Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babás könyveket keresek! fórum

Babás könyveket keresek! (beszélgetős fórum)


9. szanád (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 28. 13:28

Szia..))

Nekem annak idején nemigen tetszett ez a könyv, igaz volt benne 1-2 használható dolog...de összeségében nem jött be..

Manapság meg már olyan sok gyereknevelési könyv van, hogy csak győzd kiválogatni hogy melyik jó...nagyon egyik sem....

A gyereknevelás az olyan dolog hogy mindenki ért hozzá...és az rögtön ír is egy könyvet...))...és milyen sok antiszakács is ugyanígy van..)))

Nemrég a Vekerdy Tamásnak volt egy műsora, amikor vége lett azt mondtam, hogy minden kezdő szűlőnek végig kéne hallgatnia 1-2 előadását....egyébként a neten is fent van.....és csak utána nevelni gyereket...

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Szanád)
2010. febr. 28. 13:18
Szia Szanád! Én szerettem, mert a gyermekbetegségek olyan jól levoltak írva,és az is mit tegyen az anyuka addig amíg nem kerül vele orvoshoz. Tudod neke, már felejtős mert már felnőttek a gyerekeim, de menyem lányom is szívesen olvas bele egy-egy témába. Aztán a szülő dönt a végén abban igazad van. Nekem a fiam nagyon beteges volt és a könyvnek köszönhetően nem hagytam lerázni magam a gyerekorvosnál. :)
7. szanád (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 28. 13:13

Szerintem ezt a könyvet felejsd el......

ösztönből csinálj mindent a gyerekkel, a sok gyereknevelési könyv csak tévútra visz.....

2010. febr. 28. 12:55
De ha tudsz szerezni használtan középiskolai pszichológiakönyvet, valamelyik évben ott is tananyag a fejl.lélektan, asszem harmadikban, de ez nem biztos.
2010. febr. 28. 12:53

Bármelyik fejlődés-lélektannal foglalkozó könyvben egész újszülött kortól van leírás a gyermekfejlődésről, ezek közül gyakorlatilag majdhogynem bármelyik jó. Sokszor már a méhen belüli élettel kezdik, de a születéskori 4 alapreflex már mindegyikben benne van.

Nekem asszem a Böck által írt van meg. De arra készülj fel, ha ilyet választasz, ezek elég szárazak, hisz felsőoktatási tananyaghoz (van 1-2 középiskolaihoz is) készülnek.

2010. febr. 28. 12:50

Én nagyon szerettem a Suttogó könyveket, mind a hármat! Egyén függő, van aki utálja, és semmiben nem ért egyet vele. Szerintem jók!


Én a Spocknak nem ismerem a mostani átdolgozott könyvét, a '85-ös van meg. Az is jó.

3. 51cb72b771 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2010. febr. 28. 12:49
Köszönöm! :D
2010. febr. 28. 12:44

Dr. Spock Csecsemő-és gyermekgondozás


Én sok hasznos tanácsott aláltam benne.

2010. febr. 28. 12:38

Olyan babás könyveket keresek, amik nem csak gyermeklélektannal foglalkoznak, hanem mondjuk gyakorlati tanácsok is vannak benne teszem azt pl. a fogzásra...Nem tudom jobban elmagyarázni, csak ha mondjuk lexikonhoz hasonlítom a dolgot! :)

Valaki érti? :D

Várom a jó kis könyvcímeket.

(Na pl. mint a gyermekbetegségek, fel vannak sorolva és vannak rá tanácsok...de olyan dolog is jó ha benne van, hogy átlagba mondjuk mikor mit kellene csinálnia a babának -teszem azt hátról-hsara fordulni, stb.)


Remélem valaki érti! :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook