Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1794. b24e024c70 (válaszként erre: 1793. - Zajax90)
2022. okt. 28. 00:32
Igen remélem. Nagyon szeretem a h&m-et , kicsit függő is vagyok. Most kezdenek a karácsonyi babaruhák kijönni🤩😆 már alig bírtam magammal tegnap és mèg csak október van🙀
1793. zajax90 (válaszként erre: 1791. - B24e024c70)
2022. okt. 26. 13:25
Igen,sajnos az elején azok a praktikusak.De majd később jók lesznek már a h&m-esek is 😊.Én is mindig ott veszek sapikat,főleg ezeket a vékonyabb tavaszi-őszieket szeretem 😊😊.Meg amúgy ha teszel a fejére kint kapucnit,az segít picit,úgy nem nagyon tudja levenni a sapit 😊.Legalábbis a kisfiamnál ez jött be 😊.
1792. zajax90 (válaszként erre: 1790. - Kyara84)
2022. okt. 26. 13:22

De jó,hogy minden rendben 😊.

Fogászatra nekem holnap van időpontom,elvileg csak sima ellenőrzés,de tudom,hogy van egy fogam,amit meg kéne csinálni lassan már,csak sajnos kell hozzá szuri.De eddig minden orvos mondta,hogy biztonságos.Majd még meglátom,hogy megcsináltassam-e most vagy várjak tavaszig,mert fájni nem fáj,csak kicsit érzékeny.

1791. b24e024c70 (válaszként erre: 1787. - Zajax90)
2022. okt. 26. 08:08
Az szép😂😄 igen érzem a cipő kérdés is hasonló lesz. Tudom melyik sapira gondolsz, ilyen régi babasapi mi úgy hívjuk benne a gyereket, hogy pici amish asszony meg vadászpilóta😂 azt kevésbé tépi le mint a sima sapikat. Naív voltam felvásároltam a h&m összes cuki sapkáját, de mindhiába😂
1790. Kyara84 (válaszként erre: 1778. - Zajax90)
2022. okt. 26. 00:08
Oh akkor ti is szépen haladtok 🙂. Én ma voltam újabb NST-n szerencsére minden rendben van, ma még fogászaton is voltam, egyik fogamból kipattant egy icipici darab, érzéstelenítés nélkül csinálták meg hál istennek kicsit sem fájt így gyorsan kész lett és nem zsibbadt le a fél arcom sem. Még jó hogy szülés előtt történt ez is, inkább most mint utána mikor már nem lesz időm ilyenekre.
1789. Kyara84 (válaszként erre: 1774. - Nixi86)
2022. okt. 26. 00:00
Szia! Nálunk lesz hálózsák is, pólya is de van takaró párna szett is 😆 majd kiderül melyiket fogja szeretni. Mi fával fűtünk de mi se akarunk dög meleget csinálni főleg hogy pont a gyerekszobába van a legmelegebb.
1788. zajax90 (válaszként erre: 1783. - B24e024c70)
2022. okt. 25. 23:14
Köszi,igyekszek kizárni a negatív gondolatokat 😊.Csak néha vannak ilyen napjaim,amikor pánikolok kicsit.Már nincs sok vissza,jó volna lassan már túllenni a szülésen úgy,hogy mindketten jól vagyunk.Persze,még maradjon bent pár hétig mindenképp 😅.
1787. zajax90 (válaszként erre: 1784. - B24e024c70)
2022. okt. 25. 23:12

Szerintem a sapka is olyan dolog,amit minden gyerek utál 😅😅.A legjobb,ami kötős az elején,aztán egy idő után már hozzászokik.Vagy nem 😅.1,5-2 évesen már egész szépen megtűrik a fejükön szerintem 😊😊.Kivéve nyáron 😅.

A másik ilyen meg a cipő,azt is folyamat lerúgják,amíg babakocsisok 😅.Séta közben folyton azt nézegettem,hogy megvan-e még mindkettő 😅.Volt,hogy autósok hozták utánunk az egyiket 😅.

1786. b24e024c70 (válaszként erre: 1781. - Zajax90)
2022. okt. 25. 21:38
Igen szerintem is gyerek válogatja, ez a fészek dolog most nagy divat lett,elvileg a skandinávok találták ki egyébként , ott nagy hagyománya van. Én a pólyára is azt hittem milyen fasza lesz, de ordított benne 😑 de biztos van amelyik gyerek szereti. Ki kell tapasztalni.
1785. b24e024c70 (válaszként erre: 1782. - Zajax90)
2022. okt. 25. 21:36
Igen, mi is légkondival szoktuk felfűteni 24 körülre fürdésnél a szobát és babakád,de az egyik kádat kinőtte most már 😬 lassan beszokunk majd a fürdőbe a nagyobb babakáddal meg az elektromos melegítőre.
1784. b24e024c70 (válaszként erre: 1780. - Nixi86)
2022. okt. 25. 21:30
Szerintem próbálkozzatok egy-egy darabbal. Blanka is nyári gyerek, kitudja mennyire lesz fázos, én azért szeretem rétegesen öltöztetni,a sapkákat pl utálja, nem gondoltam volna hogy azzal fogunk vérremenő csatákat vívni😄
1783. b24e024c70 (válaszként erre: 1778. - Zajax90)
2022. okt. 25. 21:28
Na ennek nagyon örülök♥️ Ne aggódj, minden rendben lesz! Ügyik vagytok!
1782. zajax90 (válaszként erre: 1780. - Nixi86)
2022. okt. 25. 21:27
Szerintem vegyetek egy hálózsákot próbaképp,mondjuk 62-es méretben,ha bejön,akkor érdemes nagyobb méretben is venni később.A 21-22 fok nem rossz szerintem,mi max a fürdőt szoktuk melegebbre fűteni fürdetéskor,olyan 24 fokra (nálunk szobánként lehet szabályozni a hőmérsékletet).
1781. zajax90 (válaszként erre: 1777. - B24e024c70)
2022. okt. 25. 21:23

Szerintem az elején a baba keze és lába általában mindig tök hideg,még akkor is,ha melege van.De a tarkó tényleg jól mutatja,ott érdemes nézni mindig.

A fészekre én is kíváncsi vagyok,kaptunk egyet kölcsön 😊.A sógoromék 1 éves babája még mindig abban alszik,ő például szereti 🤔.Majd meglátjuk.

1780. Nixi86
2022. okt. 25. 21:21
Egyenletes hőmérséklet van itthon, 21-22 C között ilyenkor fűtés szezonban, úgyh ezzel nem lesz baj. Most kicsit a hálózsák irányába hajlok, alatta hosszú ujjú rugdalózóval, de tényleg sose lehet tudni mit szeret majd a baba.
1779. zajax90 (válaszként erre: 1776. - B24e024c70)
2022. okt. 25. 21:20
Mi is 19 fokban alszunk,én is fázós vagyok amúgy,de éjjel tényleg jobb így.Nálunk a gyerek baba kora óta izzad a 21 foknál melegebb szobában.
1778. zajax90
2022. okt. 25. 21:17

Ma voltunk ultrahangon,szerencsére minden rendben van és be is fordult szépen már a baba 😊.Ma szépen megmutatta azt is,hogy kislány,jól látható volt 😅.Már több mint 1600 g,az orvos szerint nagyjábol átlagos a súlya,picit átlag feletti csak 😊.De most sem sikerült jó képet csinálni a pofijáról.Nekem ezek a 4D- s gyurma baba fejek amúgy sokszor elég parák,főleg ha nem sikerül jól a kép 😅.Vasat írt fel nekem a doktornő,azt javasolta,hogy a nagy vérveszteség és a kimerültség miatt szülés után is érdemes szedni kb. 3 hónapig.Kérdeztem a köldökzsinórról is,azt mondta,hogy nagyjából látják az uh-n,hogy hol van,csak nem akarják feleslegesen ijesztgetni a kismamákat.Nekünk most a nyaka környékén volt,de csak egyik oldalon látszott,így valószínűleg csak mellette van.Máshol sem volt a babán.Mondtam neki,hogy ettől félek,ő volt a barátnőm orvosa is,akinek belegabalyodott a baba a zsinórba és mondta,hogy ilyen eset tényleg nagyon ritka,addig nem kell annyira aggódni,amíg máshol nem akad bele.Most vagyunk 30+3-nál.

Reggel volt itt a védőnő,hallgattunk szívhangot is.A férjem is hallhatta végre,itthonról dolgozott ma.Sajnos nálunk még mindig nem mehetnek be uh-ra a kísérők.

A héten összeraktam nagyjából a kórházi csomagot,sok minden már nem hiányzik,csak az iratok,meg a kaja,ásványvíz 😊.Ügyesen elfértem egy sporttáskában,meg egy hátizsákban 😊.

1777. b24e024c70 (válaszként erre: 1774. - Nixi86)
2022. okt. 25. 21:14
Párna is van a szettben, de az nem kell majd még majd később. Még azt akartam írni,hogy álltíólag nem a kezük alapján kell nézni hogy fáznak e,hanem a nyakuknál tudod lemérni, én pl eddig ezt nem annyira tudtam 🤷‍♀️ De én mindig betakargatom mert van plüstakarót használunk még meg a hálózsákot. Hason fekve kevésbé rúgja le egyébként, sokat altatom úgy. Nekünk a fészek sem vált be igazán, jó kemény kokúszmatrac és nagyon szereti, látom hogy jókat alszik rajta,pedit azt hittem puhára kell tenni.
1776. b24e024c70 (válaszként erre: 1774. - Nixi86)
2022. okt. 25. 21:08
Mi most veszünk gyapjútakarót szettben, van hálózsákunk is 3 db Azok is nagyon jók,mert jár a keze lába már nagyon, nem tudja lerúgni magáról, de a gyapjú takaró szerintem egészséges, férjemmel is azt használunk.Nekünk a pólya nem vált be,nem tetszett az elején Blankának. Még amit most fogok venni az ezüst kanál,mert antibakteriális hatású régen nem véletlen használták azt is,nálunk ez is ilyen tradíció , minden fertőzés ellen jó. Ezekre nem sajnálom a pénzt, télen nem fűtjük fel a lakást nagyon, én ugyan fázos vagyok, de védőnő mondta hogy jó tesz a babáknak a 20-22 fok,szerinte bölcsőhalált is okozza a felfütött szoba 26 fok pl én simán abban érzem magam jól (bár egyébként egy enzimhiány okozza butiril-kolinészteráz enzim,állítólag vannak tanulmányok)
1775. zajax90 (válaszként erre: 1774. - Nixi86)
2022. okt. 25. 21:02

Nekünk van pici hálózsákunk,meg fogom próbálni az elején abban altatni,meg rugdalózóban.A kisfiam nem bírta elviselni a hálózsákot,igaz,ő ugye nyári baba volt.Ő ma sem bírja a takarókat,úgyhogy még most is rugdalózóban alszik télen,hogy ne lógjon ki a dereka.

Szerintem nagyban függ ez attól is,hogy milyen idő van nálatok a lakásban.Ha állandó hőmérséklet van,akkor nem kell túlöltöztetni,de ha mondjuk fával tüzeltek és éjjelre lehűl,érdemes lehet picit vastagabb hálózsákot/takarót venni az elején éjjelre.

1774. Nixi86
2022. okt. 25. 17:08
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne h ti miben altatjátok majd a babátokat, mi a terv? Takaró, hálózsák, pólya? Olyan tanácstalan vagyok h mit vegyünk majd - persze van még időnk kitalálni - csak hát akkor is :) Érdeke h ti mit terveztek / Jankalany nálatok mi vált be?
1773. b24e024c70 (válaszként erre: 1772. - Treildi)
2022. okt. 22. 19:43
12 óráznak elvileg és csecsemős nővér. Hol éjjel kettőt vannak hol kettő nappal. A többi nővér halál normális volt,fürdetést én sem értettem 🤷‍♀️ nincs mit egyébként,kitartás nektek!
1772. treildi (válaszként erre: 1733. - B24e024c70)
2022. okt. 22. 11:56
Szia köszönöm a vàlaszt hàt remélem éhez a köpcös csecsemőshöz nem sok szerencsém lesz meglepődtem ,hogy nem fürdetik őket kisfiam meg a kislànyomnàl ilyen nem volt a làtogatàsi idő elég rövidecske dehàt ez van 🙂.
1771. b24e024c70 (válaszként erre: 1770. - Zajax90)
2022. okt. 21. 15:52
Igen pont ezt akartam írni,hogy nagyobbak mint a méretezés. Én egyik terhes nacit visszaküldtem,pedig tetszett csak nem volt kedvem varrogatni meg bevenni belőle,ha visszaveszik. Egyébként vannak jó cuccok.
1770. zajax90 (válaszként erre: 1769. - Sziszkusz)
2022. okt. 21. 15:43
Nekem meg mondjuk pont ilyen futkosós kellett,amivel tudok a kisfiammal is sétálni,könnyű tisztítani,ha sáros lesz,gyorsan megszárad 😅.De ha szövetkabát,szerintem is a Bonprix,vannak szépek,nézegettem én is,csak így,hogy gyesen vagyok,úgysem nagyon kell kiöltöznöm,így inkább a kényelmest választottam.Talán kétszer rendeltem már tőlük,szerintem kicsit nagyobbak a ruháik,mint az átlag.De kabátot még nem vettem ott.
1769. Sziszkusz (válaszként erre: 1768. - Zajax90)
2022. okt. 21. 14:11
Volt már kabát a Lidlben, de az rövid, meg nem az én stílusom. Befagy benne a fenekem, az anyaga sem tetszik. A h&met néztem de az is mind ilyen pufi susogós. Én inkább szövet meg hasonló hosszú, nőies kabátot keresek. Valószínű a bronprix marad tényleg. Csak azt meg drágállom picit úgy, hogy megnézni meg nem tudom előtte élőben…. Bár ne lennèk ennyire válogatós.. 😅
1768. zajax90 (válaszként erre: 1767. - Sziszkusz)
2022. okt. 21. 13:50
Én a Bonprixet láttam több helyen is,meg a facebook-os kismamás csoportokban is azt szokták ajánlani.De szerintem lehet,hogy lesz még a Lidlben is téli kabát.Én ott vettem pár hete átmenetit,azzal tervezem kihúzni az őszt és a tél elejét.Tavasszal meg tudok benne hordozni,van betétje.Később is jó lesz szerintem majd,ahogy nézem,de már nagyobb hasra próbáltam.Szerintem a Lidl éri meg a legjobban ár-érték arányban,csak nem tudom,hogy lesz-e nekik kabátjuk idén.
1767. Sziszkusz
2022. okt. 21. 13:41
Sziasztok! Hozzánk végre megjött a pelenkázó komód is és most vasaltam ki az utolsó adag ruhát. Még pár lepedő van hátra vasalni és ezekkel is kész vagyok. Még várok egy csomagot kismama pizsamával és még egy szoptatós melltartóval, amiket szeretnék vinni a kórházba. Kedden pedig megvesszük a legutolsó baba kellékek, étel-ital szüléshez, apa kórházi szett cuccokat és akkor elméletileg minden meg van. Kivéve a kabátom. Kiderült, hogy amiről azt hittem jó lesz rám szülésig még mert olyan sok helynek tűnt benne már ma se jön rám.. szóval nincs egy darab kabátom se amit össze tudok húzni magamon. Vennem kéne egyet, mert azért lehet lesz még decemberig olyan idő, amikor kéne.. de olyat szeretnék amit utána is tudok hordani mert a sima kedvenc kabátom aminek a belseje már 3 helyen megadta magát a lakásfestés során végleg kilehelte lelkét mikor valamelyik ügyes fiú végig húzott rajta egy festékes ecsetet.. persze nekem is lehetett volna annyi eszem, hogy az előtérben a fogast is leterítem valami ponyvával, de mivel azt nem festettük, gondoltam csak tudnak úgy közlekedni hogy ott nem lesz baja a dolgoknak.. na mindegy.. Szóval ha valaki tud ajánlani márkát vagy webshopot vagy ilyesmi ahol lehet kapni olyan kabátot, ami nem horror árban van, csinos, belefér a hatalmas pocak, de szülés után is hordható (van kivehető bővítője vagy öves vagy hasonló megoldások) és nem csak lóg mint tehénen a gatya, az ne tartsa magában.
1766. b24e024c70 (válaszként erre: 1763. - Zsofili)
2022. okt. 21. 09:53
Sajnálom,biztos nem lehetett kellemes. Remélem lesz hely, állitólag nyáron szülnek a legtöbben a legkevesebben meg januárban. Aztán kitudja éppen mi lesz, lehetne több két ágyas meg egy is, szerintem fizetnének érte többen is,mert magánban 1-1,5 millió most egy szülés és semmi extra, 100ezer még hogy rokon benn aludhasson meg ilyenek.
1765. zajax90 (válaszként erre: 1763. - Zsofili)
2022. okt. 21. 09:01
Huh,így megértem,hogy inkább egyedül lennél.Én 6 ágyasban voltam anno itt Szombathelyen,volt előnye is,meg hátránya is.Nekem normális szobatársak jutottak szerencsére.De aludni tényleg nem nagyon lehetett.Bár az én rossz alvókámmal szerintem amúgy sem aludtam volna jókat idegen helyen,folyton a babát figyelgettem,hogy rendben van-e,mert bukós volt,nem volt akkor még légzésfigyelő a kocsikban.De legalább mindig volt,aki figyelt a babára,amíg zuhanyoztam vagy ettem,kimentem látogatásra.A nővérek nem nagyon örültek,ha betolta az ember oda hozzájuk.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook