van. A Suttogó -mi a könyv titka? fórumon általad leírtakkal is sokban egyetértek. Minden tiszteletem azoké, akik ki tudják szűrni higgadt fejjel a számukra hasznos tanácsokat. Az is igaz, hogy ahány könyv, annyi különböző, sokszor ellentmondásos tanács. Ennek persze az is oka, hogy ahány gyerek, annyi könyv jelenhetne meg.

Amihez hozzászólunk az egyébként már egy másik fórumtéma lehetne...

Íme: Ha most el akarnék adni Magyarországon egy pl. szülésről szóló könyvet, akkor azt a címet adnám, hogy "csak szülés és más semmi'... hogy megvegyék. És teletenném olyan ötletekkel, hogy a szülés 3 fázisból áll nevezzük 3é-nek, és kitalálnék valami jó kis é betűs szavakat, kifejezéseket.

21. Ditke62 (válaszként erre: 18. - Kuczkómackó)
2007. febr. 17. 10:16

Kuczkómackó

Szerintem csak az látja ezt így, aki egy az egyben át akarja venni azt amit akönyvben leírnak. Nyilván, mivel amerikában él a szerző, elsősorban az ottani szokásokhoz igazítja a könyvét, az ottani szülőknek szól. Ezt egyszerűen lefordították magyarra. De ha meglátod a fától az erdőt, akkor szerintem igenis sok hasznos tanács van benne. Minden gyereknevelési könyvben találsz olyat ami számodra szimpatikus és olyat is amivel nem értesz egyet, de ha ki tudod válogatni a számodra megfelelőeket akkor nyert ügyed van. A suttogó is ilyen, néhány irányvonalat érdemes átvenni belőle. Marketing? Lehte. De az USA-ban minden erre épül. Hogy ez nekünk magyaroknak idegen? Igen, de át kell lépni ezen a kereten és olvasni a sorok között is.

20. bb2f4e28dd (válaszként erre: 4. - Fcica)
2007. febr. 17. 09:53

Nekem nagyon furcsa, hogy valaki a Suttogót és a Sears-könyvet egyszerre találja jónak, ugyanis két, egymással szöges ellentétben álló nézeteket valló könyvről van szó.

A Sears-et én is jónak tartom, ha vki minden áron könyvre szeretne támaszkodni, akkor ezt érdemes megvenni.


Érdemes megnézni azt is, mit ajánl a La Leche Liga:

[link]

19. bb2f4e28dd (válaszként erre: 18. - Kuczkómackó)
2007. febr. 17. 09:48
Nem vagy egyedül a nézeteddel, én maximálisan osztom.
2007. jan. 8. 16:18
Lehet, hogy egydül vagyok a nézetemmel, de szerintem a Suttogó sorozat borzasztó. Tipikus amerikai könyv, ottani eladható marketing sablonokkal, úgy mint '4É', vagy úgy mint 'hívd fel a munkahelyedről a babysittert, ha frusztrált vagy'. Tele van itthon nem használható tanácsokkal, és olyan megalapozatlan 'ápolónői' kijelentésekkel, amin pár orvos lehet, hogy fennakadna.
2006. dec. 2. 17:25
Kozben megvettem meg tegnap delutan a Lelki koldokzsinor c. konyvet, amit emlitettem. A szerzok: Hidas Gyorgy, Raffai Jeno, Vollner Judit. Helikon Kiado, 2005. Elkezdtem olvasni es erdekes dolgokrol irnak. Nem a hagyomanyos "praktikus konyv", hogy mit mikor hogy kell csinalni, hanem a baba lelki fejlodeserol szol, hogy lehet segiteni stb.
2006. dec. 1. 22:00
A Suttogó titkai szerintem is nagyon jó, de sajnos én is későn jutottam hozzá, habár lehet amúgy sem tudtam volna megvalósítani a benne leírtakat (de azért érdemes elolvasni). A terhességgel kapcsolatban pedig van egy nagyon szép könyv a Gyermek születik,a mi ugyan egy kicsit drága, de szinte lépésről lépésre megmutatja mi töténik benned. Egyszerűen fantasztikus könyv
15. Ekka
2006. dec. 1. 12:04
Én ajánlom Nektem a Terhesség félelem nélkül c. könyvet. Nekem nagyon tetszett:P
2006. dec. 1. 11:59
Hallottam egy konyvrol, ami nagyon erdekesnek tunik, de meg nem tudtam beszerezni. A szerzojet nem tudom, de a cime Lelki koldokzsinor. A baba es a mama kapcsolatarol szol a varandossag ideje alatt. Hogy lehet szavak nelkul kommunikalni a magzattal, stb.
13. virkó
2006. okt. 25. 21:28

A suttogó titkait én is olvastam,ha nem is mindenben,de sok dologban használható.Ajándékba kaptam egy olcsó,magyar könyvet,amit egy védőnő írt,nagyon jól használható!

Konczné Bakos Éva:Baba született,Válasz a kismamák mindennapos gondjaira

12. valli
2006. okt. 6. 09:54
Utána néztem a babás könyveknek antikváriumban, több olyat is találtam, ami amivel a tesónak el tudom magyarázni, hogy mi is történik a pocakban, illetve nagyon hasznos és szemléletes felnőtteknek való könyvet is a terhességről, szülésről. Ajánlom mindenkinek, hogy nézzetek szét antikváriumokban, mert pár száz forintért tényleg hasznos könyveket lehet venni. Nem feltétlenül kell sztem több ezer forintos könyvekre beruházni.
11. valli (válaszként erre: 10. - 'szti)
2006. szept. 25. 18:57

Nem, de nagyon jó ötletet mondtál, az kislány koromban megvolt, biztos megtalálom valahol. :-)

Köszi

10. 'szti (válaszként erre: 9. - Valli)
2006. szept. 25. 17:52

olyan volt, mintha kézzel rajzolták volna?

mert az a sehány éves kislány

2006. szept. 25. 17:29

Sziasztok!

Első terhességemnél, 6 éve volt egy könyvem, amiben a terhességet havi bontásban mutatták be. Egy mama növekvő pocakkal lefényképezve, és rajzok, hogy éppen mi is történik a pocakban. Ezt a könyvet kölcsönadtam, de nem kaptam vissza, és már nem is tudom kinek adtam. :-(

Viszont most, hogy a második babát várom, nagyon szeretném ismét megszerezni, mert kisfiamnak el tudnám magyarázni valamennyire, hogy mi is történik a tesóval és anyával. Sajnos a könyv címét sem tudom már.

Ha esetleg tudtok ajánlani erre a célra alkalmas mostani kiadású, vagy akár régi könyvet, kérlek tegyétek meg!

Köszönöm!

2006. aug. 7. 11:59

Mindenkinek ajánlom:Gary Chapman:Gyerekre hangolva c. könyvét.A nevelés és kommunikáció rögös útjain segít bennünket és jól hasznosíthatóak a technikái egyéb emberi kapcsolatoknál is.A Harmat kiadó adja ki,de minden nagyobb k.boltban beszerezhető:1500ft-os áron.Aki elolvassa,kigyűjti a többi könyvét is!:)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

2006. aug. 7. 01:14
Én Alison Mackonochie: TERHESSÉG ÉS CSECSEMŐÁPOLÁS, Mit? Mikor? Hogyan? Az Alexandra kiadótól tanulmányozgattam/tanulmányozgatom, és A Heim Pál Gyermekkórház, Szülők Lettünk könyvének 10 lapját küldik havonta nekem, amit gyűjteni kell, és így lesz kompletten kész a könyv.Nagyon sok hasznos infók vennek bennük.
2006. júl. 11. 10:28
Újszülött a fedélzeten. Az első 1-2 hónaphoz nagyon jó!
2006. júl. 10. 20:42
Az Anya, taníts engem! c. könyv nekem is megvan.Próbálkoztam a benne lévő feladatokkal a gyerekeimnél, de nem sok sikert értem el.Persze ez nem azt jelenti, hogy másnak nem lehet hasznos.
2006. júl. 5. 07:39

Sziasztok!

Most szereztem be két könyvet. Az egyik a Suttogó titkai 1. Tracy Hoggtól. Ez nagyon jó. Ha még a szülés előtt olvastam volna, akkor nem lennének olyan problémáim a gyerekkel, amilyennel most küzdök. Minden terhes barátnőm ezt fogja tőlem kapni a gólyahírhez gratulációként. A másik könyv W. Sears Éjszakai gondoskodás c könyve. Én ösztönből így kezdtem nevelni a bébit. Hát ez nem nekem való, de legalább tudományosan alátámaszthatom a hibáimat is.

2006. júl. 5. 03:17

erre a kerdesre a dokim azt mondta, hogy nem kell konyveket beszerezni, mert mindegyik mast mond, s csak osszezavarod a dolgokat. Mindenre ra fogsz jonni vagy a babad tanit meg.

nem is olvastam semmit, de a bige altal ajanlott konyvet, ajandekba kaptam edesapatol. Vigyazat, minden gyereknek mas a fejlodesi ritmusa. Lehetnek ido eltolodasok, s ez nem azt jelenti, hogy a babaval van gond!!!!

A konyv erdekes es atfogo!

2. bige
2006. jún. 18. 13:21

én tudom ajánlani Deákné B. Katalin : Anya, taníts engem! c. könyvét.

Ez fejlesztő feladatokat tartalmaz születéstől iskolakezdésig.

A fejlsztőporgramot a baba 2-3 hetes korától lehet elkezdeni.

1. Hoxa
2006. jún. 16. 20:52
Milyen könyveket érdemes megvenni, vagy beszerezni a terhességgel, majd a gyerek ápolásával, nevelésével kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook